Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сухо гладуване  (Прочетена 280888 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #60 -: 17-07-2010, 21:12:54 »

Талант имаш ,Вики, и за разказвач :)  Много хубаво си го описала.
 Ама видяхте ли основната философска поука ?  Оценяваме и се радваме на нещо , само след като ни е липсвало достатъчно дълго. В този смисъл, да се правят регулярно някакви дозирани липси на различните заобикалящи ни въздействия е доста напредничаво - възвръщат удоволствието от вече "баналните" радости а го засилват при "изтънчените" .  Че и  освен това , по време на доброволното отшелничество постоянно мечтаем за момента , когато то ще свърши. А това също си е  тръпка , не случайно Лакан казва ,че хората са истински щастливи ,само когато мечтаят за бъдещото си щастие.  Щом го постигнат ,те вече не му се радват .  :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Сухо гладуване
« Отговор #61 -: 17-07-2010, 22:06:09 »

Вики, много се радвам, че сподели това твое преживяване. Аз лично не знам дали някога мога да предприема подобно нещо. На 2 пъти опитите ми за сухо гладуване претърпяха провал. И двата пъти беше в страшно горещ ден и вечерта бях вече съвсем съсипана. Дори когато пих вода езикът ми чак "настръхна", а крайниците ми до вечерта съвсем изтръпнаха и не можех да ги контролирам, трябваше едва ли не да ме носят, за да се придвижа, като се прибрах след работа направо се трупясах на леглото в несвяст (дали при някой друг има подобен ефект). Така реших, че не е за мен това гладуване, но чесно до сега не бях чувала за толкова продължително сухо гладуване. Максималното за което бях чела е 3дневно. Винаги съветвам да не се прави лятото, и затова сега твоя случай много ме изненада. В тази жега как успя (дори в моменат тук в Пловдив направо не се издържа от жега). Колко килограма общо отслабна, колко кг беше преди да започнеш гладуването? Бях чела, че урината по време на гладуването става черна чак, при теб имаше ли такъв ефект.
Активен
Духът владее материята!

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Сухо гладуване
« Отговор #62 -: 18-07-2010, 05:39:08 »

Мер, разочароваш ме. Ефекта е по-голям през лятото.И стига с това ваше отслабване.Това не е целта.
Въпроса е, че през лятото не си позволявям повече от два дни. През зимата не ти се пие вода даже.
Пък и вътрешния огън те топли. Нали Вики?
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Сухо гладуване
« Отговор #63 -: 18-07-2010, 07:17:00 »

Мер, разочароваш ме. Ефекта е по-голям през лятото.И стига с това ваше отслабване.Това не е целта.
Въпроса е, че през лятото не си позволявям повече от два дни. През зимата не ти се пие вода даже.
Пък и вътрешния огън те топли. Нали Вики?

Как може Мер да те разочарова ???  :surpris_22:  :surpris_22:  :surpris_22:
Активен

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Сухо гладуване
« Отговор #64 -: 18-07-2010, 20:14:18 »

Няма не мога, няма не знам. Зависи от зора.Това рисково начинание се прави при липса на алтернатива.
Не срещам никой да сподели от каква болежка се е отървал.Някой чул, някой експириментирал.
Някой навивал друг.Така и не разбрах защо млади хора, предимно момичета, поемат риска на сухото гладуване. Останалите варианти просто не са алтернатива.В миналото, когато си нямах представа
от гладуване бях свидетел на едно самоунищожение на млад човек прилагащ сух гладуване с лечебна цел
цили 30 дни. Разбира се умря.Беше страшна гледка.Затова се обърнах към Вики да не се увлича. Първите поражения са в психиката.После отърване няма. Аз го практикувам черпейки опита на моята баба.
В детството ми тя ме водише да ме пречистява на църква. Разбира се аз не бях постил, но тя го правеше по канона до 80 г. възраст. Става въпрос за тримерото.В края на поста се прилага тридневно сухо гладиване. Та това правя аз. Два пъти в месеца по три дни. Не повече. Няма нищо трудно. По-ми е трудно ако се налоча с вода.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Сухо гладуване
« Отговор #65 -: 18-07-2010, 20:56:54 »

Благодаря, Мер!  :) Май е до индивидуална поносимост - пак Аюрведа. Вече споменахме, че някои организми по-лесно понасят липсата на вода (особено кафа). Аз кафа не съм, но и при мен е така - пия много вода, защото знам, че трябва, но по принцип рядко ожаднявам. Допреди 2-3 години съм карала на по 600-700 мл течности дневно - и така откакто съм се родила. (Иди го разбери!) Успях най-вече и с много търпение и положителни мисли - и, разбира се, с пълното съзнание, че нищо лошо няма да ми се случи и правя най-доброто за себе си, не трябва да си позволяваме никаква негативна мисъл. Свалих 11 кг общо (колко съм сега, предпочитам да не казвам, да`н плаша клийнтелата  :whistling2 - emotloader:), като 4 от тях бяха за 1 денонощие (и то това стана в края на периода, което ме навежда на мисълта, че едва ли са били вода само!). С урината не съм забелязала да е имало промени. А жегата не ми правеше никакво впечатление, но и понеже бях в сесия, си седях повече у дома - излизах рано сутрин и късно вечер. Но вътрешен огън че имаше - имаше си... И аз като Волна не можех да спя след 3-тия ден. Около 10 дни не съм спала нормално, а само съм "придремвала" за по час-два (но не се и чувствах изморена - тъкмо, имах повече време за учене  tooth). Затова пък щом започнах да излизам от гладуването, няколко дни съм спала 2/3-ти от времето. Сега вече наистина се усещам по-добре, захранвам се и силите ми се възвърнаха почти напълно.
Don Pozo, още веднъж, благодаря за загрижеността - повярвай ми, не е било само за експеримента, имах причини да го направя, които бяха не толкова от физическо, колкото от психологическо естество и, които, с ваше позволение, не бих искала да споделям. Важното е, че сухото гладуване помогна!
Наистина, умереността е трудна, а крайностите - лесни. С всяко нещо е възможно да се увлече човек и премине границата (затова и постнах линк към онази статия на пълната страница от темата, ако някой е обърнал внимание). Аз постигнах каквото исках, доволна съм от резултатите и сега си карам нормално ритъма на живот. И все пак си мисля, че главният фактор е нашата психическа нагласа - нищо, което сме убедени, че е добро за нас, не може да бъде вредно.  Ако е - няма начин да не разберем, че е така. Трябва повече да си вярваме.  :) :love_028:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Сухо гладуване
« Отговор #66 -: 18-07-2010, 21:02:52 »

Желая ти живот и здраве миличко. Лека нащ.
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Сухо гладуване
« Отговор #67 -: 18-07-2010, 21:54:24 »

Да, със сигурност е индивидуално. По принцип не пия вода, и трудно си налагам да пия или въобще не се сещам за нея. Предполагам, че понеже ям доста "водни" храни, та затова и не ми липсва толкова, но като спра и храната, започвам доста да ожаднявам. Знам, че през лятото най-лесно се гладува, но лично за мен сухо гладуване и лято не са добра комбинация, и тъй като го преживях доста тежко та затова.... Още тогава говорих с доста хора и четох, за да разбера, защо при мен се получаваше така, и установих за себе си, че сухото гладуване е наистина по подходящо за кафа хора и за тези, които по принцип пият доста вода всеки ден.
Радвам се, че всичко е приключило с положителни резултати  :love_007:
Активен
Духът владее материята!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #68 -: 18-07-2010, 22:26:19 »

Логично е в по-хладни  летни дни да се понася по-леко. Иначе си е направо екстремално :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Сухо гладуване
« Отговор #69 -: 19-07-2010, 06:49:31 »

Ехооо, наспахте ли се? Вече можем да разсъждаваме.Разликата между сухото и мокро гладуване аз сравнявам с атомна и водородна бомба.Ефекта е един, но с много по-голяма мощност. Та нали тормоза над органима е целта. От там и оздравителния ефект.Да не влизам в подробности но си мисля, че точно затова лятото е удобния сезон за сухо гладуване. С охаждането на тялото се изхвърля повече вода
което е целта на занятието. :pensif_29:. Айде телефона звъни, започва работния ден.До довечера.
Чао
Активен

georgepeev

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Сухо гладуване
« Отговор #70 -: 20-07-2010, 14:49:21 »

Вики, страхотна си! Както и бате Бино отбеляза - имаш талант на разказвач освен всичко друго  :Content_14:
Не съм на мнение, че прекаляваш, защото смятам, че има ли я вътрешната убеденост, съчетана със здрав разум, до нежелани резултати едва ли би се стигнало.

Все повече вярвам (най-вече по влияние на разказите на Вики), че това е най-истинското пречистване (за любопитните съм Кафа), а и след като еднодневното (40-часово) мина съвсем нормално, в близките дни ще си оформя една 72-часова проба, без да съм претърпял ремонт  ;)  tooth. А жегата за един любител на силните усещания би трябвало да е само по-голям плюс. Единствено се чудя дали да увелича адреналина, като отида на сауна, примерно първия ден разбира се, а не по-късно, за да не се стига до неприятни отношения с останалите присъстващи на това обществено място.  tooth ... имам предвид заради излъчваните аромати по това време от тялото ми.
Активен
Умирайте от смях, за да живеете по-дълго!

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re:Сухо гладуване
« Отговор #71 -: 31-07-2010, 17:35:22 »

  Отдавна дебна подходящ момент за експерименти. От днес 5 дни няма да работя и реших да ги използвам за пречистване. Няма да карам 5 дни на сухо, че ми е за първи път, а всеки ден ще шофирам по доста километри. Имам малко нестандартна идея. Днес бях на 3 плода(до 18ч.) и 2 чая. Това е подготовка на организма, защото работя физическа работа и лапам ежедневно доста калории. Утре пътувам за България и смятам да съм на вода. В понеделник продължавам със сухо гладуване(само 1 ден, че е първи път). Във вторник-на вода. В сряда ще се подготвя за следващия работен ден с някой плод и чай. Това, което още не знам е, ще стане ли така по-плавен прехода или само обърквам организма. В обкръжението ми няма хора, които биха ме разбрали, та споделям само с вас.
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Сухо гладуване
« Отговор #72 -: 31-07-2010, 20:51:40 »

Ронин, успех с експеримента!  :Content_14:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Сухо гладуване
« Отговор #73 -: 03-08-2010, 19:46:35 »

Днес е Екадаши,а утре започва четвърта фаза на луната. Който смята да прави глад,тази седмица е момента. Захранването с настъпването на новолунието. На вода си е класика,не е задължително да е сухо,пиша тук,за да не пускам нова тема. :love_028: :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Сухо гладуване
« Отговор #74 -: 04-08-2010, 17:57:52 »

Днес е Екадаши,а утре започва четвърта фаза на луната. Който смята да прави глад,тази седмица е момента. Захранването с настъпването на новолунието. На вода си е класика,не е задължително да е сухо,пиша тук,за да не пускам нова тема. :love_028: :Content_22:
Някой от нас двамата прави гладуването в погрешен ден. Според мен има поне едно денонощие до екадаши.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Сухо гладуване
« Отговор #75 -: 04-08-2010, 21:44:31 »

може,аз гледам в "Дар" :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

tool

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
  • beautiful strange
Re:Сухо гладуване
« Отговор #76 -: 04-09-2010, 12:48:03 »

Днес е Екадаши,а утре започва четвърта фаза на луната. Който смята да прави глад,тази седмица е момента. Захранването с настъпването на новолунието. На вода си е класика,не е задължително да е сухо,пиша тук,за да не пускам нова тема. :love_028: :Content_22:
Някой от нас двамата прави гладуването в погрешен ден. Според мен има поне едно денонощие до екадаши.

От една година насам, правя водно гладуване, винаги когато луната влиза във фаза, т.е веднъж всяка седмица. Ама това Екадаши ли е, не е ли .. нямам представа ..  :surpris_23:  Реших да опитам и сухо, да видя как е, та ми допадна повече ..  :Content_22:
Активен

Elizabeth

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Сухо гладуване
« Отговор #77 -: 07-09-2010, 13:26:14 »

календар на екадашите за 2010 и още нещо за който се справя с руския
http://crt-belovodie.ru/nestitherapy/nestiatria_calendar.html
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #78 -: 08-09-2010, 16:27:07 »

Elizabeth, това ти е първият пост в нашия любим форум.  Виждам ,че използваш оригинален подход -  вместо  "Добър ден"  , даваш  една много ценна препратка,  :)   Благодарим ти.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Сухо гладуване
« Отговор #79 -: 08-09-2010, 17:46:27 »

Благодаря и аз, запазих си календара  :love_026:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.132 секунди с 24 запитвания.