Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: НОВО ЗА БЪЛГАРИЯ!! Обучение по електропунктурна диагностика !  (Прочетена 70390 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Така е , Римче. Бях ти обещал на теб и съм ти длъжен. Но е обширна темата и изисква доста време  да разкажа за моите впечатления от всички видове диагностики, които съм обиколил. Разбира се , може и да не съм 100% прав, но процентът е доста висок, все пак сравнявам това, което казва апаратът с това, което знам за себе си :)
Е, "чудо" е доста преувеличено, една малка кутийка със стрелка е , както знаеш :) Но тя казва много за този , който знае какво да гледа (както казваш :) )
Защото интерпретацията идва от човек, а не от машина! :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

В крайна сметка, освен да пробвам тук на местна почва междувременно акупунктурна или ирисова. Те в дар може и да ми пазят картинка на ириса от преди сто години за сравнение... А Бате Бино ако имаш път насам или аз към Варна да се подложа на "експеримента" и при теб, ако може  :)
« Последна редакция: 27-07-2011, 22:24:04 от rima »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Е може, защо не. Но в Дар са добри на ирисовата. Бях там. Обаче оня доктор беше хлъзгав. Избягва да отговаря...Аз нали обичам да питам докато ми отговорят.. :), няколко пъти го питах дали това което "излиза" на диагностиката е интерпретация на специалиста съобразно някакви еталонни стойности ( както при кръвната картина, да кажем) или е директната информация, която дава организмът за състоянието в което е. Защото според "интерпретатора" , може да се окаже , че имам проблем с жлъчката, обаче за самия организъм това да не се явява проблем!  
ПРи акупунктурната диагностика ( вкл. и при твоя Накатани :) ) има един интересен феномен. Чрез нея установяваме какво тялото иска да ни каже ,че го мъчи , а не да го установим косвено по отклонението от различни еталонни стойности, както правят почти всички диагностики ( "Ауу, кръвното е високо.Проблем.Я почни  тези хапове.."   Но ,  Може да се окаже , че точно за този индивид това не е проблем..)

Затова, ако се направи "стандартна" диагностика на току що умрял човек ( кръвна картина, електрокардиограма и т.н. )  резултатът ще бъде повече от понятен - лоши стойности, типични за мъртвец.
Обаче ако му се направи акупунктурна диагностика , се получава , че  всички стойности са в нормата! Тоест - излиза , че според нея той не е умрял, а е жив, при това в отлично здраве? Как е възможно?
 Както казах, тази диагностика дава информация за това , какво тялото счита за проблем. Не може да има проблеми човек , който вече не е жив. Те са били проблеми , докато е бил жив. След това вече не са , защото го няма и самият човек. ( пу-пу , да не ме чуе Сталин :) )
Схващаш ли идеята? На мен ми трябваше доста време да го асимилирам .
    
 Така ако ти е извадена например жлъчката ,  диагностиката няма как да разбере. Обаче не й и трябва :)  Защото тя ще види какво организмът казва за това - дали му е проблем, че е без нея или че не е толкова голям проблем...
Ако операцията не е успешна или  той вижда зор без жлъчка  - диагностиката отчита че има проблем с жлъчката. Ако обаче е отстранена безпроблемно и това не бърка работата на организма -  диагностиката дава ,че няма проблем с жлъчката.(Нищо че я няма)
С други думи, за един организъм това дали има или няма определен орган би могло да е проблем и да не е проблем.

Моят човек е бил призоваван в съда като експерт ( по енергоинформационна медицина) по едно дело . Доста интересно.
Една жена отива на преглед в Одеса на компютърна диагностика ,използваща  подобна методика.  Лекарят я тества подробно и казва - "здрава сте". Тя отговаря - благодаря , докторе, много съм радостна , ще удостоверите ли с подпис и печат това което установихте?  Докторът й дал документ. След един месец го викат в съда. Оказало се че зложелатели му изпратили точно тази пациентка, която била с извадена жлъчка, без един бъбрек и без част от белия дроб. ( Дето вика моя човек - откъде са я намерили пък точно такава.. :) )
 И го съдят за шарлатанство - как може да е със здрава жлъчка ,бъбреци и дроб някой , който е почти без тях?  И тогава моят човек излага самата идея на този вид диагностика ( това , което по-горе нахвърлих) и доказва , че докторът не е шарлатанин. Жената си е здрава , но в смисъл доста по-различен от общоприетия...Тоест - това на този етап не се явява проблем за нея. И го отървава от резила на профаните. Ако не беше той, във вестниците щеше да се появи заглавие :  " заловиха поредния лекар-мошеник.."
« Последна редакция: 27-07-2011, 23:36:43 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

Благодаря Бате Бино, ще се възползвам живот и здраве :)
А в Дар, наистина са точно хлъзгави. Aкo си бил при Николов - той  не счита за необходимо да се заговаря с пациента, но вижда добре като цяло, или поне такова впечатление оставя  tooth
Другия доктор - акупунктуриста е Здравков от "Здравец" - в сайта си, за себе си казва, че е добър ;) Диагностицира и по ирис и пулс, освен с "Накатани" апарата. Поне не е някакъв случайно сдобил се с такъв апарат.

Ориентирах се малко от малко, има резон в това което казваш, дали организма приема нещо за проблем или, не.. 10X  :flowers2:
« Последна редакция: 28-07-2011, 01:46:49 от rima »
Активен

shaman

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Ако позволите да се намеся в дискусията ви с Rima и съвсем плахо да попитам, какво стана с идеята да се проведе един курс в България  ???  Съжалявам, че късно откривам темата, но с голям интерес и удоволствие бих участвал в едно такова мероприятие. Ако на бате Бино му трябват опитни мишки за събиране на статистически данни, нямам нищо против да се поразходя до Варна за една диагностика.
Надявам се и други да проявят интерес и да се осъществи един такъв курс.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Благодаря за интереса, Шаман. Тя дискусията е позаглъхнала отдавна  :) 
Аз нямам нищо против, стига да има желаещи да дадат по 500-600 лв. за обучение. (вкл. апаратчето, което  е към 400 лв , ) Ако се посъберат, поръчвам апаратчета и почваме :)
Опитите ( тези от безплатните) попривършиха, но все бихме могли да договорим нещо :) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

shaman

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Аз съм първият желаещ. Надявам се да се появят още няколко за да направим курса.
Отдавна си мечтая за подобен уред , а след това което си написал за него, направо нямам търпение да го изпробвам.
Активен

mnogoznaika

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19

Здравей Бате Бино, много ме заинтересува твоето предложение.
Не мога да твърдя,че съм изчела всичките ти постове, над 800,(извинявай ако съм пропуснала вече отговор на въпроса), искам да попитам след успешната диагностика с твоя уред какво лечение следва? Освен пречистване, корекция на хранителния и двигателен режим други терапии какви, къде и как? Благодаря ти предварително!
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

Аз съм първият желаещ. Надявам се да се появят още няколко за да направим курса.
Отдавна си мечтая за подобен уред , а след това което си написал за него, направо нямам търпение да го изпробвам.
Бате Бино, мен ме запиши като втори желаещ.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Многознайка :) , хубав ник. Постовете ми бяха 800 преди година , сега се увеличиха доста. За съжаление няма как да събереш всичкото инфо само в няколко поста  :)
По въпросчето ти : Както при всяка друга диагностика - вземаш си резултатите и отиваш или при лекуващият те лекар или при екстрасенса си  или пък сама решаваш какво да правиш, ако считаш , че си достатъчно добре с материала :)
 Това при мен е само диагностика . Не дава препоръки С КАКВО да се излекуваш.:( ( де да можеше :) ) Повечето апарати обаче правят и "лечение" .
 " И какво лекуват? "  
" Ами например на мен ми излекува черния дроб само за два сеанса по 45 мин. "    
" Яя, и как разбра, че те е излекувал?"  
" Ами после пак ми направиха диагностика със същото уредче и то показа ,че вече съм здрав..
"
 tooth
Дори изброеното от теб е достатъчно сериозно оръжие.  За който не го мързи :)
Сега подготвям инфото за един препарат , който е за по-мързеливи. Не трябва да има ощетени според мен :)
Мио, да ,ще имам предвид.  
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

  " И какво лекуват? "  
" Ами например на мен ми излекува черния дроб само за два сеанса по 45 мин. "    
" Яя, и как разбра, че те е излекувал?"  
" Ами после пак ми направиха диагностика със същото уредче и то показа ,че вече съм здрав..
"
 tooth
 .  

хахахаха... за да стане човек тъп също се иска усилие, понякога дори много по голямо от това ,с което да стане умен...хахахахах :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: tooth tooth tooth
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

ДА , съвсем сериозно. Така стоят нещата. Вече на много места има поставени капани , в които парчето сиренце е толкова голямо , че в капана не е останало място за мишката :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mnogoznaika

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19

 tooth :Content_14:
ок, готино
да се присъединя и аз към вас.

Де да знам, може да предлагаш Киевски билки, сибирски хранителни режими или украински масажи за изправяне енергетиката на меридиана. Примерно.
Активен

monika

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 75

Здравейте,
поздравления за форума! Много и полезна информация!

Бате Бино, правите ли електропонктурната диагностика?
Обучавате ли също така?
  :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Правим , Моника , при това , за сега все още безплатно :)  Ако се съберат желаещи съм готов и да обуча.
( Е, това вече няма да  е безплатно , защото уредчето трябва да се купи от Киев за 200 евро.)   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

monika

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 75

 :) Супер!

Ще пиша на лични.
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200

Донесоха ми днес една брошура за Sensitiv Imago 530CR  , да  ме зарибяват да ходя да се изследвам.
Първият човек за когото се сетих беше Бате Бино, и си рекох , трябва да попитам него , защото ако има човек , който да  е най-наясно с диагностичните апаратури , то това ще да е той.

Няма да ходя да си тествам нищо, защото по принцип всички ми е наред (или поне така си мисля), но това не пречи да си питам , за да си знам по принцип. Само информативно споделям (ако е от полза някому ) че струвало 40 лв.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Благодаря , Зинаида. Сравнително добър апарат е този, обаче нещата са малко като с хомеопатията  ;D - ако няма добър хомеопат - нямаш и хомеопатия  :-\  
Тествах се точно на такъв апарат това лято, но "апартчикът" беше много в час. С голям опит, мислещ , а и лекар. ( че и "алтернативен"! , от "нашите"  :) )
  Ако ги няма тези условия, и се разчита само на това, какво ще каже машината - няма да е достоверно.
 
« Последна редакция: 22-01-2015, 16:31:57 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200

Ясно. Ако се наложи да се тествам ще се допитвам до "твоя" човек, щом е от нашите   :pensif_29:
Благодаря ти.
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148

Искам да попитам хората със задълбочен подход в/у  "енергийния свят" на човека, какъв ви е коментара - защо при затваряне на кръга , моя най общо казано периметър определя една липса на "симпатия" с този диагностичен подход? При допир с дланите ми се образуват искри и компютъра се рестартира?
(Ако може без пара - психологични анализи със законите , а от гледна точка на енерго-информационно развитие.) Благодаря !
Активен
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 23 запитвания.