Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Натурално средство за почистване на прозорците  (Прочетена 25563 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Ето рецептата за почистване на прозорци:
натурален ябълков оцет:вода-1:1
Аз наливам сместа в шишенце с пръскало и разтръскавам преди употреба. Чудесно се почистват прозорците.
Другите препарати, които ползвам са Фрош, които са биоразградими-универсален препарат, веро за съдове и течен препарат за пране. Много съм доволна!
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

И аз съм така - вода и оцет, и останалото на Фрош! Много съм доволна :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Фрош са биоразградими? Аз съвсем случайно позвам от тях, даже не знаех, имат един омекотител за пране - бадем ми е любим. Седи някак на парченца, не е като другите омекотители, чудех се защо ли...  ???
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем

И аз отдавна ползвам Фрош, още когато едва се намираше в търговската мрежа.
А вие какъв оцет ползвате за прозорците, защото когато съм се опитвала да махам котлен камък с такъв от магазина, почти нищо не стана. А скоро пробвах едно голямо петно от котлен камък в банята с натурален ябълков оцет и почистването беше успешно. Полях оцет върху петното и след половин час го тръкнах малко с четката и почти изчезна. Понеже беше доста наслоено се наложи още веднъж да го полея с оцет и това съвсем го отстрани.
Активен
Духът владее материята!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Оцетът е превъзходно изчистващо средство!! Дори влияе на енергийно ниво, не само на физическо. Премахва предишната енергия. Примерно, ако си купувате дрехи втора употреба, задължително ги изплакнете във вода с оцет преди да ги изперете. Така ще се махне енергията на човека, който преди вас ги е носил.

Ще ви издам и една тайна :) Когато съм в ресторанти, особено ако не са вегетариански, винаги тайно почиствам приборите си със салфетка, напоена с малко оцет  ;) Все пак много месо се предлага по ресторантите, а и много хора с едни и същи прибори...

А иначе ползвам ябълков оцет, какъвто се продава, не гледам марка или нещо такова... Досега съм оставала винаги доволна. А за прозорци, последно си купих пак на Фрош, от този, който е специално за стъкла и прозорци. Но, честно казано, човек добре може да почиства и само с вода и оцет, много бързо се отмирисва. А за ароматизиране на дома, може да се слагат купички с вода и резенчета лимон, или, разбира се, от керамичните "легълца", в които се капват 1-2 капки етерично масло и вода, а под тях гори свещ. (не знам дали имат конкретно наименование..)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Аз ползвам домашен ябълков оцет. Майката на приятеля ми ми дава, снабдява ме и почти целогодишно с органични плодове и зеленчуци. :)
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем

Арома лампи се наричат - страхотни са - най-добрите ароматизатори за дома :).
Активен
Духът владее материята!

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !

В къщи в стаите съм си сложила стъклени съдчета с вода и в тях капвам по няколко капки  етерични масла - лимон, мента, розмарин, лавандула, канела . . . Миризмата е много приятна и лека  :)
А иначе и арома лампите са направо приказни  ;)
Преди си палех от време на време миришещи клечици, но в последно време обонянието ми се усили и те ми станаха прекалено силни и натрапчиви . . . така че сега ползвам само водата с капчиците  ;D
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Като студентка работех в едно хотелче, и там жените (мароканки) ми казаха, че най-добре прозорците се мият с чиста водица. Аз само така ги мия.
Активен

Abel

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Много ефикасен начин за почистване на стъкла и прозорци е като се смачка лист от вестник или някаква хартия, намачквате хубаво и ползвате вместо парцал като напръскате с някакъв препарат. Аз така чистя огледалата вкъщи и става много бързо, лесно и чисто, а освен това оползотворявам старата хартия.
Не бях пробвала с оцет, но ще пробвам.
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Abel, бях забравила за чистенето с вестник. Майка ми така миеше прозорци едно време.

Деси, ще опитам с оцет, но лятото, че са ми останали само 2 л от втората партида и си ги кътам.  :D

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Стига с това чистене,дайте нещо по еротично tooth tooth tooth tooth
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Ииииих, Бенато, а аз си мислех, че можеш да откриеш еротичен подтекст във всяка мисъл.  ;)
Я си представи любимата само по престилка да почиства прозорците с вестници и оцет. :Content_4 - emotloader: Съседите ще са доволни почти колкото теб :Content_4 - emotloader:
Извинявам се за спама  :flowers2:

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

 tooth
като чух еротично и се разсъних

Аз отскоро имам арома лампа, мисля да купя за всички стаи, за сега само масло от  жасмин съм пробвала, всяка вечер си я паля  :peperudi:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Влади,недей така,сега да настине ли искаш tooth tooth tooth ;D А и така няма да се разбере чисти ли са стъклата или не ;D

Дани,а има ли ефект всяка вечер tooth tooth
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

 tooth tooth tooth Бенато, иланг-иланг капвай в лампата и ще има всяка вечер tooth tooth tooth
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

 tooth Има ефект, точно като на иланг- иланга  :Content_22: tooth
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Петко,аз да не съм луд,всяка вечер,кундалини трябва да се пази :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Изобщо не и давам на жената tooth tooth tooth tooth
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Смятай.....,аз на нейно място бих се разярила доста,кундалини-мундалини,игра трябва да има-тези неща не търпят отлагане  :D :D
 ;)
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

Лесна е твойта Бенато :Content_4 - emotloader: ето снощи не ми се палеше лампата и запазихме кундалинито  :Dormir_13 - emotloader:

да си кажа по темата- прозорци много мразя да мия и затова го правя най-много два пъти на година :-[
Мия ги само с вода и попивам и излъсквам със салфетки или вестници  :Content_22:
« Последна редакция: 04-02-2010, 14:01:48 от Даниела »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 22 запитвания.