Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сухо гладуване  (Прочетена 280624 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Сухо гладуване
« Отговор #120 -: 23-09-2010, 20:01:12 »

Е колко усилия бе Деси ? 3 дни яли, пили и се веселили  tooth  tooth  tooth. Аз за 3 дни ядене какви чудеса мога да направя , сигурно 10 кг мога да кача :)) Със свалянето е по-трудно , имам предвид без усилие , с по кило на ден.
Ами Титанчо то и най-големия глупак може да качи на сланина за нула време. По-умният няма да постъпи така. Моята цел беше да възстановя килограмите си постепенно и с помоща на силови тренировки да увелича и мускулната маса. Едновременно с това не исках да товаря и храносмилателната си система след като дълго време бях основно на сурова храна и след като съм се пречистила в голяма степен. Не исках и да са снабдя с целулит точно посред лято. Затова казвам че положих доста усилия да кача качествено и в момента да съм доволна от фигурата си.
Вики може и буквално да съм приела думите на Дънов но по-горните коментари ме подтикнаха да напиша и моята гледна точка за гладуването като цяло. Аз лично съм за краткотрайни разтоварвания със сурова храна. Поне на този етап. Може би начина ми на живот и метаболизма ми не ми позволяват нещо по-драстично за момента.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Сухо гладуване
« Отговор #121 -: 23-09-2010, 20:09:22 »

E точно това исках да разбера :)) Браво Деси , подържай килограмите в номинални стойности :)
Активен

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Сухо гладуване
« Отговор #122 -: 24-09-2010, 10:58:42 »

Деси, ако знаеше колко си права щеше да се възгордееш.
Току що пристигна информация за някакъв "бизнесмен" тежък 120 кг., 50 годишен,
който бил уморен от 16 г.ученичка. Отишъл на оня свят заради безмерно тъпкане, лежачка,
разправии и 40 кг. наднормено тегло. Не знаят какво да си правят парите .
Активен

jivkojl

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
    • hitfoods.com
Re:Сухо гладуване
« Отговор #123 -: 24-09-2010, 23:28:12 »

Наистина прекалено буквално се приеха нещата и въпреки това не искам да споря.
Но ме дразни факта че не съм разбран и ще драсна още някой ред.
Примерно една жена изпива няколко кафета на ден всички знаем че кафето (чистото) е празна храна-без калорий обаче слагйки разни неща вътре(захар,мляко,сметана) кафето може да скочи до300кал
Моля ви не приемайте буквално.
като съберем всичките калорийки +солетките примерно+шоколадчето примерно+....+мн.др.
Защо тази женичка стояла цял ден на стол трябва да вечеря?
Но тук идва на помощ традицията и така тя се пребира слага на мъжлето масата и се започва едно ядене....
Не напразно е казано "най-големия вряг на човечеството е вечерята"
Ето това имах предвид като казах че преяждаме.
Точно заради това аз само вечерям.
Ето например сутринта станах и хоп в тоалетната-мощтно, правя си кафенцето и след около 1,5ч пак в тоалетната и пак-мощтно и в момента пак ме напира но няма да му одисвам че ми се спи.
И после едно ти е готино чак да литнеш.
Ето-отивам на свиждане болницата 17етажа аз понеже не обичам асансьорите и хуквам и докато се осъзная аз съм на 16ет. а пък трябвало на 14ет да съм а се задъхах чак на 10-11ет.
А не съм спортист от много време но гладувам редовно.
Защо давам примера с жена? ами огледайте се на 50-60 вдовици 1 вдовец ето и моята теория-
1.Жените се хранят много по малко
2.Жените пият много по малко
3.Пускат кръв всеки месец и то не малко
ако не ги и мързеше толкова щяха направо да са супер-не го приемайте бъквално моля ви.
Активен
Здравето е преди всичко

jivkojl

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
    • hitfoods.com
Re:Сухо гладуване
« Отговор #124 -: 24-09-2010, 23:38:52 »

Да и аз така знам че става въпрос за хора с нарушена обяна на веществата. При мен нещата не стояха така. Аз имах нормално тегло и след това окльощавях. За щастие вече си възвърнах килограмите. Доста усилия положих.
Деси всички сме с нарушена обмяна на веществата повяравай ми в този динамичен индустриален живот няма как,и бях чел че радиациония фон на земята е няколко пъти над допустимите норми-нали се сещаш че няма чиста храна кято да ни регулира обмяната аз за това винаги препоръчвам да се взимат добавки
Активен
Здравето е преди всичко

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103
Re:Сухо гладуване
« Отговор #125 -: 25-09-2010, 00:08:27 »

Сега малко да ви разсмея.Мои колеги ми казаха да се регистрирам и когато е необходимо гладна стачка ще ми се обадят стачкуващите,като не е задължително да следваш каузата.Гладува се/ показно/-лекар следи за състоянието ти и после ти плащат стачкуващите.Тука всичко е бизнес и му казват/part-time/.
Активен

jivkojl

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
    • hitfoods.com
Re:Сухо гладуване
« Отговор #126 -: 25-09-2010, 00:10:20 »

Цитат
Вики може и буквално да съм приела думите на Дънов но по-горните коментари ме подтикнаха да напиша и моята гледна точка за гладуването като цяло. Аз лично съм за краткотрайни разтоварвания със сурова храна. Поне на този етап. Може би начина ми на живот и метаболизма ми не ми позволяват нещо по-драстично за момента.
Деси мисля че не е редно да отричаш гладуването на базата на твоя живот и на твоя метаболизъм щом не искаш не гладувай.
А за суровата храна-четох някъде че още през60та година има доклад пред ООН мисля беше че почвата е бедна на минерали и не може да изхранва растенията ако е вярно сещай се какво е станало с минералите сега,сещай се изобщо какво значи сурова храна сега-2010г.
Ами простичко е само шлаки за червата и никакви минерали.
Четох и че липсата само на калций води до над 147 вида заболявания,
липсата на хром и ванадиум и пахкриаса спира= на диабет,
липсата на мед=разширени вени и побеляване на косата
Сещаш ли се защо има толкова диабетици и бр.расте главозамайващо.
За това са добавките за клетъчно хранене
Ааа сетих се и за дъвките примерно който като тинейжари сме глътнали или за парафина от лъскавите  ябълки дето сме изяли те как ще излезнат от хранопровода и къде ли са сега примерно??
Ето за това ти е необходимо по драстичното в момента
О ами колко от нас са гонени от майките си с купичката храна или са на сила заставяни да ядат.
Аз например на 8г. имах ужасен хроничен синузит=канал за изчистване на натрупванията останали от метаболизма.Да това е синузит и като разбрах това миналата година направих 22дни на вода и хоп няма синузит а съм се мъчил цели 30г.
Оле май прекалих а колко искам още да ти кажа...направо не е истина
Но нека да има и за после
Активен
Здравето е преди всичко

jivkojl

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
    • hitfoods.com
Re:Сухо гладуване
« Отговор #127 -: 25-09-2010, 00:24:09 »

Вики благодаря ти за подкрепата и за разбирането.
Ти си първият човек който срещам от 4 г. който според мен е напипал ключа за дълголетието.
За това точно се боря за 40 дневно гладуване  и ти си единият от хората в този форум който ще ме разбере-е предполагам просто.
Сега вече съм сигурен че и аз ще направя сухо но ми трябва още малко кураж и знания може би.
Благодаря на теб и на всички от форума.
Активен
Здравето е преди всичко

jivkojl

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
    • hitfoods.com
Re:Сухо гладуване
« Отговор #128 -: 25-09-2010, 00:39:32 »

Ако можеш да си позволиш и Стволовоклетъчно хранене направи го то ще възстанови изтъркания хрущял и всичко ще е ок край на болките-поне при мен така стана. 

Може ли да разясниш малко повече какво представлява това хранене или поне къде може да прочетем повече. Благодаря.
Мак4е отворих нова тема в Здраве там ще напиша по подробно но няма да е сега.
Активен
Здравето е преди всичко

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Сухо гладуване
« Отговор #129 -: 25-09-2010, 07:12:32 »

Трябва да призная, че съм абсолютно съгласна с jivkojl  :).
Наистина, за голямо съжаление поне едно 50% от суровата храна в днешно време също е отровена, както и всичко друго (това ми е и едно оправдание да не съм 100% суровояд и веган  :whistling2 - emotloader: ;D) - което не значи, че трябва да се отчайваме, или да изпадаме в паника и да ставаме орторексици или да минаваме на слънцеядство :). Просто да се възползваме от време на време от всички очистващи процедури, които са ни на разположение и доказани от хилядолетия насам - вече изброих доста, има и много други, избирай каквото ти душа иска! Ние трябва да сме щастливи дори само от факта, че сме осведомени за тях - повечето хора и представа си нямат за съществуването им (а и не искат да имат, което е най-лошото).
Деси, щом не искаш, не гладувай - не трябва да е насила, още повече, когато виждаш, че за теб не е подходящо. Титанич, много хора може и да предпочитат клизмите, не знам ;). Лично на мен ми харесва най-много психичното пречистване, което идва като ефект от гладуването. Храната губи "коварното си очарование", а умът, в стремежа си да не мисли за нея (или за водата, както е при сухото), си намира други занимания, съсредоточава се в работата, идват нови идеи и мисли... Виждаш света по друг начин.

За това точно се боря за 40 дневно гладуване  и ти си единият от хората в този форум който ще ме разбере-е предполагам просто.
Сега вече съм сигурен че и аз ще направя сухо но ми трябва още малко кураж и знания може би.
Благодаря на теб и на всички от форума.

Стискам палци! Но защо чак 40 - не е ли прекалено много? :surpris_23: Ако е много сериозен проблем, няма ли да е по-добре да се почне от по-по малко (като преди това са направени съответните процедури - ДЧ, ЧД, и т.н.)? Просто разсъждавам де ;). Благодаря за милите думи и успех! :flowers2:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Сухо гладуване
« Отговор #130 -: 25-09-2010, 08:29:21 »

jivkojl ,ако направя 40 дневен глад ще ми бият камбаната на 40-то.
Иначе от самосебе си поради някогашния ми начин на живот не огладнявам през деня.
Навици. Сутрин пия кафе. По някое време след обяд хапвам малко плод и вечерям
около 18 ч. Вечерята не е обилна.Започнаха болките да се притъпяват и да вземам по-малко
лекарства  за сърцето.Не мога поради тая причина да спра лекарствата изведнъж и да
гладувам продължително.Няма да мога да се движа.А аз работя по малко у дома.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Сухо гладуване
« Отговор #131 -: 25-09-2010, 09:01:18 »

Да и аз така знам че става въпрос за хора с нарушена обяна на веществата. При мен нещата не стояха така. Аз имах нормално тегло и след това окльощавях. За щастие вече си възвърнах килограмите. Доста усилия положих.
Деси всички сме с нарушена обмяна на веществата повяравай ми в този динамичен индустриален живот няма как,и бях чел че радиациония фон на земята е няколко пъти над допустимите норми-нали се сещаш че няма чиста храна кято да ни регулира обмяната аз за това винаги препоръчвам да се взимат добавки

Грешно си ме разбрал. Аз не отричам напълно гладуването. Просто това задължително за всичи не ми хареса. На този етап не съм узряла може би за такова. Но кратковременни разтоварвания са добре дошли. Ако към суровата храна дбавим и кълнове бихме могли да компенсираме бедните на минерали плодове и зеленчуци. Относно добавките съм може би една от малкото във форума която е ЗА. Аз ги приемам системно от години.  Става въпрос за водорасли. В момента съм на спирулина от Златна ябълка. Преди това съм изпробвала за 2години и половина почти всичко на Аквасорс. Така че напълно споделям мнението за добавките.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Сухо гладуване
« Отговор #132 -: 25-09-2010, 10:56:08 »

Почвата в момента се облагодорява само с 3 минерала, а й трябват още 30. Отделно от момента на откъсването до момента на консумирането на самото растение могат да минат месеци. Поради тази причина дори и да се храниш много здравословно липси и болести винаги можеш да си навлечеш. Добавките са алтернатива, но при тях положението е лошо - повечето са или само прахчета, или химия.
Относно глада - много лесно издържам на глад, но за няколко години разбрах една особеност на моя организъм - за да съм добре трябва да ям. Не много, но все пак трябва да ям. Може би с възрастта това ще се промени и тогава ще мога да правя по-пълни "пречиствания". Все пак съм още доста млада - на 23. Фатални заболявания не съм имала, а задръстванията на организма от неправилно хранене и лекарства мисля че ги поизчистих още в пуберска възраст. Все още хващам отвреме-навреме някой вирус и то от нерви, но се оправям за 2-3 дни без лекарства. Не мисля че на този момент са ми нужни някакви специални процедури. Духовност чрез храна не гоня.
Все пак, когато гладуваме в градска среда пак си навличаме разни токсини, радиация и т.н. Можем ли да твърдим, че такова гладуване е абсолютно пълноценно и оздравително?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Сухо гладуване
« Отговор #133 -: 25-09-2010, 21:40:01 »

Има една книжка в спиреалата - Гладувайте правилно , от бг автор е , много изнтересна , теглете и четете :)) и да кажете мерси после, а ако не кажете мерси - да ви виси  tooth  tooth  tooth
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Сухо гладуване
« Отговор #134 -: 25-09-2010, 21:48:58 »

на Ангел Ангелов  :)И аз я четох по време на първото ми истинско гладуване на вода...
Активен

jivkojl

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
    • hitfoods.com
Re:Сухо гладуване
« Отговор #135 -: 26-09-2010, 14:38:31 »

мерси мерси мерси tooth
да готина е .
Ангелов има и друга "Тайните на гладуването и още..."
също е интересна
Активен
Здравето е преди всичко

jivkojl

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
    • hitfoods.com
Re:Сухо гладуване
« Отговор #136 -: 26-09-2010, 14:41:40 »

Все пак, когато гладуваме в градска среда пак си навличаме разни токсини, радиация и т.н. Можем ли да твърдим, че такова гладуване е абсолютно пълноценно и оздравително?
не не можем и никой не го твърди но все пак нещо извличаме нали?
Активен
Здравето е преди всичко

jivkojl

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
    • hitfoods.com
Re:Сухо гладуване
« Отговор #137 -: 26-09-2010, 15:18:06 »


Стискам палци! Но защо чак 40 - не е ли прекалено много? :surpris_23: Ако е много сериозен проблем, няма ли да е по-добре да се почне от по-по малко (като преди това са направени съответните процедури - ДЧ, ЧД, и т.н.)? Просто разсъждавам де ;). Благодаря за милите думи и успех! :flowers2:
Защо 40 дни?
Според вещите в занаята за 40 дни тялото изяжда всичко патогенно в организма(болни и мъртви клетки,кисти,ракови образования)след това започва изяждането на по маловажни органи без който можем(дълак,апендикс)и чак след това започва с най-важните(сърце,мозък)но тях ги изяжда след 90тия ден.
Водата е важна защото,чрез нея тялото изхвърля остатъците навън(урина,пот).
Друга тема но не маловажна е начинът по който това трябва да стане.
Затова аз съм започнал преди известно време да гладувам периодично като целта ми е 40 дни.
За сега съм стигнал 22 дни на дестилирана вода -миналият септември 2009г.
Резултатите са невероятни но и търпението на близките трябва да е невероятно-заради миризмата(след 15 тия ден миризмата е направо невероятна,гърлото ми изгаряше направо).
Четох някъде за самолетна катастрофа при която оцеляват мъж и жена.
Намират ги след 80 тия мисля ден в невероятно добро здраве а са пиели само снежна вода.А тези процедури какви са и задължителни ли са?
Аз вземах само английска сол през пет дни по време на гладуването но мисля и нея да не ползвам че,взех да се замислям каква химия е и тя.
Според Пол Брег не трябва да се намисаме в природните работи с някви клизми,очистителни и пр.
Активен
Здравето е преди всичко

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Сухо гладуване
« Отговор #138 -: 27-09-2010, 07:42:53 »

Живко , нещо си се объркал - в човешкият организъм няма маловажни органи, без които можем :)) Всеки орган си има функция и ако не работи става зле.
Активен

jivkojl

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
    • hitfoods.com
Re:Сухо гладуване
« Отговор #139 -: 27-09-2010, 16:44:09 »

Живко , нещо си се объркал - в човешкият организъм няма маловажни органи, без които можем :)) Всеки орган си има функция и ако не работи става зле.
Титан ,съгласен съм братле но нека не ставаме отново дребнави.
Примерът е даден за да се вникне в дълбочина за да стане ясно на хората че,гладуването не може така лестно да навреди  за да разберът смисъла на голямата картина  а той е:::
АКО НЕЩО НЕ СЕ ЛЕКУВА С ГЛАД ТО НЕ СЕ ЛЕКУВА С НИЩО ДРУГО
мисля че го е казал Николаев но вече не съм сигурен.
Въпреки че ,идеята винаги е била профилактика а не лекуване-е поне моята е такава.
Активен
Здравето е преди всичко
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 24 запитвания.