Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сухо гладуване  (Прочетена 280606 пъти)

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Сухо гладуване
« Отговор #260 -: 19-05-2011, 22:06:48 »

И от мен голямо браво, Жоре :)
успех с кълновете, планирай си грижливо и внимателно какво ще ядеш, за да не ти липсва нищо, което би те накарало да "кривнеш" от "правия" път :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Сухо гладуване
« Отговор #261 -: 25-05-2011, 16:44:23 »

Правилно, тогава следващият път ще направя първо 2-3 дни само на плодове и сокове, после поне 1-2 само на вода и чак тогава ще опитам пак на сухо.
Активен

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Сухо гладуване
« Отговор #262 -: 11-06-2011, 14:52:20 »

Според моите изчисления 14лунен ден/две тръби-подходящ за СГ/започва на 14.06,мисля около 19часа.Тогава, през деня мисля да съм на череши,след което да направя 24-36часово СГ и след това пак-ден-два на череши.Някой с мен?! :peperudi:
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Сухо гладуване
« Отговор #263 -: 12-06-2011, 10:46:43 »

Според моите изчисления 14лунен ден/две тръби-подходящ за СГ/започва на 14.06,мисля около 19часа.Тогава, през деня мисля да съм на череши,след което да направя 24-36часово СГ и след това пак-ден-два на череши.Някой с мен?! :peperudi:

днес в 19 часа ще навърша 48 часа сухо гладуване, мисля да направя поне 7 дена, че имам голям зор пак...

ето една чудна статийка по въпроса
 http://zhurnal.lib.ru/o/oleg_p_w/ooleg_p_w.shtml

Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Сухо гладуване
« Отговор #264 -: 15-06-2011, 08:51:44 »

Бойко,статийката наистина е полезна.
Ти как я караш?Издържаш ли?След толкова много гладувания,не би ли следвало да имаш подобрение?Защо не промениш нещо,да не би да бъркаш в захранването?Аз го правя много бавно,дори и само два дена да гладувам,поради простата причина,че не мога да приема много храна-става ми прекалено тежко,ако дори само с една хапка прекаля.А ми се струва,че ти много бързо след гладуване увеличаваш количеството на храните.Всъщност,може и да греша.
Аз ще си изкарам и днес сухото,което започнах снощи.Вчера бях на череши-сутринта англ.сол1с.л,,вечерта клизма.Утре пак на череши и след това бавно захранване.Добре се чувствам,вчера имах леко главоболие,но пък и месечните истории си оказват влияние-получавам ефекта 2-3 в едно :)
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Сухо гладуване
« Отговор #265 -: 15-06-2011, 17:56:16 »

Бойко,статийката наистина е полезна.
Ти как я караш?Издържаш ли?След толкова много гладувания,не би ли следвало да имаш подобрение?Защо не промениш нещо,да не би да бъркаш в захранването?Аз го правя много бавно,дори и само два дена да гладувам,поради простата причина,че не мога да приема много храна-става ми прекалено тежко,ако дори само с една хапка прекаля.А ми се струва,че ти много бързо след гладуване увеличаваш количеството на храните.Всъщност,може и да греша.
Аз ще си изкарам и днес сухото,което започнах снощи.Вчера бях на череши-сутринта англ.сол1с.л,,вечерта клизма.Утре пак на череши и след това бавно захранване.Добре се чувствам,вчера имах леко главоболие,но пък и месечните истории си оказват влияние-получавам ефекта 2-3 в едно :)


Не си много далеч от истината - ограничението в количеството храна винаги ми е било един от основните проблеми, но в случая не мисля, че количеството ми е проблемът. Тези дни ще дойде най-накрая развръзката (надявам се)...Иначе направих 60 часа сухо, 12 мокро и се захраних, от тогава досега съм само на плодове и зеленчуци, че такова възпаление развих, че   :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Сухо гладуване
« Отговор #266 -: 16-06-2011, 09:03:59 »

ето една чудна статийка по въпроса
 http://zhurnal.lib.ru/o/oleg_p_w/ooleg_p_w.shtml

bpa, благодаря за интересната информация!
Мисля, че си доста напред с материала по темата за сухото гладуване /за разлика от мен, аз само съм чела/.Интересно ми е дали сухото гладуване е толкова по-ефикасно от водното, както го пишат?

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Сухо гладуване
« Отговор #267 -: 16-06-2011, 12:49:33 »

ето една чудна статийка по въпроса
 http://zhurnal.lib.ru/o/oleg_p_w/ooleg_p_w.shtml

bpa, благодаря за интересната информация!
Мисля, че си доста напред с материала по темата за сухото гладуване /за разлика от мен, аз само съм чела/.Интересно ми е дали сухото гладуване е толкова по-ефикасно от водното, както го пишат?

благодаря за комплимента, но има и по-напреднали от мен, прегледай дневника на Вики  :pensif_29:
и наполовина толкова по-ефикасно да е, пак си струва :)
в различните източници пишат, че е 2,3 до 4 пъти по-ефикасно...
И аз мисля, че е доста по-ефикасно, защото аргументите в полза на това звучат непоклатимо - не хабиш излишна енергия да затопляш и преобразуваш поетата вода до нужното състояние, в което ще можеш да я ползваш - а това си е доста енергия...консумираш собствено производство - първокачествена ендогенна вода - вода, получена от разпада на излишните мазнини и белтъци ...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Сухо гладуване
« Отговор #268 -: 16-06-2011, 13:12:46 »

 Луда работа е сухото гладуване. Пробвала съм всички режими без уринов и ефекта е несравним. Понякога се понася по-трудно психически, времето си минава доста по-бавно, но в повечето случаи е трудно само докато започнеш.
 За жалост още не мога да се похваля с дълго сухо гладуване, понеже все изскача нещо странично, но когато го направя ще напиша по-подробно за резултатите и по-специално за ефекта върху щитовидната жлеза, който вече е налице.
 Препоръчвам на всеки да пробва и да види резултатите. Ако ви е трудно, но искате да направите гладуване, според зависи от проблема, можете да си помогнете с билки, докато се стабилизира състоянието.
 Даже ако сега бях един начинаещ суровоядец, щях да започна с пакет английска сол и сухо гладуване.  :)
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Сухо гладуване
« Отговор #269 -: 16-06-2011, 13:35:59 »

.............................. но когато го направя ще напиша по-подробно за резултатите и по-специално за ефекта върху щитовидната жлеза, който вече е налице. ...........................
     :Content_14:

Nеа, единствените ми притеснения са за това, как сухото гладуване се отразява на отделителната система/ не, че иначе пия вода, колкото "трябва"  :Confus_3:/.

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Сухо гладуване
« Отговор #270 -: 16-06-2011, 14:06:54 »

 Много важно е да започнеш гладуването на празен стомах.
 За отделителната система, въпреки че съм нямала проблеми досега, ефекта пак е положителен. Чувствам си стомаха много по-спокоен и храносмилането се ускорява, не се забавя/когато се захраниш, естествено/. Не се притеснявай, всичко е изчислено.
« Последна редакция: 16-06-2011, 14:09:27 от Nea »
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Сухо гладуване
« Отговор #271 -: 17-06-2011, 16:30:01 »

Рос ,не се притеснявай за урината и бъбреците,отделянето е от порядъка на литър-два на 24 часа.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Сухо гладуване
« Отговор #272 -: 17-06-2011, 17:12:44 »

benato, благодаря за важното уточнение!
И ти ли мислиш, че няма опасност за бъбреците?... :surpris_23:

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Сухо гладуване
« Отговор #273 -: 18-06-2011, 18:56:39 »

benato, благодаря за важното уточнение!
И ти ли мислиш, че няма опасност за бъбреците?... :surpris_23:

ako нямаш силно изразена бъбречна недостатъчност, не би трябвало да има опасност за бъбреците по време на сухото гладуване...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Сухо гладуване
« Отговор #274 -: 24-06-2011, 12:16:41 »

Попаднах на интересна книжка на Олег Виноградов - "Сухое голодание", ето нещо интересно:

... "Известно е, че две трети от човешкото тяло се състои от вода. Твърдата материя в него не е
толкова много, колкото изглежда на пръв поглед. Водата, според съвременната наука, може да записва и съхранява дълго време информация от заобикалящия ни свят. И затова, живеейки в нашия нестабилен, агресивен свят, ние благодарение на свойствата на водата (включително на водата, която носим в себе си), се превръщаме в нещо като гигантски информационен носител на различни позитиви и негативи.
Ако живеем в една добра среда, сред хора, които ни обичат, „записите“ в по-голямата си част са положителни. В противен случай, ние абсорбираме раздразненето и гнева на другите, техния страх и най-различни низки емоции. Този запис е в състояние да нанесе щети върху нашето тяло и да го тласне към болестта.
Сухото гладуване има способността да изтрие негативната информация, внесена в нашия организъм от вън. След не много дълъг пост без вода, ние заставяме организма да преработи тази вода и по този начин ние се „обновяваме“ информационно, като в края на глада сме информационно „девствени“ и представляваме информационна матрица, на която нищо негативно не е записано. Този феномен е едно от основните предимства на този вид глад." ...
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Сухо гладуване
« Отговор #275 -: 24-06-2011, 13:06:11 »

благодаря Диего  :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #276 -: 24-06-2011, 13:15:23 »

Много ценно , да. Много мощен метод , обаче за някои като мен ( с преобладаваща вата)  идва доста нанагорно, нужна е сериозна мобилизация. Тъкмо - едно предизвикателство , което си струва :)
 А за кафа това е просто подарък , понасят го като все  едно не гладуват . (благародно им завиждам :) )
Запасил съм се с огромно количество руска литература по гладуването. Търся някой да ми даде или продаде време  :)
« Последна редакция: 24-06-2011, 13:17:26 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Marry An

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Сухо гладуване
« Отговор #277 -: 30-06-2011, 21:16:03 »

Здравейте!
Следвайки съвета на Diego de la Vege започнах сухо гладуване, като днес ми е петия ден. Смятам да направя
 поне 7 дни.Преди това съм правила няколко кратки сухи гладувания  от по 2 до 3 дни.
Подготвям се за захранване и понеже ползвам няколко източника съвсем се обърках. Първоначално се започва с една чаша вода, която се пие в  продължение на 15 минути, следва една чаша айрян след 2 часа. След това един съветва да се изпият още 8 чаши вода, а пък друг твърди де се пие малко вода, за да не се претоварят бъбреците/както и Вики препоръчва само 500 мл вода/. След това се препоръчва да се изпие и чаша рибен бульон и т.н.И понеже не искам да сбъркам нещо моля някой от практикуващите тук сухо гладуване да даде една стандартна 10 дневна захранваща схема.Нека тя да е  съобразена и с количествата и да може да се полза от всички,  които ще практикуват сухо гладуване занапред.    
« Последна редакция: 30-06-2011, 21:20:17 от Marry An »
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Сухо гладуване
« Отговор #278 -: 01-07-2011, 00:54:14 »

Ето ти нещо, само че на руски (дано да панимаеш поне малко). Това е методическо ръководство, само че за пет дневно глладуване.  http://golodanie-da.narod.ru/Suchoepros.htm Мога да преведа нещо, ама в понеделник, че сега съм от телефон.
Активен

margo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Сухо гладуване
« Отговор #279 -: 24-07-2011, 18:30:51 »

Благодаря, че ВИ има! Много сте полезни и продължавайте да заразявате всички, които искат да променят начина си на живот!
Мер, поклон пред твоето ГОЛЯМО СЪРЦЕ!
      Най-после успях да събера смелост  да ВИ пиша. Моля за съвет. От 19.062011 г. съм само на диня. На ден изяждах приблизително 8-9 кг от този плод. Днес в 18.00 ч. започнах сухото гладуване. Но само за 2 дни.
      Притеснявам се как да направя захранването. Дали да включвам през първия ден мляко и рибен или пилешки бульон, или да започна със зеленчуков сок.
      Ако е възможно, бихте ли помогнали с примерно захранване?
      Не консумирам месо и млечни продукти. Но след като пише, че млечният протеин след сухото гладуване трябва да се използва за "градивен материал" на новите клетки и че първите два дни от захранването трябва да си на животински протеини,необходимо ли е да го спазвам?
       Благодаря предварително!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.129 секунди с 23 запитвания.