Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сухо гладуване  (Прочетена 280613 пъти)

kaldigos

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Сухо гладуване
« Отговор #240 -: 28-03-2011, 17:51:35 »

Благодаря за бързия отговор, bpa   :flower: :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #241 -: 28-03-2011, 19:44:49 »

Да , лунния календар и индивидуалните  типове ( дошите) ако могат да се съблюдават - най-добре.
 Оказва се , че навсякъде трябва да се бяга от натрапващата ни се (заради предпочитанията на "болшинството")   " универсалност".  :)
Универсалното почти винаги е компромис в някое ,или няколко отношения.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Сухо гладуване
« Отговор #242 -: 18-04-2011, 09:39:08 »

този определено е съобразил началото на гладуването си с лунния календар, и отгоре на всичко се опитва да извлече не само здравословни дивиденти   :Confus_3: :Content_4 - emotloader:

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3757931

Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Сухо гладуване
« Отговор #243 -: 18-04-2011, 12:45:13 »

Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Сухо гладуване
« Отговор #244 -: 18-04-2011, 21:54:39 »

А този тук?

този е некъф чийтър, щом не са писали скоро нещо за него :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

georgepeev

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Сухо гладуване
« Отговор #245 -: 16-05-2011, 13:02:30 »

Гледам, че почитателите на сухото гладуване през последните месеци не са много активни. Ще се опитам да активизирам някои от тях.
Днес ми е 4-ти ден на сухо гладуване. Първите два дни нямах усещане дори, че има промяна от нормалния ми хранителен режим. Вчера следобяд обаче дали от това, че се изложих повече време на слънце или от нещо друго, започнах да губя сили, а днес към това започнах да губя и мотивация да продължавам. Предполагам, че ще издържа 5-те дни, които съм си поставил за цел, но ще бъде трудно. Снощи прекъснах пърното сухо и се изкъпах, че днес все пак не е удобно да се появя на работа като странстващ през пустинята каубой ...
Иначе да споделя усещанията си: отслабнал съм около 5-6 килограма, при нормално 75 кг на ръст 183. Уринирам нормално по 4 пъти на ден - учудващо за мен. Езика обаче не е много обложен. Устната кухина не е особено приятна на миризма, но не е нещо нетърпимо. Снощи за първи път не успях да спя нормално и се събудих след около 4 часа сън. Движението ми се изразява основно с разходки и малко йога.
Дошата ми е кафа. Практикувам плодово-чаения режим на Лидия Ковачева от 17 години.
Пропуснах и това, че преди да започна 5-дневния курс изкарах стъпаловидно - 1 ден сухо гладуване, един ден хранене, след това 2 дни СГ, 2 дни хранене, като идеята ми беше да подготвя организма както физически, така и психически за шока.
Сега ми е нужна малко повече подкрепа от хора, които са по-вещи по темата.
Активен
Умирайте от смях, за да живеете по-дълго!

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Сухо гладуване
« Отговор #246 -: 16-05-2011, 13:45:37 »

 
Гледам, че почитателите на сухото гладуване през последните месеци не са много активни. Ще се опитам да активизирам някои от тях.


Тъкмо това мислех и аз - гледам, че няма актимност, а аз искам да направя 1 или 2 дни пробно, за да хвана и пълнолунието.  Тази сутрин съм пил кафе и хапнах едно киви.   Ако от този момент не приемам нищо до сряда по това време, това ще има ли ефект?   
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Сухо гладуване
« Отговор #247 -: 16-05-2011, 14:33:07 »

Гледам, че почитателите на сухото гладуване през последните месеци не са много активни. Ще се опитам да активизирам някои от тях.


Тъкмо това мислех и аз - гледам, че няма актимност, а аз искам да направя 1 или 2 дни пробно, за да хвана и пълнолунието.  Тази сутрин съм пил кафе и хапнах едно киви.   Ако от този момент не приемам нищо до сряда по това време, това ще има ли ефект?   

да, разбира се, че ще има.

А Георги Пеев не разбрах точно от каква подкрепа имаш нужда ?
И аз се учудих, когато по време на моето 5-дневно сухо гладуване уринирах нормално по 4 пъти на ден.
Нормално е и да чувстваш безсилие и отпадналост след 3-тия ден. Затова гледай да си пазиш силите,(доколкото ти е възможно) и да ги изразходваш само за леки и приятни и относително кратки разходки.
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

georgepeev

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Сухо гладуване
« Отговор #248 -: 16-05-2011, 14:41:31 »

....Георги Пеев не разбрах точно от каква подкрепа имаш нужда ?
И аз се учудих, когато по време на моето 5-дневно сухо гладуване уринирах нормално по 4 пъти на ден.
Нормално е и да чувстваш безсилие и отпадналост след 3-тия ден. Затова гледай да си пазиш силите,(доколкото ти е възможно) и да ги изразходваш само за леки и приятни и относително кратки разходки.
Имам нужда от морална и духовна подкрепа, колкото и клиширано да звучи тази реплика. И някои конкретни съвети като твоя, bpa. Благодаря!
Активен
Умирайте от смях, за да живеете по-дълго!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Сухо гладуване
« Отговор #249 -: 16-05-2011, 15:34:58 »

....Георги Пеев не разбрах точно от каква подкрепа имаш нужда ?
И аз се учудих, когато по време на моето 5-дневно сухо гладуване уринирах нормално по 4 пъти на ден.
Нормално е и да чувстваш безсилие и отпадналост след 3-тия ден. Затова гледай да си пазиш силите,(доколкото ти е възможно) и да ги изразходваш само за леки и приятни и относително кратки разходки.
Имам нужда от морална и духовна подкрепа, колкото и клиширано да звучи тази реплика. И някои конкретни съвети като твоя, bpa. Благодаря!

помни, че най-големия проблем на човека е съзнателността му, а тя намалява с отпадането на силите от гладуването, ако поддържаш високо нивото на самосъзнанието си, и помниш през цялото време, че го правиш за собственото си добро, няма да имаш проблеми, и обратно, щом ти падне енергията, след нея и съзнателността, ще направиш неизбежно грешки, при всеки човек е такъв алгоритъма :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

georgepeev

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Сухо гладуване
« Отговор #250 -: 16-05-2011, 19:49:26 »

bpa, благодаря, с такава подкрепа ще се справя малко по-леко със ситуацията!
Изчетох цялата тема и видях на няколко места да се споменава за приемането на вода със сол и лимон преди започване на същинското захранване. Това в какво съотношение би трябвало да е или да импровизирам?
Активен
Умирайте от смях, за да живеете по-дълго!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Сухо гладуване
« Отговор #251 -: 17-05-2011, 07:31:52 »

bpa, благодаря, с такава подкрепа ще се справя малко по-леко със ситуацията!
Изчетох цялата тема и видях на няколко места да се споменава за приемането на вода със сол и лимон преди започване на същинското захранване. Това в какво съотношение би трябвало да е или да импровизирам?

Нямам мнение по този въпрос, защото не съм пробвал тази практика. Ако се чувстваш прекалено изтощен, можеш да я пробваш, защото тази сол ще ти напомпа кръвното налягане и ще "живнеш". Лимона не може да ти навреди, може само полза да имаш от него. Ако ще го пробваш, гледай да е малки количества - хомеопатични :)
И пиши как си се почувствал след приема...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Сухо гладуване
« Отговор #252 -: 17-05-2011, 07:33:32 »

Имам нужда от морална и духовна подкрепа, колкото и клиширано да звучи тази реплика.
Здравей,Георги!Подкрепям те в начинанието ти,което е изцяло за твое добро и напълно те разбирам от какво имаш нужда,защото и аз в момента съм на сухо гладуване.Мисля да издържа до довечера,за да използвам напълно "две тръби"
Всъщност преди СГ,започнах  водно в деня на екадаши с дестилирана вода/два дни/Последва един ден на плодово-зеленчукови сокове и сега ми е някъде 38час на пълно СГ.Малко нескромно,но съм доволна от себе си.Като цяло се чувствам в момента много добре,макар че ходя на работа.Отчитам силното главоболие към края на първия ден водно,но то постепенно премина.На втория ден усетих слабост рано сутринта,но нещата се нормализираха.Пропуснах да кажа,че преди да започна правих изчистване на дебелото черво с клизми/накрая уринова/и англ.сол.Наистина явно имам доста задържана течност,защото ходя почти нормално във WC-то.Ми това е за сега.Пожелавам на теб и всички ,които правят сухото гладуване успех!
Хубав ден на всички! :peperudi:
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

georgepeev

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Сухо гладуване
« Отговор #253 -: 17-05-2011, 07:55:29 »

Приятели, днес се чувствам много по-добре ... вчера като се прибрах след работа полегнах за два часа и като станах се чувствах прекрасно, спах нормално за разлика от предната нощ, и днес се чувствам почти идеално. Кризата ми продължи около 24 часа, но това явно е нормално, както прочетох във други постове. Днес ми е петия ден и смятам, че ще се справя без особени проблеми до утре сутрин.
Благодаря за подкрепата, lindorina! Тази сутрин започнах подготовка за захранването ... накиснах боб мунк за покълване, следобяд ще накисна и семе от люцерна.
Това е. Благодаря, че ви има! Без вас би ми било доста по-трудно...

Приятен ден на всички!
Активен
Умирайте от смях, за да живеете по-дълго!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Сухо гладуване
« Отговор #254 -: 17-05-2011, 08:23:14 »

Давай жоре, изпратих ти тиква  ;D Хубава е на сок, вече опитах  :Appetit_17:
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Сухо гладуване
« Отговор #255 -: 18-05-2011, 21:48:14 »

Цитат
Тъкмо това мислех и аз - гледам, че няма активност, а аз искам да направя 1 или 2 дни пробно, за да хвана и пълнолунието.  Тази сутрин съм пил кафе и хапнах едно киви. Ако от този момент не приемам нищо до сряда по това време, това ще има ли ефект?    

да, разбира се, че ще има.

BPA,  изкарах кажи речи 1 денонощия на гладно и почти сухо. Гладното не беше никакъв проблем, но с въздържанието от водата беше много трудно. Не издържах и пих няколко пъти, по 2-3 глътчици..
« Последна редакция: 19-05-2011, 09:54:49 от Mep »
Активен

georgepeev

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Сухо гладуване
« Отговор #256 -: 19-05-2011, 08:08:22 »

Приключих с 5-дневния курс сухо гладуване и от вчера почнах захранване.
Разликата със разтоварващя плодово-чаен режим, който правех мнооого години е, че този път нямам никакъв апетит, даже леко се насилвам да хапвам плодове, щото пък по 24-ти са се заформили едни маси, не ми се иска да ме гледат накриво, ако рупам моркови и краставици цял ден  tooth . Обаче първите 5-6 часа ми се пиеше вода, все едно 5 дни не съм пил   :Content_4 - emotloader:
Освен това ми беше необяснимо главоболието, което получих вчера следобяд и продължи, докато легнах, а не съм прекалявал нито с качеството, нито с количеството на храната. Отслабнах общо 7 килограма за 5 дни, което си е доста, предвид структурата на тялото ми, надявам се да са били точно тези - излишните!
Днес вече апетита ми се възвръща леко полеко, до довечера ще имам 4 вида кълнове и сега си мисля какви вкусотии ще си направя.  ;D

Като цяло - много съм доволен от този тип гладуване, въпреки че накрая ми беше доста трудно, но си мисля, че сега вече като съм претръпнал, следващите пъти ще изкарам по-леко.
Активен
Умирайте от смях, за да живеете по-дълго!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #257 -: 19-05-2011, 12:19:43 »

Браво!
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Сухо гладуване
« Отговор #258 -: 19-05-2011, 13:25:22 »

Браво Жоре :)...и внимавай с трапезите покрай 24 май  :pensif_29: tooth
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Сухо гладуване
« Отговор #259 -: 19-05-2011, 22:04:17 »



BPA,  изкарах кажи речи 1 денонощия на гладно и почти сухо. Гладното не беше никакъв проблем, но с въздържанието от водата беше много трудно. Не издържах и пих няколко пъти, по 2-3 глътчици..

с тренировки ще успееш да изкараш и повече, явно си бил доста наблъскан със сол, която те е накарала да пиеш водата.
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят
 

Страницата е създадена за 0.174 секунди с 23 запитвания.