Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Възпалени венци  (Прочетена 49377 пъти)

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Възпалени венци
« Отговор #20 -: 22-01-2012, 22:22:13 »

За зъбите не знам, ама при прекаляване май боядисват кожата. За морковите говоря.
Активен

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Възпалени венци
« Отговор #21 -: 22-01-2012, 22:52:11 »

Боядисват зъбите, но много трудно. Така че спокойно, зъболекарят е преувеличил доста. :)
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Възпалени венци
« Отговор #22 -: 23-11-2014, 13:20:02 »

Ако умеем освен да гледаме, но и да виждаме причинно-следствените връзки на даден проблем, със сигурност ще го преодолеем по-лесно а и болката, която го съпътства често, няма да е толкова осезаема.

 Достигнах до този извод, с един ден закъснение, поради което ми се наложи да изтърпя кошмарна вечер заради болката, която не ме остави да спя. А по-рано през деня бях отишла в зъболекарския кабинет за да разберем причината, и тъй като се оказа възпаление на дълбок джоб, зъболекарката ми го изчисти. Докато се усетя, ми заби инжекция с антибиотик. Не знам дали защото съм предубедена към тези традиционни лекарства, стоварих вината за последвалата адска болка през деня и цялата нощ точно на антибиотика. В последствие, като размислих трезво, разбрах, че вината си е лично моя, защото от страх изтичах до кабинета, за да стоваря отговорността за моето здраве другиму. Какво трябваше да направя?
Ами просто да продължа да си дъвча карамфилчетата, които са природни антисептици и болкоуспокояващи.

Тъй като за мен е много важно да човъркам за причините, мисля, че съвсем не беше логично да ми се възпали така от нищото, при положение, че само преди месец и половина бяхме почистили зъбния камък, процедура, която правя всяка година.

 След по-обстоен размисъл, смятам, че намерих своя отговор.
В сутринта, преди да усетя първата болка, бях уведомена за заем, който съм мислила, че е на бившия приятел на дъщеря ми.  Сега разбрах, че тя го е изтеглила по негова молба и за негови нужди, но след като се разделиха, той просто прекъсва плащанията. Останали някакви 300 лева, но поради неплащането с месеци, пътят до съда вече е много кратък. Както и да е, помогнах на дъщеря ми да изплати заема, но стреса, който преживях, беше достатъчен за отключване на нещо лошо. Хубавото е, че лошото беше само възпаление на венеца.

Какво ще се случи по-нататък не мога да гадая, но засега намерих мира в себе си, като прежалих парите и казах майната им- те се изкарват.
И по- важното е, че никак не съжалявам, тъй като все едно, че платих един семестър за обучението на детето ми в уличния университет. Каза, че си е взела голяма поука. А и аз също. :pensif_29: Силно се надявам в това.
 
Дали греша или не, само времето ще покаже. :whistling2 - emotloader:

Поздрави сърдечни. :Content_22:

ПП Само не мога да разбера защо иконката слънчице е в синьо? :surpris_23:
« Последна редакция: 23-11-2014, 13:23:20 от миа »
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

awers

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Възпалени венци
« Отговор #23 -: 28-12-2014, 18:40:02 »

По-далеч содата от венците! Не си мийте често зъбите със сода - почиства добре, но венците се отдръпват и оголват шийките, което е болезнено. Казвам го от собствен опит. Водата за жабурене "Елудрил" (розова е) успокоява бързо. Прополисът е добър, но е поне наполовина по-слаб от нея. Години наред си миех зъбите с една билкова паста (не я назовавам, за да не нагазя случайно правилата на форума), но я спрях и сега съм по-доволен от друга, небилкова. Който се интересува за конкретните марки, да се обади на електронната поща.
Активен

julietarajnova

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Възпалени венци
« Отговор #24 -: 09-02-2016, 12:57:49 »

 Препоръчвам ви д-р Кобакова.
 Зъболекарският  кабинет се намира в кв. ИЗТОК, ул. АКАД. МЕТОДИ ПОПОВ 1А. Изключително добър специалист и страхотен човек,винаги усмихната и позитивна. Работи с много модерна техника и всичко е бързо и безболезнено. Има уеб сайт:  http://mydentist.bg/  от където можете да си запазите час или просто да питате нещо.Ето и тел:(0888 757-153.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Възпалени венци
« Отговор #25 -: 09-02-2016, 14:24:15 »

Аз имам също пародонтоза и използвах съветите на Д -р Таргова, която работи във Варна.Тя е пародонтолог и съм много доволна.Първоначално ми направи почистване на зъбния камък.А след това 10 процедури с високочестотен и енергийно - възстановяващ лазер.Изписа ми вода за уста Елудрил.Каза да спра употребата на всичко друго.Така правих около месец.А след това направих жабурения пак с Елудрил, но по - разредена.Направих също специални генетични изследвания , от които се установи коя е преобладаващата бактерия предизвикваща пародонтозата и има ли някаква връзка с друго заболяване.Сега вече ми препоръча използване на отвари, прополис, сребърна вода, паста с турманиеви съставки, алое, цитросепт.Доволна съм, даже много.Нямам болки.
Трябва да намерите добър специалист - пародонтолог, който може да ви препоръча за вашият случай какво е най - удачно.Д - р Таргова е наясно и с природолечебните процедури за пародонтоза и възпаление на венците.Заболяването е хронично - дали възпаление или пародонтоза.Затова трябва да се вземат мерки и да се следи състоянието на всеки 2 - 4 - 6 месеца.Едно възпаление минава, обаче след време пак се появява.Зеленолистните също помагат стига да могат да се приемат.Много хора, аз също имам проблеми дори от приема на зелени смутита.Така,че внимавайте ако имате някакъв проблем.
Аз направих домашна паста с Алое - алое / Алое вера / -1 листо+ 1 ч.л. сол, 1ч.л. кокосово масло или зехтин, няколко капки ментово масло и масло от карамфил.Всичко се разбърква и се мият зъбите.Зъбите трябва да се почистват с конец или специални четчици, изписани от пародонтолог.Използвам и вода за венци, която е с луга.Има също добър ефект.Правих и жабурения с разтворена във вода стипца.Всички тези мерки вече около 6 и повече месеца дадоха резултати.
Поздрави !
Активен

Valko78

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Възпалени венци
« Отговор #26 -: 12-02-2016, 22:23:28 »

Аз също имам пародонтит правиха ми снимка и ми казаха, че след проведено лечение с антибиотик ще се оправят нещата и когато след 10 години венците са на същото положение ще черпя. Не приех това и предприех гладолечение с по 4 малки ябълки на ден и по малко вода. Кървенето на венците продължи до 8 ден венците почнаха да се смъкват полека още от началото на 5 ден гледам намалят и подутините които имах и венците от ярко червени сега отиват към по-тъмно розови сега на 11 ден. Знам че има още дълъг път да извървя, но аз вярвам че всеки който се ражда здрав и в последствие се разболял или влошил му е заложено да бъде здрав просто трябва да намери правия път!
Активен

vessella

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Възпалени венци
« Отговор #27 -: 21-11-2017, 13:06:23 »

Здравейте приятели! Днес ходих на почистване на зъбен камък и сега венците са ми малко възпалени. Казаха ми да си купя вода за уста Fludril. Незнам какво съдържа но може ли да ми препоръчате някакво алтернативно средство? Благодаря предварително!
 

Предлагам ти да използваш продукта САНТАМЕНТ , изцяло на билкова основа . Може да посетиш страницата http://santament.com/ . Аз имах същите проблеми и този продукт ми помогна много . :) :Content_22:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Възпалени венци
« Отговор #28 -: 21-11-2017, 13:50:31 »

На мен пък ми помага водороден прекис 3%, който върши абсолютно същата работа , с една немаловажна подробност: по-евтин е 187 пъти!  tooth tooth  ( САНТАМЕНТ: 200мл  са 15 лв, 1л = 75 лв. ПРЕКИС: 1л. 30% прекис е 4 лв. Като се резреди 1:10 , тогава 1л. 3% прекис е 0.40 лв.  75 лв е 187 пъти повече от 0.40 лв  tooth )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

teao

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Възпалени венци
« Отговор #29 -: 28-03-2018, 16:55:01 »

Здравейте,
ще споделя и моите наблюдения върху напълно излекувана парадонтоза за около 2 години.
Процедурите бяха следните- вечер жабурене с олио поне 10 мин, миене на зъби. След това жабурене с прополис.
Ама не тоя прозрачния от аптеката, а домашно приготвен- в 1 шишенце медицински спирт 95% (100-150 мл) се слага една пръчица прополис- 6-7см, нарязана на малки парчета. Това седи 3-4 месеца и се разклаща редовно. Аз си правя по 5-6 бройки, да си имам. След това се разрежда около 1:1, трябва да е като силен алкохол, трудно търпим и се жабури 2 минути. Зъбите се мият на сутринта. Нормално зъбите стават кафяво жълти и след това и четката.
Клеевата тинктура която се продава, според мен е смешно слаба и няма нищо общо с този прополи, той е тъмно кафяв и непрозрачен.

Поздрави!
 
Активен
 

Страницата е създадена за 0.131 секунди с 23 запитвания.