Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: koe e surovo?  (Прочетена 13222 пъти)

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:koe e surovo?
« Отговор #40 -: 01-06-2010, 18:18:46 »

Месо никога не съм обичала. С млечните обаче беше трудно, защото ми бяха основната храна. В един момент започнаха да ми действат много зле и ги спрях. Това ми беше най-тежкия период (около 2 месеца). После направих един глад на плодове и чай, открих форума и от там на сетне беше лесно  :Content_22:
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:koe e surovo?
« Отговор #41 -: 01-06-2010, 20:17:56 »

Ха, хора разни. И аз от малък много обичах месо всякакво. И особено обичах мазното на пържолата и кожата на пилето. Точно месото обаче отказах адски лесно. Почти не ми липсваше като го спрях.

Виж със сирената историята вече беше друга. Като малък не обичах мляко и сирене изобщо. След спирането на месото бях залитнал по всякакви сирена и кашкавали и се научих да ги обичам дотам, че доста трудно ги спрях. Допълнително млечните се спират по-трудно, защото навсякъде ги слагат. С месото е лесно - нещата с месо си личат отдалече и се рекламират като такива. Иначе почваш да четеш внимателно етикети и почваш да се удивляваш на колко места може да се набута сухо мляко.  >:(
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:koe e surovo?
« Отговор #42 -: 02-06-2010, 01:30:55 »

Месо и млечни отказахме почти от раз. С месото бях готова отдавна да се разделя, но се чудех как ще стане с яйцата и сиренето (много ги обичах). Това се случи по време на Великденските пости 2009. Може би в началото компенсирах с ядки и авокадо.
По-трудно ми е да се откажа от готвената храна. Но ето че сега май месец бяхме изцяло на сурово с 3 изключения- 2 рождени дни и 1 заведение. Дори и готвена, храната ни винаги е била веганска откакто премахнахме месо и животински продукти от менюто ни. С времето вярвам, че ще премина изцяло на сурова храна.
« Последна редакция: 02-06-2010, 01:37:40 от Вери »
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:koe e surovo?
« Отговор #43 -: 02-06-2010, 09:15:12 »

Цитат
Иначе почваш да четеш внимателно етикети и почваш да се удивляваш на колко места може да се набута сухо мляко.
Почти не съм виждала краве сухо мляко. Всичко е палми и соя.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:koe e surovo?
« Отговор #44 -: 02-06-2010, 09:22:39 »

...
Всичко е палми и соя.
tooth tooth tooth Предлагам следващите напъни в ГМО сферата да са за кръстосването на соя с палми. Береш соеви зрънца големи като кокосови орехи и, като ги осветиш със светлина с определена дължина на вълната, на стената ще се прожектира ей това лого:



Иначе за сухото мляко - виждам го предимно в тестени и картофени изделия. Сладките неща всичките имат. Но това е добро нещо - млякото в немлечните боклуци те спира да ги ядеш и тях.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

mills

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:koe e surovo?
« Отговор #45 -: 02-06-2010, 16:29:22 »

Христо, изхождайки от снимката ти, виждам, че имаш малко детенце (освен, ако този, който пише не е самият той :) ) как се справяте с храната му? какво му давате, какво го учите да не яде и как реагира на различните храни? този въпрос е и към други родители...аз нямам деца, но ми попадна едно видео в ю-туб на един германец, живеещ в Америка (предполагам доста са го гледали), който е суровояд(ец), има 3 малки деца, като последното е на 4 и не е вкусвало готвена храна или животинска такава. клипчетата му са невероятно позитивни, дава много интересни съвети, пазарува дори с камерата си, изключително лъчезарен човек с 3 малки ангелчета.  :peperudi: и друго ,което ще се радвам да споделите: пак по темата с клипчетата в интернет, попаднах и на случай на човек, излекувал се от рак на дебелото черво, диабет и свалил 100 килограма със соколечение - литри на ден сокове, основно направени от зеленолистни зеленчуци...реших да пробвам да си спретна един сок и се оказа: килограм спанак, връзка магданоз и краставица излязоха по-малко от 2 водни чаши...не знам този човек как си ги е цедял тия литри! то спанака само докато го измия мина един час ...да не говорим за чистенето на машината след това.  :Confus_3:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:koe e surovo?
« Отговор #46 -: 02-06-2010, 17:50:18 »

Германецът-суровоядец го знам. Момчето, което се е излекувало със сокове мисля, че е Филип Маклъски. Относно зелените сокове- много зависи от сокоизстисквачката. От твоите количества, Милс, спокойно можем да напълним еднолитрово шише със зелен сок.
Аз имам 2 деца и тук съм писала относно храненето:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=139.0
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:koe e surovo?
« Отговор #47 -: 02-06-2010, 18:33:37 »

И аз го знам Германеца.Гледах скоро ядяха сурова пица с лапенцата.Гредах и един Дейв камионджията май му викаха.Мислили са,че ще умре до дни,а сега си живее,подмладява се и се свирка :whistling2 - emotloader: O0
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:koe e surovo?
« Отговор #48 -: 02-06-2010, 20:08:20 »

Светльо, да не е Роу Джъзъс:

http://www.youtube.com/user/liferegenerator#p/u/9/6tuxeyxK3N8

МИлс, това ли е момчето:
http://www.youtube.com/watch?v=f1RgkVpYDeo
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:koe e surovo?
« Отговор #49 -: 02-06-2010, 20:17:06 »

Вери,този правеше интервю с камионджията.Даже няколко бяха.И виждаш във времето как се стопява и изглежда все по-добре.Не мога да намеря клипчето обаче. :surpris_23:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:koe e surovo?
« Отговор #50 -: 02-06-2010, 20:19:39 »

Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:koe e surovo?
« Отговор #51 -: 02-06-2010, 20:29:19 »

Мерси! Виждала съм го и аз този човек. :)
Активен

mills

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:koe e surovo?
« Отговор #52 -: 02-06-2010, 21:38:35 »

да, точно за него става въпрос :) само, че аз не гледам толкова тираджията, колкото този, който го интервюира: liferegenerator ..ако имате време, погледайте някои от клиповете му. аз за момента от него се уча на всичко. след като четох сайтове за суровоядство, форуми и пр. последните два дни правя основно това - да го гледам :) невероятно е вдъхнавяващо някой да те нахъсва и просветлява говорейки, отколкото само да четеш  :pensif_29: като се умориш от четенето, може да погледаш :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.076 секунди с 23 запитвания.