Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сухо гладуване  (Прочетена 280616 пъти)

Elizabeth

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Сухо гладуване
« Отговор #80 -: 08-09-2010, 19:44:09 »

Е хайде "Добър вечер" ;)
Може да е първия ми пост, но форума е основното ми четиво от месец.
Сега искам да ви предложа книгите на контактьорката Валентина Лаврова "Ключи к тайнам жизни", която за първи път описва сухото гладуване.5-дневно СГ е било условието за бъдещи контакти.Аз съм номерирала книгите - на стр.11 описва първия си контакт, когато и "казват" да направи 5-дневно СГ и стр.102 и сл. как се прави каскадно сухо и разбира се много други интересни неща.Книги от 1 до 6 са заедно, 7-ма отделно.
http://www.koob.ru/lavrova_valentina/

koob.ru е страхотна електронна библиотека, дано да ви е полезна.

И нещо като поздрав към всички.Много ми хареса това, че "хората губят здравето си заради пари, а после губят пари да си върнат здравето"
http://www.theinterviewwithgod.com/ кликнете върху view presentation
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #81 -: 10-09-2010, 19:46:34 »

Аз бих участвал с лека корекцийка  : " ... После губят пари в опит да си върнат здравето "  :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Сухо гладуване
« Отговор #82 -: 10-09-2010, 21:58:40 »

Много точно казано бате Бино :))
Активен

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Сухо гладуване
« Отговор #83 -: 12-09-2010, 12:29:10 »

Искам да попитам някой има ли опит със сухото гладуване като средство за справяне с проблеми с очите - при мен става въпрос за късогледство 4 диоптъра.Досега не съм срещнала из интернет човек,който да е споделил, че се е оттървал от очилата благодарение на гладуването/само в книги съм чела/. Интересува ме каква би трябвало да е продължителността на гладуването,каскадно ли да е или непрекъснато?
Аз по принцип имам опит в гладуването - на вода съм правила няколко пъти,но обикновенно кратки 2-3 дена,зимата едно 7 дневно - но ми е доста трудно.На сокове издържам доста по лесно - 7-10 дена без проблем -също съм правила няколко,а на плодове/ако това може да се нарече гладуване/ - съм издържала и по 20 дена.Последно време започнах да чета за сухото гладуване и последните 2 седмици направих по 1 ден - първия път страшно много ме боля вечерта главата,втория път нямах този проблем.Сега искам да направя едно по голямо пречистване,най - вече заради очите/мечтая да виждам без очила,а имам от 11-12 годишна още/,но и заради други по леки здравословни проблеми - прекалено дълъг цикъл/10 дена/ от няколко години,болки тук там от време на време,появили се вече бели косми....
  Опитвам се да се храня здравословно от началото на тази година и досега съм постигнала огромен напредък благодарение и на този форум,но явно не е достатъчно за да бъде изчистено напълно тялото ми и да илиминирам здравословните проблеми/които всъщност са проблем само за мен,за останалите хора съм в перфектно здраве/....

Та ще се радвам да споделите опит по този въпрос и да ме посъветвате като по опитни...
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Сухо гладуване
« Отговор #84 -: 12-09-2010, 23:22:32 »

Активен

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Сухо гладуване
« Отговор #85 -: 13-09-2010, 08:11:51 »

evas,за да бъдем точни, ама много ще ти кажа.От години се ровя из интернет да срещна някой излекувал се от хронично заболяване по метод на гладолечение и освен няколко живи свидетели на метода на Лидия Ковачева, които твърдят, че това им е помогнало не съм срещнал. Много писания с комерсиална цел.Това е естествено. Много болните хора се хващат за сламката. ТОВА СА ПАРИ. Изключвам ЗЕМЯ НА ЗАЕМ и още няколко сайта, които имат за цел точно такива коментари между нуждаещи се от помощ болни хора.
Останалото е боза от рода на как да сваля 5 кг.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #86 -: 14-09-2010, 12:11:16 »

don Pozo,  позволи ми набързо да опитам да резсея  спусналата се над чистото ти сърце посредственост  ,която ти пречи за  обективното възприемане на действителността. 

1. На какъв език се ровиш в Интеренет? Ако е само на български , какво очакваш да намериш , след като в цялата страна няма НИТО ЕДИН център за гладолечение , или ПОНЕ един ОФИЦИАЛЕН гладолечител. Нямаме НИТО ЕДНО публикувано  изследване на български учен по темата. Законът за здравето дори не позволява провеждането на гладуване повече от 7 дни.  Ако си наистина любопитен - чети на руски.  Там са най-големите авторитети по гладолечението. ( изброявал съм ги в други постове)
2. Защо си мислиш, че всеки ,който е постигнал някакви успехи  с този метод трябва да  се юрне веднага  да разказва по интернет ? ( твърде наивно е)
 САМО  около мен(близки мои хора) има 2 човека , които са постигнали  сериозни резултати. Нито един от тях не е писал в нета. Затворили са кървящи язви. (Вече не помнят даже.Едната жена е била с насрочена за следващия ден спешна операция!! От раз 20 дни на вода и после докторчето се прекръстило като разбрало ,че няма какво да оперира.) Разказвали са ми и за още няколко лелки, постигнали чудеса в т ова отношение. Как да ни пишат горките , като не боравят с компютър?? 
3. За хроничните заболявания са нужни доста по-сериозни усилия.  ( по-дълги срокове, повторни курсове на гладуване) Това че някой не  ги е предприел , не значи  че тези заболявания не се лекуват с този метод , нали ? :)
4. Струва ми се , че не ти е ясно значението на думата "комерсиален". Да не я бъркаш случайно с "популярен" ?   :)
 Как може да бъде комерсиално някакво "писание" , което няма за цел да ти продаде нещо?  ( Освен цената за самото четиво , разбира се . Но да си мислиш че от книжки за гладуването някой ще направи лев, е заблуда.  То да не е като да пишеш за мутрите..)  За какви пари става въпрос, след като ,както споменах ,  у нас няма ( или поне не зная ) субект ,заработващ от  гладолечение ! ??
/Чух за някаква тайна скъпарска клиника в София ,предназначена за елита ,  в която няма да вземат мен и теб. Тя не се рекламира. Там се прилага само водно гладуване. "Експертът" е един от учениците на Ковачева , който , също като мен и като всички останали запознати , не признава плодовата диета за гладолечение. Диетата си е диета, гладът си е глад. Незнайно защо системата на Ковачева е наречена "гладолечение". Най-вероятно за да се разграничи от дискредитираното понятие "ДИЕТА" . Вероятно за повече респект. "Гладолечение" звучи по друг начин от   " плодова диета " , съгласете се.   Усеща се тежест , научен подход..Макар ,че е доста далеч от истинската наука за гладолечението , от самата идея за изцеление посредством този метод.  Идеята не е разтоварване от хранене последством плодове. Идеята е преминаване на вътрешнно ,  ендогенно хранене , което мобилизира вътрешните целителни сили на организма по най-радикален начин /
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Сухо гладуване
« Отговор #87 -: 15-09-2010, 10:23:51 »

Много точно казано ;).
Освен това бих добавила, че у нас (а и на доста места по света; говорим, разбира се, за сития запад, а не за гладния изток) нищо, свързано с глад, а и какъвто и да било друг тип физически дискомфорт не би могло да е комерсиално, или да пожъне успех сред масите. Неведнъж сме говорели за рекламите (тип "Ам - таблетка, и хоооп - всичко ти се оправя!", "Ам - добавка - лежиш си пред телевизора, тъпчеш се и правиш тяло на Аполон/Афродита"), стоките в супермаркета, медицината и фармацевтичната индустрия - отвсякъде ни се втълпява, че не ни е работа да мислим или вършим нещо, а само да си караме "лайф", а друг ще мисли вместо нас. Да, ама кой? Дядо Боже? :sorcerer - emotloader: На народа му дай `ляб и зрелище, ако може само да плюска и да хърка - все доволен! Ако има и една Глория или Цеца да му пее "поп-фолк" на ушенце, вече цена няма да има. Това е комерсиалната цел - ужасноо грозно, но факт.
И наистина, колцина биха се похвалили с такова нещо? Едва ли хората биха повярвали, че човек, гладувал дори само няколко дни, е станал просветен, а по-скоро, че се е "светнал" по светлия път към деменцията  :Confus_3:. Самата аз за сухото си гладуване само тук съм писала. А от близките ми знаят само двама-трима човека, на които имам ПЪЛНО доверие. За много неща, свързани с естественото здраве, в България сме още в Каменния век.
Затова, наистина - търсете инфо на руски. Аз проверих (хем не съм много добре с руския) и останах доволна. Търсих и на английски, но и там резултатите са незадоволително малко.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Сухо гладуване
« Отговор #88 -: 15-09-2010, 11:39:53 »

Цитат
От години се ровя из интернет
Ами, крайно време е да спреш, освен ако причината за това търсене не е работя в някоя фирма за статистически проучвания;)

Цитат
ТОВА СА ПАРИ
За съжаление това е вярно, особено що се отнася до модерните напоследък клиники. Но дали методите и лекарите са калпави, дали самите пациенти, не мога да кажа. Най-вероятно и двете.

Пък, дон Позо, ти болен ли си въобще, имаш ли някой болен близък или просто си запълваш времето и интересите към гладолечение?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Сухо гладуване
« Отговор #89 -: 15-09-2010, 16:35:25 »

Aз да разкажа как премина моето гладуване - то всъщност беше кратко 4 дена -2 на вода и 2 сухо гладуване - като ги редувах -1ви-сухо,2ри-вода,3ти-сухо,4-ти вода.През дните на вода си правих по една клизма на ден.Всичко мина нормално- само втората и третата нощ не можах почти да спя.А и ми се появиха разни болки - почти през цялото врене ме боля кръста,а на третата вечер ме заболя лявата гърда от страни и още не ми е минала между другото-много странно.....Глава не ме е боляла.Не ми е било толкова лошо - излизах навън и през всичките дни.Исках по дълго гладуването- но засега толкова - октомври съм замислила да направя 10 дена - през ден сухо,през ден храна или сокове.
Активен

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Сухо гладуване
« Отговор #90 -: 15-09-2010, 17:21:52 »

Не, не го правя самоцелно. Аз почти не изпитвам глад и това може да ме хвълли в крайности.
Гладувам два дни в седмицата, но явно е недостатъчно. Затова започвам нова система та да видим.
Един ден на плодове, два на сухо, два на вода.Ако има малък поне резултат ще продължа.
Иначе живея с постоянна болка.Ставите, сега и кръста. Ужасно е. Спомням си в миналото един се опита със сухо гладуване без да си постави срок и изведнъж да си лекува болка в кръста. 30 дни, можете ли да си представите. Умря, а гледката беше ужасна. Не случайно по-горе се обръщам към Вики да не си прави
експирименти.Границата е много тънка.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Сухо гладуване
« Отговор #91 -: 15-09-2010, 18:18:09 »

Съветвал ли си се с някого за тия болки в ставите и знаеш ли от какъв произход са? Как се храниш в дните, когато не гладуваш?
Хора всякакви. Но ако имаш глава на раменете си винаги знаеш кога да спреш, нали? Например не всяко момиче, което е на диета се разболява от анорексия.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Сухо гладуване
« Отговор #92 -: 15-09-2010, 18:39:44 »

don Pozo,  позволи ми набързо да опитам да резсея  спусналата се над чистото ти сърце посредственост  ,която ти пречи за  обективното възприемане на действителността. 
__________________________________________________________________________

Бе ти в ред ли си? :surpris_23:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Сухо гладуване
« Отговор #93 -: 15-09-2010, 21:16:30 »

Искам да попитам някой има ли опит със сухото гладуване като средство за справяне с проблеми с очите - при мен става въпрос за късогледство 4 диоптъра.Досега не съм срещнала из интернет човек,който да е споделил, че се е оттървал от очилата благодарение на гладуването/само в книги съм чела/. Интересува ме каква би трябвало да е продължителността на гладуването,каскадно ли да е или непрекъснато?
Та ще се радвам да споделите опит по този въпрос и да ме посъветвате като по опитни...

Гладуването НЕ помага за очите само като гладуване, но пък упражненията на Норбеков 100 %, тествано върху мен , за жалост съм мързелив шопар и не ги правих достатъчно дълго , но за около 2 седмици се свалят около 2 -3 диоптъра в най-добрият случай 
Активен

jivkojl

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
    • hitfoods.com
Re:Сухо гладуване
« Отговор #94 -: 19-09-2010, 12:40:53 »

Здравейте,
от доста време чета форума и се радвам че ви открих,(по едно време си мислих че съм единствения българин който гладува) дори си направих собствен форум но това е друга тема .
Занимавам се с гладуване от 3 години с хранителни добавки от мисля 5 години с вегетарянство от близо 2г.
Но като чета форума нещо не разбирам.
Нали гладуването е с цел да се пречистим от токсините натрупани с времето и това да доведе до по добро здраве?
Аз поне така го разбирам и за това го правя.
Според мен токсините(сол,захар,цигари,газирано,алкохол,пържено,лекарства,кафе....)са най-големия ни враг-за това съм ги спрял на 90% и гладувам за да изчистя натрупаните по рано.
Ако греша моля да ме поправите.
Така аз излекувах-ХРОНИЧЕН синузит в много тежка форма който имах от 30 години,сърцебиене ,аритмия,болки в ставите и забележете диагноза(начална форма на остиопороза с разрушаване на костна структура),а забравих  и кървящи венци и парене при уриниране всяка сутрин.
Всичко това си отиде без да го разбера просто един ден след 22 дневното ми гладуване септември 2009г.си дадох сметка че нямам нищо от това.
Е останаха други неща  но ще се преборя и с тях.
Гладуването е нещо чудестно и велико .
Сега например след като се запознах със сухото ще пробвам и него.
За което ви благодаря.
Та мисълта ми е какво правите и как го правите че все се оплаквате че нещо не става или че сте болни.....?
Нещо не разберам.



Активен
Здравето е преди всичко

jivkojl

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
    • hitfoods.com
Re:Сухо гладуване
« Отговор #95 -: 19-09-2010, 12:57:55 »

Не, не го правя самоцелно. Аз почти не изпитвам глад и това може да ме хвълли в крайности.
Гладувам два дни в седмицата, но явно е недостатъчно. Затова започвам нова система та да видим.
Един ден на плодове, два на сухо, два на вода.Ако има малък поне резултат ще продължа.
Иначе живея с постоянна болка.Ставите, сега и кръста. Ужасно е. Спомням си в миналото един се опита със сухо гладуване без да си постави срок и изведнъж да си лекува болка в кръста. 30 дни, можете ли да си представите. Умря, а гледката беше ужасна. Не случайно по-горе се обръщам към Вики да не си прави
експирименти.Границата е много тънка.
don Pozo може би не съм човека който да ти дава акъл но имам опита и реални резултати затова си позволявам да ти дам от моя опит-болките ми в ставите (Тазобедрените) и кръста бяха стигнали до момент че за да стигна с кола до сливен спирах 3 пъти да си почивам защото седнал зад волана не издържах на болките.
Не прави разни опити а направи истинско гладуване 22дни примерно само на вода-тогава тялото ще има време да извади натрупаните кристали на пикочната киселина от ставите ще почисти солта от тях,и ще им възстанови смазващата течност гипсирана от токсините необходимата за нормалната работа на ставите.
Ако можеш да си позволиш и Стволовоклетъчно хранене направи го то ще възстанови изтъркания хрущял и всичко ще е ок край на болките-поне при мен така стана. 
Активен
Здравето е преди всичко

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Сухо гладуване
« Отговор #96 -: 19-09-2010, 14:53:20 »

jivkojl (Живко?) здравей! Страхотна история! Искам да споделя как гладуването оправи и мои проблеми със стави и мускули.

Аз съм програмист и много седя пред компютъра. Имах малки проблеми с болки в гърба и кръста (отмъщението на стола!). С ръцете също имах грижи: болки в китките и предмишниците. Даже експериментирах с различни мишки, клавиатури и тракболи. Като цяло нищо особено сериозно или непоносимо, но все пак дразнещо и донякъде зловещо, защото не знаех дали ще се влоши положението.

Тази пролет направих 10 дни гладуване на вода и всичкото това, което описах горе изчезна. Подшушвам сега от време на време на един колега дето го е докарал дотам, че да носи специални накитници от болки в ръцете. Дано да му помогне.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Сухо гладуване
« Отговор #97 -: 19-09-2010, 16:56:50 »

Ице , знаеш ли някакви читави столове , аз си търся вече 2 месеца и не мога да намеря, само някакви дървета
Активен

jivkojl

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
    • hitfoods.com
Re:Сухо гладуване
« Отговор #98 -: 19-09-2010, 18:35:35 »

Браво Ицо супер си ,
но да знаеш че това което си постигнал ще се върне ако не продължаваш да гладуваш,
ето например сега съм вече 3-ти месец от последното 10 дневно водно и не се чувствам вече комфортно.
Затлачен съм- взех да не спа неспокойно,ставам да пикая,задъхвам се по стълбите-това всичко са признаци на затлачване поради системното преяждане(грешката на всеки вегетарианец).
Не знам дали знаете но умората (отпадналост,вялост,отпуснатост) са признак за проблеми с кръвоностните съдове защото те не болят.Но загубата на еластичност ти се подсказва от майката природа която те подканва да направиш една почивка за почистване.И аз вече 19 дена се подготвям псехически за следващите минимум 10 дена.
Така че късмет и продължавай в същия дух и без да се усетиш ще се оттървеш и от други досадни проблеми.
Активен
Здравето е преди всичко

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Сухо гладуване
« Отговор #99 -: 19-09-2010, 19:10:34 »

хм... защо преяждаш, как се храниш?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 23 запитвания.