Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сухо гладуване  (Прочетена 280641 пъти)

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Сухо гладуване
« Отговор #20 -: 03-07-2010, 14:02:31 »

Цитат
    И огънят може да ни стопли, и да ни изгори; както с брадва могат да се секат дърва за огън, така могат да се секат и човешки глави, но ако някой се опита да провежда подобни "експерименти" със себеподобните си, брадвата няма да е крива за това  намигам свиркам си.
Така че, моето мнение е, всичко да си се коментира и обсъжда открито, но, разбира се, с необходимите "предпазни мерки" и т.н.
Много добре казано!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #21 -: 03-07-2010, 14:18:23 »

Вал, ако ,както преценявам по снимката, си вата,   сухото гладуване се понася трудно. Много внимателно трябва. Огромна е разликата между различните типове човеци :)
Малахов постоянно го напомня!  Аз също съм се убедил лично.
 Първо  се  "сверяваме"  по  Аюрведа , след нея вече се чудим за всичко останало. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Сухо гладуване
« Отговор #22 -: 03-07-2010, 17:56:10 »

аз се чудя като съм и трите доши какви са ми характеристиките  ???
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Сухо гладуване
« Отговор #23 -: 03-07-2010, 18:29:53 »

Симонче, и аз имам и от трите доши, затова обикновено действам на принципа "проба - грешка"  :whistling2 - emotloader:. Разбира се, с нужната предпазливост.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Сухо гладуване
« Отговор #24 -: 03-07-2010, 19:00:06 »

Всеки има от трите доши, важното е коя преобладава. Много рядко са тридошовите типове.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #25 -: 03-07-2010, 19:09:00 »

Точно тъй!
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Сухо гладуване
« Отговор #26 -: 03-07-2010, 20:41:32 »

Това - ясно. Само дето при мен наистина са по равно и трите типа - поне доколкото съм определяла от разни тестове за определяне на дошовия тип. Не намирам някоя да преобладава - или нещо не гледам както трябва  ???. Дето се казва - 3 в 1, очаквано лоша комбинация! tooth
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Сухо гладуване
« Отговор #27 -: 03-07-2010, 20:49:48 »

 и при мен е така  ;D
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

georgepeev

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Сухо гладуване
« Отговор #28 -: 05-07-2010, 12:37:30 »

Да споделя, че в петък до събота на обяд изкарах 40-часово сухо гладуване и всичко мина съвсем гладко. Единственото, което мога да отчета е пресъхналото гърло, което го чувствах като схванато или както се случва точно преди да се възпалят сливиците.
Някакви трайни ефекти не мога да отчета. Но следващите два дни бях преизпълнен с енергия. Особено в неделята се подложих на интензивно физическо натоварване и чак се учудих на себе си. Може и да няма съвсем пряка връзка, защото трябва да се има предвид, че преди около две седмици приключих 10 дневна разговарваща диета на плодове и чай.

И да се включа към призивите за безопасност ... Имам дълъг опит с пречистващите диети и въпреки това започнах с 1-дневно сухо гладуване. Който е решил да пробва по-дълги периоди - да се подкове подобаващо с нужната информация!
Активен
Умирайте от смях, за да живеете по-дълго!

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
!
« Отговор #29 -: 05-07-2010, 14:15:35 »

Какво ще препоръчате на мен,аз съм кафа?! :surpris_23: :surpris_22: :whistling2 - emotloader:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #30 -: 05-07-2010, 14:55:56 »

Ти ( поне в това занимание) нямаш проблем. :) Смело.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Сухо гладуване
« Отговор #31 -: 06-07-2010, 21:24:42 »

И аз от темата тук се заинтерсувах, попрочетох и започнах едно 24 часово сухо, и изненадващо много ми хареса като се има предвид, че водното и плодовото са ми много трудни и направо изпреквам от глад (може би защото съм питта).
За сега идеята е да да съм на каскадно, 1 на 1 ден, не съм се теглила и нямам идея какви са резултатите, но и една от моите цели е сваляне на кг. Ще пиша когато има какво.:)
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Сухо гладуване
« Отговор #32 -: 06-07-2010, 23:44:00 »

http://www.lekar.bg/news-45/info-2035/%D0%92.%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BE.%D0%BD%D0%B0.%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BE.%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5.%D1%81%D0%B5....%D1%83%D0%B1%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%82/
според този линк всички сме болни, а и както ще видите най-отдолу на коментарите и съпруга на Вери се е вкючил:)
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Сухо гладуване
« Отговор #33 -: 06-07-2010, 23:48:52 »

Оффффф нали вече няма бутон за корекция и пак в нов коментар ще пиша.
Утре (вече днес 08.07) е екадаши и доколкото знам се препоръчва сухо гладуване.
И за Вики да кажа, че аз си жабурих с зехтин, че нямах друго околу 20 мин.(оправях къщата и така си мина времето) за кофтия вкус и обложения език и действа, реших че само това е подходящо за случая, ако греша кажете.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Сухо гладуване
« Отговор #34 -: 07-07-2010, 09:09:01 »

Тая статия на бас, че я е писала някоя затлъстяла леличка на средна възраст, която цял живот е била на диети от типа "по едно кисело мляко на ден", последвано от периоди на преяждане. Никога не е била нито слаба, нито здрава, въпреки че се е мъчила. И сега я е яд;)
Няма нужда да спорите с такива - дразнете ги с постигнатите резултати.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Сухо гладуване
« Отговор #35 -: 09-07-2010, 07:07:12 »

Оффффф нали вече няма бутон за корекция и пак в нов коментар ще пиша.
Утре (вече днес 08.07) е екадаши и доколкото знам се препоръчва сухо гладуване.
И за Вики да кажа, че аз си жабурих с зехтин, че нямах друго околу 20 мин.(оправях къщата и така си мина времето) за кофтия вкус и обложения език и действа, реших че само това е подходящо за случая, ако греша кажете.

Мерси, Лейла, това е един добър вариант... И все пак, аз имам едно наум по една причина - процесът на храносмилане (на какъвто и да е продукт) започва именно в устната кухина. Затова (наред с много други причини) се казва да се дъвче бавно и добре, докато храната стане почти течна. Тоест, през лигавицата на устата също протича известен процент на усвояване, макар и не така голям, както през стомашно-чревния тракт. В този смисъл поемането на минимални хранителни вещества донякъде противоречи на самата идея на гладуването - организмът да бъде напълно лишен от ресурси. Не знам със сигурност, никъде не съм чела да е противопоказно, това са само мои разсъждения  ;).
А, също така, при продължително сухо гладуване (не за 1-2 дни), когато организмът вече се чисти усилено - токсини излизат от езика без почивка за кафе и санитарен полуден - жабуренето май оправя вкуса в устата, но за кратко, а после става направо страшно. Не съм пробвала със зехтин, но веднъж не се стърпях и си изплакнах устата с вода, без да гълтам и после такава свирепа жажда ме подгони, каквато преди практически нямаше  :-\.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #36 -: 09-07-2010, 10:01:00 »

Вики , по принцип в устата наистина започва разграждането , но само на някои от веществата. На въглехидратите. Отделя се ензимът птиалин, който се смесва с вече раздробената храна и после поемат заедно нататък за доразграждане.

ПРи сухо гладуване  не е необходимо жабурене със зехтин. Самата идея е "суха" . Жабуренето е пренебрежимо слабо и бавно по ефект, в сравнение с най-радикалният метод - сухото, което наред с всичко действа и бързо. Освен това езикът е като индикатор на прочистването -  като се сменят светлосенките и полутоновете :) се правят изводи за самият ефект от гладуването.

На Вери човекът имал много хубав стил  на изказ.. Вери , да го поздравиш от мен.
Мога да помогна с доста по-убедителен аргумент при спор с хора , защитаващи тезата ,че човек е месояден по природа. Всичко това за дължината на червата , за липсата на потни жлези, за концентрацията на солна киселина, за зъбите-резци   ...и т.н. явно не са достатъчни да предизвикат замисляне.
Най- убедителният довод е  инстинктът за убиване, разкъсване и изяждане на момента( без подправки, в суров вид)  на още топлата плячка.  ( Обаче при свободен избор и на друга храна !! То естествено, че ако няма друго, ще ядем каквото има. То и лъвът оставен на глад 10 дни ще подпука и пъпеши и кифли и домати и каквото му видят очите, като това не значи ,че те са му естествена храна  )
Та на защитниците на "месната  теория" ( има ги и тук сред нас ) щом са сигурни в това, можем да предложим  да направят експеримент:  да дадат на детето си (или на някой познат, но по-добре на дете,че е по-непредубедено )  един портокал  ,банан или праскова да кажем. И да измерят кръвно, пулс, а най-добре - пълен биохимичен анализ на кръвта,  както и мозъчна дейност, ниво на стрес..
 След това да заведат децата   в кланицата да погледат как се одират полуживи теленца и прасета, да послушат предсмъртни стонове, да подишат прясна кръв , после да им предложат да вкусят  от още топлото месо.  :Appetit_17: И пак да им измерят кръвно, пулс, ниво на стрес...
Ако  данните съвпаднат , всички ще се съгласим, че те са хищници. ( Защото за хищника това е ежедневие)
И ако същата вечер след  "природното хранене" в кланицата децата заспят щастливо и спокойно още на детското филмче , без особен спомен за "преживяното" , тогава наистина ще сме принудени да признаем, че човек е месояден по природа.     Някой ако иска , може да пробва и да споделя.    :Cherries 

Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Сухо гладуване
« Отговор #37 -: 09-07-2010, 10:38:45 »

На Вери човекът имал много хубав стил  на изказ.. Вери , да го поздравиш от мен.
Мерси!
Така е, има.
:)

Най- убедителният довод е  инстинктът за убиване, разкъсване и изяждане на момента( без подправки, в суров вид)  на още топлата плячка. 
При което изяждане се ядат и кокалите. Те играят роля за алкално-киселинния баланс.
Активен

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Сухо гладуване
« Отговор #38 -: 09-07-2010, 11:56:36 »

Бате Бино, недей така, то голям човек да отиде да види какво става в кланицата, може и да припадне. На мен ми стигнаха сцените от един филм - те бяха последната капка, преляла чашата.
Преди известно време бях чела мисли на известни хора за вегетарианството и една от тях беше: "Сложете при бебето в една кошница заек и ябълка. Ако изяде заека и си играе с ябълката, ще ви купя кола" (цитирам по памет). Та в тази светлина съм убедена, че човек няма месоядни инстинкти, както е при хищниците. В една книга на Дънов обаче наскоро прочетох, че човек се раждал с определено количество месоядни клетки и цял живот води борба с тях.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Сухо гладуване
« Отговор #39 -: 09-07-2010, 15:37:25 »

Цитат
Вики , по принцип в устата наистина започва разграждането , но само на някои от веществата. На въглехидратите. Отделя се ензимът птиалин, който се смесва с вече раздробената храна и после поемат заедно нататък за доразграждане.
Не бяха ли амилаза и малтаза ензимите в слюнката? Заради тях усещахме хляба леко да сладни, когато го дъвчем.
Иначе, точно снощи си го мислех за това с инстинктите на хищниците и детето със заека и ябълката. Малките котенца, например, винаги си играят "на лов", с каквото им попадне. При човешките деца такова поведение липсва напълно - те си играят с цел изучаване и никога нямат за цел нараняване на други живи същества. Щом в младенческа възраст липсва някакъв инстинкт, то значи този инстинкт не е необходим за запазването на живота на съответния вид. Поне аз така смятам.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 23 запитвания.