Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сухо гладуване  (Прочетена 280593 пъти)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Сухо гладуване
« Отговор #100 -: 19-09-2010, 21:54:51 »

Ице , знаеш ли някакви читави столове , аз си търся вече 2 месеца и не мога да намеря, само някакви дървета

И аз търся от много време, но нищо хубаво. Последно някой ми нахвали столовете, които продават в Плесио. Не съм бил на място да ги видя, обаче.

Това със стола е голям проблем. Аз търся такъв, който няма естествена кожа (Ексцентрична приумица - сигурно в този форум ще ме разберете). Обаче на всички хубави столове има. Тези, които нямат, са евтини боклуци.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Сухо гладуване
« Отговор #101 -: 19-09-2010, 22:00:28 »

...
но да знаеш че това което си постигнал ще се върне ако не продължаваш да гладуваш,
...

Съгласен съм. Това не ми беше първото гладуване и съм се надъхал да правя две гладувания годишно. Сега даже идва времето за есенното - сигурно до 2 седмици ще почна. Планът този път е 15 дни на вода. Преди гладувах по един ден в седмицата, но това лято му отпуснах края. Ще опитам да върна навика, че почнах да качвам килца.

Иначе съм си лакомо прасе - като седна на масата, докато не преям до дупка, не ставам. Не знам защо му викаш, че е грешка на вегетарианците - аз си бях така и преди да стана вегетарианец.  tooth
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Сухо гладуване
« Отговор #102 -: 20-09-2010, 11:58:57 »

Има хубави столове в много фирми , но са само с поръчка , а аз искам да седна и да опитам. в Кулев проект продават столове и по поръчка с всякакви материи , аз също не обичам кожа
Активен

mak

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Сухо гладуване
« Отговор #103 -: 20-09-2010, 18:40:01 »

Ако можеш да си позволиш и Стволовоклетъчно хранене направи го то ще възстанови изтъркания хрущял и всичко ще е ок край на болките-поне при мен така стана. 

Може ли да разясниш малко повече какво представлява това хранене или поне къде може да прочетем повече. Благодаря.
Активен

jivkojl

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
    • hitfoods.com
Re:Сухо гладуване
« Отговор #104 -: 20-09-2010, 21:16:14 »

Здравейте,
тук съм за малко но ще драсна някой ред.
Активен
Здравето е преди всичко

jivkojl

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
    • hitfoods.com
Re:Сухо гладуване
« Отговор #105 -: 20-09-2010, 21:20:11 »

хм... защо преяждаш, как се храниш?
Петър Дънов в "книга за здравето"казва:
"Човек се нуждае от една шепичка жито за цяла седмица"
и още "трябва да има минимални остатъци от метаболизма"
да продължавам ли.....
Активен
Здравето е преди всичко

jivkojl

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
    • hitfoods.com
Re:Сухо гладуване
« Отговор #106 -: 20-09-2010, 21:33:22 »

...
но да знаеш че това което си постигнал ще се върне ако не продължаваш да гладуваш,
...

Съгласен съм. Това не ми беше първото гладуване и съм се надъхал да правя две гладувания годишно. Сега даже идва времето за есенното - сигурно до 2 седмици ще почна. Планът този път е 15 дни на вода. Преди гладувах по един ден в седмицата, но това лято му отпуснах края. Ще опитам да върна навика, че почнах да качвам килца.

Иначе съм си лакомо прасе - като седна на масата, докато не преям до дупка, не ставам. Не знам защо му викаш, че е грешка на вегетарианците - аз си бях така и преди да стана вегетарианецtooth
Всички мислим че като станем вегетарианци и о чудо!! но накрая нищо.
Ето това имам предвид ние ПРЕЯЖДАМЕ системно, ами остатъците от метаболизма,ами мръстните черва-всички сме мили чинийте след вечеря нали --Ужас а кой измива мазнотийте от червата(наситените мастни киселини)демек --олио, сирене,кашкавал,вафли и др.....    а къде е верото та да бръкнем та чак до ануса....
Помните ли Пол Брег--- час и половина след ядене червата трябва да се изпразнят,кой ще се похвали с това????   
Ето това имам предвид
Активен
Здравето е преди всичко

jivkojl

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
    • hitfoods.com
Re:Сухо гладуване
« Отговор #107 -: 20-09-2010, 21:39:06 »

Ако можеш да си позволиш и Стволовоклетъчно хранене направи го то ще възстанови изтъркания хрущял и всичко ще е ок край на болките-поне при мен така стана. 

Може ли да разясниш малко повече какво представлява това хранене или поне къде може да прочетем повече. Благодаря.
Мак4е с най голямо удоволствие но моля те смели се над мен --прибирам се от Гърция не съм спал влизам да се къпя и ще ставам в 6.00 нека да го пропуснем.
През това време прочети www.hitfoods.com
Редно е да отворим нова тема за това....
Е до после
Активен
Здравето е преди всичко

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Сухо гладуване
« Отговор #108 -: 20-09-2010, 22:14:34 »

Лакомията и преяждането нямат нищо общо с това дали си вегетарианец или не, въпреки че битуват разни легенди как вегетарианците ядяли повече за да наваксат липсата на месо (глупости!).
Мисля, че органически не е възможно червата да се изпразва час и нещо след храна, освен ако не ядем само плодове. Дори на зеленчуците им трябват по 3 часа само да напуснат стомаха, пък камо ли цялата храносмилателна система.
Това с шепичката жито някой ако иска може да пробва, но няма да съм аз.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Сухо гладуване
« Отговор #109 -: 21-09-2010, 09:42:22 »

Това се отнася за слоновете. По-малко храна, повече движения.Който обаче е ограничен в движенията
мисля, че му трябва по-често прочистване.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Сухо гладуване
« Отговор #110 -: 21-09-2010, 21:59:01 »

хм... защо преяждаш, как се храниш?
Петър Дънов в "книга за здравето"казва:
"Човек се нуждае от една шепичка жито за цяла седмица"
и още "трябва да има минимални остатъци от метаболизма"
да продължавам ли.....

А аз не мога да разбера защо трябва да взимаме за чиста монета всичко написано от някого преди не знам си колко време. За каква шепичка жито на седмица става дума? Това някаква шега ли е или какво? И физиологично е невъзможно храната да напусне тялото час и половина след като сме я изяли. В най-идеалния случай това са 24часа. Всеки човек е индивидуален. Ако през целия живот се спазва някакъв разумен здравословен режим няма смисъл от дългосрочни гладувания. За кратки разтоварвания съм съгласна но да се твърди че ако не се гладува едва ли не правим супер голяма грешка е смешно. Това че някои хора през определени периоди преяждат и след това за да си изкупят вината си налагат гладувания в никакъв случай не се отнася като правило за всички.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Сухо гладуване
« Отговор #111 -: 21-09-2010, 22:06:06 »

И само да допълня към предния си коментар: аз за един месец знаеш ли колко шепички покълнало жито изядох и то с мед и орехи +други кълнове плодове и зеленчуци и знаеш ли после колко килограма ми показа кантара? Така че това за шепичката е направо смешно за съвременния живот.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Сухо гладуване
« Отговор #112 -: 21-09-2010, 22:06:46 »

Намаленият калориен прием е една от предпоставките за дълголетие и здраве. Въпросът е колко намален, защото идва един момент, в който тялото започва да изяжда собствените си органи. А за движението е абсолютно вярно - кръвта трябва да циркулира перфектно за да работят всички системи в синхрон.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Сухо гладуване
« Отговор #113 -: 21-09-2010, 22:12:34 »

Абсолютно съм съгласна Томи. Но има голяма разлика между намален калориен прием който аз практикувах и гладуване. И как така като не гладувам значи правя голяма грешка. А също така вие знаете ли че гладуванията си имат противопоказания. Във всички книги за гладувания които съм чела пише че хората с поднормено тегло не трябва да гладуват! И при други по-особени случаи не трябва но не се сещам за момента.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Сухо гладуване
« Отговор #114 -: 21-09-2010, 22:16:30 »

Пол Брег пише как е излекувал кльощавата си сестра с глад и тя е напълняла, в "Сила за живот" също пишат как измършавелите си възвръщат теглото, но според мен става въпрос само за случаи с нарушена обмяна на веществата, водеща до измършавяване вместо по-разпространеното затлъстяване. Такива хора са рядкост.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Сухо гладуване
« Отговор #115 -: 21-09-2010, 22:23:21 »

Да и аз така знам че става въпрос за хора с нарушена обяна на веществата. При мен нещата не стояха така. Аз имах нормално тегло и след това окльощавях. За щастие вече си възвърнах килограмите. Доста усилия положих.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Сухо гладуване
« Отговор #116 -: 22-09-2010, 05:56:11 »

Е колко усилия бе Деси ? 3 дни яли, пили и се веселили  tooth  tooth  tooth. Аз за 3 дни ядене какви чудеса мога да направя , сигурно 10 кг мога да кача :)) Със свалянето е по-трудно , имам предвид без усилие , с по кило на ден.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Сухо гладуване
« Отговор #117 -: 22-09-2010, 10:17:31 »

Титан, не е толкова лесно да се тъпчеш ако си отвикнал. Като увеличиш малко храната и веднага се чувстваш зле. Аз лично не се тъпча умишлено точно поради тази причина.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Сухо гладуване
« Отговор #118 -: 22-09-2010, 10:21:26 »

Мисля, че прекалено буквално приемате написаното от Петър Дънов, както и някои от горните коментари ;). Нещата винаги са комплексни.
Да, факт е, че съвременният човек (средностатистическия) яде много повече, отколкото му е необходимо, а се движи доста по-малко. Да, факт е и че не всички са така, някои (като нас  8)) са дори обратното.
Да, факт е, че гладуването е една невероятно добра пречистваща и лечебна практика... Факт е и, че не е задължителна (освен може би при много сериозен здравословен проблем) и в никакъв случай не трябва да бъде насила приложена.
Но колкото и да е "чист" човек, нещо винаги остава вътре - някакъв, дори минимален боклук се натрупва, както прахът по мебелите, и просто периодически трябва да се "измете" :). За това има много начини. Не е необходимо да е непременно с гладуване - има клизми, има Шанкх Пракшалана, има пречистване на черен дроб/бъбреци, и дори по-щадящи методи за изтощени хора... Но гладуването е един от най-добрите начини да се изчистим духовно. Поне за мен  :) (оценявам го най-добре по време на сухо гладуване). Това е начин да забравим временно физеологичните нужди, да разтоварим телата и пречистим умовете си, да минем на друга вълна - отказ от "плътските" удоволствия за кратък период от време. Както при постите. И същевременно човек трябва да има дълбокото вътрешно желание да го направи, защото идеята е именно да пречистим И мислите си. Постенето само по себе си не е достатъчно - човек трябва много внимателно да отсява и това, което влиза в главата му, да не допуска негативизъм и стрес под каквато и да било форма. Затова ако гладуването/постът се яви насилине над организма или ума - по-добре е да не се прави :).

П.П. За ходенето по нужда - мисля, че не се имаше предвид храната да напусне стомаха почти веднага след ядене, а да "разтоварим" предишното, от миналия ден (примерно) - за да се движи цикълът на организма. Тоест - да ходим по 2-3 пъти на ден до тоалетната. Аз да не се надувам, но при мен е точно така. При преобладаващо суров/растителен режим това е един от ефектите в дългосрочен план.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Сухо гладуване
« Отговор #119 -: 22-09-2010, 21:43:35 »

Абе аз разбирам влечението ви към клизмите наместо гладуването  tooth  tooth  tooth   
Активен
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 24 запитвания.