Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Възпалени венци  (Прочетена 49378 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Възпалени венци
« -: 23-06-2010, 14:40:52 »

Здравейте приятели! Днес ходих на почистване на зъбен камък и сега венците са ми малко възпалени. Казаха ми да си купя вода за уста Fludril. Незнам какво съдържа но може ли да ми препоръчате някакво алтернативно средство? Благодаря предварително!
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Възпалени венци
« Отговор #1 -: 23-06-2010, 15:21:49 »

 По хубаво нещо от прополиса(пчелен клей) за устната кухина и възпалени венци няма.Казвам го защото аз имам проблем с венците от доста време.В някои аптеки съм виждал разтвор от прополис за впръскване специално за такива проблеми.
 Други вариант е комбинацията от жабуркане с Биоцитрин или Цитросепт(екстакт от семки на грейпфрут-има го в повечето аптеки)+жабуркане с зехтин.
 Има и различни билкови комбинации като дъбова кора накисната в оцет,смардлика и др..но горните са по лесни за изпълнение :Content_22:
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Възпалени венци
« Отговор #2 -: 23-06-2010, 15:29:44 »

Благодаря за отговора! Ще се опитам да намеря прополис за впръскване. Имам и цитросепт но той е вкъщи във Варна за съжаление. Щеше да ми свърши работа.
Активен

Renki6

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Възпалени венци
« Отговор #3 -: 23-06-2010, 16:15:34 »

Жабурене с лайка.Тя е незаменима при всякакви възпаления.За прополиса съм съгласна,но в случай ,че не намериш...
Активен
"Аз съм единствената,която мисли с моя ум.Аз съм властта и силата в моя живот!"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Възпалени венци
« Отговор #4 -: 23-06-2010, 18:08:43 »

И жабуренето с кислородна вода помага :)
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Възпалени венци
« Отговор #5 -: 23-06-2010, 21:21:13 »

И временно се въздържай от твърди храни (ядки) за да не се набиват между венците и зъбите докато дъвчиш.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Възпалени венци
« Отговор #6 -: 23-06-2010, 22:12:22 »

Прополисът може и да го смучеш както си е цял. Лайката помага, както и смрадлика. Има един препарат Сандрин на основата на смрадлика.
http://www.framar.bg/%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BD-pid18001363.html

Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Възпалени венци
« Отговор #7 -: 24-06-2010, 07:12:25 »

Деси , как точно ти чистиха зъбният какмък ?
Активен

Тедко

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Възпалени венци
« Отговор #8 -: 24-06-2010, 12:54:51 »

Здрасти, Деси! :)

На мен ми помагат зеленолистните зеленчуци. Около 2 години имах проблеми с кървящи венци и едва от скоро след като започнах да ям задоволително количество зеленички на ден, венците ми се оправиха. Преди няколко дни ми се наложи да погладувам за няколко дена и венците ми отново се възпалиха.. започнах да хапвам зелено и пак се оправиха!

Прилагам ти и една извадка от The Sunfood Diet на David Wolfe, която може да ти се стори интересна (надявам се, че знаеш английски):

Цитат
"Chewing green leaves helps clean and repair the teeth. I like to say in my seminars, "A few days of 'leafarianism' (eating leaves) naturally brushes the teeth and helps heal mineral deficiencies."

Wadging like the primates is an excellent way to heal the mouth of pyorrhea, gum disease and cavities. Wadging means to load your mouth with greens and chew and compress the pulpy matter into the teeth and gums like a ball-player who chews tobacco. Continue to chew and compress the pulpy matter in the mouth for 30 to 45 minutes without swallowing. Years ago I did this every day for weeks at a time for lunch by chewing on mouthfuls of wild malva for 20-30 minutes - wadging with wild food heightens the healing potential."

Желая ти бързо оздравяване!  ;)
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Възпалени венци
« Отговор #9 -: 24-06-2010, 20:31:10 »

Много благодаря на всички за полезните съвети! :flowers2:Ами аз мислех утре да ходя да си търся нещо от аптеката понеже днес бях на работа но венците ми се оправиха т.е не кървят. Учудващо бързо ми мина възпалението.
Титан първо ми правиха почистването с някакъв уред което беше доста неприятно и след това с ултразвук.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Възпалени венци
« Отговор #10 -: 24-06-2010, 23:34:08 »

Мина ти , защото изобщо не е било възпаление :)
Просто са били травмирани венците ти. Аз и затова не дадох моята си препоръка , защото съм наясно че е за други случаи. :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Възпалени венци
« Отговор #11 -: 25-06-2010, 07:50:35 »

Естествено хехе ..при почистването на зъбите венците се нараняват и започват да кървят . Най-добре се почистват със сода под налягане .
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Възпалени венци
« Отговор #12 -: 25-06-2010, 22:14:24 »

Ами да оказа се фалшива тревога! Зъболекарят ми каза че ще отнеме около месец да се оправят венците ми но явно не позна.
Титан точно това почистване ми правеха но преди това имаше механично с някакъв уред което си беше неприятно.
Активен

rumivn

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Възпалени венци
« Отговор #13 -: 09-01-2012, 19:45:31 »

Здравейте,

Казаха ми, че за възпаление на венците много помага отвара с лайка и сода бикарбонат.
Някой знае ли как точно се приготвя и в какво съотношение?
Активен

яна

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Възпалени венци
« Отговор #14 -: 10-01-2012, 22:31:07 »

Здравейте, и аз се реших да пиша в този чудесен форум. На кратко- 25 годишна, от 9 години съм наясно с литературата за правилно хранене и гладуване, прилагам без да стигам до крайности. Не употребявам никакви животински храни, както и разните безмислици по пакети и опаковки. Храня се с плодове, салати, ,масла,ядки, семена, боб, картофи и т.н. Ям разделно, чувствам се добре. Лекарства не приемам, старая се да живея по близко до естественото. Но... От 2 години ми се появи чувствителност на зъбите, в шийките. На зъболекар казаха, че  емайла се е изтрил от миене. И за да не се задълбочава започнах да ги мия по кратко и не търках отпред много. Но от това венците се вдигнаха и зъбите ми се покриваха с някакъв налеп, който вечер едвам премахвах. Спрях пасти от измислените и се мия със ''Супирвики''. Но лятото, особено след ядене на домати зъбите ми буквално ставаха грапави. Пак отидох на зъболекар и каза, че имам гингивит, лек. А изтриването, не е толкова много, но се запълва с този бял налеп и не може да се разбере защо става това. Друга зъболекарка казва, че венеца секретирал ,защото е възпален. А един ми каза, че отивам към парадонтит. Започнах да жабуря вода за уста от карамфилово и ментово масло, както и билки. Започна леко подобрение, но не особено. Накрая преди няколко дни ми казаха, че трябва да си снимам зъбите да се види има ли топене на костта. Направо откачам от такива процедури, нали се вижда, че нямам джобове, всички зъби са си мои... И последното, което стана ме притесни много. Зъболекар ми каза, че явно всичко идва от нощно скърцане със зъби. И предложи да направим шина за спане. Съгласих се и отидох за мярка. Но това ми беше най-голямата грешка. Мярката се взима с някакъв гел. Когато се прибрах зъбите ми бяха жълти, отващо към оранжаво в шийките. Не са били ослепително бели, но не и жълти целите. И също така венците горе се отдръпнаха още и подобрението от предишните дни изчезна. Сега съм така, пробвах с кислородна вода, почти без успех. А и гледам да не раздразня пак емайла. В петък съм да взема тия пусти шини. Обръщам се към вас за съвет или някакви идеи защо се случва това с венците ми. И това оцветяване така ли ще остане? Не ми се мисли да се впускам в избелвания и да закъсам още повече. Възможно ли е това да е нещо като зъбен камък? Но до сега не съм имала, а и не пуша, не пия кафе. А и как стана за 1 час. Простете за дългите обяснения.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Възпалени венци
« Отговор #15 -: 11-01-2012, 00:40:05 »

 Аз лично мисля ,  че прекалено сложни задачки ни поставяш , Янче. Щом 5 стоматолози имат 6 мнения, как ли да го измислим ние , дето не сме стоматолози :)
Твоите се били изтрили от миене , моите пък се били изтрили от ядене ..( така ми каза моята любима стоматоложа)
Според мен категорично мнение никой не може да даде. Прекалено много фактори биха могли да влияят. А няма как да се отграничи . Може дори наследственост да е , ама айде някой да каже колко процента е наследственост, колко е от неправилно хранене, колко е от неправилна житейска посока.. (ако вземеш да залитнеш по Л. Хей ..)
Резонно е да пробваш това -онова  и да гледаш как ще се повлияе. Ама  за два-три дни няма да си покаже :) ( особено ако ще отива към парадонтоза )
И в такъв смисъл ,май ще се наложи да стигнеш до крайности :)
(В оздравяването думата "крайности"  не носи обичайният смисъл :) . Точно това , което е "крайно" за един, може да му спаси живота или поне да го изцери :) )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Възпалени венци
« Отговор #16 -: 11-01-2012, 10:45:34 »

На мен ми се появи подобен проблем, когато преди година и нещо ми чистиха зъбен камък, доста време след това когато се четкам със сода или сол имах направо нетърпими болки. Пооправих се с кислородна вода (също доста ме боля и от нея) и клеева тинктура (не едновременно). Жабуренето с клеевата тинктура (30 капки на 100 мл. хладка вода) стяга венците доста осезаемо, но малко боядисва зъбите. Кислородната вода си я правя по-силничка от препоръчаното от Неумивакин, ама аз съм й свикнал. И на мен ми се появяват налепи от време на време, предполагам че се задържат поради липсата на гланц по емайла на оголените участъци, оправя се с гланциране (с една такава гумена ролка на зъболекарската машинка), но поради изтънения емайл в тези места, не се навивам на подобна процедура. Отдавна изхвърлих купешките флуорни пасти за зъби, много рядко ползвам детски пасти без флуор, иначе със сол и веднъж седмично - сода.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Възпалени венци
« Отговор #17 -: 11-01-2012, 11:22:00 »

 :kisss:Mай и при мен се появи след почистване на зъбен камък.Добре, че го направих късно.Има доста добри рецепти от Петър Димков и Петър Дънов.И при йогите!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

яна

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Възпалени венци
« Отговор #18 -: 11-01-2012, 20:39:51 »

Дадохте ми теми за размисъл, благодаря.
Активен

яна

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Възпалени венци
« Отговор #19 -: 22-01-2012, 22:02:16 »

   Здравейте! Изчаках да видя как ще се развият събитията с моите зъби. Зъболекарят ме убеждаваше, че захапката ми не е нормална и от там се получило възпалението на венците. Също и че зъбите ми са изтрити от тая захапка и ще се наложи да ми ги удължи с фасети. А оцветяването било от моркови, защото ме попита как се храня и аз му обясних накратко. Това ми се стори много налудничево и естествено не се върнах там. Оцветяването ми го почисти зъболекар от поликлиниката, който ми каза, че бая са преувеличили ''диагнозата''.От едно леко възпаление на венците ме изкараха трагичен случай. Зъбите си върнаха естественият цвят чрез почистване със сода, с някакъв уред. Венците ми са леко зачервени тук-таме, пак жабуря ментово масло във вода. Имате ли някакви наблюдения как се отразява жабуренето на шафран или пък кокосово масло? Кислородната вода вреди ли на емайла, чувала съм че го разграждала?Добре, че разбрах от вас, че клеевата тинктура боядисва зъбите, че и към нея се бях засилила. Лека вечер и внимавайте с морковите, че по слюнката се оцветявали зъбките оранжеви. Е такава глупост не бях чувала до сега.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 22 запитвания.