Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: gol_Дневник  (Прочетена 23536 пъти)

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:gol_Дневник
« Отговор #80 -: 04-10-2010, 21:05:10 »

Деси, със сигурност има, просто бъди търпелива заради тълпата, пази си портфейла  и ще намериш.
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:gol_Дневник
« Отговор #81 -: 04-11-2010, 20:58:54 »

Е, отдавна не съм писала в дневничето..Пътувах с приятели и ме нямаше. Много весело си изкарахме, някои от тях не бях виждала 10 години. Страхотно е да пътува човек, толкова се зареждам, всеки ден бяхме в различен град, почти всеки в друга държава. Абее, супер беше.. НО...няма ли някой да издаде    " Наръчник на начинаещият суровоядец на път"? Мнооого ми беше трудно с храната, умрях от глад. Опитвах се да си купувам нужното, но...не се получи много добре. Накрая ядох сандвичи с някъв био пълнозърнест хляб. Чувствах се емоционално добре, но на тялото му беше адски дискомфортно. Най-големият ми грях беше пиенето на бира. Пуста слабост.       :Confus_3:                                                     
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:gol_Дневник
« Отговор #82 -: 04-11-2010, 21:01:17 »

 А ето един специален поздрав за всички съфорорумци: http://www.youtube.com/watch?v=hpfYt7vRHuY
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:gol_Дневник
« Отговор #83 -: 06-11-2010, 16:36:22 »

Преди седмици ми пристигна книгата "Сила за живот" на Х. Дайъмънд. Прочетох я на един дъх и установих, че повечето неща вече ги знам...благодарение на всички в "Земя на заем". Живеем в луд свят, дето времето все не достига...а вие споделяте инфо-смляно и  вече отсято. Та...Благодарско на всички! :Content_14: пък " който има уши, нека слуша"...
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:gol_Дневник
« Отговор #84 -: 14-11-2010, 16:16:05 »

Става по-студено и много ми се яде хляб. Решила съм да си купя дехидрататор.http://www.rohkost-rezepte.com/excalibur-doerrautomat-und-roh-ofen.html. Ето този, но се чудя за броя на отделенията. Не знам вие как сте, но си готвих преди няколко дни леща...толкова ми се яде нещо топло и тестяно...Това нормално ли е? Вие увеличавате ли крекерите, яде ли ви се повече ? Наблягате ли на нещо в зимното сурово меню? Ще съм благодарна някой да сподели.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:gol_Дневник
« Отговор #85 -: 15-11-2010, 06:00:47 »

Ако няма кълнове и крекери у нас, ми се дояжда хляб и готвено.
Увеличи и някои подправки, които стоплят: канела, куркума, джинджифил, люто, хрян.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:gol_Дневник
« Отговор #86 -: 15-11-2010, 18:21:26 »

В студеното време крекерите са комфортна храна. Аз лично не ги увеличавам. По-скоро като ям пълн.хляб ми се случва това. И затова в момента съм го изключила. Джинджифилът е чудесен за студеното време. Напоследък го слагам във фрешове и усещам че ме сгрява много приятно. Също и зеления ми чай е с джинджифил. Топлите чайове също са супер за студеното време.
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:gol_Дневник
« Отговор #87 -: 15-11-2010, 20:57:17 »

Опитвам се да не ям хляб...макар, че си купих. Както ви казах, голям глад ме е погнал. Естественно, кантара веднага показа в плюс...аз съм от този тип хора, дето само да видят нещо за ядене и веднага напълняват.. tooth.  Както и да е, решила съм да си купя дехидратор. Сутрин както винаги си правя билкова отвара от лайка и това ме сгрява. Добавям и люто...пеперончини (тези италианските малки и люти чушлета) Пише, че са сушени, но аз се съмнявам да е на ниски градуси? Имам и чили семенца, но май и те са сушени по същата технология. Джинджифил ще си взема тези дни да пробвам...в сокове, без сокове... мерси, момичета  :heart_2:
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:gol_Дневник
« Отговор #88 -: 20-02-2011, 23:32:20 »

          Даваха едно журналистическо филмче оня ден, което ме впечатли.
От магазинът купиха около 10 неща - ананас, салата, домати, краставица, чушки и още няколко зеленчука. Оказа се, че при всяко хранене ядем неща, които пътуват поне 45 000 км. до нас.  Всяка година консумацията на човек се увеличава 4 пъти. И това има по-голям ефект върху планетата от замърсяването на колите, от производството на дрехи и т.н.

За направата на 1 кг. памук се използват 14 000 л. вода.
За един лист с формат А4- 10 литра вода.

        Памукът в Европа идва главно от Узбекистан. Една пета от Аралско море вече е пресъхнала, защото се използа за напояване.
       Най-тъжен беше разказът за Етиопия. Сигурна съм, че като чуете името и веднага ви изплуват снимките с гладни деца. За съжаление, положението все още е такова. Безработицата там е огромна (от трима души само един работи). Но знаете ли, че в Етиопия има земя, която е плодородна? Правителството е конфискувало по-голямата част от земята и я е дало под наем за 50 години на Индия и Китай. Нивите се охраняват от въоръжена охрана.  Децата на 15 години работят по цял ден на полето..срещу 11 долара месечна заплата и ходят пеш минимум час до нивата. И те се чувстват щастливи, че имат работа.
      Имаше още много интересни факти. Оказва се, че ние си рупаме едикой си зенчук тук а някъде там, някой понася следствията от това.

Все повече се убеждавам, че регионалното хранене е най-добро за опазване на околната среда.

Днес четох, че Г-8 пак ще се събират скоро и този път ще умуват как да намалят цените на храните. За кои ли храни става въпрос?
         
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:gol_Дневник
« Отговор #89 -: 20-02-2011, 23:42:20 »

Днес четох, че Г-8 пак ще се събират скоро и този път ще умуват как да намалят цените на храните. За кои ли храни става въпрос?
ми за тия храни, дето растат в Етиопия сигурно, ще намалят заплатата на работниците на 9 долара :surpris_23: много тъжен преразказ на филмчето, и за съжаление толкова вярно... а най-тъжното е, че и ние участваме усилено в дъното на веригата, понеже сме се разглезили да консумираме екзотични работи... :-[
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:gol_Дневник
« Отговор #90 -: 21-02-2011, 00:04:24 »


 НЕ можем да променим света, но можем да променим себе си.

Преди година, две бях класическа консуматорка... кожа, обувки, дрехи, козметика. В момента пътувам с чанта, събираща 30 кг.  Преди да купя нещо се питам..."ама наистина ли имам нужда от него"?. Започнах да си купувам дрехи от разпродажбите на Червения кръст в Европа. Ако се върна в България ще си купувам втора употреба. Нямам предрасъдъци, защото 6 милиона деца умират от липса на питейна вода всяка година.

Ще намаля до минимум екзотичните храни. Добавки не ползвам. Във въпросното филмче, даваха плантациите за здравословни водорасли...такъв бизнес. :surpris_23:
Активен

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:gol_Дневник
« Отговор #91 -: 21-02-2011, 19:56:51 »

 :Content_14:
Радвам се, че има все повече хора, на които им се случват тези цялостни трансформации.
И с мен беше така..не че не се отклонявам от пътя понякога, но по принцип е нормално да станеш по-чуствителен и внимателен за всеки един аспект в живота си..за връзките си с всичко.

За регионалната и сезонна храна съм съгласна, въпреки че обожавам фурми..почти нищо друго нерегионално не ме изкушава..но и как и къде пазаруваме, подкрепата на местните фермери и земеделци е страшно важна и в икономически план.

Аз си имам дори специална възка с някой производители, вече може да се каже, че се познаваме.

Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:gol_Дневник
« Отговор #92 -: 21-02-2011, 20:38:16 »

Щурчо, не сме съвършенни все пак. :Content_22:
Не е хубаво да изпадаме в крайности, защото те ни ограничават.  :Content_22:
Активен

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:gol_Дневник
« Отговор #93 -: 22-02-2011, 09:52:34 »

Петя, по повод дрехите втора употреба: не те ли притеснява факта, че те запазват енергиен отпечатък от предния собственик?
Така съм чела и затова избягвам подобни магазини, а и вътре мирише ужасно... /по наблюденията ми от нашите,казанлъшки магазини/.
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:gol_Дневник
« Отговор #94 -: 23-02-2011, 09:52:24 »

Roje, не се притеснявам.
Вярвам в думите на Луйз Хей, че " всичко от, което имаме нужда идва при нас". Повечето от дрехите ми са такива и досега не съм усетила нещо.
         В интерес на истината, в магазините на Червеният кръст в Германия и Франция не мирише като в нашите. Аромата идва от специален препарат за дезинфекция. Това го знам от една приятелка, която има бутик за дрехи втора употреба в центъра на София. При нея пазаруват и някои български звезди, които също нямат предрасъдъци. Но...всеки сам си знае и решава за себе си. :heart_2:
         
Активен
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 22 запитвания.