Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пречистване на слузта от организма  (Прочетена 120599 пъти)

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !


Пречистване на слузта

За тази цел се взима 150 г настърган и разтрит на каша хрян и в него се добавя сокът от два-три лимона. Тази смес спомага за разлагането на слузта в местата на нейното натрупване без увреждане на слизестите ципи, не дразни бъбреците, жлъчния мехур и храносмилателния тракт.

Сместа се приема два пъти на ден по половин чаена лъжичка на гладен стомах. Особено се препоръчва за отстраняване на слузестите натрупвания в белите дробове, носоглътката, а така също в синусите.

Хрянът с лимон е и силно пикочогонно средство, особено ценно при отоци и воднянка.
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #1 -: 19-05-2009, 23:18:19 »

Супер, Ками, много мерси! :))
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #2 -: 20-05-2009, 23:55:25 »

Отдавна бях решила да го направя, но сега ми напомни за това, благодаря ти! Определено имам нужда в момента, само да видя дали ще си намеря хрян, май на есен се намира повече.
Как се стрива на каша, хряна, който съм си купувала, е нещо като корен с дървовидна структура, стои на съчки - как се стрива такова нещо - хм, сигурно с ренде ще стане нещо. Или може би съм купила някой, който е бил стар или неподходящ.
Активен
Духът владее материята!

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #3 -: 21-05-2009, 08:19:23 »

Ками, благодаря! Ще я направя тази рецепта.

Мер, да не си купуваме хряна от едно и също място  :D; сигурно лимончето ще му помогне да добие кашав вид.

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #4 -: 21-05-2009, 11:59:15 »

И аз наесен мисля да го пробвам,че сега хрян не съм вижала.
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #5 -: 24-05-2009, 22:32:22 »

има и сега хрян, многогодишно растение е, поне в нашия двор расте. даже се за4удих дали наистина е хрян и се разрових за снимка, с която да го сравня и намерих това : http://www.doctorbg.com/page.php?id=13298
това, което е на снимката е същото, което имам и аз, но странно 4е до сега не съм го виждала да цъфти. или може би не съм го забелязала
а в рецептата предполагам, 4е се ползва само корена, нали? а може ли да се смеси 4аст от корена с изсушени и стрити листа?
есента се намира пове4е, защото се използва в приготвянето на зимнина като стабилизатор-в трушии и в киселото зеле. така поне съм 4ула  ::)
Активен

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #6 -: 26-05-2009, 00:09:24 »

Кате, благодаря ти за информацията  :)
Това пречистване и аз мисля да го оставя за на есен, че сега ще ми станет прекалено много нещата  :D
А това за листата е добро като идея, но мисля че ефектът ще е по-добър и витаминозен ако листата са пресни и зелени ( т.е. ако се прави сега ).
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #7 -: 26-05-2009, 11:06:20 »

Ето една статия на Дар център:

Хрянът като лекарство

 • Използва се срещу стенокардия и извеждане слузта от организма и други заболявания

Хрянът има изразено противослузесто свойство, очиства организма от слуз, отпушва задръстванията в него. Усилва работата на стомашно-чревния тракт, повишава апетита, спомага за намаляване на киселинността, използва се при заболявания на жлъчния мехур и атония на дебелото черво.

Хрянът е отлично пикочогонно средство.

Той се използва при камъни в пикочния мехур, ревматизъм, подагра и заболявания на дихателните органи с влажна кашлица.

Отдавна са известни начините на лечение с хрян на сърдечно-съдовите заболявания, например стенокардията.

За целта се настъргва пресен хрян, взима се 1 чаена лъжичка от него и се добавя пчелен мед, като сместа не бива да надвишава общо 1 супена лъжица. Изяжда се на гладно 1 час преди закуска. Взима се не повече от 30 дни. При неприятни усещания дозата на хряна може да бъде намалена, но постепенно отново се увеличава до 1 чаена лъжичка. Лечението не бива да се повтаря по-рано от 2 месеца. По време на лечението не се пуши, не се пие алкохол и човек не бива да се пренапряга.

Препоръчва се да се направят 5-6 – месечни курсове в продължение на 3 години.
Хрянът притежава и извънредно силни противосептични свойства. Даже малко парченце от него, поставено в различни туршии, ги спасява от плесенясване и разваляне като подобрява и вкуса на продуктите. Понякога, за да бъде омекотен острия му вкус, хрянът се смесва с орехи, лимонов сок, с прясно настъргано цвекло или сок от него.

Препоръчвам едно прекрасно средство за очистване на организма от слуз, което не дразни слизестата обвивка:

Взимат се 150 г хрян, счукват се на каша, добавят се към нея сок от 2-3 лимона и се смесва. Тази смес се приема 2 пъти дневно по половин чаена лъжичка на гладен стомах и веднъж преди обяд. Този “сос” се смята за пресен и годен за употреба, ако престоял на студено не повече от една седмица.

Отначало употребата на хряна предизвиква сълзи, неприятни усещания в главата, но лечението трябва да продължи няколко дена. Ако тези усещания изчезнат, това означава, че организмът се е изчистил от слузта. След това изпийте пресен сок от моркови преди храна. Той ще помогне да се изведе от организма слузта, която се е разтворила от хряна и ще укрепи слизестите обвивки на целия организъм.
Активен
Духът владее материята!

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #8 -: 26-05-2009, 13:48:25 »

а дали става за кърма4ки? все още кърмя сина си, но ми се иска да го пробвам, защото имам вагинално те4ение, което ме мъ4и ве4е 3ти месец. вмъквам малко предистория-и преди ми се е слу4вало да имам такова те4ение, но много слабо и за много кратко. преди да забременея също имах и са ми казвали и "гъби4ки", и "нормално е" така 4е не знам и аз какво да си мисля, във верността на партниора ли да се съмнявам или просто в организма ми има проблем с последствията от лошите хранителни навици.

в на4алото на март, въпреки кърменето, направих едно кратко гладуване-5 дни на плодове и 4ай, просто усещах 4е имам нужда от разтоварване и пре4истване, гърбът ми беше целия в пъпки, 4увствах се постоянно отпаднала и в лошо настроение, раздразнителна и с излишни килограми. колебаех се дали да го правя зареди кърменето, но реших, 4е ако не се по4увствам добре на 2-3 ден ще го спра. издържах, но за съжаление не се захраних правилно. от тогава запо4на по малко и постепенно се засили вагиналното те4ение, което в момента прили4а наистина на слуз.
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #9 -: 26-05-2009, 14:45:18 »

Кате, докато Мер се включи - предполагам, че не е противопоказно за бременни и кърмачки. В противен случай в източника биха го споменали изрично.

За хряна съм чела, че действа като диуретик. Ако забележиш нещо подобно, би трябвало да увеличиш приема на течности.

В интернет още не съм срещала експерт, който да насърчава бременна или кърмачка да прави пречиствания, но ми се струва, че е повече от предпазливост да не се навреди от незнание или неправилно изпълнени процедури. На въпрос за гладуване и кърмене Д-р Даутов отговаря на своя пациентка, че психическото й състояние (колебание, чувство за вина, страх да не навреди на детето и т.н.) възпрепятстват истинския оздравителен процес на организма и е хубаво да изчака. Така, че ако не е противопоказно - действай в зависимост от своята настройка.

А за течението може да ти помогне аромапревръзка с бадемово масло и масло от чаено дърво (30 мл + 10 капки; накапват се по 7-10 капки от сместа)
« Последна редакция: 26-05-2009, 15:05:04 от vladi »
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #10 -: 26-05-2009, 16:38:02 »

Кате и аз преди година имах хронична кандида, но се излекувах с пробиотици/лактобацилус ацидофилус/ и от тогава нямам проблеми. Сега си ги взимам профилактично.
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #11 -: 26-05-2009, 17:12:28 »

Влади, тази аромапревръзка тампон ли е всъщност?
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #12 -: 26-05-2009, 22:16:01 »

Влади, и аз за аромапревръзката да питам-слагам бадемовото масло и маслото от 4аено дърво върху обикновенна превръзка ли?

Деси, от къде ги вземаш пребиотиците и какво представляват?
Активен

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #13 -: 27-05-2009, 01:17:27 »

В такива случаи с гъбички е много услешно лечението с естествено захаросан мед. Намазва се тампон с мед и се слага веднага преди лягане, маха се чак на сутринта, а лечението продължава 10 дни. А ако е необходимо след кратка почивка може да се повтори.
Важно е да се използва захаросан мед, защото първоначално гъбичките са привлечени точно от захарта, но след това активните вещества на меда ги унищожават. В зависимост от това какво е количествота на гъбичките, може да има парене, неприятно усещане през първите дни за около 20 мин, но това е нормално.

Друга рецепта, която също много ми помогна преди време в борбата с трихомоните и кандидата, е тази :
Прави се коктейл от 2 лъжици прясно изцеден сок от лимон ( аз направо ползвах половин, а понякога и цял лимон ), 1 чаена лъжица мед и 1 скилидка чесън ( счукан в саханче ). Заливат се с топла вода, докато се напълни чаша от около 200 мл. Пие се на малки глътки.
Прилага се 10 дни ( мисля, че пиех сместа 3 пъти на ден ).

Тогава, за да атакувам от всякъде " гостите " пиех горната смес, вечер преди тампона си правех вътрешни промивки с вода и цитросепт, след това тампона с мед, а сутрин, след като махнех тампона пак си правех промивки . . . лечението при мен даде наистина добри резултати   ;D

Успех  :)
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #14 -: 27-05-2009, 07:12:50 »

Радулче, става и тампон за 3-4 часа.

Кате, обикновена превръзка.

Прилага още 2-3 дни след настъпило излекуване. Добре е да се засили приема на зеленолистни, чесън, зехтин, храни с витамини от група B, желязо, магнезий, селен, цинк; да се намали консумацията на захар (плодове, вино).

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #15 -: 27-05-2009, 10:02:13 »

Кате, пробиотиците си ги взимам от Аквасорс.
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #16 -: 27-05-2009, 11:38:51 »

И аз не съм срещала противопоказания за кърмачки за това с хряна и лимона. Струва ми се, че няма да е проблем.
Доста жени имат проблем с теченията. Много интересни идеи се събраха :).
За аромапревръзките бих ползвала от тъничките за всекидневна употреба, че другите не ги понасям. Но внимание - маслото от чаено дърво е противопоказно за бременни, хипертоници и епилептици (за кърмачки не пише).
Още един вариант - маслото от чаено дърво може да се замени с масло от размарин, но то също е противопоказно за бременни, кърмачки, хипертоници, епилептици и деца.
То по принцип бременните трябва да внимават с етеричните масла като цяло.
Активен
Духът владее материята!

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #17 -: 27-05-2009, 12:10:27 »

Мер, към твоите предупреждения искам да добавя, че на листовките на всички етерични масла в България пише да не се използват от бременни, кърмачки и деца. А в същото време чужди източници се ограничават до 7-8 масла, които не трябва да се прилагат до 20 г.с. от бременността и други 15-16 за цялата бременност. (Бел. - чаеното дърво не фигурира в никой от тях)

Чаено дърво съм ползвала около 40 дни за абцес на палеца. Предписаха ми лекарства, които отказах да пия; после 3 мазила - прочетох, че увреждат щитовидната жлеза на бебето и се лекувах с вани с масло от чаено дърво, а през останалото време слагах с марля 2-3 капки от същото и бинт. Така с превързан палец отидох да си родя бебчето.  :)
« Последна редакция: 27-05-2009, 12:20:18 от vladi »
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #18 -: 31-05-2009, 14:31:52 »

днес отиваме с детето при моите родители(където е хряна) и ще поостанем там около седмица. мисля да започна пречистването с хрян, ако домашните ни моркови са станали достатъчно големи за сок.
масло от чаено дърво не намерих в Козлодуй, ще поръчам на едни приятели от Враца, ако има да ми донесат, дано да намерят, 4е да комбинирам ле4ението.
мисля да пробвам също и рецептата на Ками с лимоните, меда и 4есъна. за сега оба4е ще се въздържа от тампона, нещо не съм добре настроена към тампоните и тази нагласа май ще ми попре4и на ле4ението.

като се върна ще пиша как е минало  :)
« Последна редакция: 31-05-2009, 14:42:41 от кате »
Активен

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #19 -: 31-05-2009, 22:36:49 »

И аз имах намерение да си направя пречистването с хряна, но търсих на много места в София и в крайна сметка не открих никъде  :'( Така че явно ще остане за есента  :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 24 запитвания.