Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сухо гладуване  (Прочетена 280649 пъти)

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Сухо гладуване
« Отговор #40 -: 09-07-2010, 19:02:32 »


Иначе, точно снощи си го мислех за това с инстинктите на хищниците и детето със заека и ябълката.

И аз за този пример се сетих  ;). Ако детенцето се нахвърли със зъби и нокти върху зайчето и се заиграе с ябълката, определено природата ни ще е "месоядна" по всички показатели  :Content_4 - emotloader:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Сухо гладуване
« Отговор #41 -: 09-07-2010, 19:30:41 »

Ну , заяц ... ну ...погоди
Активен

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Сухо гладуване
« Отговор #42 -: 10-07-2010, 06:08:16 »

Макар и рядко, но децата могат да бъдат преднамерено жестоки - не съм виждала лично, но съм чувала за издевателства над животни, няма да споменавам конкретно, че ми става неприятно. Затова трябва да бъдат учени на отношение към околната среда изобщо.
Ако се върнем на темата за сухото гладуване, на 8-ми юли беше първият ми опит за такова еднодневно (всъщност 33 часа). Понесох го по-добре, отколкото преди съм понасяла водно - нямаше го това силно желание за храна в ранния следобед и надвечер, които общо взето не успявах да надвия. Като съм гладна, ставам нервна, но сега ми беше доста по-спокойно. Не изпитвах особена жажда, нямаше и кой знае какъв дискомфорт с изключение на гадния вкус в устата и леко пресъхващото отвреме навреме гърло, но се търпи.
Смятам да го правя периодично, засега по един, максимум два дни, докато понатрупам опит, после ще видим. Все още по време на гладуване се чувствам малко "нещастна", че не мога да опитам любимите вкусотийки, но за кратък период смятам, че ще се удържам, а постепенно ще преодолея това усещане. Сега следобеда имах повече мисли за сочни плодове, на всичкото отгоре като се прибра вечерта, половинката донесе едни тъмночервени нектарини... прибрах ги да не ги гледам, че иначе сигурно нямаше да издържа  :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #43 -: 10-07-2010, 13:35:57 »

Аз смятам , че е възможно да бъдеш по-малко нещастна , ако идваш на Варненските срещи , Antares   :)

Томи , "птиалин"  е другото име на алфа-амилазата. Обаче ензимът сработва само при наличие на въглехидрати.( хляб)  Ако има въглехидрати+захари ( кекс например) тогава той не се отделя.  Което затруднява разграждането на тези любими храни.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Сухо гладуване
« Отговор #44 -: 10-07-2010, 17:49:53 »

Ха-ха, бате Бино, с удоволствие бих дошла и ще следя кога се организират. Иначе "нещастна" го употребих самоиронично - все още ми е терсене, като не ям, затова. Един приятел беше споменал преди време, че удоволствието ми към храната като любопитство, избор на продукти, приготвяне, поднасяне и консумация граничи с хедонизъм  :)
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Сухо гладуване
« Отговор #45 -: 11-07-2010, 00:03:31 »

Знаех си аз, че не е съвсем по правилата жабуренето:(
просто исках да си оправя еднинствения дискомфорт който изпитах, но знам, че мога и без него.
 а и логически сама си навързах, че щом жабуренето вади токсини значи всичко е ок:)
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103
Re:Сухо гладуване
« Отговор #46 -: 11-07-2010, 10:07:55 »

Ще ви кажа аз какво правя.Поглеждам в сайта на Дар кога е ЕКАДАШИ и предния де изпивам половин пакетче английска сол и на другия ден си правя сухото гладуване.Един ден в месеца ми е достатъчно сухо,а на воа или подове си ги правя когато се сетя,но аз сам с над 20 години опит
 Успех на всички с гладуванията, но потепенно.
Активен

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103
Re:Сухо гладуване
« Отговор #47 -: 11-07-2010, 10:16:57 »

Ох,извинете ме за пропуснатите букви в предния текст,
Активен

Renki6

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Сухо гладуване
« Отговор #48 -: 11-07-2010, 10:28:50 »

Eкадаши е подходящ за водно гладуване,а за сухо-Две тръби!
Активен
"Аз съм единствената,която мисли с моя ум.Аз съм властта и силата в моя живот!"

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Сухо гладуване
« Отговор #49 -: 11-07-2010, 18:45:09 »

 в ДАР обратното твърдят.....
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

georgepeev

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Сухо гладуване
« Отговор #50 -: 14-07-2010, 08:29:03 »

http://www.lekar.bg/news-45/info-2035/%D0%92.%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BE.%D0%BD%D0%B0.%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BE.%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5.%D1%81%D0%B5....%D1%83%D0%B1%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%82/
според този линк всички сме болни, а и както ще видите най-отдолу на коментарите и съпруга на Вери се е вкючил:)
Интересна статия  :Confus_3:

Нали не е проблем, че в коментар към статията препоръчах настоящия форум?
Активен
Умирайте от смях, за да живеете по-дълго!

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Сухо гладуване
« Отговор #51 -: 14-07-2010, 13:43:26 »

Едва ли....
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Сухо гладуване
« Отговор #52 -: 16-07-2010, 10:14:58 »

Здравейте!
Преди няколко дни приключих един маратон от 11 дни сухо гладуване и веднага го оповестявам. (Предварително се извинявам, ако информацията, която ще дам, може и да звучи подтикващо, подбуждащо и даващо нездрави идеи на неопитни люде относно използването й! Вече сме се разбрали - техниката на безопасност е преди всичко, както и благоразумното действие  :fun_096:)
Първо, не знам дали съм се съобразила както трябва с лунните фази и биоритми, защото първите няколко дена практически не ги усетих - обикновено след второто денонощие езикът ми вече е силно обложен и воня на ацетон на поразия; та може и този път прочистването да е почнало по-късно и затова да съм изкарала толкова време, не знам...
Изкарах 5 дни "пълно" сухо гладуване (без миене, къпане и пр.), а следващите продължих с "частично". Не мога да опиша колко приятно беше частичното след пълното сухо - всеки контакт с вода, дори външно, те докарва едва ли не до екстаз  :o. Ходенето на бос крак по росна трева ти се струва върховно удоволствие, миенето на очите ти прояснява главата, зрението, всичко; къпането ти става почти хоби - идеше ми да вися целодневно под душа, нищо че бойлерът ми е прецакан и водата е ледена  tooth... Отделно след ледения душ бях така пълна с енергия, все едно не гладувах.
Трудно стана последните дни, когато устата взе много да ми пресъхва и едвам говорех по телефона. Както предишните пъти, взеха пак да ми се мержелеят разни Кока-коли и спрайтове (които по принцип не мога и да дишам  :surpris_23:)... На няколко пъти си изплакнах устата с вода и това беше единственото нарушение.
Последният ден, както и първите от захранването бяха най-трудни - нямах сили, чувствах се отпаднала, трудно ми беше да нося тежко, да катеря стълби; при разстояние, което обичайно минавам за 5 минути, сега трябваше да посядам да си почивам... Трите дена поред (щом излязох от гладуването) вдигах температура - предполагам, че е било пречистваща криза. Не пих лекарства (вчера си дойдох в София и баща ми, разбира се, се затръшка и се опита да ми натика некъв аспирин в устата, ама аз се направих на ударена) и то си мина от само себе си. В момента съм много, много по-добре, но явно възстановяването си иска време. Също така (с извинение  :-[) цикълът ми дойде (имах нагласата, че може и да пропусне този месец, при тия условия) съвсем навреме, и дори продължи невероятно дълго - вероятно пак пречистваща реакция... Естествено, свалих доста килограми, но това не даде отражение на жизнените функции - кожата ми стана невероятно мека (нещо, за което бях чела, но не очаквах - логически, 10 дена без вода, би следвало да си доста сбръчкан, ама нищо такова нямаше  :surpris_22:), косата ми си е здрава, нито е изтъняла, нито пада; изчезнаха разни белези от преди години... Сега разбирам още по-ясно разликата между разните там диети (от сорта "кафе за закуска, варено яйце за обяд и салата за вечеря"), при които веднага тръгват разни физеологични аномалии (при това, често, без желания спад в килограмите), и този радикален, но естествен процес на саморегулиране на организма. Една сутрин се притеглих и шокът беше пълен, като видях, че за 1 денонощие съм с 4 кг надолу! Дори не повярвах, но кантарът си беше съвсем точен. Ето как природата регулира нещата, така че ако процесът е изпълнен както трябва, никакви отрицателни ефекти не бива да ни плашат!  :love_028:

Със захранването имах един мааалък проблем  ::). Първият ден пих съвсем малко вода, за да не претоваря бъблеците, още увеличавам дозите със съвсем малко. Обаче наред с водата трябва все пак и нещо да се яде - колкото да има стомахът какво да прави... Реших, че ще ям грейпфрут (не целият наведнъж, а за цял ден, на малки парченца; имах чувството, че по-вкусно нещо не съм яла в живота си) - голЕма грешка! tooth Цитрусовата киселина, за зъбите, които бая време са имали контакт само с въздух, си е направо убийствена! Три дена не си усещах устната кухина, езикът ми беше подут, а зъбите ме боляха и от вода и въздух даже - така ми сА пада tooth. В момента съм още на пюренца и сокчета, но вече полека-лека ми минава. Еми... сега започвам да разбирам защо майсторите от руската школа препоръчват сухото гладуване да се завършва с кефир, а не плодове и сокове... Но както и да е.

С една дума - приключих, цялото преживяване беше никак не-лесно, но въпреки това, невероятно. В момента се чувствам необичайно спокойна, водата във всичките й форми все още ме докарва до благоговение и ми идва да произнасям молитви... Чаят ми се вижда като нектар, плодовете - като амброзия... Самото отношение към живота сякаш се промени - и слънцето ми се струва по-ярко, и въздухът, някак по-чист, по-ясно виждам и чувам всичко... Не знам, неописуемо е. Дано не звуча като някоя сектантка, но преди години, когато четях за подобни реакции, ми идваше да се смея с глас.
Наистина беше невероятно, макар и тежичко, и все пак (за кой ли път да изясним) - не бих го препоръчала на никого, ако не е абсолютно вътрешно убеден в ползите, в това, че точно това е което иска и че има необходимата подготовка (най-вече вътрешна). Всякакво съмнение или негативна мисъл подкопава резултатите и ефектът става обратен.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Сухо гладуване
« Отговор #53 -: 16-07-2010, 12:38:23 »

Вики , мило! Ти от какво си толкова много болна, та да рискуваш на 11 дни сухо гладуване.
Убеден съм, че така се влиза в пропаста.
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Сухо гладуване
« Отговор #54 -: 16-07-2010, 14:33:00 »

Аз на Вики пак ще кажа  :pensif_29:  много често гладуваш!  :pensif_29:  и друг път съм ти правила забележка  :pensif_29:
не ми се сърди  :surpris_23:  това е моето мнение  :surpris_23:
Активен
Намасте :)

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Сухо гладуване
« Отговор #55 -: 16-07-2010, 15:03:27 »

Благодаря за загрижеността, и не, не се сърдя... Просто, имах своите причини да го направя (не е необходимо да сме непременно много болни)  :). Писала съм го в дневника си, и пак повтарям, че това беше за последен път (поне за един по-продължителен период оттук насетне). Относно риска - има ли как да се убедим, ако реално не опитаме? Така или иначе, вече го направих, мина и замина ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Сухо гладуване
« Отговор #56 -: 16-07-2010, 17:29:21 »

WOW и аз като Дарби мисля, че много често гладуваш, а и по много, но същевременно ти свалям и шапка за волята:)
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Сухо гладуване
« Отговор #57 -: 16-07-2010, 18:54:57 »

 Вики, ти си знаеш...хубаво е да се справяш с трудни изпитания и да тренираш воля, но внимавай все пак да не привикваш; честно, ако си ми дъщеря бих се шашнала да знам какво предприемаш сама.
пази се, мила, да не се увлечеш несъзнателно с усещането, че владееш напълно процесите и себе си.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Сухо гладуване
« Отговор #58 -: 17-07-2010, 10:43:11 »

Приятели, напълно разбирам опасенията ви и ви благодаря за това! :) Вече всичко е наред! Пак казвам, имах си своите (сериозни) причини да предприема едно такова, макар и рисковано, начинание - важното е, че свърши благополучно. Сега определено смятам да се захраня добре и оттук насетне да се отдам на почивка - щом ми мине последният държавен утре! ::)

Просто държах и да споделя, че сухото гладуване наистина е нещо уникално и не е страшно човек да го пробва, ако смята, че има нужда и достатъчно опит. Иначе, разбира се, благоразумието и адекватният подход са си пак на първо място! :)
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Сухо гладуване
« Отговор #59 -: 17-07-2010, 11:14:33 »

Следващия път когато ще реша да гладувам на вода и аз ще пробвам първия ден да е сухо гладуване.
Искам да усетя разликата.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.108 секунди с 23 запитвания.