Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сухо гладуване  (Прочетена 280619 пъти)

savina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Сухо гладуване
« Отговор #300 -: 21-02-2012, 11:06:54 »

И още за  на сухото гладуване - цитат на Diego de la Vege :

Попаднах на интересна книжка на Олег Виноградов - "Сухое голодание", ето нещо интересно:

... "Известно е, че две трети от човешкото тяло се състои от вода. Твърдата материя в него не е
толкова много, колкото изглежда на пръв поглед. Водата, според съвременната наука, може да записва и съхранява дълго време информация от заобикалящия ни свят. И затова, живеейки в нашия нестабилен, агресивен свят, ние благодарение на свойствата на водата (включително на водата, която носим в себе си), се превръщаме в нещо като гигантски информационен носител на различни позитиви и негативи.
Ако живеем в една добра среда, сред хора, които ни обичат, „записите“ в по-голямата си част са положителни. В противен случай, ние абсорбираме раздразненето и гнева на другите, техния страх и най-различни низки емоции. Този запис е в състояние да нанесе щети върху нашето тяло и да го тласне към болестта.
Сухото гладуване има способността да изтрие негативната информация, внесена в нашия организъм от вън. След не много дълъг пост без вода, ние заставяме организма да преработи тази вода и по този начин ние се „обновяваме“ информационно, като в края на глада сме информационно „девствени“ и представляваме информационна матрица, на която нищо негативно не е записано. Този феномен е едно от основните предимства на този вид глад." ...



Ros, да това е интересен поглед върху сухото гладуване,на принципа на програмиране на водата чрез промяна на самата и структура чрез позитивни и негативни влияния - интересно!!Това да се отнася и за водата в нашия организъм - възможно е!  :love_028:
Активен
Егото е причина за всички болести и несполуки..правилният начин на живот Помага..

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Сухо гладуване
« Отговор #301 -: 21-02-2012, 13:14:43 »

 :kisss:ВОДА
Еликсирът на новия живот е топлата вода. За да бъде здрав, човек трябва да употребява определено количество вода, която, от една страна, е нужна за смекчаване на храната, а, от друга - за промиване на вътрешните органи, Никаква реакция не може да стане без вода. Водата съдържа жизнена сила, необходима за човешкия организъм, а сиропите, колко и да са хубави, са човешки изобретения, те не могат да утолят жаждата.
     Ако знаете как да пиете врялата вода, тя ще внесе у вас такива елементи,.че,90 процента от съвременните кризи, които разяждат обществото, ще изчезнат. Пиенето и миенето с вода за вас трябва да бъдат свещен акт. Ще се миете бавно, съсредоточено, с мисъл и изговаряне на формули-ще приемате водата. Изучавайте къде има най-хубава вода, от най-чистите извори ще си носите вода.
Книга за здравето 
http://roads.athost.net/authors/garvanski/kniga5.htm

Петър Дънов
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Сухо гладуване
« Отговор #302 -: 21-02-2012, 13:23:17 »

туй с водата май е за някоя друга тема  tooth
Активен
"няма грешки, има само уроци"

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Сухо гладуване
« Отговор #303 -: 21-02-2012, 13:31:18 »

 Това е начина на Марина да изкаже възраженията си относно сухото гладуване  tooth
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Сухо гладуване
« Отговор #304 -: 21-02-2012, 13:50:11 »

:kisss:ВОДА
Еликсирът на новия живот е топлата вода. За да бъде здрав, човек трябва да употребява определено количество вода, която, от една страна, е нужна за смекчаване на храната, а, от друга - за промиване на вътрешните органи, Никаква реакция не може да стане без вода. Водата съдържа жизнена сила, необходима за човешкия организъм, а сиропите, колко и да са хубави, са човешки изобретения, те не могат да утолят жаждата.
     Ако знаете как да пиете врялата вода, тя ще внесе у вас такива елементи,.че,90 процента от съвременните кризи, които разяждат обществото, ще изчезнат. Пиенето и миенето с вода за вас трябва да бъдат свещен акт. Ще се миете бавно, съсредоточено, с мисъл и изговаряне на формули-ще приемате водата. Изучавайте къде има най-хубава вода, от най-чистите извори ще си носите вода.
Книга за здравето  
http://roads.athost.net/authors/garvanski/kniga5.htm

Петър Дънов

Човека -Учител хубаво го е казал, но не е казал всичко по въпроса за водата.Хубаво е да четем мислите му и съветите му-да!Но какво ще стане , ако пием гореща вода и вътре някой пуснал много малко количество полоний от една малка ампулка,или малко стронций 90 да речем,или без да знаем сложи нещо вътре-я флуор,я нещо там.Дънов добре е казвал -водата да е чиста, изворна и т.н.Сега ползваме разни средства- филтри и такива работи, ама преди това водата нали е минала през разни тръби, шишета , пластмаси па дори и каната брита е от тези материали.Дори без химически примеси, максимално чиста една вода може да острови човека.Има разни номера , пък и съм експериментирал конкретно, една свръх чиста  химически вода , да я наглася да  действа направо като лекаство за човека като я пие.А също и другия , обратния експеримент, пробвал съм да направя пак свръх чиста вода такава ,че на човека живота да стане един миниатюрен ад.Та искам да кажа ,че онези, на които е говорил Дънов едно време, са били доста прости хора.Как да им обясни нещо повече от това написаното ,което знаем и до днес?...А самия той е знаел и можел далеч повече неща от казаното или демонстрираното.Каква ми е идята:Добре е да четем и да разбираме-това хубаво.Но не бива да спираме до там ,а да продължим да ровим, да открием онези неща дето са в тази посока ,но не са известни ,не са писани!Ей това мисля.Ако само препрочитаме и повтаряме едни истини, де е развитието на нещата?Че те същото са правили и тогава-чуят някой мъдър човек да каже нещо и хоп, лепват си го на ума и го пеят докато са живи.Но те самите къде са? Къде е техния приност? Казват-осъзнахме!Осъзнали-трънки...Чули и запаметили и това е всичко, макар и приложено.Но я ги изкарай от коловоза и са дотам...Всички са се скрили зад авторитет,и спорят и умуват, но не на своя гръб , а с байрака на този авторитет.Но те кои са реално...та искам да подтикна -нека хората, изучаващи дадена истина като факт , да  са истински изследователи ,а не назубрени четци и повтарячи, да дадат нещо от себе си на другите, нещо което те са достигнали, до едни доразвити нови неща от същата фундаментална  истина ,която е станала и тяхна.Да развият основните верни факти.Не правим ли това-ние всички ще си умрем в кожата от скуката , която ще се наслои с времето...Това и става сега с писанията на мъдреците-хубави са ,но изглеждат безжизнени, няма тръпка там...Ние сме тези дето да им вложим жизнена сила.Едни и същи думи изречени от различни хора, носят и различен заряд, а пък другите гледат формата на думите , но възприемат заряда сложен вътре.Затва като иде човек на черква може да повърне от приказките на поповете.Гледаме хубави масали пеят, уж верни неща, Исусхристови, но има нещо гнило дето се прокрадва и ние разбираме в един момент, че са банда измамници за пари.Ми много просто, формата е хубава , ама съдържанието хич го няма...но хората могат да говорят само за формата реално ,но не и за съдържанието.Него само го усещат и то им носи истината по един въпрос ...Тъй че като кажем нещо от някой умен човек , добре е да кажем и нашето мислене по същия въпрос...така ще покажем ние кои  сме отвътре, каква душа имаме.А мъдреца е ясно кой и какъв е....
« Последна редакция: 21-02-2012, 13:51:50 от Миоджералвомбо »
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:Сухо гладуване
« Отговор #305 -: 21-02-2012, 18:17:49 »

И още за  на сухото гладуване - цитат на Diego de la Vege :

Попаднах на интересна книжка на Олег Виноградов - "Сухое голодание", ето нещо интересно:

... "Известно е, че две трети от човешкото тяло се състои от вода. Твърдата материя в него не е
толкова много, колкото изглежда на пръв поглед. Водата, според съвременната наука, може да записва и съхранява дълго време информация от заобикалящия ни свят. И затова, живеейки в нашия нестабилен, агресивен свят, ние благодарение на свойствата на водата (включително на водата, която носим в себе си), се превръщаме в нещо като гигантски информационен носител на различни позитиви и негативи.
Ако живеем в една добра среда, сред хора, които ни обичат, „записите“ в по-голямата си част са положителни. В противен случай, ние абсорбираме раздразненето и гнева на другите, техния страх и най-различни низки емоции. Този запис е в състояние да нанесе щети върху нашето тяло и да го тласне към болестта.
Сухото гладуване има способността да изтрие негативната информация, внесена в нашия организъм от вън. След не много дълъг пост без вода, ние заставяме организма да преработи тази вода и по този начин ние се „обновяваме“ информационно, като в края на глада сме информационно „девствени“ и представляваме информационна матрица, на която нищо негативно не е записано. Този феномен е едно от основните предимства на този вид глад." ...

Приемайки, че горното е вярно твърдение мисля, че няма да е много лесно да се поддържа тази "информационна чистота" и да се избегне ново "информационно замърсяване" на носителя (водата), най-вече предвид средата в която живеем.  :Confus_3: Особено в големите градове отрицателните енергии са под път и над път.  :surpris_22: :surpris_23: :surpris_25:

Но ... ако по-честичко се "форматира" диска може и да се реши проблема.   tooth  :Cherries  :peperudi:
« Последна редакция: 21-02-2012, 18:20:52 от eula »
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

dimo777

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Сухо гладуване
« Отговор #306 -: 08-03-2012, 15:39:21 »

Тези дни си направи регистрация в сайта,понеже досега не знаех за съществуването му.Гладувам от доста години насам,но само водно съм правил.Правил съм по доста гладувания от по 10,15,18 и 20 дена,но сухо ще правя за пръв път от тази вечер (3 дена за начало). Искам да попитам проблем ли ще е ако си направя клизма няколко часа преди да започна гладуването,понеже чета че не било прието,а все пак ми се иска червата да са максимално изчистени преди това?Също така някой имал ли е проблеми с гръбначния стълб и болките там добре ли се повлияват от гладуването?
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Сухо гладуване
« Отговор #307 -: 08-03-2012, 16:01:30 »

 Да, аз имах проблеми с гръбнака, от малка винаги с усилия съм стояла напълно изправена и имах болки както в кръста така и по дължината нагоре. Ако имаш само болка там може би имаш изкривяване, а то при мен се повлия доста бързо, след 48 часово сухо гладуване забравих, че ме боли. А със сурова храна нататък се поддържат резултатите. Може би зависи и на колко години си, затова колко време ще ти отнеме да отмине. Пробвай, пък ще се разбере.
 За клизмите, мисля че ако си направиш преди да започнеш ще са по-слаби кризите и със съня няма да имаш проблем. Аз досега не съм си правила, а пия английска сол преди гладуването. Bpa(друг човек от форума) си е правил и казва, че се чувства по-добре. Ако искаш може да прочетеш дневника му.
 Успех =)
Активен

dimo777

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Сухо гладуване
« Отговор #308 -: 08-03-2012, 16:48:11 »

Благодаря,ще прочета дневника.На 36 години съм и съм фризьор.Това вероятно също оказва влияние,макар че не съм отпуснат,напротив с прилично атлетично телосложение съм.Вегетарианец съм от 20 години и повече от 60% от храната ми е в суров вид.Надявам се гладуването да помогне за гръбнака ,че с тези болки са страшно неприятни,особено докато работя.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Сухо гладуване
« Отговор #309 -: 09-03-2012, 11:32:24 »

За гръбнака по скоро ще ти помогне йога , а гладуването може би за да изчистиш нещо ...по гръбнака имам предвид де.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Сухо гладуване
« Отговор #310 -: 21-03-2012, 17:51:05 »

Здравейте !
Реших да се допитам до вас, защото предполагам, че някои  имат опит в лечението на  настинка/или грип / със  сухо гладуване.От два дни съм с около 38 градуса.През това време съм консумирала портокали, грейпфрути, ябълки и сок от лимон , мед и изворна вода.Трябваше да започна направо със сухо гладуване  :Confus_3:  и може би е вече  късно!?
Моля, ако имате опит с лечението на ОВИ със сухо гладуване, да споделите - ще съм ви много благодарна! :flower:
 
« Последна редакция: 21-03-2012, 18:04:00 от Ros »
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Сухо гладуване
« Отговор #311 -: 21-03-2012, 18:22:39 »

аз нямам много опит нито с гладуванията, нито с ОВИ и гладуването...  но в интерес на истината май точно една ОВИ беше причината преди около 2 месеца да сменя начина си на хранене, да започна сериозно с гладуванията, както и връщането ми във форума... просто реших, че не ми се гълтат вече хапчета... а на мен от прахчета определено не ми минава - винаги стигам до антибиотици почна ли да ходя на лекар и да вземам хапчета и винаги правя бронхити... тогава изведнъж ми хрумна да гладувам и го направих за 4 дни, въпреки че направих грешката пък аз да пия разни фрешчета от плодове, защото си мислех, че може да нямам сили и да взема от фрешовете малко да се подкрепя.. после като четох това е било грешка, защото не е гладуване, а пак вкарваш разни вещества за усвояване и работи, но както и да е .... за тия 4 дни положението се поовладя малко с ОВИ, почувствах се малко по-добре, но не се бях излекувал... следвах принципа, че явно тялото ми се чисти и затова съм болен и почнах да ям почти изцяло сурово.... след няколко дни пак гладувах 1 ден само на вода... абе от 7-10 дни вече не чувствах толкова, че съм болен... не мога да кажа и че съм бил абсолютно здрав де, защото съм си болнав и така рядко ми се случва да се чувствам, но както и да е  tooth но пък за мен беше доста положителен опит, защото ако тръгна с лекарства, винаги отива поне 2 седмици... една пробваме без антибиотици, ама не се получава и втората седмица с антибиотици, само дето и те много-много взеха дане ми действат вече... така че съм доста доволен от ефекта с гладуването... пък наистина ми беше доста кофти и си бях за доктор - ако не бях се оправил с гладуване 100% щях да ида поне да се "излекувам", пък след това ако ще правя нещо здравословно да правя.... ама сигурно нищо нямаше да направя, докато сега карам по-здравословно от преди  :bleh
всъщност със сухо не съм пробвал какъвто ти беше въпроса... ти май си пробвала с подобно на моето гладуване да лекуваш ОВИ ....но според мен няма проблем да бъде сухо гладуването, стига да не се получи прекалено голям стрес за организма ти - едно, че се е получил проблем с болестта и друго, че без вода е малко крайно ако не си свикнала... но ако смяташ, че се поизчистена малко, може да пробваш и сухо, би трябвало по-бързо да се победи болестта, ама не очаквай да е за 1 ден според мен...  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Сухо гладуване
« Отговор #312 -: 21-03-2012, 18:57:17 »

.............................................................................. може да пробваш и сухо, би трябвало по-бързо да се победи болестта, ама не очаквай да е за 1 ден според мен...  :surpris_23:

Благодаря ти гарванчо за споделеното!Вярно, че трябва да пробвам, обаче друго си е, ако някой вече е пробвал.
« Последна редакция: 21-03-2012, 19:09:51 от Ros »
Активен

purelove

  • Гост
Re:Сухо гладуване
« Отговор #313 -: 21-03-2012, 22:09:39 »

Здравейте !
Реших да се допитам до вас, защото предполагам, че някои  имат опит в лечението на  настинка/или грип / със  сухо гладуване.От два дни съм с около 38 градуса.През това време съм консумирала портокали, грейпфрути, ябълки и сок от лимон , мед и изворна вода.Трябваше да започна направо със сухо гладуване  :Confus_3:  и може би е вече  късно!?
Моля, ако имате опит с лечението на ОВИ със сухо гладуване, да споделите - ще съм ви много благодарна! :flower:
 
Здравейте, Рос. Тази зима сестра ми направи бронхопневмония. След консултация с пулмолог и двуседмичен курс на лечение със силен антибиотик, състоянието й (според личнана й лекарка) се е усложнило. Чувахме се през това време, но тя и дума не даваше да стане за алтернативен вариант на лечение, различен от този на консервативната медицина..... Едва към края на третата седмица, когато за първи път в живота си я беше стреснало усложненото й здравословно състояние..., осъзнавайки от първо лице, как пренебрегвайки тялото си, то може също толкова успешно да ти го върне и да ти остави само ролята да наблюдаваш безпомощно отмъщението му, тя сама ме потърси. И докато дума не даваше да става за гладуване - а на мен ми идваше да й извия врата, затова че хем иска да й помогна, хем не ми позволява не следвайки правилата на играта. Успях да я убедя накрая. Изкара 5 дни на вода. И след това още два направи сухо гладуване. На 8-я ден я пратих на рентген. Било станало чудо ....  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: Моят съвет е да опиташ.  :flowers2:
« Последна редакция: 21-03-2012, 22:12:00 от purelove »
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Сухо гладуване
« Отговор #314 -: 22-03-2012, 00:36:40 »

 Рос, 48 часа с правилно захранване и си готова  ;)
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Сухо гладуване
« Отговор #315 -: 22-03-2012, 10:02:53 »

purelove, : توقف عن قتلى, благодаря ви за отзивчивостта   :flowers2:
Вашите препоръки са много ценни за мен  :thankyou:

purelove

  • Гост
Re:Сухо гладуване
« Отговор #316 -: 22-03-2012, 15:41:02 »

Ros, как вървят нещата при теб ? Дано му се види скоро края и се възстановиш бързо .. Скорошно оздравяване  :flowers2:
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Сухо гладуване
« Отговор #317 -: 22-03-2012, 17:29:06 »

purelove  :love_026:
Благодаря ти !
Възстанових се на 99%, но  голямо значение за бързото ми възстановяване  изигра емоционален мотив .За сетен път се убеждавам колко е силно/да не кажа решаващо/ влиянието на психическата ностройка.
Разбира се гладът ми бе основното лекарство!
« Последна редакция: 22-03-2012, 17:50:11 от Ros »
Активен

purelove

  • Гост
Re:Сухо гладуване
« Отговор #318 -: 22-03-2012, 19:34:59 »

Радвам се! :kisss: Винаги пробвай "подводниците" на протичащите процеси в тялото си първо с глад  :pensif_29: С пожелания за топла и цветна пролет от мен  :flowers2:
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Сухо гладуване
« Отговор #319 -: 24-03-2012, 12:28:07 »

purelove,  :flowers2: с пожелания за здраве и късмет!

След два дни на плодове, един на плодови сокове и един ден на сух глад съм вече във форма.За това време отслабнах с 3кг. Вече получих и забележка от "загрижена" комшийка, че съм отслабнала достатъчно, че чак вече е грозно - тежа 52кг./166см.

Чувствам се много добре, но малко са ми забавени движенията/по-отпуснати/  :peperudi:. Мисълта по точна и задълбочена. :pensif_29:
Мисля към края на месеца пак да гладувам, но този път с предварителна подготовка.
 

Страницата е създадена за 0.159 секунди с 24 запитвания.