Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сухо гладуване  (Прочетена 280610 пъти)

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Сухо гладуване
« Отговор #220 -: 16-03-2011, 14:16:18 »

Мисля да използвам сокове от комбинация грейпфурт,портокал и лимон
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Сухо гладуване
« Отговор #221 -: 16-03-2011, 23:11:35 »

Аз вече втори месец съм на сухо. Физически съм сравнително добре, малко съм се поизнервил, но карай. Качих 2-3 килограма, не знам дали има връзка. По някога имам розови сънища, може би има връзка ...

Леле, горкият, направо си за хуманитарна помощ от О-О-НЕ... Или по-скоро от О-О-ДА :Content_4 - emotloader:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Сухо гладуване
« Отговор #222 -: 17-03-2011, 09:27:17 »

 :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Сухо гладуване
« Отговор #223 -: 17-03-2011, 10:08:27 »

хахахаха :Content_14: :Content_14: :Content_14:
Активен

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Сухо гладуване
« Отговор #224 -: 17-03-2011, 11:29:55 »

Такаа,здравейте!
Според мен за сухото гладуване,а и за всяко друго всъщност, си трябва една дабра психическа настройка.
След успешно проведения житен режим,който направих през февруари/10 дни/исках най-малко 24 часа да направя СГ,но за мое разочарование прекъсвам ей сега след малко,изкарала само скромните 13 часа.И то не защото не мога да издържа на глад и вода,просто обстановката е малко изнервена около мен и ми се струва,че ефекта няма да е пълен.
Отивам с най-голямо удоволствие да си измия зъбите ;D,а след това да си направя едно сокче от ябълка,морков и цвекло.
Горещо се надявам другия път ,когато ми дойде музата,да бъде по-успешен.
Споделяйте и вие-интересно ми е.
Хубав ден на всички :peperudi:
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:Сухо гладуване
« Отговор #225 -: 17-03-2011, 12:55:07 »

Това сухо гладуване за мен е мисията невъзможна.. едно е да не ядеш, ама и вода да не пиеш това си е жива мъка.. никак не ми се нрави.. тези , които успяват да се справят са железни :)
Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Сухо гладуване
« Отговор #226 -: 17-03-2011, 15:54:02 »

И на мен, направо ми е непонятно :o
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Сухо гладуване
« Отговор #227 -: 17-03-2011, 16:05:24 »

Това сухо гладуване за мен е мисията невъзможна.. едно е да не ядеш, ама и вода да не пиеш това си е жива мъка.. никак не ми се нрави.. тези , които успяват да се справят са железни :)


Ех, деца, деца... всичко си идва само с желанието, мотивацията, опита, и най-вече - правилната настройка  :pensif_29:
Ако мислиш, че можеш, си прав, ако мислиш, че не можеш - пак си прав :pensif_29:
Аз пих последно вода снощи в 20.39, и мисля да се въздържа поне още 4 дена, а после преминавам само на вода за около 7 дена... добре, че го пипнах навреме това Екадаши :Confus_3:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Сухо гладуване
« Отговор #228 -: 17-03-2011, 16:08:40 »

lindorina, ти защо го прекъсна всъщност? Имаше ли някакви оплаквания?
За спокойствието-много си права. Аз когато съм спокойна си го правя без проблем. Вярно, кратки серии (24/36 часа), няколко пъти в месеца, но за мен май не е препоръчително по- дълго. Обаче ако не ми е много спокойно ми се вие свят и съм припадала дори. Може би просто нямам тренинг. Ще видим.
Активен

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Сухо гладуване
« Отговор #229 -: 17-03-2011, 17:59:44 »

lindorina, ти защо го прекъсна всъщност? Имаше ли някакви оплаквания?
За спокойствието-много си права. Аз когато съм спокойна си го правя без проблем. Вярно, кратки серии (24/36 часа), няколко пъти в месеца, но за мен май не е препоръчително по- дълго. Обаче ако не ми е много спокойно ми се вие свят и съм припадала дори. Може би просто нямам тренинг. Ще видим.
Синева,аз бях споделила по-горе-нямах никакви оплаквания-напротив,обаче обстановката около мен беше напрегната и се очакваше това напрежение да се предаде и на мен,а аз искам изцяло да осмисля гладуването,за да извлека максимална полза от него.Специално сухото гладуване правя за втори път-първия беше 24часовои после детокс със сокове два дена.Беше супер.Явно не сега е момента при мен.Всъщност не се оправдавам-то нали знаете приказката,че човек,когато има желание намира начин,а когато не иска- се оправдава... ;)но другия път ще е по-успешно-сигурна съм.
Само ми се иска ,ако някой може да каже,на кое място може да гледаме за най-точните дати за "екадаши" и "две тръби",защото намирам доста разминавания.
Бате Бино - подай едно рамо :Confus_34: :fluretaa:много ми е кеф да ти чета коментарите-винаги са изпълнени с много познания и живина!
bpa,адмирации за волята,с теб съм мислено и ти желая успех
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Сухо гладуване
« Отговор #230 -: 17-03-2011, 18:13:34 »


Само ми се иска ,ако някой може да каже,на кое място може да гледаме за най-точните дати за "екадаши" и "две тръби",защото намирам доста разминавания.


Това наистина е голям проблем. Аз гледах в един руски сайт, защото в Дар не си обновяват календара прилежно както досега и се получи неприятно разминаване. Е, поне сухото хванах на датата, но защо да е така? Направила съм водното на 13тия, вместо на 11тия ден. Вярно, че и аз съм разсеяна. :-[
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Сухо гладуване
« Отговор #231 -: 17-03-2011, 19:11:46 »


Само ми се иска ,ако някой може да каже,на кое място може да гледаме за най-точните дати за "екадаши" и "две тръби",защото намирам доста разминавания.


Това наистина е голям проблем. Аз гледах в един руски сайт, защото в Дар не си обновяват календара прилежно както досега и се получи неприятно разминаване. Е, поне сухото хванах на датата, но защо да е така? Направила съм водното на 13тия, вместо на 11тия ден. Вярно, че и аз съм разсеяна. :-[


Мисля, че ако имаме датата на пълнолунието и новолунието, с точните часове, останалото можем и сами да си го изчислим :)
А има и доста сайтове, в които ги пише тези основни дати...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Сухо гладуване
« Отговор #232 -: 17-03-2011, 19:18:27 »


Мисля, че ако имаме датата на пълнолунието и новолунието, с точните часове, останалото можем и сами да си го изчислим :)
А има и доста сайтове, в които ги пише тези основни дати...
Благодаря! Май така ще правя вече.
Ето този сайт е доста сносен:
http://www.astrohoroscope.info/moon.htm
Активен

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Сухо гладуване
« Отговор #233 -: 21-03-2011, 17:26:47 »

Има ли някой тук?!
bpa,мисля те-докъде стигна с твоя план?Вече на водно ли си,както беше решил или продължаваш със сухото гладуване?Сподели-интересно ми е !
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Сухо гладуване
« Отговор #234 -: 25-03-2011, 12:12:48 »

    Какво мислите по следния въпрос - тъй като нямам опит с гладуването и не вярвам да изджржа повече от 1 ден (поне в началото), то веднъж в седмицата сухо за 24 часа и останалото суровоядство?  :Content_22: Идеята наподобявя Пол Брег, но се надявам в по-силен вариант.  :surpris_23:
   Допускам, че това, което измислих може и да е пълна безмислица, та да си попитам ::)
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Сухо гладуване
« Отговор #235 -: 25-03-2011, 13:30:40 »

Здравей, не е безсмислица  ;D..Много добро начало е даже   ;)... аз всяка седмица имам по един такъв ден, на водно или на сухо, според моето усещане в момента....
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Сухо гладуване
« Отговор #236 -: 26-03-2011, 01:02:23 »

Има ли някой тук?!
bpa,мисля те-докъде стигна с твоя план?Вече на водно ли си,както беше решил или продължаваш със сухото гладуване?Сподели-интересно ми е !


здрасти!
Изкарах 4 дена на сухо, и от тогава съм на водно, започнах вече 6-тия воден ден, от 2 дена насам се чувствам много добре, само лека слабост, която е неизбежна, когато не си слагал храна в устата от 10 дена :)
ще изкарам до новолунието, и тогава ще почвам да ям
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

kaldigos

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Сухо гладуване
« Отговор #237 -: 27-03-2011, 12:30:22 »

Здравейте,
Аз съм на "Вие" със сухото гладуване и въобще с гладуването. Преди години гладувах 10 дена, но после не се захраних правилно и нямаше резултат. След това почнах да ям по малко за доста време и резултатът беше налице, но се отпуснах и имаше период в който работата ми беше от вкъщи в колата на обекта пак в колата и пак в къщи за около половин година, придружено с обилен обяд и никакво движение. Резултатът - от 70 кг на 120 кг.... Разбрах от вас как трябва да се гладува сухо, но не ми стана ясно после захранването как точно трябва да стане в схеми за 1 ден сухо 2 дена и т.н.
В момента съм 7 ми ден на житната диета на Дънов. Има ефект, но е адски досадно да се яде едно и също всеки божи ден. Имам още 3 дни. Мисля че ще успея да ги издържа. Не чувствам глад, но пия преварена вода насила, за да се чисти организма (според указанията). В същото време пия чай от корен на глухарчета черен бъз и от 2 дена течна зелена хума. Ще Ви бъда  много благодарна на отговорите !  :flowers2:


Поздрави !
Б.
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Сухо гладуване
« Отговор #238 -: 27-03-2011, 20:14:39 »

има доста писано по въпроса във този форум, виж дневника на Вики, там има...
иначе си има принципи и за сухото, и за мокрото :)
а най-важните 2 от тях са :
1. НЕ ПРЕЯЖДАЙ В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ
2. ПОСТЕПЕННОСТ - включваш едно по едно храните, като почваш от плодове, после зеленчуци, след това кълнове, след тях ядки, и после включваш млечни и месо (ако ядеш такива)

Има някои бегли различия по въпроса как да се захраниш след сухото - дали с вода, или с кефир, но това вече си е и въпрос на личен избор...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Сухо гладуване
« Отговор #239 -: 28-03-2011, 03:17:19 »

    Какво мислите по следния въпрос - тъй като нямам опит с гладуването и не вярвам да изджржа повече от 1 ден (поне в началото), то веднъж в седмицата сухо за 24 часа и останалото суровоядство?  :Content_22: Идеята наподобявя Пол Брег, но се надявам в по-силен вариант.  :surpris_23:
   Допускам, че това, което измислих може и да е пълна безмислица, та да си попитам ::)

Мога да кажа какво препоръчва гуруто Малахов  ;D по въпроса:
Той не е много съгласен с метода на Брег за гладуване в определен ден от седмицата, защото по този начин човек редовно попада на неблагоприятни дни и така повече може да си навреди, отколкото да си помогне.
Препоръчва гладуване в дните на екадаша. Аз следвам неговите препоръки и освен на тези дни гладувам по пълнолуние и новолуние.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.076 секунди с 23 запитвания.