Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Орехова тинктура  (Прочетена 42066 пъти)

blade

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 57
Орехова тинктура
« -: 09-08-2010, 09:52:22 »

  Здравейте,

Тази година реших да си напрая орехова тинктура по рецептата на Хулда Кларк (http://radionic.hit.bg/thecure.html).
След като миналата седмица прецедих тинктурата се оказа че съм добил едно добро количество :)
Та ако някой не е успял да си направи и иска - да казва :)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Орехова тинктура
« Отговор #1 -: 09-08-2010, 11:43:26 »

за какво се ползва ?
Активен

blade

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 57
Re:Орехова тинктура
« Отговор #2 -: 09-08-2010, 12:59:16 »

За против паразити.
В линка, даден в предният пост има повече информация.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Орехова тинктура
« Отговор #3 -: 09-08-2010, 15:12:39 »

Аз вече я пия,4 ден
Исках да попитам задължително ли със зърнен алкохол ли трябва да е приготвена, аз незнаех и  залях орехите с домашна ракия  ???
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Орехова тинктура
« Отговор #4 -: 10-08-2010, 01:09:05 »

Аз вече я пия,4 ден
Исках да попитам задължително ли със зърнен алкохол ли трябва да е приготвена, аз незнаех и  залях орехите с домашна ракия  ???

Ако е гроздова ракия става дори по полезно...
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Орехова тинктура
« Отговор #5 -: 10-08-2010, 09:19:46 »

Прекалената консумация на орехи, мисля, може да предизвика проблем с щитовидната жлеза.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Орехова тинктура
« Отговор #6 -: 10-08-2010, 18:00:38 »

Прекалената консумация на орехи, мисля, може да предизвика проблем с щитовидната жлеза.

Ние ядем не орехите а зелените обелки от неузрели и несчупени орехи. След зехтина при чернодробното чистене, вкуса на зелената тинктура поне при мен заема второ място по гадост.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Орехова тинктура
« Отговор #7 -: 10-08-2010, 20:58:05 »

Обелките, баш, не съдържаха ли най-много йод? Точно той може да направи проблем с щитовидната.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Орехова тинктура
« Отговор #8 -: 10-08-2010, 23:35:51 »

Обелките, баш, не съдържаха ли най-много йод? Точно той може да направи проблем с щитовидната.

Разбира се че може, и е потвърдено. Никога няма пълно щастие!  Докато си махаме тениите може да си докараме тиреотоксикоза, грейвс, базедов и други учени ....
Хулдата па не можа да закърпи едни 100 години, взе че се спомина с нейната енергийна медицина на 87г
От кравешките хормони ще се е възпалила няма друго обяснение.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Орехова тинктура
« Отговор #9 -: 13-08-2010, 21:14:46 »

Хулдата па не можа да закърпи едни 100 години, взе че се спомина с нейната енергийна медицина на 87г
От кравешките хормони ще се е възпалила няма друго обяснение.

И аз съм си го мислила това - не знам да има представител на някоя система, който да е доказал ползата от практиките си с дълголетие. Освен легендите, разбира се. Баба ми, лека й пръст, живя колкото и Пол Брег без да прави каквито и да било гладувания.  ???
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Орехова тинктура
« Отговор #10 -: 13-08-2010, 21:31:40 »

Баба ми, лека й пръст, живя колкото и Пол Брег без да прави каквито и да било гладувания.  ???
Но, не е можела да кара сърф на 95, нали?
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Орехова тинктура
« Отговор #11 -: 13-08-2010, 21:57:24 »

Лидия Ковачева умира в съня си на 88, мисля. Един друг, доктор, на който забравих името, умираше някъде пак около 90-те при инцидент със ски.
Какво по-голямо доказателство от това в днешно време и в градски условия да доживееш до 80-90 със запазени ум и здраве, при положение че на младини си бил пред умирачка?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Орехова тинктура
« Отговор #12 -: 14-08-2010, 07:51:41 »

И най-важното,не пият "лекарста".Много хора доживяват до 70-80г.,но от 30-40г. пиял хапчета.Не смеят да мръднат без тях.Всеки месец висят по поликлиниките.Това живот ли е?
Хапвай си здравословно,прави си упражненията,карай си сърфа и пощипвай момите докато можеш и това е   ;D :Content_22:
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Орехова тинктура
« Отговор #13 -: 15-08-2010, 00:17:05 »

Баба ми, лека й пръст, живя колкото и Пол Брег без да прави каквито и да било гладувания.  ???
Но, не е можела да кара сърф на 95, нали?

Определено не  :Content_22: Но в Уики за него е дадено 83, а не 95 - не знам, кое е вярно:
http://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Bragg
Активен

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Орехова тинктура
« Отговор #14 -: 28-09-2010, 05:20:59 »

Хулдата па не можа да закърпи едни 100 години, взе че се спомина с нейната енергийна медицина на 87г
От кравешките хормони ще се е възпалила няма друго обяснение.

И аз съм си го мислила това - не знам да има представител на някоя система, който да е доказал ползата от практиките си с дълголетие. Освен легендите, разбира се. Баба ми, лека й пръст, живя колкото и Пол Брег без да прави каквито и да било гладувания.  ???

Само не ми казвай, че не са постели(по религиозни причини), хранили са се със сигашната "храна" и са прекарали целият си живот в голям замърсен град.
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

Viktor M.

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Орехова тинктура
« Отговор #15 -: 16-11-2010, 11:44:28 »

Ореховата тинктура е  не само против паразити, но и помага отлично на хора с проблеми със стомашночревния тракт, гастрити, кулити, разстройства... Моите родители си правят това прекрасно лекарство от 10 години и са много доволни. Има определен период в, който се берат орехите, ползват гроздова ракия домашно производство... Не съм го пробвал защото до сега не съм имал никакви проблеми, но имам информация от първа ръка. :)
Активен

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Орехова тинктура
« Отговор #16 -: 20-11-2010, 10:59:20 »

Аз също си направих орехова тинктура.Използвах зелени орехчета,брани преди Еньов ден.Сложих ги в стъклен 3-литров буркан,залях ги с домашна гроздова ракия и така киснаха на тъмно 3 месеца,като разклащах от време на време.След това прецедих и сега почти всяка сутрин взимам по 1с.л.от сместта.Може и да не е съвсем правилно,но когато търсих инфо за рецептата,попадах на най-различни варианти.Дори си направих и орехов ликьор,който стана много вкусен,но за по-вечето от вас може би неприемлив,имайки предвид ,че в него има захар,макар че е кафява.Догодина живот и здраве,може да използвам и оригиналната рецепта за пречистване от паразити.
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

sankalpa

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Орехова тинктура
« Отговор #17 -: 30-01-2013, 15:16:15 »

Здравейте, имам нужда от малко тинктура от зелени орехчета, ако някой си е направил повече ще съм благодарен ако ми продаде малко. Купих си 100 гр. сушени обелки от зелени орехчета, но не знам дали ще е същото и как се прави.
Благодаря предварително и поздрави!
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Орехова тинктура
« Отговор #18 -: 17-02-2013, 08:17:29 »

Пол Брег се е удавил в океана. Така че вероятно е имал потенциал за още 15-20 години, тоест над 110 ;D Майтапът настрана обаче - един братовчед на баба ми миналата година си отиде на 108 години, като до 104-тата си беше напълно в съзнание и сам се обслужваше във всичко. Бая зор е видял през живота си - политически гонения, тежък физически труд и т.н. Не е бил вегетарианец. Но ми направи впечатление, че никога не е злоупотребявал с твърд алкохол и цигари. На 87 години му правят операция за вадене на камъни от бъбреците, тоест не е бил в перфектно здраве, но живя доста, без самият той да има обяснение защо. Накрая казваше, че се е уморил от живота и иска вече да си ходи...Карма ли е, генетика ли е, както искате го наричайте - като ти  е дадено да живееш, ще живееш... ЗДравословните практики имат смисъл до такава степен, че ако ти е писано да живееш, да си достатъчно енергичен и в съзнание да го правиш, щото не е все едно да си ходещ труп на 90 или да си младеж, който кара сърф и гони каките  :weight_lift:

Между другото Хитлер е бил маниакален веган, но нито е бил особено здрав, нито особено хуманен ;D
« Последна редакция: 17-02-2013, 08:19:16 от emo75 »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Орехова тинктура
« Отговор #19 -: 17-02-2013, 23:28:18 »

Абе за Хитлер не се знае много , ако вярваш на ционистките канали никак не е бил хуманен , ама същите тези канали казаха ли юдео-болшевишката клика в Русия колко милиона е избила преди  другаря Бланк, ами по негово време още колко милиона загинаха от този юдео-ционистки заговор? Хитлер ми се вижда чавдарче в сравнение с тия изроди.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 23 запитвания.