Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на кух4о  (Прочетена 79629 пъти)

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Дневник на кух4о
« -: 09-07-2010, 21:31:48 »

Здравейте! Не знам дали ми е рано или късно за дневник, но реших да го направя. Понеже съм нов, "бос" и кух, очаквам вашите препоръки и забележки. И така :
04.50 алармата на телефона звъни.....мързелът наделява. Имах намерение да да бягам в парка или поне да походя, но........
05.45 - ставам, душ и излизам да работя
06.30 - 09.30 само вода
10.00 - 2 кайсии
13.00 - 1/4 диня, 1 лъжичка сусам и малко лешници
18.45 - 2 праскови, 1 краставица, 1 домат, 1 чушка, марулки(бяха малко горчиви), 2 глави пресен лук, малко бадеми
след 20.00 - вода
Това е за сега - 100% сурово :thankyou:
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневник на кух4о
« Отговор #1 -: 09-07-2010, 22:06:29 »

 добре дошъл  :Content_22: може да ходиш пеша до работа(стига да те устройва или ако си от София поне няколко спирки пеша) иначе има какво да се желае по разнообразяване, погледни дневниците тука, пък и това е само 1 ден не може от всичко да ядеш. Плодовете е добре да се ядат отделно, иначе водата гледам я пиеш извън хранената, което е добре Успех и не се насилвай за нищо
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Дневник на кух4о
« Отговор #2 -: 09-07-2010, 22:40:01 »

Благодаря Симонче за бързия отговор, но за съжаление не мога да ходя пеша до работа - таксиметров шофьор съм tooth и съм от Пловдив. Плодовете - отделно .... да хапна първо плод и след 30 мин. другото ли?
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневник на кух4о
« Отговор #3 -: 09-07-2010, 22:57:44 »

 wow ами ако успяваш да ставаш в 4:30  ;D може след работа или когато имаш почивни дни, но е хубаво да има и физически натоварвания. Плодовете е хубаво да се ядат като отделно ядене, повечето тук закусваме с тях и след 1 час вода, разбира се сега в началото няма да ти е лесно, но пробвай. Ти как си се хранил преди това, как реши да промениш хранителните си навици, сподели нещо повече
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Дневник на кух4о
« Отговор #4 -: 09-07-2010, 23:20:52 »

Преди не се ограничавах изобщо, хранех се с всичко и по много. Стигнах до 107 кг. От 02.06. започнах пречистването - 20 дни плодове, чай с мед и 10 дни захранване, разбира се. Свалих 12 кг. Сега целта ми е да ги задържа и пак ще направя 20 дни на плодове. Искам още да се храня здравословно!
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Дневник на кух4о
« Отговор #5 -: 10-07-2010, 06:17:15 »

Наистина е добре плодовете да се ядат отделно от всичко останало, особено динята и пъпеша. Аз гледа между плодове и друга храна да има поне час, час и нещо, а след плодове вода пия чак след два часа. Не го меря, изглежда ми е станало навик.
Може да наблегнеш на салатите, ако имаш възможност - примерно и обедното хранене да е със зеленчуци и зеленолистни, вместо с плод.
Ако те помързява да бягаш (аз с бягането съм скарана от малка, а и не е ли малко екстремно занимание след сън?), може да се пораздвижваш с 15-20 минути упражнения, на мен много добре ми се отразяват. Аз след тях понякога карам и малко велоергометър, но не е задължително.
Иначе поздравления за пречистването и за желанието за по-добро хранене - при мъжете изглежда тази идея пробива по-трудно.
Смяташ ли да си правиш кълнове?
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневник на кух4о
« Отговор #6 -: 10-07-2010, 08:48:54 »

Здравей, кухчо!
Честит дневник.
Първо искам да те поздравя. Баща ми работи като таксиметров шофьор в момента и нямаш представа какви неща се влачат у нас за ядене и пиене. Чисто и бавно самоубийство!
Менюто ти е добро, за човек решил да отслабва. Имам няколко съвета:
Сусамът не го яж цял. Не се усвоява. Най-добре на мляко (има рецепти за сусамово мляко в сайта, но ти трябва блендер за целта). Динята и пъпеша ги яж винаги отделно от други храни и изчакай поне 20 минути преди да ядеш нещо друго. Другите плодове можеш да ги комбинираш ако нямаш стомашен дискомфорт и пак изчакай поне 30 минути преди да ядеш нещо друго. Както ти казаха, наблягай на зеленолистни зеленчуци - марули, спанак, коприва, лапад и т.н. зелении. Хубаво е да се правят и смутита от тях, но за целта пак ти трябва блендер (не е задължително, просто по-лесно се приемат по този начин). Не е зле да попиеш малко водорасли - спирулина и келп (с келпа внимателно, тоест следи се дали няма да получиш някакъв дискомфорт като сърцебиене, изпотяване и т.н.), но пак не е задължително. Към течностите може да прибавиш някакви билкови чаеве.

Относно физическата активност, бих ти препоръчала тези упражнения:
http://bglog.net/Zdrave/29809
Отнемат по-малко от 10 минути и зареждат много с енергия. Освен това укрепват мускулатурата, а не са трудни за изпълнение. Пробвай! От личен опит мога да ти кажа, че веднага ще се почувстваш по-добре.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Дневник на кух4о
« Отговор #7 -: 10-07-2010, 12:38:49 »

Благодаря ви за съветите, разбрах за плодовете и водата. Кълнове си купих от Пикадили и ги изядох, сега съм накиснал малко соя, да видя какво ще стане. Ето го и днешното меню
06.30 - 09.30 - вода
10.00 - 5 кайсии
13.00 - 2 домата, 1 краставица, пресен лук, бадеми
Имах и марули , но късно седнах пред компа. Това е за сега
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на кух4о
« Отговор #8 -: 10-07-2010, 17:37:21 »

Соята какво ще я правиш?
Не се яде сурова.
Активен

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Дневник на кух4о
« Отговор #9 -: 10-07-2010, 17:45:04 »

Това, което Томирис е споменала за сусама, важи и за лена. Казват, че ако се ядат цели зрънцата, не се усвояват, но пък добре остъргвали червата и си излизат цели. Аз например много обичам да си дъвча сусамени зърна, а още повече обичам мляко от сусам, особено миксирано с банан като шейк - може да се добави малко лен, или канела, става адски вкусно.
Забравих да спомена, че е добре ядките да се накисват преди консумация, примерно за около 12 часа поне. От накиснатите бадеми също става превъзходно мляко с много нежен вкус.
Кълновете са много лесни за правене, тук и в сайта има описана процедурата, но ако нещо те затруднява или не е ясно, питай. Доколкото съм чела, соята не я препоръчват много-много за мъже - заради това, че е ГМО и заради високото съдържание на естроген. Има доста информация в нета и за положителните, и за отрицателните страни на соята. Аз досега соя не съм яла и не смятам. Най-добре ще е, ако можеш сам да си правиш кълновете, не изисква кой знае какво време и ангажираност.
Активен

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Дневник на кух4о
« Отговор #10 -: 10-07-2010, 17:56:28 »

Соята какво ще я правиш?
Не се яде сурова.
Накиснах я за кълнове, нали става?
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Дневник на кух4о
« Отговор #11 -: 10-07-2010, 17:59:00 »

Ураааа - от 17.30 - 18.30 пешеходна разходка!!!!!
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Дневник на кух4о
« Отговор #12 -: 10-07-2010, 18:49:48 »

19.15 - 2 марули, 2 чушки и 1 морков :essen:
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневник на кух4о
« Отговор #13 -: 10-07-2010, 18:57:01 »

  :Content_14: прави си салатки с разнообразни зеленчуци(включи авокадо), кълнове, ядки, семена, зехтин, маслини. Аз днес си направих салатка с домати, краставици, зелена чушка, кълнове от слънчоглед и люцерна, зехтин, сол, меродийка(домашна). Наслаждавай се на всеки изминал ден, бъди доволен, че правиш най-доброто за себе си  :peperudi:
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневник на кух4о
« Отговор #14 -: 10-07-2010, 20:59:11 »

Каква соя си взе? Ако е от оная жълтата голяма е вероятността да не покълне. Взимай от зелената - боб мунг.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Дневник на кух4о
« Отговор #15 -: 10-07-2010, 21:19:09 »

Каква соя си взе? Ако е от оная жълтата голяма е вероятността да не покълне. Взимай от зелената - боб мунг.
Жълта е, май няма да стане нищо
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневник на кух4о
« Отговор #16 -: 10-07-2010, 21:25:14 »

Каква соя си взе? Ако е от оная жълтата голяма е вероятността да не покълне. Взимай от зелената - боб мунг.
Жълта е, май няма да стане нищо
Ако е биологична по-може, но тази българската не покълва. Пробвала съм я приготвена като боб на салата, но ми стана тежко. По-добре да не се яде.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Дневник на кух4о
« Отговор #17 -: 11-07-2010, 10:09:00 »

Ако е биологична по-може, но тази българската не покълва. Пробвала съм я приготвена като боб на салата, но ми стана тежко. По-добре да не се яде.
Нищо, има кой да я изяде...
07.00 - 10.00 - ходене пеша
09.00 - 400 гр. праскови
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Дневник на кух4о
« Отговор #18 -: 11-07-2010, 10:21:09 »

 Баща ми работи като таксиметров шофьор в момента и нямаш представа какви неща се влачат у нас за ядене и пиене. Чисто и бавно самоубийство!
Имам представа, имам.... Мои колеги всяка вечер си пийват по 400 - 500 грама ракия и за мезе разни луканки и пръвки и т.н. Просто начин на живот. За движение и спорт не искат и да чуят. Но в крайна сметка всеки решава как да живее. Аз никога не съм харесвал алкохола и изобщо не ми е проблем. От 02.06. не съм ял месо, захар, сол, газирано... От тестените изделия само препечен черен хляб и грахам, а топлинно обработени варени  и печени картофи. Какъв блендер да си купя? Някакви препоръки...
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Дневник на кух4о
« Отговор #19 -: 11-07-2010, 10:23:32 »

Нещо не се справям с цитатите :Confus_3:
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ
 

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 23 запитвания.