Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Как да се предпазим от слънчевите лъчи през отпуската?  (Прочетена 59792 пъти)

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267

Вярно, и аз тази година докарах невероятен тен  O0(за мен де- не мога да се сравнявам с хората с по-матова по рождение кожа).Иначе ставах като рак-обелен рак-и пак бяла!При това се мазах само с бадемово масло или зехтин-изхвърлих торбата с нивеи, гарниета и вишита с незнам си какъв фактор още в началото на лятото!
Но честно казано изхвърляйки ги не бях сигурна че няма да имам проблеми с изгарянето
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

добре де Малинке , какъв е извода ? И без химията си докарала хубав тен без да се обелиш ли ?
Активен

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...

Вярно, и аз тази година докарах невероятен тен  O0(за мен де- не мога да се сравнявам с хората с по-матова по рождение кожа).Иначе ставах като рак-обелен рак-и пак бяла!При това се мазах само с бадемово масло или зехтин-изхвърлих торбата с нивеи, гарниета и вишита с незнам си какъв фактор още в началото на лятото!
Но честно казано изхвърляйки ги не бях сигурна че няма да имам проблеми с изгарянето

Хмм, интересно, следващото лято трябва непременно да пробвам само с натурални масла - бадемово и зехтин. То не, че съм се скъсал да ходя на плаж (2 бани дотук  tooth), но винаги трябва да се вземат предпазни мерки.
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267

добре де Малинке , какъв е извода ? И без химията си докарала хубав тен без да се обелиш ли ?
Да бе, честно!
Активен

mavina

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Имам слънчева алергия и ползвам крем със слънцезащитен фактор 30.
Ако някой има идея как да ползвам натурална козметика и да се предпазвам
нека я каже  :Content_22:
Активен

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи

Taкааам и аз да си задам моя въпрос  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: Попринцип нямам много проблеми с изгарянето и сега се мажа с някакъв "крем" който сама съм забъркала, основно с рапично масло, кокосово и евкалиптово( няколко капки). Като съм на море се показвам по малко и става работата. Обаче за нещастие ми се налага да съм на слънце доста през следващата седмица, защото съм в командировка и по цял ден ще сме на вън  :surpris_25:. Не че не обичам, ама 10 часа в тая жега...ще ми дойдат в повечко. И за да не се препържа, какво според вас да ползвам, освен шапка ? Чудя се дали да не си взема някакво комерсиално плажно масло с много висок фактор... ???
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично

Пробвай с дълги ръкави (някоя тънка риза от естествена материя). Аз ходех така в пустинята и е ок, няма да се опържиш... До сега не съм виждала много араби с къси ръкави, всичките се пазят от слънцето с дълъг ръкав
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

....................................... Чудя се дали да не си взема някакво комерсиално плажно масло с много висок фактор... ???

Според мен не си струва - аз лично съм скептично настроена към тях и не ги ползвам.По-добре с натурални масла.  :flower:

Пробвай с дълги ръкави (някоя тънка риза от естествена материя). Аз ходех така в пустинята и е ок, няма да се опържиш... До сега не съм виждала много араби с къси ръкави, всичките се пазят от слънцето с дълъг ръкав

Препоръчвам ти същото, а  и малко предварителна подготовка - излагане на слънце , като постепенно увеличаваш времето.  :Content_22:
« Последна редакция: 22-06-2012, 18:50:42 от Ros »
Активен

Кибела

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

барбаронка, понеже и аз съм на вълна :Content_22: "как да се предпазя от изгаряне  без да се наплескам с цялата менделеева таблица" :Confus_34:, търсейки нещо по-натурално, попаднах на продуктите на Lavera. Това е компания за натурална козметика, която на мен не ми беше позната. Спечелиха ме с това, че  разработили  първата в света 100% минерална UV защита. Ми, прозвуча ми добре и си поръчах слънцезащитен крем за бебета и деца  :surpris_23:  Не съм го тествала още и нямам преки впечатления. Съзнавам, че е компромисен вариант, но кожата ми е много бяла и чувствителна и ме е страх. :Confus_3:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

Бадемово или кайсиево масло  ;) Изпитано е  :Content_22:
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината

Бадемово или кайсиево масло  ;) Изпитано е  :Content_22:


Потвърждавам, от 12 наобед до 17:30 в големия пек само с бадемово и кокосово 1:1  купени отделно и смесени на плажа ме предпазиха от болезнени мехури и червенини.
Активен

Кибела

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

Страхотно!
Даниела, somelier, благодаря!  :thankyou:
И аз ще се възползвам от вашите методи против изгаряне.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Аз миналото лято се пържих по цял ден само с кокосово, обаче месец преди това, пиех фреш от моркови всяка сутрин
Активен
Psychonaut

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Аз бих ти препоръчал от 11 до 17 изобщо да не се вясваш под слънцето на плажа. Първите дни почни с 20/30 минути, съответно сутрин и следобеда и увеличавай времето според усещанията. По тази схема, ще придобиеш много по-дълготраен тен. Аз почернях за две седмици и за пръв път откакто се помня, кожата ми не се бели след слънчеви бани.
Активен

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи

DeNiro , беше невъзможно бях в командировка, нямаше как да кажа, че не ми се стои на слънце, щот ще изгоря :laugh:
Благодаря Ви на всички за съветите, аз се върнах и не изгорях въобще, нищо че съм бяла като сирене, а бях по цял ден на пека. Стоях си с потници и къси гащете, защото беше много жега и се мазах с масло разработено от мен  :Content_4 - emotloader: малко какаово масло за сгъстяване, бадемово и рапица 1:1. Не съм имала проблем, мисля че както беше коментирано по напред в темата кожата си изгражда някаква защита.  Супер сте, благодаря на всички
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Значи да се похваля, дали от това че вече повече от година съм само на сурово, дали от пречиствания, но... сега бях на море, пекох се по най-големите, жеги без да се мажа с нищо, и имам кафяв тен без изгаряния!!! Направо смаях хората. Имаше и такива с по 30 фактор, дето накрая бяха като раци. Трябва да отбележа, че минали години винаги съм изгаряла(принципно съм доста бяла) и след това съм правила тен. Все повече се убеждавам, че слънцето просто изкарва токсините на повърхността на кожата, с цел да ги изхвърли, и така се нарушава синтеза на меланин. Ако няма токсини няма изгаряне, кожата сама си се пази  :weight_lift:
Активен
Psychonaut

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи

Тита :) Браво на теб! Това си се казва постижение:) Аз все още не съм на 100% сурово, но на 80% и 90% веган :) но тази зима и пролетта направих много прочиствания също, въпреки че не успях с чернодробното :( Все пак и при мен си има сравнително добри резултати, защото аз също съм много бяла и преди винаги изгарях, дори да ме види само слънцето, а сега си станах направо със загар :) :Content_4 - emotloader:
Viva raw :)
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Не е необходимо човек да е краен, на мен просто така ми е по-лесно... :Confus_3:
Дори и на 70% сурово, без месо и млечни, човек може да поддържа много добро здраве.
Активен
Psychonaut
 

Страницата е създадена за 0.115 секунди с 22 запитвания.