Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Лимец  (Прочетена 90145 пъти)

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Лимец
« Отговор #40 -: 15-08-2010, 15:39:19 »

Ами то зърното му е доста по-меко от тези на другите житни. Аз просто го накисвам за една нощ , после малко мед и канела  и  :essen:
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Лимец
« Отговор #41 -: 16-08-2010, 21:54:07 »

Да, а може да се яде и като ядка, без да се накисва. Много добър вариант е и за житен режим, вместо пшеница. И край с оплакванията, че било трудно да се дъвче... лимецът почти няма ципа. Ние в Пловдив го хапваме вече 4-5 месеца :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Лимец
« Отговор #42 -: 16-08-2010, 22:48:57 »

Лимец по хайдушки: Накисваме за 8 часа лимеца заедно с бадеми в дълбок стъклен съд. След 8 часа вадим бадемите и ги изяждаме а лимеца засилваме в най-близката кофа или търсим гладни вегетарианци да им го подарим. 
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Лимец
« Отговор #43 -: 16-08-2010, 22:56:09 »

 :Content_14:  tooth  tooth  tooth
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Лимец
« Отговор #44 -: 17-08-2010, 07:30:26 »

Това ми звучи,като пъпешовата диета. 3 пъти на ден,здраво похапваме всичко друго,освен пъпеш  :bleh
Лимец не съм хапвал,но не съм и виждал тук при нас, да се продава.Може би трябвада поогледам на други места.Сигерно може и тревичка да става от нега,както житнатаи овесената.Тях си ги садя и после,мина замина,скъсам малко и дъвча.Обаче сокът им е много силен и ако не пийна вода,докато го преглъщам,после ми пари, едно такова.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Лимец
« Отговор #45 -: 17-08-2010, 17:41:33 »

Ох, сетих се за зърнената диета - ядеш всичко, което зърнеш  tooth
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Лимец
« Отговор #46 -: 17-08-2010, 18:00:08 »

Ох, сетих се за зърнената диета - ядеш всичко, което зърнеш  tooth
:D ;D :Content_4 - emotloader:Това за сефте го чувам.
Активен

malinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Лимец
« Отговор #47 -: 17-08-2010, 20:25:15 »

Светльо,лимец има в "Билкария"-здравословен магазин,срещу Механотехникума :Confus_3:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Лимец
« Отговор #48 -: 17-08-2010, 20:32:01 »

Благодаря, Малинка! :flower: Дори не знаех, че там има такъв магазин. Ще го погледна, тези дни. Ще го пробвам и лимеца, да го видя.
Активен

malinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Лимец
« Отговор #49 -: 17-08-2010, 20:42:10 »

Да,малък е,но доста добре зареден,има много семена за покълване,рожково,стевия и т.н...,а сигурно вече знаеш за новия био магазин http://www.bioburgas.com/
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Лимец
« Отговор #50 -: 17-08-2010, 20:48:15 »

Един съвет от мен, ако може - не се давай парите за този буклукчив лимец от Билкария. Никога не съм влизал в тези магазини, но съм виждал лимец купен от тях и просто си умрях от смях като разбрах цената. Ами тя е два пъти по-висока от тази в биомагазините. Да не говорим, че всички зърна бяха начупени. Аз лично ти препоръчвам този http://www.bioslunceluna.com/shop/limec-ednoz-rnest-my-organic-market-bio.html . Не става за житна трева, но е много вкусен и бързо омеква.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

malinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Лимец
« Отговор #51 -: 17-08-2010, 20:56:11 »

Лимецът,който аз купувам от там вече цяло лято е в много добро състояние,с цели зърна,които покълват много бързо и са съвсем крехки,а относно цената говорим за 1-2 лева,но никого не убеждавам,а просто споделям. :)
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Лимец
« Отговор #52 -: 17-08-2010, 20:59:52 »

Лимецът бързо вкисва или поне аз на такъв съм попадала. По-добре камут. По-лесно покълва и е по-едър и сладък.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Лимец
« Отговор #53 -: 17-08-2010, 21:03:40 »

Може и аз да съм в грешка, но този който видях тук в София беше купуван мисля точно в магазин, който се казва Билкария и цената му гонеше 20 лв за килограм.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Лимец
« Отговор #54 -: 17-08-2010, 21:06:06 »

Лимец е добре, камута...по-добре.Я да видим сега, кое е най-добре?  :Content_4 - emotloader: :Content_22:
Иначе ви благодаря. Ще поогледам, ще пообмисля и накрая ще си купя нещо друго  :bleh Шегичка!  :Cherries
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Лимец
« Отговор #55 -: 17-08-2010, 21:07:31 »

Може и аз да съм в грешка, но този който видях тук в София беше купуван мисля точно в магазин, който се казва Билкария и цената му гонеше 20 лв за килограм.
Аз съм купувала от 10 лв килото, на гръцката биофирма. Не знаех, че и за 20 има...Билкария магазин дори не знаех, че има в София.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Лимец
« Отговор #56 -: 17-08-2010, 21:14:53 »

Titan, все пак не всичко е вкус. Камутът няма качествата на лимеца. В по-предните коментари беше дадена много интересна таблица. Там лимецът направо разбива по хранителни показатели всички други житни, а за една вечер определено не вкисва.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Лимец
« Отговор #57 -: 17-08-2010, 22:52:19 »

Лимецът наистина няма равен на себе си. Едно от вълшебните му качества е, че не поема радиация, дори да е расъл на място с висока такава.

Да, 20 лв е килото в Билкария, но е на светлинни години пред тоя дето е Био. От зимата съм изял 8 кг лимец от Билкария. Качеството е супер добро. Български е, а не като другия немски. Расъл е в относително чист район - до Велико Търново. И който се съмнява в нещо, спокойно може да запали колата и да иде да погледне на място там на полето.
Възможно е преди да са имали проблеми с качеството. Аз само казвам от зимата насам. Само в този времеви отрязък се простира опитът ми с това вълшебно зрънце, родено от почвата на Майка България :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Лимец
« Отговор #58 -: 18-08-2010, 16:01:13 »

Петко, от къде го купуваш в Пловдив?
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Лимец
« Отговор #59 -: 18-08-2010, 22:21:51 »

Какво е вложил в повече този пич,та е 40 пъти по висока цената от обикновенната пшеница? Освен семето,няма друго,нали не се тори и пръска,не поема химикали......
20 кинта за кило жито аз не давам. Големи търгаши станаха,а ако се изнесе на тази цена,в европа трябва да е 20 евро и естествено никой няма да го погледне.
Дядо ми все лимец ядеше,става и яде накиснат с мед,а на обяд кълнове-микс. За вечеря ядково мляко от лимец с поници от бразилски орех ;D ;D ;D ;D. И на 80 години правеше дограма. Почина на 88 когато лелите ми решиха ,че му е време и трябва да му барнат наследството,започнаха "активно "лечение и така.
Мисля,че стана модно да си купиш нещо скъпо и здравословно,което животните ядат свободно tooth tooth tooth tooth
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 25 запитвания.