Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Никко ;)  (Прочетена 84236 пъти)

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Дневникът на Никко ;)
« -: 25-05-2009, 19:56:28 »

Тази вечер имам удоволствието да дам началото на моят дневник на суровоядеца. И така ще започна с това какво ядох днес.
Сутринта: плодова салата (портокал, ябълка, киви, ягоди)
Обядът: зеленчукова салата (домати, краставица, маслини)
Вечерята: собствена приумица или с други думи, пълнена ябълка (разделена на две).
Друг интересен момент от първия ми "суровояден ден" беше това, че ходих в Казанлък и с учудване намерих сурови фъстъции и натурални фурми. Купих си и семена за пъпеш, броколи, пащърнак и алабаш. За сега толкова от мен, утре пак.
« Последна редакция: 03-08-2009, 21:12:47 от theQueerN »
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #1 -: 25-05-2009, 20:42:08 »

Освен плодове и зеленчуци друго не ядеш ли...ядки например?

А за суровите фъстъци знам, че не са никак полезни. Интересно ми е какво мислят и другите по въпроса за фъстъците :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #2 -: 25-05-2009, 21:18:58 »

Аз за фъстъците като цяло знам,че не са полезни.Предавам щафетата на другите ;)
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #3 -: 25-05-2009, 21:39:44 »

за фъстъците казват, че не са ядки, а спадат към бобовите. Суровите били много вредни наистина, но не помня защо. Печени, ясно, пак не са добри. Изобщо, най-добре би било да се въздържаме от тях. Но не помня защо не се препоръчваха. Трябва да се поровя в книгите...
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

жмуц

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #4 -: 25-05-2009, 22:38:01 »

за фъстъците казват, че не са ядки, а спадат към бобовите. Суровите били много вредни наистина, но не помня защо..

Защото съдържат афлатоксини, които са канцерогенни. Концентрацията им се увеличава още повече при неправилно съхранение  :)
Активен
If the doctors of today do not become the nutritionists of tomorrow, then the nutritionist of today will become the doctors of tomorrow.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #5 -: 26-05-2009, 04:53:47 »

Точно заради алфатоксините. От специалист-суровоядец знам, че дори кашуто и шам фъстъка трябва да се избягват пак заради тях. А аз толкова да обичам кашу и толкова много рецепти да има с него.

Никко, опитай се лека полека да включваш зеленолистните. Още повече, че сега им е сезона. За мен са от изключително значение. Другото важно нещо са кълновете. :)

Успех! :)
Активен

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #6 -: 26-05-2009, 04:57:23 »

Благодаря за съветите, зеленолистни у нас в градината, достатъчно. :) А фъстъчките ще видя какво да ги правя. Относно кълновете, вече съм си потопил пшеничени зрънца. А да попитам кои ядки е най-добре да се хапват сурови ?
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #7 -: 26-05-2009, 07:29:53 »

Всички ядки е най-добре да се ядат сурови, а още по-хубаво ако са накиснати. Най-препоръчителни са бадемите, които дори набъбват и им се появява малко кълнче.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #8 -: 26-05-2009, 19:06:48 »

Накиснати и обелени са просто божествени. :)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #9 -: 27-05-2009, 00:40:55 »

За колко време ги киснеш, Вери?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #10 -: 27-05-2009, 06:16:46 »

За поне 6 часа.
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #11 -: 27-05-2009, 13:53:21 »

Един мой 100% суровояден приятел яде сурови фъстъци, но покълнали. Казва, че стават едни много сочни месести кълнове и много му харесват - аз още не съм пробвала, но ако направя някой ден ще снимам :)
Активен
Духът владее материята!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #12 -: 27-05-2009, 15:06:20 »

Мер, не мислиш ли, че е истина това за токсините в тях?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #13 -: 27-05-2009, 23:53:56 »

Ами нямам идея всъщност, трябва пак да прочета... но той все пак ги яде - може би няма инфо... а може и с покълването им веществата в тях да се променят (в повечето случаи стават така), но няма повече да пиша, че току изръся някоя глупост :)
Активен
Духът владее материята!

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #14 -: 28-05-2009, 08:31:46 »

Може и да греша за източника, но Хей или Брег обясняваше в своя книга, че природата не прави грешки и при покълването си бобовите се усвояват добре от човешкия организъм, стават полезни.

жмуц

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #15 -: 28-05-2009, 10:05:54 »

Може и да греша за източника, но Хей или Брег обясняваше в своя книга, че природата не прави грешки и при покълването си бобовите се усвояват добре от човешкия организъм, стават полезни.

Природата не прави, но човекът - да. Афлатоксин B1, който всъщност е лошия в случая се отделя от плесените, които пък се образуват при неправилно съхранение. Натрупва се в черния дроб и е потенциално канцерогенен. Друг е въпросът, че не може да знаем колко и дали изобщо има такъв във фъстъците в шепичката ни  :) Лично според мен прекаленото вторачване, обаче със сигурност е вредно..
Активен
If the doctors of today do not become the nutritionists of tomorrow, then the nutritionist of today will become the doctors of tomorrow.

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #16 -: 20-06-2009, 17:26:05 »

        Здравейте, драги суровоядци! Отдавна не съм писал в моя дневник (всъщност почти не съм писал), та реших колкото се може по-редовно да споделям моите впечатления от суровоядния ми начин на хранене.
        Та да продължа направо към днешното меню:
        > към 9:30- салата от 2 домата, краставица, смляно ленено семе, 1 връзка магданоз и 2 супени лъжици зехтин
        >към 12:30-13:00 купа орехи, 2 домата и 3-4 супени лъжици мед
        >към 17:30-18:00 2 ябълки, 2 банана, една малка прскова, 8 маслини и 3-4 фурми
        Това е което съм хапнал до сега, после ако поема още нещо ще допълня дневника. Струва ми се, че поемам голямо количество храна и особенно мед. Преди два дни дядо ми ми купи един буркан(1,5-2 кг.) с мед. Днес 1/2 от меда вече го няма а аз се облизвам сладко. Според вас добре ли е, че употребявам толкова мед ? Имам огромен апетит и това ме притеснява, обяснявам си го до някъде с това, че съм в пубертета. При ръст 167см. и тегло около 60кг. според вас нормално ли е такова количестово храна ? Забелязал съм, че въпреки изброените от мен фактори (по-горе) се чуствам отпаднал и безжизнен. Някави предложения на какво би могло да се дължи това?

        Ето последното допълнение към менюто ми. Смесих плодове и зеленчуци, не знам дали е правилно:
         > 9:20 - Половин ябълка, един банан два домата, краставица и една супена лъжица мед ( не се сдържах).

« Последна редакция: 09-07-2009, 14:42:42 от theQueerN »
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #17 -: 20-06-2009, 17:40:05 »

Сега видях, че си променил и си включил менюто си... Ами ако си изял такова огромно количество захари - всичкия мед, който описваш, плодове, фурми и кой знае какво предните дни, най-вероятно отпадналостта ти се държи на неконтролируемото нахлуване на гликоген в кръвта. Знаеш златното правило да не се прекалява с нищо, защото и най-полезното нещо в грешното количество може да се превърне в отрова... Медът е много концентрирана захар, затова внимавай с него.

Според мен е добре да ядеш повече от 3 пъти дневно, повече зеленчуци и зърнени и по-малко плодове, но като цяло виждам, че си хапваш от всичко, така че както на теб ти е най-добре. :)
« Последна редакция: 20-06-2009, 18:27:44 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #18 -: 20-06-2009, 19:33:09 »

Може отпадналостта да идва оттам, че тялото ти се причиства... ;)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневника на Никко ;)
« Отговор #19 -: 20-06-2009, 20:52:31 »

2/4=1/2 ;)
 ;D ;D ;D ;D
Орехчета и домати,после 8 маслини инещо си там,а и смяташ,че е много ???
Замирисва ми на анорексия!
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 22 запитвания.