Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Манек  (Прочетена 82823 пъти)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Манек
« Отговор #140 -: 20-04-2011, 10:24:20 »

 :kisss:А, аз ли пиша ...че те кълва.../критикувам/? :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Манек
« Отговор #141 -: 20-04-2011, 10:28:04 »

:kisss:А, аз ли пиша ...че те кълва.../критикувам/? :surpris_23:

Кълва = /заяждам се/
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Манек
« Отговор #142 -: 26-04-2011, 10:07:29 »

 :kisss:Пък ти свиквай...да те притискат до стената, за да намериш...свободата!!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Манек
« Отговор #143 -: 25-01-2012, 17:30:18 »

Еха, темата е стара, но не мога да се сдържа и да не попитам за аяхуаската...  tooth
Някой с пресен опит?
Активен
Psychonaut

mengel

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Манек
« Отговор #144 -: 11-12-2012, 19:10:23 »

     Един от проблемите свързан с хора като Манек, е че от една страна биват идеализирани от феновете и се забравя, че те не са светци, а обикновени хора макар и различни с нещо и от друга се заклеймяват като измамници и се следи всяка тяхна грешка.  Смятам, че феномена със слънцеядците съществува, макар и да има компромати. Манек например беше хванат в един документален филм - Eat the sun,  че е ял в един индийски ресторант в щатите и като го питаха какво е правил там и взе да го увърта и т.н. (по-добре го гледайте има гов колибката). Има случаи с починали хора, както е случая с една последователка на Джазмухин и т.н. Затова ако се търси истината, трябва да се гледа безпристрастно, а не като фен на едната или другата страна. Аз лично смятам, че проблема не е толкова с липсата на храната колкото с липсата на вкуса й. Например Манек си бил поръчал, по думите на момчето в ресторанта от всички гозби, а те бяха доколкото видях 8. Джазмухин казва, че отвреме на време ядяла шоколад - е това глад ли е или нещо друго? Аз например работя често по кораби по Скандинавието и макар и да има храна в изобилие изобщо не ме блазни. Търся си вкуса на нашата си кухня и изпитах на гърба си влиянието на вкуса. Така че нищо чудно...
      Аз също не мисля, че слънцеядството само по себе си води до духове напредък. Като подпомагащ фактор - да, добре но иначе... Има и доста хора както съм и аз които не обичат да ядат. Вероятно за повечето хора е много странно това, както беше за самия Гарбовски, интервюирайки Иван Стойчев. Аз бих се оттървал от храната ако можех на момента. Не е лошо човек да има избор.... Затова трябва да се пробва!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Манек
« Отговор #145 -: 11-12-2012, 21:25:15 »

Аа, много хубаво казано ! И аз съм точно на същото мнение.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mengel

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Манек
« Отговор #146 -: 12-12-2012, 02:06:53 »

Благодаря! И понеже видях заформилата се дискусия отпреди, смятам че и науката и езотеричното познание като две парадигми изглежда че уж си противоречат, но това го правят неуките и некомпетентните и от двете страни. Щото всяко стадо си има мърша, а тя е тази която мирише и прави лошо впечатление на тези, при които се е породил интерес и търсят инфо по даден въпрос. Все пак всеки човек привлича и намира обяснения за нещата според това какъв е той, накъде е тръгнал и къде се намира в момента... А ИСТИНАТА.... Тя си е някъде там и до нас достигат само частични отражения....
Активен

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:Манек
« Отговор #147 -: 12-12-2012, 09:59:01 »

Истината, драги ми mengel, почти винаги е под носа ни, но никой не ни учи да я забелязваме. Добираме се до нея от личен опит, понякога горчив. Някои дори и тогава не я забелязват и продължават да настъпват мотиката и да се чудят от къде са им синините.
Европа и по-голямата част от останалите континенти се ръководи според търговски правила. Там, където науката противоречи на „добрите” търговски практики, постиженията биват засекретени зад стените на военните учреждения или въобще заличавани по всякакъв начин със смехотворни доводи.
Начинът за противодействие е да се „заобиколи” системата, т.е.когато някой се добере до ценни знания и опит да не се опитва да ги продаде, а да ги сподели с възможно най-широк кръг съмишленици. Те от своя страна с други такива и така докато полезното стане достояние на достатъчен брой мислещи, за да не е възможно да бъде изтрито от съзнанието с познатите ни методи.
Всъщност това е и причината да посещавам форума.
Колкото до Манек, независимо дали не се храни с години или от време на време похапва по нещо, това не го прави по-малко атрактивен за истинската наука, не за „официалната” която не ще и да чуе за него. Бъди сигурен, че в секретните подразделения на NASA не са безразлични към явлението. За тяхно съжаление индиецът е вече достатъчно известен и методът му прекалено елементарен и на всичкото отгоре добре обяснен, за да е възможно изкореняването му от съзнанието с най-масово прилаганите средства. Ако го убият /както се е случвало с мнозина/ няма да има ефект, дори напротив – ще го митологизират. Затова противодействието се изразява в пълно мълчание и когато някой вдига шум прекалено много пускат в действие заклеймителите на шарлатани и официалните „авторитети” в науката.
Класикът Стоян Михайловски преди повече от век е прозрял: „Напред, науката е слънце...”. Защо ли точно слънце? А нас ни плашат с вредното му въздействие!
« Последна редакция: 12-12-2012, 10:01:32 от ivan ianev »
Активен

mengel

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Манек
« Отговор #148 -: 12-12-2012, 15:16:00 »

Хахаха, много ми хареса цитатът на Михайловски.... Да вярно е! Това което казваш също е така, сугласен съм. Аз имам в предвид истаната, която не е свързана с разума, логиката и всичко което е написано, а с нещо друго, но това е дълга тема... Знаеш ако един човек е сляп, дори и най-краснлречивите обяснения и сравнения не могат да му дадат директното виждане...
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Манек
« Отговор #149 -: 12-12-2012, 17:18:30 »

     Като подпомагащ фактор - да, добре но иначе...
 
Слънцеядството е нещо много хубаво, аз го практикувам когато имам възможност, но нека бъдем разумни хора - защо ни е да имаме стомашно-чревна система, ако не трябва да я използваме?  :surpris_23: Ако трябваше да разчитаме само на слънцето, вероятно щяхме да сме и зелени  tooth

И изобщо не разбирам хората, които не обичат да ядат... не че ми е основен приоритет в живота, ама е супер яко  :Content_4 - emotloader:
« Последна редакция: 12-12-2012, 17:20:57 от Theodora »
Активен
Psychonaut

mengel

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Манек
« Отговор #150 -: 13-12-2012, 18:11:43 »

Имаме храносмилателна система защото ядем в несвяст и сигурно следващите поколеня ще се раждат с тумбаци ето затова. Нормално е акосе храним по малко или никак да се промени храносмилателната система в тази посока, логично е!
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Манек
« Отговор #151 -: 13-12-2012, 18:59:58 »

Дали някогаш человека(или каквото е бил тогава) е имал избора дали да има стомах или да няма?И освен порочни мисли,празни философий и тесногръди идеи за цивилизацията какво може да промени в начина си на живот,нещо различно от хищническо–консуматорско?Идеята ми е ,че еволюцията си има замнисъл и ние само го следваме.
Активен

purelove

  • Гост
Re:Манек
« Отговор #152 -: 13-12-2012, 22:02:45 »

   ......Аз също не мисля, че слънцеядството само по себе си води до духове напредък.....
Уау ! Взема ли да отвърна на тая реплика подробно, на mengel ще вземе да му стане неудобноооо  tooth tooth
Активен

mengel

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Манек
« Отговор #153 -: 14-12-2012, 19:25:41 »

Зигзаг, що се отнася до еволюцията мисля че макар и малко й влияем с нашите избори било индивидуални или колективни....

Purelove, няма да ми стане неудобно хич, така че давай смело!
Активен

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Манек
« Отговор #154 -: 23-12-2012, 13:23:05 »

  ......Аз също не мисля, че слънцеядството само по себе си води до духове напредък.....
Уау ! Взема ли да отвърна на тая реплика подробно, на mengel ще вземе да му стане неудобноооо  tooth tooth
Purelove, защо се отказа? Самия mengel каза, че не се притеснява. Твоето мнение ще е интересто, след като толкова много си гладувала, а ти и сама предложи да си покажеш знанията .......  
« Последна редакция: 23-12-2012, 13:44:53 от AdiSmile »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Манек
« Отговор #155 -: 23-12-2012, 23:02:04 »

Няма друга сила освен Слънцето, която да влива по този начин духовна енергия. Хората вярват във всякакви измислени гурута и прочие, търсят ги през целият си живот без дори да са получили и наченка от реално доказателство за съществуването и истинността им, но се съмняват в силата на собственото ни Слънце, което дава живот на абсолютно всичко съществуващо в Слънчевата система. Аз лично вярвам, че и да има по висша сила, на практика нейната енергия достига до нас именно чрез слънчевата. В природата енергията не се губи, а само се трансформира.
Относно храносмилателната ни система, мисля, че въпроса тук е, не дали трябва да я имаме, а как сме я придобили. Тоест според мен, човек не е създаден за да се храни, човека по начало не е създаден като човек, поне не и в този си вид, а просто е еволюирал до настоящето си ниво хранейки се.
Що се отнася до намесата в собствената ни еволюция, разбира се че я има и аз я наричам революция, в най-различните и аспекти. Разлика между двете понятия няма. Всичко е въпрос на възгледи.
« Последна редакция: 23-12-2012, 23:06:51 от DeNiro »
Активен

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Манек
« Отговор #156 -: 24-12-2012, 11:17:13 »

Май не се разбрахме  :Confus_3: Аз не съм съгласна с думите "само по себе си слънцеядството......". Иначе не оспорвам ползите /във всякакъв смисъл/ от слънчевата светлина/енергия.
Активен

mengel

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Манек
« Отговор #157 -: 02-01-2013, 01:53:29 »

Ако имаш в предвид, че щ9м човек е достигнал до идеята за слънцеядството е тръгнал осъзнато по духовен път... Добре, но но това все пак е вследствие на други предишни процеси... За храносмилателната система както ввсички други системи и органи в човешкото тяло се знае че имат и други функции. Не случайно примерно страх, ревност, гняв и всякакви емоции при дълга злоупотреба, се натрупва.comт и водят до дисбаланс и болест в съответния орган. Дон Хуан примерно казваше на Кастанеда, че поради утробата си, жената е много посилна енергийно от мъжа и т.н.. Така, че ида не ядем мидля че стомахът и червата няма да останат без работа!

ЧНГ на всички!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.117 секунди с 22 запитвания.