Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: неуспешно чернодробно прочистване-помощ  (Прочетена 56042 пъти)

tania_si

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47

Здравейте от 1 месец чета форума и съм силно заинтригувана относно всичко, за което пишете, мислех си досега че водя здравословен начин на живот, защото от 14 години съм вегетарианка и не пия алкохол и не пуша, спортувам от време на време,наблягам на салати и плодове,  но когато попрочетох доста неща в сайта си дадох сметка че не е въобще здравословно моето хранене, имам си своите изкушения - сладко и най-вече шоколадови неща, а и нефинната ми фигура говори за това че нещо греша, доста време се лутах и търсех начина си на хранене и най-после намерих, благодаря ви,  че ви има и че човек може да почерпи опит и съвет от вас...
Та за проблема - 3 пъти вече се опитвам да пречистя черният си дроб и всеки път е неуспешен, вчера беше 3-ят ми опит и нищо не излезе за пореден път, направих този път всичко което е описано, с бягането, пиенето на сокове , суровоядство от 1 месец, освен това йога всяка сутрин, и не разбирам каде сбърках и защо не ми се получава, направо ми се плаче като знам какво изтърпях - много ми е трудно да пия зехтин, бях решила да направя омекотената процедура, но колкото повече чета тук се надъхах да направя по-екстремното прочистване и може би грешката ми е в това че не съм изпила достатъчно количество - направих си 300мл общо количество лимонов сок и зехтин+шарлан(защото зехтина не ми стигна) и изпих само половината просто не можах повече щях да го повърна веднага. Предишните ми опити за прочистване  (веднъш годишно се престрашавам да го направя, защото адски много ми пролошава през нощта и всеки път  си казвам че това е последно) ги направих без особена подготовка, защото четох от различни източници . Реших че тогав а не се получаваше защото не се подготвях но сега защо, кажете ми моля количеството ли е причината  (със сигурност има какво да извадя от там не съм толкова чиста че да не излезе нищо убедена съм)
А много искам да го направя, защото имам проблеми с теглото, постоянно наддавам, постоянно съм на диета  за не качвам килограми, под диета разбирайте режим плодово чаен ...Цялата съм в ппъпки, на всичкото отгоре  получих някакво тревожно разтройство както го нарече психиатърът ми, и започнах антидепресанти, от тях качих 12 кг за 1 година и сега съм ги спряла но тези килограми нямат мръдване нито грам. Да не говоря че депресията ме напада с пълна сила отново.  Много  пъти бях на плодово чаен режим и не ми помогна да смъкна нито грам, по 10 дена, по 7 и ..нищо. Това преди ми действаше и се чувствах страхотно но вече не...Освен това със суровоядството започнах отначало да смъквам но само 2 кг и от 1 месец не мръдвам освен това се чусвствам адски изморена изтощена и нямам сила и желание за нищо, а мислех че трябва да имам 2 пъти повече сили, Помогнете ми моля не знам вече какво да направя страшно много се отчаях че нищо не ми действа...Извинявам се за дългият пост.

















Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Правени ли са някакви изследвания на ендокринната система?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313

и аз подкрепям Томирис, направи ги и тъй като си опитала доста неща бих ти предложила и каскадно сухо гладуване, разбира се след като първо се информираш както се казва на дълго и широко:)
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

tania_si    Може би наистина сте чиста като утринна роса .
Надебеляването  е резултат от системното преяждане с въглехидрати. При всяка втора жена гърми щитовидната жлеза като резултат от Чернобил.  Затлъстяването може да бъде от някакъв начален диабет тип2 или автоимунен тироидит унищожаващ  T3 хормоните. За съжаление изследванията са скъпи и ще глътнат едни 150 лв в лабораторията.  Описаните симптоми се покриват на 99 процента с Хашимото.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

tania_si

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47

Здравейте, благодаря на всички, които ми отговориха, правила съм си изследвания на щитовидната жлеза, не знам защо казвате че са 150 лева, може би са различни от тези, които аз правих, т.е. хормона на щитовидната жлеза е в норма и беше около 20 лева не повече, (антитела не съм пускала защото я гледаха и на ехограф) и според ендокриноложката всичко ми  е наред и "съм си внушавала че съм дебела". Всички лекари така реагират и много ме дразнят - това че те са по-дебели от мен не значи че аз съм добре. Вярно е че не съм свръхтегло имам 10 кг излишни но не мога да ги преборя. И преди когато си бях в норма т.е. преди да се натъпча с антидепресантите и да кача тези 10 кг, много трудно поддържах кг-те, периодично минавах на ябълки и чай, и ядях 90% само салати след това и този режим е така от години. Но тогава свалях веднага на ден по почти 1кг а сега нищо.  Имам чувството че ппълнея и от въздуха. Между другото днес установих ч е съм смъкнала 1 кг след чернодробното прочистване макар, че абсолютно нищо не излезе от там. Наистина се учудих...
Ortodoksalen_Anorektik вярно е, че съм преяждала с въглехидрати, имам такава склонност колкото и да се опитвам да я усмиря. Просто много ме избива на сладко иначе готвени неща много рядко ям - само си опитвам от тук от там, но по празници се натъпквам с баници, козунаци и баклави, признавам си и знам че ми е грешка голяма...
Мога ли да вярвам на резултати от ехограф на щитовидната жлеза или трябва да направя нови изследвания. За диабет не съм се сещала защото мислех че от него се слабее, но явно има и друг тип диабет... Хубав ден ви желая!
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Не не може да се вярва на ехограф нито на 90 процента от ендокринолозите. Щитовидната жлеза контролира емоциите и щом са намесени антидепресанти и покачване на тегло или е нещо около инсулина и инсулинова резистентност или хашимото. Антигеновите маркери преди 6 месеца се казваха  TAT / MAT сега са с нови имена. Сумарно ако се пуснат TAT/MAT/ T3/T4/TSX   и всеки е 17 лв сметката е неприятна.
И аз се омазнявам за часове и с просто око се вижда как расте сланина от вода. Това ми се случва от зърнени храни или семена или каквито и да било кълнове мълнове. Дори 40 минутно бягане в парка с изразходване на 800 килокалории не оправя щетите нанесени от филия с мармалад.
Щадящ е само оризът но не знам рецепти за оризови сладкиши. Наскоро успях да покълна ориз и не си влоши вкусовите качества. Чаках го 6 денонощия накиснат плътно във вода.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Таня и според мен е добре да си направиш още едни изследвания на щитовидната жлеза. Страшно много жени имат проблеми с нея. За профилактика бих ти препоръчала водорасли - спирулина и хлорела. Те подобряват обмяната на веществата.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Цитат
Дори 40 минутно бягане в парка с изразходване на 800 килокалории не оправя щетите нанесени от филия с мармалад.
Фруктозата не се изгаря, а предполагам мармаладът е бъкан основно с фруктозен сироп.

За инсулинова резистентност и аз се сетих. Трябва да се види дали ще има някакъв ефект ако се намалят плодовете за сметка на зеленолистните зеленчуци (но не и тези от семейство кръстоцветни!). Объркващия фактор тук са антидепресантите. Наистина, вредят много на организма и не се знае какво ще излезе извън строя в следствие употребата им. Отделно депресивните състояния са тези, които се свързват често с дисфункции на щитовидна жлеза, която от своя страна се причинява от стрес и неправилно хранене...Въобще, омагьосан кръг, но излизане има.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

tania_si

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47

Благодаря ви, ще си направя скоро отново изследвания на щитовидната жлеза... А мислите ли че евентуално ако имам проблем с нея суровоядството може да ме избави от това, или без хормоните които изписват доживот няма да се размина.  На майка ми скоро и откриха проблем с антителата МАт - много над нормаата са, а аз съм наследила всичко което има и тя , така че няма да с е учудя ако и моите изследвания не са в ред. За диабет се сетих, че си правих изследвания, но беше преди 2 г. сега може да е друго и това ще направя. Аз мисля че от нервната система идва всичко но не знам кой точно орган е объркан вследствие на стреса. Проблем с нервната с-ма със сигурност имам и то психосоматичен - изпитвам болки на опредлени места и слабост и безсилие- с антидепресантите изчезват, освен това не мога да заспя от едни ужасни стряскания, ставам свръхразсеяна,изглупяла и т.н. много са симптомите няма да ви отегчавам, но Томирис е права че и антидепресантите са ме объркали още повече. Повечето хора, които са ги пили са наддавали дори много повече от мен (пише си и в листовката че се качват кг) но след спирането им си ги смъкват от само себе си без диети, а при мен не само че с диети не става ами продължава кантара нагоре да върви. Единственото нещо което ми повлия и спря качването нагоре на кг и ме върна назад малко е суровоядството, за което съм много благодарна че намерих този сайт. Много ми се иска със суровоядството да си реша всичките проблеми но явно ако това е възможно при мен по-бавно стават нещата.А за плодовете май няма да мога да ги спра, както и малкото парченце черен шоколад което си позволявам всеки ден, защото сякаш съм зависима от това, като ги няма и ми става зле и физически и психически, още по-голямо безсилие физическо ме обзема и шоколада и плодовете сякаш малко ме съживяват и вдигат на крака. Май ще се окаже че и инсулина е намесен както казвате.
desi82- пия спирулина на една финландска фирма от м-н Лечител - дано да е качествена.
Между другото от отчаяние се насочих и към хомеопат, но още ефект не съм усетила...
 Благодаря ви още веднъж на всички, много сте ценни, бъдете здрави и щастливи!
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Таня, какъвто и да е проблем, смятам, че може да се оправи, но с някакъв друг метод на лечение. Не традиционната медицина. С нея "болестта" се превръща в хронична и до живот, а единственото спасение са шепата лекарства. Алтернативи има много, които не лекуват симтома, а първопричината. винаги има първопричина.

Със суровоядство смятам, че ще можеш да си помогнеш. Аз не съм имала сериозен здравословен проблем, но съм чела за излекувани хора.
За разни други неразположения, уж хронични, ми е помогнала класическата хомеопатия.  
Аз не вярвам на изследвания. Всичко е относително. А и грешки винаги стават.

П.С. Колко време мина от посещението при хомеопат? Лечението на такива депресивни състояния става бавно. Също така е важно дали е бил класически. Интервю направи ли ти? Какво ти изписа?
« Последна редакция: 12-07-2010, 10:29:09 от Вери »
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Да има някакъв изживян стрес, уплах наскоро? Стрясканията на сън показват именно това. По принцип хомеопатията би трябвало да се справи, хипнозата също, но и разни бабини методи от типа "леене на куршум" (ако естествено е при подходящия човек помагат). Такъв стрес (осъзнан и неосъзнан) действа на подсъзнателно ниво и подкопава енергийно и физически действието на щитовидната жлеза още повече.
Много хора са с подобен проблем в днешно време. Лечението трябва да е и на физическо, и на психическо ниво (но без психиатри, антидепресанти и прочее). Има множество практики на самовнушение, както и физически упражнения, които повлияват добре подобни състояния.
Правилната диета определено би повлияла в случая. Хубаво е да се пробва със суровоядство и да се види ефекта. Въобще, най-важно е да се намери първопричината, както Вери казва.
Простите захари са проблем при всеки. Колкото повече се приемат, толкова повече има спад на енергията и нужда от тях. Омагьосан кръг, от който много трудно се излиза. Знам го от личен опит. Черният шоколад може да се замени с чисто, неподсладено какао - така гладът за шоколад що-годе се контролира.
Финландската спирулина съм я пила. Имаше ефект, що се отнася до регулирането на стомаха. Май преди години като я взимах за отслабване ми намали и апетита. Сега я пия на прах и се чувствам добре като цяло, но едва ли е само от нея, че да кажа на 100% как действа.
При понижена функция на щитовидната жлеза се препоръчват кафяви водорасли (келп), но те имат и разни странични ефекти, особено ако случайно се окаже, че човек има хиперфункция. За това с тях трябва да се внимава.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

tania_si

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47

ЗДравейте отново, благодаря че толкова бързо ми отговаряте. На хомеопат ходя от месец и нещо - класически(похвалиха ми я много) направи ми интервю знам че не беше достатъчно да ме опознае затова на 2-ра среща и написах някои неща за мен и за неща които забравих да и кажа,след като попрочетох разбира се доста за хомеопатичните типове - аз се намерих в почти всеки от тях но явно има преобладаващ тип. Вземам Стафизагрия в момента. Възможно е днес като отида да го сменят. Стреса ми не е от някаква конкретна случка а явно е натрупан с годините а и наследство от майка ми. Стрясканията стават обикновено като с е опитвам да заспя и ме удря една вълна която тръгва от стомаха и се разлива из цялото тяло и това ме стряска и разсънва и става невъзможно заспиването. Никой лекар не можа да ми обясни как и защо изведнъж ми се появиха всички симптоми(и то в период в който ми се случваха хубави неща и не можах да им се нарадвам), защо постоянно ми се плаче и т.н. и се засили един който беше от 5г и беше позрамрял, срам ме е да кажа но беше силна болка във влагалището(сякаш са ми изсипали киселина вътре) и обикалях напразно гинеколозите в града с години и нищо ми нямало...А това ми стана основен проблем наред с всичките други и не можех по никой начин да си помогна, още повече че правим опити за бебе (и това не става от 2г вече) и секса става нещо ужасно в този случай,  то всичко е както казвате един омагьосан кръг аз съм го осъзнала но се лутах много дълго и търсех пътища. Всичко започна преди 2г за стреса говоря и си лях куршум тогава - наистина имаше ефект - спях като бебе и се успокоих но всичко беше за около месец и кошмарът започна отново. Тогава започнах антидепресанти - дотогава не знаех че проблема са нервите(просто срещнах човек със същите симптоми) , чак тогава разбрах 5-годишният ми проблем откаде е , защото ми мина.
ХОра много се надявам суровоядството да ми помогне (и аз не вярвам на изследвания макар че луди пари съм давала и вероятно пак ще дам) в комбинация с хомеопатията и йогата, просто не искам повече да живея така, писнало ми е от болници лекари и хапове. Искам да видя ефекта от всичко вече защото аз не ивждам други начини вече а толкова много неща направих. Благодаря ви  отново.Извинявайте че толкова много  пиша и дано не натоварвам никой.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

мила Таня, бъди спокойна, суровоядството наистина ще ти помогне  :Content_22: :love_026:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Таня, месец и нещо е твърде кратко време.
Та аз за моите гъбички видях резултат след 4 месеца.
Спокойно! Всичко ще се нареди!  :flower:
Хомеопатът според мен ще ти помогне. Касически е.
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169

.Таня,според мен ако се стряскаш на сън трябва задължително да идеш да ти леят куршум. Няма нищо общо със сайта,но опитай,поне малко ще се успокоиш :peperudi: :love_028: :Content_22:
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97

Таня, защо не ползваш услугите на здравен център "Дар"? Като чета написаното от теб ми се струва, че ти трябва комплексно лечение, а не оттук- оттам. 
Активен

tania_si

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47

Благодаря ви за подкрепата момичета, Вери сигурно си права, че действат бавно хомеопатичните, но все пак ми се искаше някакво нищожно даже действие да бях усетила за да се окуража че ми действат, но вероятно трябва да проява повече търпение. И за леене на куршум се замислих пак като ме подсетихте. Sunny много ми се иска да ползвам услугите на Дар, но в момента съм съкратена от работа и не мога да си позволя услугите на който и да било.  Засега правя всичко в домашни условия и ще разчитам на суровоядство+хомеопатия+йога. Ще направя някои прочиствания и дано всичко това да помогне. Всичко добро ви желая!
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

При това положение, защо не отидеш на някое по-чисто и спокойно място...предполагам живееш в град?
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Таня, пробвай и с релаксации. На мен много ми помагат.
Активен

tania_si

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47

Да мислела съм си да ида на село за 1-2 седмици, но няма как от там да си търся работа, нито интернет нито кпмпютър.. Както и да е ще помисля. Вери какво имаш предвид за релаксациите, как точно ги правиш, себеотпускане или медитации имаш предвид. Аз примерно вечер като ми започнат стрясканията и ставам и правя няколко йога упражнения, които са релаксиращи и после с малко зор но заспивам.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 23 запитвания.