Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: неуспешно чернодробно прочистване-помощ  (Прочетена 56038 пъти)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

Малина, единствено като грешка отчитам ,че е трябвало да се затоплиш много повече,...а в тоя студ хич не е препоръчително да се прави това пречистване...Аз съм го правила три пъти  и всеки път беше различно, въпреки че се съобразявах с цикъла на луната и времето беше много по-топло....Хич не се притеснявай за тая английска сол, много по-добре е да си направиш клизма....А и на мен шанката миналата седмица  не ми се получи(с големи усилия изпих само 1 л. вода, и пречистването не беше пълно)...може би наистина в тоя студ човек нищо не трябва да прави
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Малинка, като се разнесе  буреносния облак ще организирам групово прочистване за неуспели. :) Можеш да се присламчиш.  Аз го правя по Семенова , малко по-различно е. В деня на прочистването не се яде и пие нищо, само специални чайчета и клизми на воля( Семенова е лауреат по клизмите, за нищо ги няма :) . А след лимонеца и зехтина се глътват малко стафиди.   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267

Да се разнесе ама замръзна Азовско море и кораба дето требе да го вземе се запиля някъде там.............
Ако си сериозен-първа съм в списъка!!
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Здравей Малина,
значи като цяло за чистенето трябва много спокойствие и положителна нагласа,ума трябва да е освободен от всякакви "-" странични емоции.Ако споменатите количества сокове и масло са били приети еднократно,то най-вероятната причина за неуспеха са точно те.Дори загряването да не е пълно,макар и важно,когато се приемат достатъчно количество от смеските поне при мен се е получавало.Но лимоните и зехтина трябва да са в по-големи количества за по сигурно и по няколко пъти на ден! На мен ми е отнемало часове,по половин ден и повече,приемане на смеските и загряване преди да почне същинско чистене на организма с изхвърляне на камъни.Английската сол,клизмите и загряването са съпътстващи.
« Последна редакция: 03-02-2012, 23:29:23 от grow »
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Rai

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

      Здравейте   :)
 
За мое съжеление  първият ми опит се оказва несполучлив,след като останх само с очакванията си
да зърна поне едно камъче   :surpris_23: Иначе си пих 4 дена сок от зелени ябълки и цвекло по 1.5л,
на 5-тия ден следобяд си направих клизма,пийнах си и зехтинчето и изтисканото лимонче  :Appetit_17:
след което бързо в креватчето,където имах среща с електрическото одеалце.Почуствах лек дискомфорт
само докато заспя,защото след това си подарих един дълбок сън и чак на сутринта след още една клизма
разбрах че камъчета май няма да видя  :surpris_25: Така и не разбрах на кое се дължи неуспехът ми,но
знам със сигурност че ще опитам пак и с удоволствие бих се пресъединила към колективното прочистване
на бате Бино  :)
Активен

tanq63

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

 

     Здарвейте,прочетох внимателно всичко за чистене на черен дроб и навсякъде има различни мнения.Лично аз направих едно прочистване,е не бях 100% доволна ,но имаше резултат.Схемата по която правих чистенето ми я даде мой познат,който прави тези пречиствания под наблюдение на лекрар.
 Явно всичко е свързано и има значение,за да има добър резултат.
  Аз в момента правя пречистването.То започна от вчера вечерта (08.02.12) с прием на 30г.английска сол.+ 100мл.вода.Лягаш си с елекртическа възглавница-но тя да е върху черния дроб(най-вече от 1.00 до 3.00 ч)
  Днес сутринта си направих клизма и изпих 20мл.сок от лимон + 100мл.гореща вода.През целия ден се ядат само ябълки в неограничено количество.Ако много огладнеете може препечена филийка.Трябва да се изпият 1.5 до 2 л. вода за деня.Приема се и мед с ябълките.
   Хапваш последно в 16.00 и после в 18.30 се пие англииска сол.Вода се пие до 18.00.В 19.00 се приема зехтина и лимоновия сок.Аз пиех по 100млзехтин и по 100 лимонов сок.ПРИЕМАЙТЕ ГИ ПООТДЕЛНО глътка зехтин,глътка лимон,на порции през 15 мин.Цялото количество се пие за 1 час.През ноща ел.възглавницата на черния дроб.
   Всичко се повтаря 3 дни,като на 2 и 3 ден 1 час след като се изпие зехтина се пие сок от грейпфрут 100-150 мл.
По време на чистенето на черния дроб е желателно да се прави апаратна детоксикация.
  Ако имате възможност и ако има къде си планувайте колонхидротерапия - за 4 ден
Аз лично смятам този път да увелича зехтина и лимона.
 Желая успех на всички.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Таня , може ли да се разбере кой е този лекар? Не че е от особена важност, просто за информация. ( в случая дали е лекар или машинист кой знае какво значение няма , след като за "научната" медицина такива мероприятия са пълен абсурд и нито се преподават, нито се поощряват .) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Пускам запитването си тука защото след перфектното първо ,с второто прочистване много се изложих(нещо се бях възгордяла хех),сега в неделя 22.04 правих за трети път и пак не излязоха камъчета,но в зехтина сложих 1/2 ч.л. счукан карамфил и през нощта имах странни усещания-болеше и пареше и сякаш наистина нещо си отиде от мен.На сутринта бях мн свежа пъргава и все хубави неща,но като "видим"резултат-нищо-само салатата от обяд.

Може би(но не съм сигурна )греша тук:
само по 500мл сок на ден,изпит на 2-3 пъти и то само сутрин
умора-колкото щеш(работа,детето,излизания...)
3 дневно гладуване наскоро(?)
Пречи ли когато изпия зехтинолимона да не лягам?Защото аз си щъках,е и полежах де,но нз
мъничко зехтин и лим.сок сутрин НЕ съм пила.

Най-вече наистина не зная пречи ли да сложа пак карамфил в зехтина,при положение че идната неделя ще повторя процедурата(знам ли нали се води противопаразитен,хората ги пият по схеми,или нещо мешам нещата)

моля ви хора,кажете ми който го прави успешно Непиейки сок(примерно само ги хапва ябълките и цвеклото)да обади защото...разбира се че ми свиди да купувам толкова ябълкища и цвекло.Разказът на Theodora ми даде надежда за това.
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Егати поста дето имам горе-спеше ми се и е малко неадекватен.


Значи (сега по-сериозно):
  1.Моля някой да сподели ако провежда успешни прочиствания без да пие литри сок или ако пие примерно само един-два дни преди същинската част.
  2....еми няма друго ;D

Този път мисля да бъда много стриктна пия зехтин+лимонов сок сутрин,топла вода с мед също(и вечер),ще си почивам,ще се наспивам,вечер с грейката и всичко останало. Е,вземах си ябълки...пих малко сок днес..но ще ми е интересно някой с повечко опит да сподели за сока специално.

 :flowers2:
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Цяла седмица
след работа-си почивах,малкия също така беше при баща си,дори с него не съм се занимавала,спях по 8 часа,пиех сутрин по малко зехтин и лимонов сок,след половин един час-топла вода с мед,вечер се топлех с термофор,всеки ден клизма,сок-вторник и сряда по 500мл,дните след това-по литър-следобед и сутрин.
В събота бях на работа до към 14 ч,прибрах се веднага след това и започнах топленето,към 16ч 2 клизми,18:30 зехтин+лимонов сок по около 200мл,в зехтина сложих и 1/2л счукан карамфил.След това легнах,но реших че ми трябва повече топлина и си пуснах една печка с реотании :surpris_22:От жега не можах да спя tooth
Такаа тази сутрин станах с вид на махмурлия,и след 3 клизми пак без камъчета като резултат се чудя какво да правя и съм леко ядосана.

Може да повторя тази вечер...незнам дали има смисъл обаче-това е 3ти неуспешен опит.
Нямаше да опитвам толкова пъти ако не беше първото много успешно прочистване и болките след него-наболява ме и боцка от тогава всеки ден като се натоваря малко повече.Разбира се беше супер глупаво-вместо бързо да повторя в началото на март,аз отидох на планина за 10дни а също и не се съобразявах с какво се храня(изобщо) защото реших че съм безсмъртна.Еуфорията замъгли разума ми и сега ще ям дръвцето.

Но има едно нещо-сутрин пия средната порция урина-това е супер полезен навик и ако храненето ми е ок,за да бъде съответно чиста и урината и го правя дълго време мога да се надявам че ще бъда в добро състояние до другата пролет когато може би ще си проведа прочиствания в правилния период(защото за тази година той приключи на 2ри април-броят се 72 дни от първото новолуние за годината).
Пък иии нали имам безсмъртна душа в крайна сметка  :bleh. tooth

На Люба-честито,а към останалите-подхождайте сериозно към процедурата :whistling2 - emotloader:
 
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

 tooth
 tooth tooth tooth



Те излязоха..следобед бахахаа.
  йей!
Активен

univer

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

Здравейте Всички,
Да споделя и аз. От началото на предната седмица, минах на сурова лека храна, направих 3 хидро-колонотерапии през ден, всяка сутрин вземах по две лъжици зехтин и сокa на един лимон, малко след това, чаша топла вода и лъжица мед. Пих всеки ден по около две чаши ябълков фреш(може би не е било достатъчно). Вчера, 28-ми до 14:00 пих ябълков и морков фреш и хапнах няколко моркова. В 14:00 започнах да нагрявам областта на черния дроб с грейка. В 16:00 пих една лъжица английска сол в чаша вода. За съжаление, не получих никакъв позив. От 19:00 , за около 50 минути изпих 200 мл зехтин и 200 мл лимонов сок. След час и половина ми стана леко тежко и след около половин час премина. Продължих да нагрявам и в заспах някъде след полунощ. Станах днес 29-ти към 08:00. Никаква тежест не усетих. Пих 0.5 Литра сок от ябълки. Пропуснах да взема английската сол. Към 09:00  имах позив , съдържанието- обикновени фекалии. Към 11:00 изпих две чаши сок от грозде. Никакви позиви. Към обяд изядох „метличка“-та. И след като не можах да изкарам моите „камъни‘‘, наложи се да изкарам тези на бойлера(протече, много нагар падна). И сега реших да споделя в късния следобед.

Къде сгреших??
« Последна редакция: 29-10-2012, 20:14:15 от univer »
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Здравей univer,
виж тая тема http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=4181.0  дано ти е от полза,
ако следваш последователно стъпките,вероятността да не стане е много-малка. Недей да приемаш по време на чистенето храна,единствено течности са препоръчителни вода,цитрусови,билки.Има време за други плодови и зеленчукови сокове и храни.
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

univer

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

Grow,
благодаря ти за съвета и включването.
Активен

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73

Основните проблеми при прочистване съм имал с неправилно или твърде бързо захранване и след това болки в черния дроб и жлъчката.
При последното прочистване имах болки при първото консумиране на сок и салата от червено цвекло и моркови в 11 и 13 часа след което болката продължи но след затопляне запозна да месърби.
преди това бях извърлил утайка и черни мазутоподобни петна но без камъни/предполагам от дроба/.
При предшни пречиствания не бях изхвърлял подобни петна а само т. зелени камъчета и св.кафяви дребни образувания.
Сега камъните ги изхвърлих на другия ден сутринта със метличката от предния ден. Предположението ми е че когато съм приемал храната изхвърлянето на камъните и изчистването е продължавало.
Само да спомена че предния ден пих сокове малко след 14 часа което може би е повлияло за по-трудното изчистване.

Та въпроса ми е как трябва да протече точно подготовката в деня на пречистване и кога и с какво да се захраним така че да се изчистят изцяло всички изхвърлени от дроба и жлъчката нечистотии
И друго-Английската сол вреди ли на стом.лигавица - това го твърди малахов както и гастро
ентеролозите?
Следващото пречистване искам да го направя на 27 феврураи - 2 седмици след първото - да го направя ли или да изчакам още една седмица?
Позволени ли са ядки и зад. зеленчуци м/у прочистванията и какъв режим да спазвам до следващото?
« Последна редакция: 12-02-2013, 09:42:34 от асен »
Активен

Tedi Goat

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53

здравейте,

в книгата "Без прочистване няма здраве" на Г. Малахов има една рецепта за прочистване на Т. Бурева, която Малахов я дава за "проблемните прочиствания"
Снимах страничките, и ги прилагам по-долу.
Успех!   :kisss:


Активен

Tedi Goat

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Активен

Tedi Goat

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Активен

Tedi Goat

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Активен

Tedi Goat

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Активен
 

Страницата е създадена за 0.12 секунди с 23 запитвания.