Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Билките забранени в ЕС  (Прочетена 31524 пъти)

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #40 -: 31-12-2010, 15:32:45 »

Don Pozo  ми прилича малко на ония платени писачи по форумите, които защитават престъпната система. Наблюдаваме те внимателно :) Вече си с досие :)
Активен

selibium

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
    • Билките - Здраве от природата
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #41 -: 05-01-2011, 10:59:30 »

Лошата новина за всички е че Директивата на ЕС за забраняване на голяма част от билките за продажба и лицензиране на останалите е приета още 2004г. Всички страни изчакваха до сега, но Великобритания направиха първата крачка и от 1 май 2011г Директивата при тях влиза с пълна сила. Много скоро и останалите страни ще ги последват, а нашата държавица в стремежа си да се мазнят на европейците може би ще една от първите, Така че май не ни чака много розово бъдеще в това отношение. Едно е ясно след като се лицензират билките като лекарства пак ще ги има по магазините, но цената на лекарствата, защото сумата за лицензът им хич не е малка (80 000 - 120 000 лири за билка).
Има доста информация за всичко това по англоезичните сайтове, както и организации които които се опитват да спрат Директивата. Освен сайта предложен в първия пост на темата ви предлага и още един на който да четете. Има и петиция която можете да подпишете, ако наистина искате да направите нещо.
http://translate.google.com/translate?hl=bg&langpair=en|bg&u=http://www.gopetition.com/petition/39757.html&rurl=translate.google.bg
Активен

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #42 -: 05-01-2011, 11:05:00 »

в такова време сме се родили на материализъм и такива лоши новини ще ни супутстват цял живот.
Иначе ако ще и целия свят да се подпише в петиция, на ония които се мислят за богове няма да им пука, такаче трябва да се мисли как да се заобикалят такива простотии
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #43 -: 21-01-2011, 03:47:25 »

Бог да ни е на помощ, наистина. Дали пък да не се преместя да живея в Турция, ако не я приемат в ЕС!!! :pensif_29: :Confus_34:

ахаха, тва отде ви хрумна... ако не я приемат в ЕС (те самите турци не искат да влизат според мен) повече от 3 месеца не можете да живеете в Турция, ако и толкова издържите, щото е баси селянията, по-добре да не давам примери... :Confus_3:

То от много "граждания" сега ще останем на химия и за един пакет лайка кой знае колко човек ще трябва да се изръси. Ако въоббще я има...
Активен

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #44 -: 21-01-2011, 11:35:48 »

okaza se che stevijata e zabranena ot ministerstvoto v Italia, sega sum tuk i se opitah da si ja kupja ot edin magazin za bilki! Ostanah shokiran ot otgovora na prodavachkata!
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #45 -: 21-01-2011, 12:17:45 »

И това е само началото! Малко по малко, ще се окажат забранени, всички билки които доказано лекуват! :police:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #46 -: 21-01-2011, 13:51:03 »

 :kisss:Никой не може да забрани на тревата да си расте!!!Отдека ще си ги купувате ли...амиииии ...о т село!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

katia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #47 -: 21-01-2011, 15:07:00 »

  Да Mariiina
И аз така си мисля че най лесно е да си ги купим от село и най-правилно ,/поляни колкото искаш в България/защота знаем от къде сме си го набрали и как сме си го изсушили и съхранили -хем полезно хем приятно.
Аз и сега много рядко купувам билки от аптеката само в краен случай.
Едва ли има контрол и достатъчно добра хигиена .
Не съм добре запозната с тези закони за които говорите във Великобритания
Значи ли че не можеш да си занесеш твоите си билки за собствена употреба?
Но все пак не всеки може да бере билки сам и не всеки знае какво да бере и за какво помага и в аптеката е много по лесно.При условие че господ ни е дал тревичка за всяка болка е безумие да ни забранят да ги ползваме-заради алчност. >:(
Активен

Mary

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #48 -: 28-01-2011, 00:51:51 »

http://www.ipetitions.com/petition/joininghandsinhealth/


Изглежда ми по-зле,отколкото си мислех.. :( ,ако подписът на всеки от нас има значение,нека се подпишат повече хора.Не знам какво друго може да се направи.
Активен

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #49 -: 28-01-2011, 03:14:06 »

http://www.ipetitions.com/petition/joininghandsinhealth/


Изглежда ми по-зле,отколкото си мислех.. :( ,ако подписът на всеки от нас има значение,нека се подпишат повече хора.Не знам какво друго може да се направи.

ако не си успяла да разбереш какво е написано, то ясно пише, че петицията е само за граждани на Англия. Нашите БГ подписи не вършат работа. Дано да не настъпи скоро това, което замислят "лидерите"
Активен

Mary

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #50 -: 28-01-2011, 12:17:09 »

В петицията пише "You must be a UK Citizen, Ex-pat or over 18 to sign." Освен това получих потвърждение на ел.пощата си,че подписът ми е добавен успешно.


Активен

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #51 -: 28-01-2011, 13:35:19 »

e, togava moje i az da go napravja,mersi za infoto
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #52 -: 06-03-2011, 12:52:29 »

http://www.youtube.com/watch?v=0xibG8FwANg&feature=player_embedded

интересно предаване по НОВА : проф Мермерски и Емил Елмазов  по  директивата за борба срещу природната медицина.

Прави впечатление абсолютната инфантилност на водещите. (Освен ако не са инструктирани нарочно :)   )

Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

selibium

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
    • Билките - Здраве от природата
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #53 -: 06-03-2011, 17:53:12 »

По нагоре съм дал линк към петицията която е за целия ЕС.
Единственото, което можем да направим е да популяризираме петицията по всякакъв възможен начин.
Тук на тази страница има още инфо с линкове към петицията: http://selibium-herbals.com/bg/peticiya-kray-na-narodnata-medicina/.
До момента има събрани към 100 хил. подписа от целия ЕС, което е изключително малко. Към ЕС има комисия, която разглежда петицийте, но има условие, че в петицията трябва да има минимум около 1 млн. подписа за да и се обърне внимание :(
Активен

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #54 -: 06-03-2011, 19:14:08 »

http://www.youtube.com/watch?v=0xibG8FwANg&feature=player_embedded

интересно предаване по НОВА : проф Мермерски и Емил Елмазов  по  директивата за борба срещу природната медицина.

Прави впечатление абсолютната инфантилност на водещите. (Освен ако не са инструктирани нарочно :)   )



с голям интерес изгледах това предаване и наистина инфантилноста(или глупоста) на водещите наистина дразни! Те вместо като такива да имат някаква елементарна култура и интелигенстност, напротив, опитваха се по най-идиотски начин да опонират на неща които всеки нормален човек знае от дете! Чакат ни трудни времена;))
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #55 -: 08-03-2011, 19:55:48 »

Направи ми впечатление, че ореваха орталъка по телевизията, за букетите аранжирани с билката "бодлив залист"!

..."Растението се използва при лечение на разширени вени и хемороиди. Събирането му от естествени находища и търговията с него са забранени от Закона за лечебните растения. За извършване на такива противозаконни дейности е предвидена глоба в размер до 5000 лв...

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3661412

Скоро ще е така с всички билки, защото те всички лекуват. А тези които си мислят, че ще могат да отидат в планината и просто да си наберат, да си намислят отговори на следните въпроси: Защо береш? Ти лекар ли си? Имаш ли разрешително?
Не е лошо и да имате някой и друг лев в банковата си сметка, че билката може да ви излезе соленичко!
Активен

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #56 -: 09-03-2011, 01:05:01 »

всичко това звучи прекалено абсурдно за да може някога да се случи, а нека някой се опита да ме пита къде ми е разрешителното...едно круше най-малко ще получи;)) без разрешително;)))
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #57 -: 09-03-2011, 13:11:41 »

много си мек , от мен ще получи силен електрошок , докато му изтрия паметта
Активен

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #58 -: 09-03-2011, 14:37:12 »

много си мек , от мен ще получи силен електрошок , докато му изтрия паметта

хаха, яко, искам да берем заедно билки в планината;))
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Билките забранени в ЕС
« Отговор #59 -: 09-03-2011, 14:50:32 »

Хубаво предаване са направили Мермерски и Елмазов
Лятото ходих из Пирин, имаше въоражена охрана из дивите находища на мурсалския чай. Скъсах си една китка от 20 грама с уговорка от пазача .

Представям си както е тръгнало лятото да си покажа главата от морето с торба миди и някой инспектор от еко отдел да ми връчи фиш с глоба за смущаване спокойствието на морските животни.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u
 

Страницата е създадена за 0.11 секунди с 22 запитвания.