Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Лимец  (Прочетена 90136 пъти)

runars

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Лимец
« Отговор #80 -: 03-07-2011, 15:55:34 »

е ако някои търси имам голямо количество български е и още не е пожънат...?
« Последна редакция: 05-07-2011, 21:52:20 от Mep »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Лимец
« Отговор #81 -: 03-07-2011, 17:19:00 »

Наш Петко разбира от лимец и  каза ,че при лимеца проблемът не е в отглеждането ,а в обелването му. Ти как смяташ да го обелваш? Защото иначе  за какво можем да го ползваме, с люспата не става за ядене. Освен да гледаме на лимец.. :)
« Последна редакция: 05-07-2011, 21:52:44 от Mep »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Лимец
« Отговор #82 -: 07-07-2011, 15:30:54 »

Продавам лимец  ( Triticum monococcum L.),реколта 2011г. лично производство от българско семе.
За контакт : einkorn@gmail.com

Прекрасно е ,че продаваш лимец. Но нали вече го обяви  в съответния раздел.
( то и затова го направиха този раздел - за обяви)
Едва ли ще се засили интересът ако бъде обявен и в останалите раздели на форума :)
Предполагам всички съфорумци се известяват за "нова тема", така че едва ли някой ще го пропусне. :)  
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

марин

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Лимец
« Отговор #83 -: 09-12-2011, 20:29:26 »

Здравеите.Ако някои си итерисува може да си закупи лимец, но не от Елмазов и не на такава спекулативна цена.Аз си намерих известно количество директно от производител,даже и има олющен.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Лимец
« Отговор #84 -: 10-12-2011, 21:43:46 »

Ами подай подробности , Маринчо :) От цената ще стане ясно колко ще са мераклиите :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

марин

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Лимец
« Отговор #85 -: 12-12-2011, 22:25:43 »

Цената е 10 лева килото,но не са отсети начупените зърна.
Активен

violetblossom

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Лимец
« Отговор #86 -: 11-12-2012, 12:37:36 »

Този лимец покълва ли въобще? Накиснах за ок. 12часа, а вече 24 часа съм го оставила да покълва и само са се показали бели връхчета. Опитах го и ми накиселява. Дали се е развалил? Понеже съм покълвала пшеница и става сравнително бързо, има ли разлика между двете при покълване?
Активен
Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Лимец
« Отговор #87 -: 11-12-2012, 13:34:05 »

  Маринчо, в момента лимецът от БГ АГРО е на 12 лв килото в магазина. ( с отсети счупени зърна :) ) и без разходи по доставката .. Това е същият лимец на Елмазов, но го разраства друг човек - Даниел Ненков http://www.svoizbor.com/2012/10/spelt-the-carier-of-love/
 Машините за лющене са скъпи и в БГ са само две. Ако твоят е лющен с някаква друга машина , е възможно да не е обелен добре. А и ти не казваш дали става въпрос за български или вносен лимец. 
Пуснали са и някакъв холандски, има и немски , както и такъв, дето не е лимец , но ти го продават за лимец :)
Нашият си е достатъчно добър ,пресен е , покълва си, а и Даниел е човек , дето няма да се излага като кифладжия да продава на хората стар , червясал и негоден за покълване лимец, какъвто е вносният "лимец" в Балев и по другите здравословни магазини. Никога няма да купя вече вносно семе - първият път изгни и се размириса отвратително, вторият път червеите бяха толкова много , че от тях не се виждаха зрънцата :surpris_22:       
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

violetblossom

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Лимец
« Отговор #88 -: 11-12-2012, 14:08:16 »

Ами моят е на БГ АГРО и май не ще да покълва. Има едно 50 гр. необелени зрънца.
Аз съм обявила ембарго на вносните семена. Люцерна от Китай 50лв. килото! Кога ще се научим да си защитаваме производството? Ми няма да ги подкрепя, невър. :bleh
Активен
Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.

violetblossom

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Лимец
« Отговор #89 -: 13-12-2012, 15:04:25 »

Хайде де, някой да ми каже как се яде това чудо!  :Confus_34:
Активен
Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.

марин

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Лимец
« Отговор #90 -: 31-03-2013, 23:05:09 »

машини за лющене има на още пони 4 места които аз знам освен в БГ АГРО.
А относно цената вечи се намира и на по ниска цена от 12 лв,
Тази година си закупих лимец на 4лв неолющен български ,със лющене и транспорт ми излезе около 7лв килото олющен лимец.Става за покълване,брашно отличен е.
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Лимец
« Отговор #91 -: 01-04-2013, 18:25:12 »

Тази година си закупих лимец на 4лв неолющен български ,със лющене и транспорт ми излезе около 7лв килото олющен лимец.Става за покълване,брашно отличен е.

Откъде го закупи и тази цена за количества на едро ли е? Дали могат да лющят и конопени семена там?
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Лимец
« Отговор #92 -: 14-02-2014, 14:34:29 »

За куцуз преди седмица ми се счупи най-здравия зъб :),дотогава си го накисвах вечер  на др. ден си го хапвах с огромно удоволствие.Сега го меля с кафемелачката и го заливам с кипнала вода.Така правя и с просото.
Някой пробвал ли е с сурово царевично брашно?Нахутово?Ако и с др. също споделете,моля.
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Лимец
« Отговор #93 -: 15-02-2014, 19:14:25 »

За куцуз преди седмица ми се счупи най-здравия зъб :),дотогава си го накисвах вечер  на др. ден си го хапвах с огромно удоволствие.Сега го меля с кафемелачката и го заливам с кипнала вода.Така правя и с просото.
Някой пробвал ли е с сурово царевично брашно?Нахутово?Ако и с др. също споделете,моля.
Пак ударих на камък :)
"...И ти ли,бате Бино?" :)
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Лимец
« Отговор #94 -: 16-02-2014, 13:01:36 »

Аз се опитвам да заменя изцяло хляба с покълнал лимец.Купувам го по 3.50 лв за 400 гр. Покълва много бързо и е вкусен като бонбончета  :essen:
На обяд го хапвам с малко мед и това представлява обяда ми, но някой път и с малко червено винце  :whistling2 - emotloader: :whistling2 - emotloader: :whistling2 - emotloader:
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Лимец
« Отговор #95 -: 27-05-2014, 16:01:47 »

Лимеца скоро и него ще го нарочат за лоша, вреда храна. Оказало се всъщност, че съдържал стандартния глутен и то не в малко количество.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Лимец
« Отговор #96 -: 27-05-2014, 22:27:57 »

Феликс, ти не разбра ли, че трябва само слънце да похапваш  :-[
я, бягай си научи уроците!   :-[
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Лимец
« Отговор #97 -: 28-05-2014, 14:18:19 »

авв аз тва го казах с ирония.. смисъл изпъква една храна като супер полезна, супер здравословна хората вярват и след време става нещо такова като това да я нарочат за вредна.. И мога да дам толкова много примери и ще дам няколко

Млечните бяха възхвалявани, но после се разбра за агресивния казеин в кравешкото мляко, даващ слуз и провокиращ автоимунни заболявания, за хормоните в млякото...

Сега пък видиш ли, яйцата станаха суперхрана.. а преди това бяха нарочени за много вредни, убийствено вредни

Някакви годжи берита наскоро обявиха класации за абсолютна супер храна, но като погледнеш състава им едни наши родни плодове по нищо не им отстъпват, ОБАЧЕ ТОВА КОЕТО АЗ СЕ ОПИТВАМ ДА НАСОЧА ВНИМАНИЕТО В КОМЕНТАРИТЕ МИ И КОЕТО НЕ УСПЯВАТЕ ДА ЧАТНИТЕ Е ТОВА, ЧЕ ПРОПАГАНДАТА, РЕКЛАМИТЕ ДОСТА ВЪЗДЕЙСТВАТ НА ТРЕЗВОТО МИСЛЕНЕ.
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Лимец
« Отговор #98 -: 28-05-2014, 14:22:19 »

Та, бога ми, малко ли българи се вързаха на пропагандата за вносните био храни, които са безумно скъпи като почнеш от годжита, мака и тем подобни и стигнеш до кокосово масло и забравиха за родните ни хубави сезонни храни
Активен

nikotinb

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Лимец
« Отговор #99 -: 05-08-2014, 18:07:11 »

имам истински български лимец олющен и неолющен намира се в старозагорско реколта 2013 и 2014.
за олющения цената е 9 лева на килограм.
за неолющения договаряне в зависимост от количеството.
ако има заинтересувани 0895811335 Севдалин.
работя с еконт.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.115 секунди с 23 запитвания.