Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Натурална козметика  (Прочетена 253096 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Натурална козметика
« -: 24-04-2009, 18:18:06 »

Искам да споделя с вас каква козметика ползвам, преди 1година преминах изцяло на органична.
-лосион за почистване на грим-100мл.розова вода с 20мл.масло от жожоба/преди употреба хубаво се разтръсква шишенцето/
-део-натурален кристален камък
-масло за тяло и за предпазване от слънцето-кокосово
-шампоан-бебешкия на Веледа с невен
-почистване на лице-гел на Natural being
-дневен крем-на Natural being/напоследък не съм ползвала/
-ексфолираща маска-аспирин с мед
Убедих се, че колкото по-малко неща ползвам толкова по-добре.
Очаквам и вие момичета да споделите каква козметика ползвате. :)
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Натурална козметика
« Отговор #1 -: 24-04-2009, 18:36:47 »

А какво мислите за маслата на Икаров- те дали са безвредни?   Накупих си няколко, много съм доволна :), само че попиват по-бавно в кожата отколкото обикновения крем и мляко за тяло..

desi82Нямам какво да споделя  ;D  ползвам масова козметика ....Но напоследък усещам, че почва да ме дразни (като усещане, допир) , изглежда от храната съм станала по -чувствителна  ;)
« Последна редакция: 24-04-2009, 18:42:45 от radosti »
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Натурална козметика
« Отговор #2 -: 24-04-2009, 21:15:22 »

Ето какво най-често ползвам:

* тоник - розова, лавандулова, лайкова... вода, с малко натурален ябълков оцет
* ексфолиант - в момента е царевично брашно и по-рядко си забърквам разни други смеси, но тази година ще си направя брашно от гроздови семки и него ще ползвам
* за измиване - имах едни натурални сапуни за лице (подариха ми ги - от щатите), а сега ползвам един на рефан с кал от поморие
* маски за лице - само домашно направени, най-различни
* за защита от слънцето - кокосово или масло от шеа
* балсам за коса - не ползвам, а само обливам косата след измиване с разтворен във вода ябълков оцет с коприва
* не ползвам кремове и лосиони, а само маслата (лечебното масло с няколко капки етерични масла). Също съм ползвала и на LUSH massage bars, те са страхотни, но в България ги няма.

На Икаров преди години купувах, но вече не. Нещо се бях разочаровала от кокосовото и шеа масло и оттогава не съм взимала. Пък и предпочитам да си взема маслата, които стават и за консумиране, понеже би трябвало да са много по-пречистени и без добавки (например масло от гроздови семки, от кайсиеви ядки...)
Деси, кремовете на Natural being имат ли парабени?
Активен
Духът владее материята!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Натурална козметика
« Отговор #3 -: 25-04-2009, 08:49:05 »

Ами аз от Икаров ползвам само маслото от жожоба и си правя лосионче за почистване на грим. Много съм доволна. А кокосовото ми е органично /нa Natural ways/ и го ползвам и за бонбонки и торти.
Козметиката на Natural being е австралийска, органична, съответно няма парабени и има сертификат на BDIH. На базата на мед от Манука и етерични масла. Ползвам я вече година и е много икономична.
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Натурална козметика
« Отговор #4 -: 26-04-2009, 01:59:21 »

За лице чат-пат мажа крем с ирис на Веледа (много е добър), имам един лосион само с билки, но не съм го правила аз, та може да има и разни добавки... И една пяна ползвам за почистване на лицето, но не е натурална. Деси, ще пробвам твоето гелче скоро ;)

Маски отдавна не си правя, нито на косата, нито на лицето... Като по-малка бърках хума с разни работи.

Шампоан за коса, в момента ползвам на Логона, а балсами и подобни си ги купувам от салона на фризьорката - некомерсиални.

Не ми се занимава все още да си бъркам сама... Но сигурно и до там ще стигна. :)
Интересни неща споделяте, момичета!! Браво на вас!

А какъв е този кристален камък??
« Последна редакция: 26-04-2009, 02:01:30 от Radula »
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Натурална козметика
« Отговор #5 -: 26-04-2009, 07:46:08 »

Радула, този натурален кристален камък е на Локситан и е напълно безвреден. Използва се вместо део, няма мирис. Намокря се камъчето и с него се мажат подмишниците, остава се да засъхне и се обличаш. Предпазва от неприятна миризма, но не подтиска потните жлези. Скъпичък е, но е страшно икономичен и ще ми стигне поне за 2-3години така като гледам. :)
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Натурална козметика
« Отговор #6 -: 26-04-2009, 13:42:12 »

Ооо, супер, откога си търся нещо такова!!!!! Бях си купувала на Авен и на Виши, уж и те безвредни, не знам какви, нямаха много ефект, особено това на Виши.
Но тези дни ще посетя Локситана :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:Натурална козметика
« Отговор #7 -: 27-04-2009, 20:49:00 »

Много полезна тема!
Давате чудесни идеи.Записвам си всичко ;D
Аз лично почти нищо не използвам,но трябва да се замисля...
Иначе сапун-натурален домашен от зехтин.
Има 1 крем-Vitassin.Мн.го тача!! на билкова основа е,страшен.
Преди години се изгорих от вода,целия ми гръб и част от корема в мн.тежка степен.бинтове,истории,не можех да се движа 1 мес. И ми казаха,че със сигурност ще остане голяяям белег,НО няма и следа благодарение на този крем.
От тогава го ползвам за всичко,лице тяло,за зарастване на рани,от изгорено;препоръчах го на пр-ли и те са супер доволни.На 1 пр-ка й се управи лицето с него.

Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Натурална козметика
« Отговор #8 -: 27-04-2009, 20:57:04 »

Jaki, откъде си купваш крема Vitassin и на каква цена е? И най-важното- за стрии дали ще помогне  ;D
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Натурална козметика
« Отговор #9 -: 27-04-2009, 20:59:21 »

И аз знам за този Витасин - уникален наистина. Лекува изгоряно дори в най-тежка степен.
Продава се в аптеките, не е скъп. За стрии.... май не помага, но не съм 100% сигурна.
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Натурална козметика
« Отговор #10 -: 27-04-2009, 21:30:09 »

Крема Витасин можеш да си го купиш от аптеките. Струва около 4лв.. Собствениците живеят в Смолян,ако са си още тук.СТРАХОТЕН крем е,пише че помага и за псориазис!!! Крема го знам още когато не беше пуснат в масова употреба,за съжаление тогава беше още по-хубав ! Винаги имам от него в хладилника.
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Натурална козметика
« Отговор #11 -: 27-04-2009, 22:02:33 »

Това е като Родопското чудо... Само съм чувала, не знам защо още се поврътвам и не си купя. Дали наистина във всички аптеки ги има?

Ето тук във форума на беинсадоуно има една хубава рецепта как да си направим вълшебен мехлем http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=5663

Междудругото, това мисля, че е добре да иде и в темата "Здраве".

Радост, за стриите съм изчела какво ли не - нищо не помага... Даже процедурите с лазер само ги позаличават, за пълно изчезване трябва сериозна пластична операция. С времето избледняват, може да ги стимулираш с кремчета от рода на това от шеа в сайта, но по принцип това, което кремчетата правят е просто да повишат циркулацията на кръвта в зоната, където се прилага. Стриите са деформация на средния слой на кожата, а не на повърхностния, тоест нищо което мажеш на повърхността няма да ги заличи...  :-\
« Последна редакция: 27-04-2009, 22:06:03 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Натурална козметика
« Отговор #12 -: 27-04-2009, 22:27:13 »

А този крем дали става и за акне и белези от акне...
Активен
Духът владее материята!

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Натурална козметика
« Отговор #13 -: 27-04-2009, 22:44:30 »

Забравих да ви разкажа един слачай,във връзка с крема Витасин.Тогава живеехме в София,а синът ни беше на 4годинки.Взимаме го с нас в София и забелязваме,че има червено петно с форма на кръг на ръката.До тогава не знаех,че от болна котка може да се заразиш с гъбички по кожата.Имах крема и го намазах един път,като нямах представа какво е това кръгче.След няколко дни го заведохме на кожен лекар. Лекарката като го прегледа ме попита дали сме го мазали с нещо и аз и отговорих-с крем Здраве/не й казах истината/,а тя в недоумение, каза:-За първи път виждам гъбично заболяване да е засъхнало,без да е лекувано с нищо!!! Не ни изписа никакви лекарства,защото нямаше нужда...!
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Натурална козметика
« Отговор #14 -: 27-04-2009, 22:49:19 »

Мисля, че помага и при акне и белези от акне, да.

Много интересно, в едно от хилядите сурови клипчета, които изгледах, някой споменаваше, че са му се махнали стриите от суровоядството! Изуми ме това! Но може и да съм недочула нещо... ако се сетя в кое клипче съм го чула, или може и да съм го прочела някъде... Ако пак попадна, ще споделя.
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Натурална козметика
« Отговор #15 -: 27-04-2009, 22:53:15 »

И на мен ми се върти някакъв подобен спомен - вече нищо не ме учудва, попадала ми е информация за такива невероятни чудеса, които са вследствие на суровоядството...
Активен
Духът владее материята!

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:Натурална козметика
« Отговор #16 -: 27-04-2009, 23:43:36 »

Да,крема лекува и акне;моя приятелка постоянно имаше проблеми,и сега няма и следа.
Екзема,псориазис,и всякакви кожни лекува.така поне пише на листовката.
Сега като се прибера ще заредя-витасин,розова вода,розово масло,някой от продуктите за които пишете;ако се сетите за още нещо приемам идеи :o

розовото масло чисти черния дроб:
http://www.chambersz.com/index.php/content/view/6460/112/

Залагам на българското!!! :P
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Натурална козметика
« Отговор #17 -: 28-04-2009, 10:12:44 »

Много интересно, в едно от хилядите сурови клипчета, които изгледах, някой споменаваше, че са му се махнали стриите от суровоядството! Изуми ме това!

Значи да дерзая  ;D
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Натурална козметика
« Отговор #18 -: 28-04-2009, 19:20:54 »

Току що разбрах, че основата на Витасина е... заешка мас  :o УЖАС!!!
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Натурална козметика
« Отговор #19 -: 28-04-2009, 22:01:22 »

Радулка-сладурка,мисля,че основата е свинска мас,защото ако крема не се държи в хладилник,а на топло, започва да мирише на гранясала свинска мас.Но важното е,че крема е ефикасен!
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....
 

Страницата е създадена за 0.077 секунди с 22 запитвания.