Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Манек  (Прочетена 82825 пъти)

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Манек
« Отговор #120 -: 01-03-2011, 09:16:13 »

Методът Ayahuasca е безотказен, сравнително евтин ( около 50 лв за сеанс ) и  за 4-5 часа виждате и усещате  всичко необходимо.

.... ъъъъъ, какъв е този метод и къде се продава?
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Манек
« Отговор #121 -: 01-03-2011, 18:46:51 »

:kisss:Методът Ayahuasca е безотказен, сравнително евтин ( около 50 лв за сеанс ) и  за 4-5 часа виждате и усещате  всичко необходимо.

Точно така...с тази разлика , че за едно се плаща 50/5часа...а другото си остава с тебе...за векове!!!


Е не е така, няма как да остане за векове а и не трябва много дълго да се остава в това състояние, понеже горят бушони. Те и напреднали йогини предупреждават своите ученици за същото.
Па и ти си имаш градинка може да насееш малко амазонска екзотика но трябва зимата да осигуриш минимум 6 градуса на растенията .
Изключително  се променя отношението към заобикалящия ни свят след такава среща с "НЕЩОТО" понеже човек разбира че е част от общото и съответно колко е глупаво да чете или да му разказват други хора за "НЕЩОТО"
 И освен това на нещото не му дреме дали някой вярва в него, както на мен не ми дреме за стоте милиарда лакто бактерии в лъжицата с кисело мляко преди да я изям. Колко точно би ме вълнувало дали някоя бактерия е по умна от друга, дали ми се моли много пъти на ден, дали вярва в мен, дали изпълнява мантри, ритуали ...  ?
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Манек
« Отговор #122 -: 01-03-2011, 18:54:50 »

Мхм.
Е той и опитът с Ayahuasca си остава с теб. Никой няма да ти го вземе tooth
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Манек
« Отговор #123 -: 02-03-2011, 00:06:47 »

Методът Ayahuasca е безотказен, сравнително евтин ( около 50 лв за сеанс ) и  за 4-5 часа виждате и усещате  всичко необходимо.

.... ъъъъъ, какъв е този метод и къде се продава?


Октомври ще мога да раздам семена да си посеете. Стига да се грижа за лианата добре  в стаята. Прекрасно растение е !

Caapi или Yage




Преди 2 години купих семена от ебай на Чакруна и са ме избачкали със сорта. Оказаха се Alba вместо viridis.  Албата са 50 процента по слаби на действие. Лятото ако някой отиде до Бразилия ще му дам точни инструкции за сорта.


Скоро ще направя отделна тема понеже си заслужава вниманието. Всеки може да отиде на гости на бог за между 2 и 12 часа според дозата. Не е хаалюциноген, не е наркотик и не се пристрастява. Употребява се от 5000 години насам сред шаманите в Амазонските джунгли. Лекува абсолютно всичко при правилна доза и отношение.
Нужни са листа или стъбла от лозата от снимката по горе, или листа от растението Psychotria viridis, от семейството на кафето. Прави се чай и се взема MAO инхибитор за да може да подейства през стомаха. Ако ще се пуши или смърка няма нужда от инхибитор. Най лесен и намирваем инхибитор който и аз ползвам е Peganum harmala /зърнеш, гробищник/
Peganum harmala има дълга история по отношение на "лечебните"/психоактивни свойства, които има. Известно е още като Syrian rue и Turkish rue.


Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Манек
« Отговор #124 -: 02-03-2011, 08:55:02 »

Хм, интересно, ще чакам отделна темичка по въпроса.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Манек
« Отговор #125 -: 02-03-2011, 09:46:34 »

 :kisss:Сал дето на разбрах кво общо има с Манек и Слънцето... :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Манек
« Отговор #126 -: 02-03-2011, 20:25:17 »

:kisss:Сал дето на разбрах кво общо има с Манек и Слънцето... :surpris_23:

Нека да помислим, Манек цял живот се пули в слънцето надявайки се сам мозъка му да синтезира огромни количества ДИМЕТИЛ ТРИПТАМИН. Негови колеги от Индия се спукват десетилетия да дишат или да не дишат пак със същта цел и когато при някой полу умрял от глад медитатор синтеза се получи, се провъзгласява за просветлен гуру. Толкова усилия само и само да не отиде да бачка да изкара някоя кинта и да си купи от EBAY литература, растения и суплементи. 
Казано по друг начин, вече има интернет, има и необятно море от информация. Интелигентен човек трудно би избрал дългогодишно безплатно средство до достигане на целта, при налично напълно действащо и моментално когато си поискаме.  Неуките хора при такива състояния наричат това БОГ.
Аз бих го нарекъл необяснимото, понеже хората ползваме сравнението за да опишем други обекти от физиката химията или друг раздел.   Как обаче да опишем нещо което има мащаб на вселената и не може да се сравни с нищо познато ?  Та това е връзката с Манек. Използва зрителната биохимия на слънчевата светлина за да синтезира DMT или подобни.   Очевидно моетода му работи избирателно и изисква години опити.  Чакруна, виридис и карберана действат през стомаха или ноздрите или веднага или с 20 минути закъснение. Това е за сега ...


Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Манек
« Отговор #127 -: 02-03-2011, 21:01:35 »

В kolibka.com има един филм - Other Worlds, A journey into the heart of Shipibo shamanism . Мисля, че за същото ставаше въпрос, който го интересува може да хвърли едно око.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Манек
« Отговор #128 -: 02-03-2011, 21:35:48 »

Orto , ти отделял си ли ДМТ ?
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Манек
« Отговор #129 -: 03-03-2011, 01:00:02 »

Orto , ти отделял си ли ДМТ ?

Не не съм екстрактвал до кристали . Стори ми се трудно в домашни условия. Нямам познат фармацевт за да го ангажирам.  Падам си по естествени максимално близки до природата неща. Точно както при шаманите, береш листа , наблъскваш ги в тенджерата с гореща вода и след 30 минути чая е готов.
Не исках да купувам и сухи листа, понеже повечето са менте. Да си ги гледам в стаята е големия кефец.
Ако ще екстрактваш кристали имам подробна литература за процеса, а и не ти трябват точно моите растения. Корените от Мимоза хостилис са евтини и се ползват за добиване на чисти DMT  кристали.
В колибка пуснаха и втори научно популярен филм DMT молекулата на духа. Не е направен добре, според мен. BBC имат по хубав филм, преди години се зарибих от него. Шамана се разходи да събере билките, приготви ги и почна да лекува пациентите на опашката. 
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Манек
« Отговор #130 -: 03-03-2011, 09:16:30 »

Добре, значи имаш опит с чая , докаравал ли те е до някакви усещания , които не са чисто самозалъгване ?
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Манек
« Отговор #131 -: 19-04-2011, 02:33:53 »

Пускам снимка на лъчезарни сто процентови слънцеяди.


Цък
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Манек
« Отговор #132 -: 19-04-2011, 02:38:02 »


Пускам снимка на лъчезарни сто процентови слънцеяди. Верни последователи на Манек.


Цък
[/quote]
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Манек
« Отговор #133 -: 19-04-2011, 07:59:33 »

:kisss:Методът Ayahuasca е безотказен, сравнително евтин ( около 50 лв за сеанс ) и  за 4-5 часа виждате и усещате  всичко необходимо.

Точно така...с тази разлика , че за едно се плаща 50/5часа...а другото си остава с тебе...за векове!!!


Е не е така, няма как да остане за векове а и не трябва много дълго да се остава в това състояние, понеже горят бушони. Те и напреднали йогини предупреждават своите ученици за същото.
Па и ти си имаш градинка може да насееш малко амазонска екзотика но трябва зимата да осигуриш минимум 6 градуса на растенията .

 :
Изключително  се променя отношението към заобикалящия ни свят след такава среща с "НЕЩОТО" понеже човек разбира че е част от общото и съответно колко е глупаво да чете или да му разказват други хора за "НЕЩОТО"
 И освен това на нещото не му дреме дали някой вярва в него, както на мен не ми дреме за стоте милиарда лакто бактерии в лъжицата с кисело мляко преди да я изям. Колко точно би ме вълнувало дали някоя бактерия е по умна от друга, дали ми се моли много пъти на ден, дали вярва в мен, дали изпълнява мантри, ритуали ...  ?

 :kisss:EЕЕЕЕЕ, НЕ ПОЗНА!!!Едно е еуфория от време на време и то срещу пари, които трябва някак си да искараш...съвсем друго е да си го постигнеш  и да си остане с тебе!!!Да се изкачиш на следващото  стъпало!!!А вашия начин мнооого прилича на това...да ближеш захар през стъкло!!! tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Манек
« Отговор #134 -: 19-04-2011, 13:20:15 »

Мари ти няма как да знаеш кой какво изпитва, за да правиш такива сравнения с захарта и стъклото. Това са си строго индивидулани усещания, така както и двама медитатори биха имали различни преживявания.

Относно индийците незнам дали от мързел са избрали по-дългия път, но определено моите впечетления от опита и работата ми с тях, са че са най-мързеливите хора, които съм виждал. При все, че не обичам да слагам хората в категории, но просто се набива на учи, а и мнението не е само мое, а и на много други. Аз досега живеех в заблудата, че черните са най-мързеливи, но съм грешал доста.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Манек
« Отговор #135 -: 19-04-2011, 13:56:26 »

 :kisss:Еее, и за други неща ...грешиш...но всяко нещо с времето си! :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Манек
« Отговор #136 -: 19-04-2011, 15:38:34 »

 Veso, хахахаха и аз не съм расистка, ама като каза за индийци... Лятото работех в една стая с индиец. Мега мързелив беше верно...Всмисъл след обяд винаги заспиваше:) Всеки ден, без изключение. Връщам се аз от обяд и към 2 той направо си спи пред пц-то tooth Идва нашия към 10-11, цъка малко, излиза в 12 и 30 за обяд, после си дремне и към 2-3 си тръгва, страшно купонче:)

А за другото, мисля, че без катализатори нищо не става. Отделно, че животът си тече и мозъкът ти изфирясва от глад.
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Манек
« Отговор #137 -: 19-04-2011, 16:11:12 »

:kisss:Еее, и за други неща ...грешиш...но всяко нещо с времето си! :surpris_23:

Е, няма да пропуснеш да ме клъвнеш де...   
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Манек
« Отговор #138 -: 20-04-2011, 07:15:10 »

 :kisss:Не те кълва ,бе сине , не те кълва...но приемането на критиката спокойно и мъдро...си е част от растежа.Ние нито знаем ,нито може всичко.Пък да оставим и това ,че всичко тече и се развива...просто е невъзможно!!!Добре е да си имаме едно на ум- като обеца на ухото!!!Винаги и от всичко мога да науча нещо полезно!Да не бързам да отричам...преди да се науча да сричам...знанието живот!!!...на мен не ми ли личи...обецата... :surpris_23: tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Манек
« Отговор #139 -: 20-04-2011, 10:02:55 »

:kisss:Еее, и за други неща ...грешиш...но всяко нещо с времето си! :surpris_23:

Може ли да ми обясниш къде точно е критиката в това изказване ? Аз мисля, че е пределно ясно на всички, че е невъзможно да се знае всичко. Че си по-възрастна по-възрастна си, но се държиш така сявкаш ние по-младите сме още в детксата градина.

Активен
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 22 запитвания.