Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Яйца от пъдпъдък?  (Прочетена 22192 пъти)

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Яйца от пъдпъдък?
« -: 03-07-2010, 17:46:48 »

Винаги съм мислела яйцата от пъдпъдък за поредната излишна снобарщина. На вкус са яйца като яйца, само дето са в мини вариант. Като чери доматите, например. Оня ден, обаче, попаднах на по-подробна информация и май се оказва, че яйцеклетките на тези дребни птички са една доста по-добра алтернатива от кокошите.
Включително и това:
Цитат
Пъдпъдъчите яйца и могат и дори е желателно да се използват сурови, за да се запазят техните хранителни вещества, които могат да бъдат загубени при обработка.
И това:
Цитат
В пъдпъдъчи яйца никога няма салмонела. Това е така, защото те имат много силна ципа и малки дихателни отверстия в черупката, които предотвратяват проникването на вредни бактерии. Поради високата телесна температура (42°С), пъдпъдъците са устойчиви на инфекциозни заболявания. Това позволява да се отглеждат, без да се прибягва до ваксиниране, което изключва натрупване в организма и яйцата на лекарствени вещества.

Цялата статия тук:
http://agrosaveti.com/agro-news/interesni-novini/1320-yaica-pydpydyk.html

Вие употребявате ли ги/ бихте ли ги употребявали?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Яйца от пъдпъдък?
« Отговор #1 -: 03-07-2010, 18:18:36 »

Аз неведнъж съм споменавала за полезните качества на пъдпъдъчите яйца - използват се сурови, не съдържат холестерол (за разлика от кокошите), полезните вещества в тях, витамини и минерали са поне 2 пъти повече, отколкото в кокошите и са идеален източник на протеини (ако, разбира се, не сте 100% вегани) - за предпочитане пред топлинно обработените кокоши.
Позволявам си да пусна и един цитат от Бате Бино, който изглежда е компетентен по въпроса ;)

Цитат
Това дето го пишат за тях като сухи данни   е сигурно само 5% .  Пъдпъдъчите яйца са не само храна , а и уникално лечебно средство.  ( ИЗИСКВАНЕ: сурови, оплодени, прясно снесени, от екологично гледани птици ) 
 Единият от начините за употреба е да се пият сурови ( така една жена излекувала кисти в черния си дроб за 40 дни - само по 6 яйца на ден) . Другият вариант е много много по-силен и лечебен (при него яйцето трябва де е снесено току що) , но засега не го споделям.
Аз от известно време пия всяка сутрин по 5.

Склонна съм да повярвам, защото и друг път са ми ги препоръчвали (единия път - специалист от здравен център ДАР, когато ми беше спрял цикълът. Затова веднъж ги препоръчах и на теб, Томи, ако си спомняш).  Засега не съм пила системно, а по това време на годината, ако не се лъжа, се сменят поколенията птици и яйца трудно се намират, но от време на време си вземам. Отдавна не съм си купувала, но по принцип не бих се отказала от тях. Установила съм, че като изпия 3-4 със сок (преди ги пиех с кисело мляко, или дори с кафе) после часове наред не съм гладна и имам доста енергия. Освен това са идеален вариант, когато нямате време да приготвяте храна, фрешове или смутита, но искате да се заредите, защото ви предстои серозно натоварен ден, или нещо подобно ;).
Така че, аз съм ЗА. Който има желание - да опита ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Яйца от пъдпъдък?
« Отговор #2 -: 03-07-2010, 19:07:30 »

Томирис, ти на моменти демонстрираш твърде сюрреалистични  гледни точки   за неща , които са ти малко или почти непознати. :)
 Да, този подход ( базиран най-вече на някаква интуиция или поддаване на масовата  психоза) говори за една самоувереност, която може и да зарази околните,   обаче на практика не ти помага да вземеш доброто   решение за теб самата.. (  не се случва "навлизането в същността"  :pensif_29:
Навлез и ще си отговориш защо бате Бино от няколко месеца изпива по 7 всяка сутрин :)

Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Яйца от пъдпъдък?
« Отговор #3 -: 03-07-2010, 19:22:44 »

Какъв сюреализъм в едни яйца, бе бате Бино tooth. Хич и не съм се затърчала да пия сурови яйца за закуска, просто ми е интересно дали е вярно това, което се пише или е поредната реклама на екзотичен продукт.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Яйца от пъдпъдък?
« Отговор #4 -: 03-07-2010, 21:15:05 »

Какъв сюреализъм в едни яйца, бе бате Бино tooth. Хич и не съм се затърчала да пия сурови яйца за закуска, просто ми е интересно дали е вярно това, което се пише или е поредната реклама на екзотичен продукт.

За жените е полезно да тренират пиене на сурови яйца, защото после няма да имат проблем с гълтането  :Content_4 - emotloader:

Яйцата могат да предложат не повече от това, с което са хранени животните. И понеже са птици затворени в клетка остава медийният шум. Една коза поне обикаля баирите и пасе от природата.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Яйца от пъдпъдък?
« Отговор #5 -: 03-07-2010, 21:27:56 »

Какъв сюреализъм в едни яйца, бе бате Бино tooth. Хич и не съм се затърчала да пия сурови яйца за закуска, просто ми е интересно дали е вярно това, което се пише или е поредната реклама на екзотичен продукт.

За жените е полезно да тренират пиене на сурови яйца, защото после няма да имат проблем с гълтането  :Content_4 - emotloader:

Яйцата могат да предложат не повече от това, с което са хранени животните. И понеже са птици затворени в клетка остава медийният шум. Една коза поне обикаля баирите и пасе от природата.


Т`ва сега да го коментирам ли? ??? Айде, няма, че имам да уча  :whistling2 - emotloader:...
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Яйца от пъдпъдък?
« Отговор #6 -: 03-07-2010, 23:25:53 »

 Суровите яйца от пъдпъдък са наистина страхотно лечебно средство.Освен съдържанието на хранителни в-ва включващи аминокиселини,витамни и микроелементи в тях има и съставки способстващи изчистването на организма от радионуклеотиди и тежки метали.Това е потвърдено от клинични проучвания.Консумират се сурови -на гладно не повече от 5 бр. на ден.Присъстват в аюрведичната кухня и са част от тибетски рецепти за лечение на широк кръг от заболявания поради способноста им да лекуват нервни заболявания и да повишават имунитета.Според източници от интернет:
 ,,Яйцата на пъдпъдъка са полезни при лечение на алергии, астма, анемия и имунна недостатъчност. Те съдействат за понижаване на кръвното налягане, подпомагат изгарянето на захарта, регулират водната обмяна, регулират стомашната секреция. Пъдпъдъчите яйца тонизират при умора и главоболие. У нас все още се смятат за деликатес, но вече ги има на пазара и лесно се намират в магазините на повечето големи търговски вериги...
 # Причината за чудодейния ефект е в уникалните качества на пъдпъдъчите яйца. В тях има много фосфор, желязо, микроелементи и ензими. Те са богати на минерали и витамините А, В1 и В2. Съотношението между натрий и калий в яйцата пък ги прави подходящи за лечение на високо кръвно, сърдечни проблеми и анемии. Препоръчват се още при лабилна нервна система, белодробна туберкулоза, диабет  и язви. Подобряват обмяната на веществата, тонуса, образуването на кръв.
# Пъдпъдъчите яйца могат и доритрябвада се консумират сурови, защото така се запазват напълно техните хранителни вещества, които могат да бъдат загубени при обработка.
 


Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Яйца от пъдпъдък?
« Отговор #7 -: 04-07-2010, 09:25:58 »

На село организираха хайки да стрелят по пъдпъдъци. Значи са бая разпространени в диво състояние. Мисля, най-добре в случая ще е да грабим яйцата директно от гнездата - като дивите хищници. Само така ще имаме 100% гаранция, че не са хранени с ГМО царевица и фуражи от умрели животни (освен ако не са се заселили из селскостопанските масиви);)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Яйца от пъдпъдък?
« Отговор #8 -: 04-07-2010, 18:17:58 »

Суровите яйца от пъдпъдък са наистина страхотно лечебно средство. БЛА БЛА БЛА БЛА защото така се запазват напълно техните хранителни вещества, които могат да бъдат загубени при обработка.
 

Хоспи чакам да изядеш едни 30-40 яйца и да коментираш как ги намираш. Стига с тея google медийни ала бализми.
Има направени изследвания за вредата която нанася суровият яйчен  белтък. Нека някой запален консуматор на тези яйца да коментира като ги яде лети ли, по 5 верижни оргазъма ли има какво ли....?
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Яйца от пъдпъдък?
« Отговор #9 -: 04-07-2010, 21:43:49 »

 Влез в билдерските форуми и ще видиш коментари на хора които са ги консумирали.Единственото нещо което е вредно в суровото яйце е авидина-специален белтък който възпрепятства усвояването на биотина.Но не е фатално ако примерно една седмица ядеш сурови яйца от пъдпъдък тъй като след това ще си набавиш биотин чрез храната лесно,а пък ползите са доста повече-избягвайки топлина обработка те запазват лечебните си качества.
 Щом за теб е критерий личния пример защо самия ти не опиташ яйцата и след това да коментираш ефекта им,макар че се съмнявам коментара да ти е обективен ,ако подхождаш предубедено и с отрицателна нагласа.Освен това твърдя ,че не е необходимо човек да консумира всяко едно нещо ,за да  може обективно да се изказва за полезноста му.Обективна оценка може да се даде въз основа на информация,факти и споделени мнения.Освен това суровите яйца от пъдпъдък присъстват (както съм посочил) в лечебните практики на много народи и култури от изток и запад в продължение на много години.И въз основа на този емпиричен опит сега се провеждат съвремени проучвания които просто потвърждават здравословните им ефекти.Така ,че далеч не е вярно че става въпрос за някакви ,,google медийни,,алабализми.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Яйца от пъдпъдък?
« Отговор #10 -: 05-07-2010, 01:02:16 »

Билдерите ги интересува да задържат вода там където трябва да има мускули.  Съдейки по рекламата на новият маргарин с омега 3 и витамин Ц вътре, както и хилядите доволни консуматори на Томи и Калиакра ми е трудно да преценя обективно и субективно "кон боб яде ли"?!
Направил си си труда да провериш каква щета нанася суровият белтък. Ще чакаме някой от този форум  да се прежали с еротичната сурова слуз. А щом яйцата им са деликатес, цялото животно на фурна е някаква кулинарна  фантазия....
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Яйца от пъдпъдък?
« Отговор #11 -: 05-07-2010, 06:58:41 »

Статията я прочетох и като стигнах до края, ме досмеша - говори се, че яйцата са полезни сурови, пък накрая дадени няколко рецепти, в които яйцата са варени и печени, а рецептата за коктейл накй-накрая направо ме заби...
Забавни коментари имало тук. С "еротичната сурова слуз" аз лично не бих се прежалила - не обичам сурови яйца и от преди. Не знам защо и в трите коментара на Ортодоксален присъства определен елемент, дали е свързан с темата, но ще взема да се поинтересувам за яйцата от любопитство, не че имам нужда от помощ при някои процедури  tooth
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Яйца от пъдпъдък?
« Отговор #12 -: 05-07-2010, 09:46:01 »

Много противоречива информация относно консумацията на сурови белтъци съм срещала. На някои места се твърди, че сурови въобще не се усвояват, на други че топлинната обработка ги скапва, така както високата температура скапва белтъците в клетките на човешкия организъм.
Аз лично предпочитам и понасям яйцата най-лесно рохки. Сурови не съм ги пробвала.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Яйца от пъдпъдък?
« Отговор #13 -: 05-07-2010, 12:50:43 »

И аз лично не бих се насилила да ям сурови яйца само защото се предполага че са полезни. Все пак храната освен полезност трябва да носи и вкусова наслада.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Яйца от пъдпъдък?
« Отговор #14 -: 05-07-2010, 14:09:05 »

И аз лично не бих се насилила да ям сурови яйца само защото се предполага че са полезни. Все пак храната освен полезност трябва да носи и вкусова наслада.

Абсолютно вярно, каквато и да е храната полезна или вредна, задължително трябва да е вкусна.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Яйца от пъдпъдък?
« Отговор #15 -: 05-07-2010, 20:11:40 »

Крумчо и Деси , вие явно никога не сте готвили :)   Опитайте се да направите която и да е манджа без никакви ! подправки или добавки . ( нито сол, нито мазнина, нищо ) 
 Очаквам да ми докладвате колко вкусна е станала. :)  Например боб. Или леща. Ориз дори.
Поканете гости - да опитат и те и да си кажат мнението.
Все пак готвено сте яли през живота си ,нали ? :)  ( Крумчо плющи здраво ,него го знаем :)  )
Така че това оправдание отпада ..:)   
Разбийте яйцата с малко солчица, малко медец и ще питате за още :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Яйца от пъдпъдък?
« Отговор #16 -: 06-07-2010, 08:24:31 »

Вярно е, че за да бъдат вкусни манджите, им трябват подправки. Но преди обичах месото без подправки, дори сол и мазнина - просто запечено на тиган. Сега пък много ми допада ориз басмати, просто сварен без нищо друго. Снощи правих картофи на пара и ги харесах без нищо, иначе обикновено ръсвам малко сол, шарен пипер и леко зехтин. Но това са по-скоро изключения.
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Яйца от пъдпъдък?
« Отговор #17 -: 06-07-2010, 08:32:05 »

 и аз преди хапвах само сварено пиле  ;D
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Яйца от пъдпъдък?
« Отговор #18 -: 06-07-2010, 08:37:46 »

Аз преди много обичах подправки, но напоследък предпочитам да си ям продуктите естествени - най-много малко зелении и сол.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Яйца от пъдпъдък?
« Отговор #19 -: 06-07-2010, 20:19:03 »

Крумчо и Деси , вие явно никога не сте готвили :)   Опитайте се да направите която и да е манджа без никакви ! подправки или добавки . ( нито сол, нито мазнина, нищо ) 
 Очаквам да ми докладвате колко вкусна е станала. :)  Например боб. Или леща. Ориз дори.
Поканете гости - да опитат и те и да си кажат мнението.
Все пак готвено сте яли през живота си ,нали ? :)  ( Крумчо плющи здраво ,него го знаем :)  )
Така че това оправдание отпада ..:)   
Разбийте яйцата с малко солчица, малко медец и ще питате за още :)
Знаеш ли колко хора са си облизвали пръстите от моите ястия? Истинският вкус на храната може да се усети с по-малко подправки.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 22 запитвания.