Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: "Природната медицина - Панацея"  (Прочетена 5275 пъти)

Мария

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Препоръчвам горещо тази книга с автори Христо и Йонко Мермерски на всички, въпреки, че тя е насочена главно към жените. Засяга здравословното хранене и лечебните свойства на отделните храни.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"Природната медицина - Панацея"
« Отговор #1 -: 16-08-2009, 22:13:45 »

А ние пък горещо я отричаме :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:"Природната медицина - Панацея"
« Отговор #2 -: 20-08-2009, 22:12:33 »

бате Бино кой сте вие и защо?
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:"Природната медицина - Панацея"
« Отговор #3 -: 20-08-2009, 22:38:45 »

На скоро ги даваха тези двамата герой в едно предаване.Подробно и уверено защитаваха разбитата отдавна на хиляди частички теза,колко е полезно млякото.Освен това,дадоха "ценни" съвети за здравето на зъбите.Колко е полезен флуора и т.н.А,и как ако човек спре да се храни с животински храни,"ще се разболее на повече от едно ниво"!!!
Тези хора са абсолютно не надеждни за източник на познания за здравословен начин на живот.Те усърдно защитават официалната медицина,а и как няма като са нейни кадри.
« Последна редакция: 20-08-2009, 22:40:57 от Svetlio »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"Природната медицина - Панацея"
« Отговор #4 -: 20-08-2009, 23:09:51 »

Малко съм се поизхвърлил тук, лейла,  но специално за тези книги писах във рубриката за "книги"  . Просто информацията не е актуална в тези книги. Написани са само за пари. Не казват нищо по-различно от десетките домашни билкови справочници , дето всяко семейство си има поне по три ,при това от времето когато Тато беше младеж.  Да копираш всичките рецепти едно към едно ,без да ги обвържеш в комплексна лечебна система , кажи ми какъв е смисъла да давам 15 лв? За да разбера ,че ако искам да си подсиля организма трябва да ям месо и да пия мляко ?  Във вестниците на баба ми - "Втора младост" гъмжи от рецепти също - просто да се чудиш защо има болни пенсионери при наличието на толкова много рецепти и илачи.  Абе ,мое мнение си е,  кой каквото иска да чете ,но просто при наличието на наистина ценни книги на пазара, да се заглеждаме по тия архаизми , само защото авторът е професор... моля.  Забележи даже ако обичаш как си е написал името върху корицата : ПРОФЕСОР ХРИСТО МЕРМЕРСКИ 
А не - проф. Христо Мермерски  например.  Да не би някой да пропусне случайно сана му..  Достатъчно говори за самия човек. Истинските учени са скромни -Айнщайн, М.Кюри, Кант и хиляди други. 
За Айнщайн даже има анекдот : Когато отишъл в Америка , негов познат го срещнал на улицата и му казва : " Г-н Айнщайн , не мислите ли че трябва да си купите ново палто? Това вече е много износено "   " За какво ми е, тук в Ню Йорк никой не ме познава" отговорил Айнщайн и заминал.
След доста време те пак се засякли на улицата , Айнщайн пак в същото палто. Неговият познат пак го посъветвал да си купи ново палто.  "  За какво ми е , тук вече всички ме познават "   :) 
 Такива книги всеки един от нас тук може да издаде- вземаме десетина книги , от тях синтезираме една - и хоп.  Лошото е ,че не сме се подсигурили с титли и по няма да се купуват :)


Ааа, ето и Светльо се включил. Браво Светльо !
« Последна редакция: 20-08-2009, 23:11:25 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"Природната медицина - Панацея"
« Отговор #5 -: 20-08-2009, 23:20:48 »

Сега си прегледах някои наистина ценни книги . Нито Олга Елисеева (доцент) ,нито Неумивакин ( професор , 30 г космическа медицина, председател на поне 10 академии на науките, лауреат на безброй отличия) нито Надежда Семенова ( доцент) ,че даже и нашия Здравко Райков ( професор, дето издаде ценните "Вино за здраве", "Сън за здраве")   - нито един от тях не си туря титлата пред името си.  Това за мен е достатъчен индикатор за един човек колко струва.
Има една хубава поговорка :  "Всяка пустиня се гордее със своите миражи " 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:"Природната медицина - Панацея"
« Отговор #6 -: 21-08-2009, 07:58:39 »

Струва ми се,че най-голям принос за здравословен начен на живот,имат лекари,който отхвърлят методите на официалната медицина и се насочват към други,съществуващи от векове,а някои и от хилядолетия практики.При това те са хора със завидна репутация и положение в йерархията.До колкото знам това движение става все по-голямо и това може само да ме радва.Разбира се,такива хора понякога си плащат за това-уволнение,разбита репутация,усмиване от всякъде финансирано с много,много пари.Спомням си от филма за спин,един професор,нобелов лауреат,които доказа,че хив не е причината за спин го съсипаха направо.Особенно е опасно да се говорят такива неща в САЩ.Особенно с действащ патриотичен закон,в който нямаш права.Виждате ли какъв отпор има сега,когато Обама иска да въведе социално болнолечение.Това е страната на свободата!!!
« Последна редакция: 21-08-2009, 08:15:41 от Svetlio »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"Природната медицина - Панацея"
« Отговор #7 -: 21-08-2009, 11:15:01 »

Светльо ,страшен си. Толкова млад , а вече достигнал до истини,  до които повечето  хора цял живот не могат.

А този филм за Спин, дето казваш , какъв е , къде да го видим, нали знаеш, мен много ме вълнува темата ,бях пуснал отделна такава . Това трябва да е проф. Дюзбърг ?
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:"Природната медицина - Панацея"
« Отговор #8 -: 21-08-2009, 12:33:41 »

Познато ми е името,но не съм сигурен.Филма го има в колибката - The other side of AIDS
И аз се интересувам доста от такава информация.Гледам на нещата,които се случват със съвсем друго око.Безмислиците в полотиката всъщтност са си много смислени.Хубаво е,че човек може да си обясни ставащото,но когато се огледа и види как другите хора,неосъзнатите,са грубо маниполирани някак си се чудя,как не го разбират.
Аз много бих искал да прочета книгите на Stewart Swerdlow,обаче незнам английски,а те не са преведени.Като цяло в конспиративните публикации има много дезинформация,но при мен те обикновенно се покриват нещата от няколко източника и за себе си съм си изградил някаква гледна точка.Проблема е,като трябва да промениш,това в което си вярвал.Например,преди време ми направи прекрасно впечатлиние Нова Епоха,докато не разбрах,че тя е създадена от ЦРУ.Всъщност това е същността на дезинформацията.Тя е като сандвич.Между две лъжи,една истина,колкото да се захванеш за нещо.Или както е в Нова Епоха,между две истини,една голяааама лъжа.Мисля,че това важи за всички видове религии,но за това май бяхте писали другаде.

 
« Последна редакция: 21-08-2009, 13:02:22 от Svetlio »
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:"Природната медицина - Панацея"
« Отговор #9 -: 21-08-2009, 19:32:30 »

Ок, мерси за отговора :D аз нито съм я чела тази книга, нямам  даже подобни книги в къщи ;D нито нищо, но ми стана интересно що толкоз рязко.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"Природната медицина - Панацея"
« Отговор #10 -: 22-08-2009, 00:21:13 »

Ами например за да стане интрижка,Лейла, да не скучаем :) 

Светльо ,изгледах го този филм, поучителен е.  И за  Дюзбърг става въпрос в него,както предполагах.Той е най-критичнияи същевременно най-авторитетния. Голям майтап - избират го за "учен на годината " ,а като почва да чопли около Спин ,веднага става "научен психопат" :)))   
 Дезинформацията е цяла наука , и гений да си ,ще те омотаят като нищо.
Спомням си , бяха приложили опасен трик ,когато "залавяха" Саддам . То тогава нали мъгла витаеше около цялата там история със Саддам и с неговите двойници.
Ама нещо ми се доспа, ако на някой му е интересно, ще разкажа допълнително . :) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:"Природната медицина - Панацея"
« Отговор #11 -: 22-08-2009, 10:01:01 »

Мдааа, на мен, но тук ли ще доразказваш или някъде другаде, че то май стана традиция тук всяка тема да се спами и да се продължава съвсем различно от започнатото.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.
 

Страницата е създадена за 0.118 секунди с 23 запитвания.