Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Ива  (Прочетена 8711 пъти)

aerphis

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Дневник на Ива
« -: 24-05-2010, 13:24:58 »

Нова седмица - нов дневник, както се казва ;D

Днес започнах деня със събуждане в 6:30 (опитвам се да си създам някакъв режим на ставане рано сутрин). Въпреки че през седмицата почти всеки ден работя от вкъщи, (което е голямо удобство) установих че съм по-енергична като спя по-малко, странно но факт! Освен това имам много повече време за йога, дихателни упражнения, ровене в нета и т.н. преди да започне работният ми ден :)

Та,  събудих се в 6:30, направих 10 минутна визуализация както си бях в леглото. После ставане, жабуркане с 50 мл вода + 1 ч.л. кислородна вода (около 15 мин). После йога около 1 час и 30 мин. Веднага след това си направих чай с мед и лимон. (Има ли значение дали сутрин на гладно трябва да се пие само топла вода със сок от лимон или може и чай с лимон, как мислите?)

След чайчето, направих 1 час почивка и след това си направих следното смути:

1 ябълка
няколко ягоди
1 с.л. коприва на прах
няколко стафиди

Горе-долу добре се получи, но май трябваше да сложа по малко от копривата :-\ Ще доусъвършенствам следващият път :) Тук забравих да спомена, че всеки понеделник ми е ден за очистване (заради уикенда, когато се виждам с приятели и ям навън). Хапвам единствено плодове и чайове като се опитвам да редувам през 2 часа.

На обяд (12 ч.) хапнах две ябълки, а преди малко си направих чай.

Ще ъпдейтна по-късно какво съм измислила за следобедна закуска и вечеря :)

Peace! O0
Активен
The higher the state of the body, the thinner the sheath hiding the Self.

http://aerphis.wordpress.com

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Ива
« Отговор #1 -: 24-05-2010, 14:42:27 »

Честит дневник! Аз пък се мъча преди 12ч. да ставам  tooth tooth
Активен
"няма грешки, има само уроци"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Ива
« Отговор #2 -: 24-05-2010, 15:54:13 »

Здравей Ива и честито дневиче! И аз от 2 седмици се мъча да пия пшенична трева на прах но не я смесвам с плодове а само я разеждам с вода и я пия сутин на гладно. Тази комбинация с коприва ми се струва много станна.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневник на Ива
« Отговор #3 -: 24-05-2010, 16:35:57 »

Честит дневник, Ива! Продават ли я копривата на прах или сама си я счука?

Деси, как така се мъчиш с тая пшенична трева? Гадна ли е на вкус? Аз тъкмо намерих една доста евтина оферта, но става въпрос за към 600 грама пакет. Дали ще мога да се справя?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Ива
« Отговор #4 -: 24-05-2010, 17:03:36 »

Аз бих махнала стафидите от смутито.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Ива
« Отговор #5 -: 25-05-2010, 01:17:03 »

Томирис в началото ми беше противна на вкус пшеничната трева но после свикнах. И аз си я взех много изгдно-25ограма за 25лв и е органична.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневник на Ива
« Отговор #6 -: 25-05-2010, 11:52:17 »

Томирис в началото ми беше противна на вкус пшеничната трева но после свикнах. И аз си я взех много изгдно-25ограма за 25лв и е органична.
Тая, която намерих е пак органична - 12,48 USD за 600 грама. Пощенските са 4 долара и може да се комбинират. Единственото, което ме възпира е, че мисля че нямам кой знае каква нужда от тая трева...
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Ива
« Отговор #7 -: 25-05-2010, 13:03:23 »

И аз не мисля че имам нужда от каквито и да е добавки  :) А и ми е доста скъпо, и без това трудно купувам другите продукти.... имам и съмнения кое как е произведено. По-добре да хрупам кълнове.

честито дневниче Ивка  :)
Активен

aerphis

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Re:Дневник на Ива
« Отговор #8 -: 25-05-2010, 17:09:08 »

Мерси на всички! :love_026:

Вчера приключих разтоварващият ден с една ябълка, няколко фурми и стафиди.

Деси, права си - тази коприва не знам как ми хрумна да я включа в смутито, може би защото си я купих в неделя и нямах търпение да я пробвам, но наистина без нея щеше да е по-добре. Иначе копривата е на прах, на опаковката пише, че е само от листа и връхчета.

Томирис - копривата я намерих на диетичния щанд на едно магазинче до нас, струва около 2 лв за 50 гр. (ако някой има интерес мога да кача снимка).

:kisss:

Активен
The higher the state of the body, the thinner the sheath hiding the Self.

http://aerphis.wordpress.com

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Ива
« Отговор #9 -: 26-05-2010, 13:47:32 »

По принцип сте прави че не е необходимо да се взимат добавки. Но аз сега спрях водораслите и си пия само сока от пшенична трева. Взимам го най-вече заради хлорофила защто смисля че не ми е достатъчен този който приемам. Правя си салати но в тях слагам само магданоз. Хубави зелени салатки не съм намирала тук. Правя си и поници от боб мунг и люцерна  и други кълнове но все си мисля че в момента тази трева на прах не ми е излишна.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневник на Ива
« Отговор #10 -: 26-05-2010, 17:38:21 »

По принцип сте прави че не е необходимо да се взимат добавки. Но аз сега спрях водораслите и си пия само сока от пшенична трева. Взимам го най-вече заради хлорофила защто смисля че не ми е достатъчен този който приемам. Правя си салати но в тях слагам само магданоз. Хубави зелени салатки не съм намирала тук. Правя си и поници от боб мунг и люцерна  и други кълнове но все си мисля че в момента тази трева на прах не ми е излишна.
Да, в екстремни ситуации като твоята е разумно да взимаш разни добавки. Още повече, че организмът ти е в стрес от промяната и докато се пригоди към новия режим може да е по-податлив. Поне аз винаги се разболявам ако отида на друго място за няколко дни.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

aerphis

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Re:Дневник на Ива
« Отговор #11 -: 29-05-2010, 18:42:42 »

Скоро не съм писала тук, но сега ще наваксам :) Днес за вечеря си направих невероятно вкусна и свежа салатка, ето и рецептата:

1 голям морков
1/2 краставица
малко сурово тиквено семе
сока от половин лимон
няколко стръка магданоз
1 с.л. зехтин Extra Virgin

Морковът и краставицата ги настъргах на ренде. Добавих останалите съставки и овкусих с лимона и зехтинчето. Получи се много вкусно! Искам още! ;D :essen:
Активен
The higher the state of the body, the thinner the sheath hiding the Self.

http://aerphis.wordpress.com

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневник на Ива
« Отговор #12 -: 29-05-2010, 22:21:21 »

Ивче , аз ти позволявам , хапни си още :)
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Ива
« Отговор #13 -: 30-05-2010, 14:15:56 »

Много добре звучи тази салата но аз дори едно ренде нямам под ръка. Може да нарежа зеленчуците на жулиени.
Активен

aerphis

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Re:Дневник на Ива
« Отговор #14 -: 31-05-2010, 10:35:59 »

Тайтън, мерси за разрешението ;D Ако го бях видяла овреме щях да си хапна още ;D

Деси, предполагам че и на жулиени ще се получи добре. Бях чувала за някаква специална машинка, която прави зеленчуците на "спагети" или поне докарва формата. За съжаление забравих как се казва и не знам дали продават такива в БГ. Някой знае ли?
Активен
The higher the state of the body, the thinner the sheath hiding the Self.

http://aerphis.wordpress.com

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневник на Ива
« Отговор #15 -: 31-05-2010, 11:00:48 »

Спирализатори се казват.Аз тук не съм виждал.Мислех даже да си поръчам от чужбина,но за сега събирам за по-важни неща,които пак не се продават тук :surpris_23:
Активен

aerphis

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Re:Дневник на Ива
« Отговор #16 -: 31-05-2010, 11:18:31 »

Да, точно така се казваше! :) В eBay намерих ето това:

http://cgi.ebay.co.uk/Spiralizer-Vegatable-Turning-Slicer-/200473564407?cmd=ViewItem&pt=UK_Kitchen_Accessories&hash=item2ead27d4f7

И аз съм си направила един дълъг списък с неща, които ми трябват и започвам лека полека да се снабдявам с тях :) Едно от нещата, в които ще инвестирам този месец и кафемелачка, харесала съм си една на Bosch. Спирализаторчето е следващото в списъка ;)
Активен
The higher the state of the body, the thinner the sheath hiding the Self.

http://aerphis.wordpress.com

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Активен

aerphis

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Re:Дневник на Ива
« Отговор #18 -: 31-05-2010, 11:29:52 »

Страхотен е този блог, не се бях натъквала на него (въпреки ежедневното ми ровичкане в нета) :) Мерси много за линка :kisss:

Видях, че има статия и за Stewart Swerdlow. Миналият уикенд прекарах в гледане на негови лекции, меко казано съм изумена от това, което чух и видях... Жалко, че книгите му ги няма безплатно в нета, търсих и в спиралата но и там ги няма. Май ще трябва и тях да ги добавя в дългия ми списък  ;D
Активен
The higher the state of the body, the thinner the sheath hiding the Self.

http://aerphis.wordpress.com

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневник на Ива
« Отговор #19 -: 31-05-2010, 11:38:59 »

Ей,все повече ми харесваш :heart_2:Аз също вчера цял ден четох в неговият сайт http://expansions.com/
Тук съм публикувал някои от лекциите му(в линкиве)Аз съм абсолютен фен на Swerdlow!Считам,че това е най-достоверната информация до която имаме достъп.
Търсил съм и съм питал тук-там за негови преведени книги,но няма за сега!Това е една от причините скоро да започна да уча английски.Искам да прочета книгите му.Информацията в тях е просто безценна!А иначе филмчетата ги разбирам  :Content_14:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.245 секунди с 22 запитвания.