Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Мравчата киселина  (Прочетена 5787 пъти)

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Мравчата киселина
« -: 07-07-2010, 14:49:14 »

Oт известно време си мислех да пусна една тема за мравчата киселина. Да, животински продукт е, само че не е необходимо да се жертват мравките за добиването и, горе-долу нещо като меда.
Има един китайски лекар в София (Овча Купел), д-р Ван Пеидзю, който ми я беше изписал за ставни проблеми. По-точно имах нещо като начало на ошипяване от едната страна на тазобедрената става.
Е, не си я купих от него, но пък на вилата в двора имам огромен мравуняк и доста поемам като си отида там. Сигурна съм, че не само това е причината да ми се оправи, но според мен помогна.
Чувала съм, че в ставите токсините се отлагат под формата на някакви кристали и е необходима киселина, за да се очистят, примерно цитрусова или в моя случай - мравешка.

Имате ли някакви ресурси или опит с нея?
Благодаря предварително!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Мравчата киселина
« Отговор #1 -: 07-07-2010, 16:05:19 »

beelee, това което си написала ми е интересно и искам да те попитам как я ползваш тая мравчена киселина. От мравуняка имам предвид. Моят опит с мравчената кирелина е да потупам някой мравуняк и да вдишам от ръката си. Обикновено ми се случва като съм на излет или поход. Действа страшно освежаващо. А също така отпушва нос и почиства горните дихателни пътища.
Активен
Намасте :)

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Мравчата киселина
« Отговор #2 -: 07-07-2010, 18:02:45 »

От прочетеното из нета разбрах,че е силна отрова-но ставала за премахване на котлен камък.Може би за това ви трябва?
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Мравчата киселина
« Отговор #3 -: 07-07-2010, 23:23:21 »

 Toва което продава д-р Ван е екстракт от ,,ЧЕРНА КРАЛСКА МРАВКА,,и тези подвдид мравки нямат нищо общо с нашите мравки поне що се отнася до добиването на някакъв екстракт за лечебни цели.
 Заглавието ти е малко подвеждащо защото първо направих асоцияция с химическото в-во мравчена киселина CH2O2 която се ползва във пчеларството фармацията и др.Нека не се бъркат двете!
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Мравчата киселина
« Отговор #4 -: 08-07-2010, 09:44:11 »

Мерси за уточнението, не съм знаела че има изкуствен еквивалент...то кво ли няма вече, всъщност.

А киселината аз я приемам като ме полази някоя мравка и я хвана "на тясно" - пуска малко сокче и го облизвам. Не вярвам че дозата от 10тина мравки е смъртоносна, но това за котления камък е интересно.
Сигурно чисти и разни други шлаки в ставите.

Дарби, тоя уикенд пак съм на планина и ще пробвам обезателно!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Мравчата киселина
« Отговор #5 -: 08-07-2010, 10:02:50 »

Мерси за уточнението, не съм знаела че има изкуствен еквивалент...то кво ли няма вече, всъщност.

Даже го има на ампули с жен-шен ако не се лъжа.
Аз пък си мислех, че оставяте мравките да ви хапят. Или това само с пчели се правеше?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Мравчата киселина
« Отговор #6 -: 08-07-2010, 16:09:46 »

Дарби, тоя уикенд пак съм на планина и ще пробвам обезателно!

beelee, дъха от мравчената киселина много силно прерязва. Искам да предупредя да не вдишаш изведнъж силно. Полекинка приближи ръката към носа и вдишай лекичко. И после прецени как и колко да вдишаш.
Активен
Намасте :)

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Мравчата киселина
« Отговор #7 -: 08-07-2010, 19:20:39 »

А, рестартира като хряна, викаш  tooth мерси, ще внимавам :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Мравчата киселина
« Отговор #8 -: 15-07-2010, 16:53:54 »

beelee, какво стана с мравчената киселинаа?  рестартира ли се?  :Content_4 - emotloader:
Активен
Намасте :)

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Мравчата киселина
« Отговор #9 -: 16-07-2010, 13:30:12 »

Не намерих мравуняк тоя път, ама ние и не ходихме много. Имам едно място до вилата ми, тя е в подножието на Коньовската планина. Само че нещо съм доста ангажирана и не знам кога ще стигна да си отида там...иначе има перфектния отвесен баир с перфектния огромен мравуняк отгоре  :weight_lift:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Мравчата киселина
« Отговор #10 -: 16-07-2010, 23:08:15 »

Виждала съм това от кралската мравка. Но мисля, че това са си убити мравки, не знам дали греша. Бях го купила и се отказах да го вземам, като разбрах.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Мравчата киселина
« Отговор #11 -: 19-07-2010, 09:38:05 »

И аз затова не си го купих, като малка имахме огромен мравуняк в двора и някак си го приех лично :Р
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...
 

Страницата е създадена за 0.062 секунди с 22 запитвания.