Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: гамалиноленова киселена  (Прочетена 28548 пъти)

bkrassimira

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
гамалиноленова киселена
« -: 27-07-2010, 12:44:34 »

Здравейте. Не знам дали темата е за тук, но просто не знам къде да я сложа.

Синът ми е на 3,5 год възраст и има атопичен дерматит. След доста неща изчетени в нета какви са причините и как мога да му помогна, стигнах до следното изречение: "При децата с АД има и дефицит на гамалиноленова киселена. До 70-80% имат нарушение в обмяната на ненаситените есенциални мастни киселини. Този дефицит може да бъде компенсиран чрез допълнително внасяне. Има два основни източника на дълговерижни деривати на мастните киселини. На първо място това е майчиното мляко (особено коластрата, богата на гамалиноленова киселина). На второ място компенсиране чрез приемане на растителни масла (сусам, касис). Гамалиналеновата киселина води до намаляване на сърбежа и водните загуби от кожата. "

След това дълбоко се гмурнах в инфо за незаменимите мастни киселини, но нещо не можах да се ориентирам - въпросната гамалиноленова киселина дали е Омега 3 или Омега 6.

Въпреки това навсякъде пише, че най-добрия й източник (след майчиното млекце) е маслото от вечерна иглика. Обръщам се към вас с молба за вашето мнение и как да намеря сигурен източник на такова масло и мога ли да го давам на сина си.

Докато реша какво да правя си купих сусамово олио и слагам по 1 суп лъжица в салата и сокчетата му. Отделно той си хапва и други сусамо вкусотийки.
Активен
Да се смята, че по пътя на изследванията и откритията човечеството може да създаде нещо по-добро и съвършено от природата – това е илюзия. Аз мисля, че всички усилия на хората са само за да разберат накрая онова, което могат да нарекат великата непостижимост на природата.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #1 -: 27-07-2010, 14:59:52 »

Най-големият източник на гамалиноленова киселина след майчината кърма и спирулината.
Активен

pipilota

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #2 -: 27-07-2010, 15:25:38 »

 Здрасти bkrassimira!
Явно твоя пост е официалния повод за мен, за да се регистрирам във форума и да не остана само един четец :Content_4 - emotloader:
Набързичко ще ти предложа едно решение- има продукти на английска фирма Granovita , в техния асортимент има ЕМК  специално за деца и знам че се ползват в случай с атопичен дерматит. Ето линк на български вносител- http://kids.omega3.bg/mumdad7.html  . Нямам за цел да правя реклама, лично аз ползвам доста продукти, включително маслото от вечерна иглика - evening primеrose, то обикновено е включено в състава на различните видове Омега. "Запознах" се с тях  в кабинет по компютърна диагностика и нутрициолог. Изглежда и на мен ми липсва Омега комплекса( кожата ми е доста суха, преди се появявяше понякога нещо като пърша, дори екзема на клепача) и от февруари тази година не съм спряла да ги вземам, същевременно провеждам поредицата пречиствания описани на сайта. Определено човек има нужда от прочистване, дори и да вегетарианства като мен от 15 год., със значителни отклонения като-рибка,млечни и шоколад, до преди 2-3  години и стига толкоз. Помисли и за храненето на детенце, някакви деликатни прочиствания. Преди да дадеш от тези масла моля те консултирай се с  вещо лице, или с вносителя. Това че на мен ми е добре от продуктите им не е гаранция за безрезервно ползване на доверие. Ако имаш някакви питания пиши на лични, с каквото мога ще помогна.
Здраве и усмивки
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #3 -: 27-07-2010, 22:45:28 »

 Заболяването на сина ти ще бъде излекувано с масло от черен кимион.Освен че внася GLA в организма има редица уникални свойства възпрепятващи образуването на редица ензими и протеини които участват в появата на дерматит,псориазис,екзема и др. кожни заболявания.У нас не е много известно, но в арабската медицина е с репутация на панацея.Това е масло от Nigela sativa или посевна челебитка.Това е най-полезното масло от всички(единствен недостатък е че не внася омега -3, но може да се комбинира с рибено за тази цел).Изчиства кръвта,подобрява обмяната на веществата,стабилизира нервите,нормализира работата на ендокрините жлези.Наскоро го видях в магазин ,,Здравица,,.Има го и в други магазина за здравословни храни.
 Това масло съчетано с подходяща диета и детоксикация ,мисля че е напълно достатъчно.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #4 -: 28-07-2010, 06:45:48 »

Няма най-полезно масло,за всеки организъм всичко е различно. Това което е супер за един,за друг може да е отрова.
По-добре кажи с какво храниш детето? Прочистването на три годишно дете, как си го представяте,освен да му се дава предимно сурова храна,не се сещам за друго. В тежки случаи може глад,но е прекалено драстично.
Ако яде разни боклуци,спасение няма.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #5 -: 28-07-2010, 07:27:57 »

АД се отключва и от ваксини.
Активен

bkrassimira

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #6 -: 28-07-2010, 08:31:33 »

Аз ви открих миналато лято благодарение на моите търсения за здравословно хранене, за да мога да облекча проблемите на сина ми.

Честно казано не знам какво отключи АД-то. Събраха се много фактори на веднъж - последна ваксинация ДТК, тръгване на детска ясла и съответното хранене там, след няколко месеца и спиране на кърменето. Това беше есента на 2008. Оттогава до сега обривите бяха локализирани по сгъвките на ръцете, краката, по вратлето и по ушите. Хрането - опитвам се да бъде според всичко, което чета тук във форума, но ми е много трудно - най-напред аз изцяло промених хранителните си навици (примерът е най-добрия учител), започнах постепенно да изключвам каквото мога от лошите храни - сладки неща не купувам - всичко аз му приготвям, плодове и зеленчуци винаги е хапвал, добавих кълнове, ядки, опитвам се да огранича заводския хляб, месото и млечните. Но срещам само отпор от роднините - ама защо го лишаваш от това, защо го лишаваш от онова, ама много трудно било; а и покрай детската градина - все по-лоши маниери на хранене придобива от там - иска бял хляб, иска да му купувам кроасанче например и други подобни. Когато сме само двамата винаги имам здравословна алтернатива да му предложа и той с удоволствие си хапва, но има ли още някой и започва да се пробва - еми това няма да го ям, а пък искам еди какво си. Половинката ми уж не е против, но пък не срещам никаква подкрепа с реални действия от негова страна. Само се оплаква, че забранявам това и онова. Говоря като латерна и обяснявам .... на всички.

За детокс прогма и аз се замислям постоянно - но не знам какво мога да прилагам при него. Глад е немислимо. Когато е болен - оставям го по 1-2 дни само на плодове и зеленчуци, възможно най-малко количество. В момента проблема е, че преди един месец боледува от скарлатина и оттогава положението е трагично - обривите са му по цялото тяло, силно сърбящи, чак рани са станали, притеснявам се да не се инфектират. Общо взето проблемите се засилват, когато започва да му пада имунитета и да се разболява нещо. Мислех си дали мога да го мажа със собствената му урина (и без това много от хидратиращите кремове съдържат уреа).

От 9 месечен го лекувам с хомеопатия. По принцип вече почти трета година не пил лекарства, освен хомеопатичните. Но този проблем не можем да го решим.

Hospitalier за пръв път чувам за това масло. Ще потърся повече инфо, а този магазин "Здравица" - някакви координати.

Pipilota и аз ги гледах тези Омега 3 мазнини. Въпросът ми беше наистина, някой да ми препоръча, че са от добър източник са. А техния прием помага ли ти, да се чувстваш по-добре. А нещо повече за маслото от вечерна иглика - то май е само на капсули - ти пиеш ли го или се мажеш с него (четох, че е хубаво да се приема гамалиноленова киселина и през кожата). Предполагам, че на дадените телефони в сайта мога да получа инфо и консултация.

Благодаря ви много на всички за съветите и се извинявам ако ми е малко разхвърляна мисълта. Така не се чувствам сама в борбата.
Активен
Да се смята, че по пътя на изследванията и откритията човечеството може да създаде нещо по-добро и съвършено от природата – това е илюзия. Аз мисля, че всички усилия на хората са само за да разберат накрая онова, което могат да нарекат великата непостижимост на природата.

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #7 -: 28-07-2010, 08:33:00 »

Абсолютно,забравих за ваксините,защото нашите деца не са ваксинирани. Иначе как ще ми обяснят лекарите атопичен дерматит при едномесечно кърмаче??????? :Confus_3:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

bkrassimira

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #8 -: 28-07-2010, 11:11:35 »

Бенато а как избегнахте ваксинация в родилното?
Активен
Да се смята, че по пътя на изследванията и откритията човечеството може да създаде нещо по-добро и съвършено от природата – това е илюзия. Аз мисля, че всички усилия на хората са само за да разберат накрая онова, което могат да нарекат великата непостижимост на природата.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #9 -: 28-07-2010, 14:38:12 »

С декларация за отказ, може и нотариално заверена.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #10 -: 28-07-2010, 22:41:41 »

А,не питай,с тези ваксини са много нагли всички доктори,а как те убеждават,че правиш огромна грешка..... :Confus_3:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #11 -: 29-07-2010, 07:52:49 »

Най-лесно е като изтъкнеш силна алергия към ваксинациите и несъгласие :)
Активен

bkrassimira

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #12 -: 29-07-2010, 08:17:10 »

А какво мислите за пиенето на пробиотици. И ако е положително какви бихте ми препоръчали. Веднъж купувах едни на биогая - течни на капки, без никакви лоши добавки, но свършиха много бързо и не забелязах някакъв особен ефект.
Активен
Да се смята, че по пътя на изследванията и откритията човечеството може да създаде нещо по-добро и съвършено от природата – това е илюзия. Аз мисля, че всички усилия на хората са само за да разберат накрая онова, което могат да нарекат великата непостижимост на природата.

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #13 -: 29-07-2010, 13:27:19 »

Това е достатъчно красноречиво според мен...
Може би ако нещата станат супер тежки, най-много някакъв локален, който да облекчи, де да знам...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #14 -: 29-07-2010, 14:18:54 »

А какво мислите за пиенето на пробиотици. И ако е положително какви бихте ми препоръчали. Веднъж купувах едни на биогая - течни на капки, без никакви лоши добавки, но свършиха много бързо и не забелязах някакъв особен ефект.

Ето какво мисля аз.  Понеже бактериите населяват планетата доста преди нас, съответно са много видове. Пробиотиците са адски много на вид. Да се уцели проиятелски настроена бактерия е не лека задача.
Лутането в бизнес продукцията и лъжовните реклами хвърлят голяма сянка върху истинските и трудни за отделяне и култивиране бактерии. Няма универсална бактерия, както няма и един вид музика, която всеки да търпи. 
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #15 -: 29-07-2010, 16:36:43 »

А какво мислите за пиенето на пробиотици. И ако е положително какви бихте ми препоръчали. Веднъж купувах едни на биогая - течни на капки, без никакви лоши добавки, но свършиха много бързо и не забелязах някакъв особен ефект.

Аз преди 3 години имах проблем който реших точно с пробиотици и от тогава не се е появявал. Но няма да назовавам конкретна фирма. Всичко е въпрос на личен избор.
Активен

pipilota

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #16 -: 29-07-2010, 17:13:33 »

bkrassimira, не бих могла да ти отговоря еднозначно на питанията. Започнах да приемам маслото от вечерна иглика заедно с други неща като спирулина,лиций,сироп от черен бъз, кълновете от ленено семе на Грановита, пчелен прашец, на следващ етап прополис, сок от алое и още още,минах на 90% сурова храна и много кълнове, имах срив на имунитета и блокирала нервна система. Затова не мога да кажа да вечерната иглика е точното нещо за твоя случай. Сега продължавам с повечето неща и предпочитам комбинираните масла, в които се съдържа маслото от вечерна иглика и коноп(в конопеното също има Омега 6). Мисля че са в добро съотношение и за момента нямам оплаквания . През студените месеци на детенцето ми кожата на бузите и брадичката става червена,суха и напукана-студова алергия  и реших да я намажа първо със зехтин с жълт кантарион, после с тези Омега 3,6 и 9- цялото му лице пламна, появи се сърбеж,разрастна се. Единственото нещо, което овладяваше неприятното дразнене се оказа един домашен крем от пчелен восък, зехтин, прополис, дъвка и още нещо ... Тъй че едва ли някои би се наел да каже 100% еди какво си ще е най-подходящото- няма 1 лек за всеки (освен глада и  :peperudi: вътрешния мир ) , за всеки има нещо различно и в случая съм напълно съгласна с benаto и Ortodoksalen_Anorektik. Колкото до пробиотиците- пробвала съм десетина вида и нито един не ми понесе или аз не го понесох ::). Биогая обикновено мислещите педиатри ги препоръчват. Има 10 Х 10 Х10 Х N видове, всеки създаден с различна идея и приложение как да разбереш кой е добър за теб ?! Освен да си направиш компютърна диагностика и там да тестваш продукта дали ще има висок процент ефективност за организма ти.
От един месец наблюдавам едно бледо, почти бяло петно на гърба на детенце- слаба пигминтация, хиляди въпроси изникнаха и пред мен и сега се колебая за метод на диагностициране-компютърна , ирисова, класическа хомеопатия- тези по-достъпнните холистични методики. Тъй че пред всеки има дилеми и пътища много. ;) Go ahead!
Активен

Lavandula

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #17 -: 30-07-2010, 00:00:17 »

Моят син също е на 3 и половина и има атопичен дерматит. Немрих масло от черен кимион, но то не е подходящо за малки деца. Някой знае ли дали може да се прави чай от семената на черен кимион, дали е подходящ за деца и дали има ефект?
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #18 -: 30-07-2010, 00:41:10 »

 Black seed oil(масло от черен кимион) може и е напълно безопасно да се дава дори на кърмачета.Тук ще дам линк във голям форум по натуропатия където се разисква безопасноста му при употреба от деца:
http://curezone.org/forums/am.asp?i=1378538
Майки споделят че децата им с различни здравословни проблеми (някои от които кърмачета)след приема се чувстват по добре!!!
Запознат съм с продукта от доста време,ровил съм се относно информация свързана с механизма му на действие,странични ефекти и др.Има изобилна информация в интернет както и в книги по натуропатия за полезните му свойства.От лечебните природни съединения които познавам(не са никак малко)то седи на първо място за лечение на кожни проблеми.Чувал съм за излекувани от псориазис в тежка форма от това масло.
 Относно някои коментарчета че това масло не е най полезното и всеки организъм е индивидуален- ще бъда лаконичен.Маслото от черен кимион е най-полезното категорично от всички масла поради това че има най широк терапевтичен спектър,приема се меко от организма,има функция на детоксикатор и тоник.С една дума има всички свойства на останалите масла плюс не малко други уникални за самото него ,особено в инхибиране на туморния растеж(клинично доказано).Да всеки организъма е индивдуален но за тази цел си има универсални природни лекове като маслото от черен кимион от което можем да се възползваме.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

pipilota

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re:гамалиноленова киселена
« Отговор #19 -: 30-07-2010, 14:06:38 »

Брей това масло от семена черен кимион tooth. Попрочетох доста неща и какво остава освен да го пробвам как е на вкус и да видим  как ще си отрази. Пък ще споделя после.
Hospitaler, моля те дай предложение как да си набавя желязо в кръвта, почти е на нулата стойността му, есенциална нужда  е. Ако спра да вземам всички силни храни като лиций,спирулина или житена трева, коприва и глухарче плюс всичките му там сокове и кълнове, тичане , йога когато имам време, то изчезва. Само ябълка със забит пирон не съм хапвала, току виж имаш по-атрактивно предложение. Ще съм благодарна и признателна. Въпросът за желязото като че ли беше в друга тема,sorry, модераторите могат да я преместят.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 23 запитвания.