Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Още един начинаещ(тежък случай)!  (Прочетена 27485 пъти)

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #60 -: 21-05-2010, 16:08:58 »

  beelee, до сега не съм виждал някой да наддава на мускул при отрицателен баланс. Виждал съм да се орелефяват и да мислят, че са си увеличили мускулите. Не можеш да строиш сграда, като отнемаш материал. Но можеш на изваеш скулптора по този метод.
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #61 -: 21-05-2010, 16:22:20 »

   Наистина, дай някоя програма, че не съм запознат с "метода на СпайдърСпорт". Това, многоставните упражнения със свободни тежести е основния метод на бодибилдинга откакто съществува.(от времето на Сендоу, преди Лари Скот)
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #62 -: 21-05-2010, 17:32:13 »

Примеврна тренировка за какво да ти дам ? Бъди по-конкретна , за маса, за сваляне , за релеф ?
Активен

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #63 -: 21-05-2010, 17:54:33 »

 Титане, нали и аз това казвам, че си има тренировки за маса, за релеф. Не може за всичко.
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #64 -: 21-05-2010, 20:42:06 »

Ами да, аз преди тренирах само определени мускули , защото ми нарастваха по-бързо от другите и едните ги тренирах да растат , а другите да се орелефят
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #65 -: 22-05-2010, 00:50:01 »

http://lichentrenior.com/milko-govori-za-pravilnoto-trenirane/

За това ли става въпрос, или съм намерил нещо друго в търсенето си ?  :whistling2 - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #66 -: 22-05-2010, 08:42:44 »

 
http://lichentrenior.com/milko-govori-za-pravilnoto-trenirane/

За това ли става въпрос, или съм намерил нещо друго в търсенето си ?  :whistling2 - emotloader:
Сега не мога да отварям видео, но щом те съветват да задържаш дишането по време на изпълнението-не го вярвай. Чети тези които са създали и развили системата. От създаването на този спорт до сега организма на човека не се е променил. Създадени са само нови медикаменти. Щом ще тренираш без стероиди,психостимуланти,фактори на растежа,инсулин, и др. химии(както се надявам), виж как са тренирали преди Арнолд. То е същото като набиращия популярност натурален бодибилдинг. Ако искаш ще ти дам и програми и информация за храненето. И не се страхувай, че ще станеш като тези по списанията. Без химия не можеш да станеш такъв. tooth
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #67 -: 22-05-2010, 08:56:36 »

  Във връзка с последния пост, преди време Майкъл Джексън беше пазарил Лу Фериньо за личен треньор. Журналистите научили и питани Лу как я кара с Майкъл. А той отговорил: "Не мога да го докарам на тен." :Content_4 - emotloader:
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #68 -: 22-05-2010, 13:44:57 »

http://lichentrenior.com/milko-govori-za-pravilnoto-trenirane/

За това ли става въпрос, или съм намерил нещо друго в търсенето си ?  :whistling2 - emotloader:
Сега не мога да отварям видео, но щом те съветват да задържаш дишането по време на изпълнението-не го вярвай. Чети тези които са създали и развили системата. От създаването на този спорт до сега организма на човека не се е променил. Създадени са само нови медикаменти. Щом ще тренираш без стероиди,психостимуланти,фактори на растежа,инсулин, и др. химии(както се надявам), виж как са тренирали преди Арнолд. То е същото като набиращия популярност натурален бодибилдинг. Ако искаш ще ти дам и програми и информация за храненето. И не се страхувай, че ще станеш като тези по списанията. Без химия не можеш да станеш такъв. tooth

Да, Гарване, за това става въпрос, а относно задържането на дишането се има предвид следното - когато правиш, например, тяга, при задължителното при тези упражнение стягане на ...общо-взето всички "кор" мускули (кръст, корем, четирибуквие), наличието на въздух помага да не стане изсипване. Използва се като колан, създава допълнително налягане отвътре. Момчетата, с които тренирам не вярват че правя тяга с 45 кг без колан, но аз я правя точно така :) То и някак си не ти се диша като се напънеш  :bleh
Ронин, вярно е, че това е от първите методи - за сила (на един руснак с Ц, ама му забравих точно името), но хората залитат по някви глупости, ходят по залите да правят кардио, което аз просто не го разбирам. Относно хипертрофията при отрицателен калориен баланс, в спайдъра точно така те тренират, увеличава ти се активното тегло и изгаряш мазнините, едновременно, но с различни видове тренировки. Видяла съм много примери, вкл. и себе си :) от 83 на 76 кг, с активно тегло от 59 на 62 кг. Магия! :Р Свалени 10 кг мазнини и качени 3 мускули. Мускулите атрофират от неизползване :)

Та, Гарване, методиката е следната: Правят се по 3 серии, малък брой повторения (5, 6 примерно) с тежест на 85% от капацитета. Аз тренирах с треньор и някак си ми е определил максимума, предполагам можеш да пробваш от всяко движение, с колко най-много можеш да направиш един сингъл и от тази тежест да извадиш 15%, за да получиш работната. Ето една моя тренировка:

1.Набиране: мъжете се набират, жените - на скрипеца. Моя макс е около 50 кг, с 45 ми беше ОК.
2.Странична преса: не е много хубав примера, но се вижда как усуква ръката при движението нагоре:
 http://www.youtube.com/watch?v=e_OHlUjbV10
гръдния кош не е нужно да застава хоризонтално, в случая така балансира тежестта.
3. Планк, заради който в една друга тема ме направихте смешна  tooth
4. Напади (lunges)
5. Клек или мъртва тяга
6. Face Pull: супер изчерпателно http://www.youtube.com/watch?v=6XOKw-RnDGQ
7. Кофички: ако можеш със собствено тегло, браво, аз не мога :) затова на машина.

Задължително разгрявка, после правя от всичко по 3 серии, 5 повторения, после малко се разтягам и може да се включи някакво кардио накрая, примерно скокове от клек или от напад, катерене на стълби през 1, с тежест или нещо от тоя род. Аз предпочитам планините и даже тръгвам към Витоша след малко :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #69 -: 22-05-2010, 17:12:36 »

  beelee, съгласен съм, че хората правят много глупости по залите. И наистина за сила повторевията са под 6 в серия, но до отказ. Ако тренираш с 85% от макс. до отказ, най- вероятно ще направиш повече повторения. Но това е индивидуално. С тази тренировка се горят мазнини и се качват мускули само при начинаещи т.е. още имащи мазнини и атрофирали мускули. След известна практика не можеш да правиш и двете едновременно. Бидърите често казват:"Всяка програма работи за начинаещия", а когато смятат за нещо, че не работи казват:"Като да правиш маса и релеф едновременно". Нарицателно е станало. Този метод не е на руснак(не е въведен от него, иначе може едновременно да са го открили на много места), но това не е важно. Програмата сега няма да коментирам. Сила и маса вървят почти паралелно, но и това е друга тема. За дишането е важно. Вярно е, че не ти се диша като се напънеш. Затова дишането се тренира като начинаещ, за да дишаш и като напреднал. Ти може да вдигаш 45кг., но тези, които вдигат над 500кг. ако задържат дишането е опасно. При вдигането се издишва.
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #70 -: 22-05-2010, 19:46:38 »

 Гледах видеото. Човека говори за кондиционна тренировка. Това е друго. Съгласен 100%. :Content_14:
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #71 -: 25-05-2010, 09:11:39 »

По тази методика не се тренира до отказ, а до последното чисто повторение, за да не се изпържи нервната система. Въпросният руснак, на който не му помня името е силов атлет и определено тягата му е повече от моята  ;D както и на другите, които я спазват.

Това за начинаещия е интересно, и при себе си наблюдавах такъв ефект на плато - в началото много добре се повлиях, след което вече увеличеното ми активно тегло искаше повече калории, а останалите мазнини не искаха да се изгарят. Човек трябва на всеки 6 месеца да си адаптира тренировките така, че да може да постига нови върхове. Аз съм вече на фаза поддържане.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #72 -: 26-05-2010, 20:02:51 »

  Много правилно си забелязала. Наистина има плато. Професионалистите си сменят програмата всеки 2 месеца. Повторенията до отказ наистина изптржват нервната система и оказват влиание на работата на сърцето. Затова не се работи винаги до отказ. Това е метод, използван за преодоляване на плато(един от методите). Както и единиците(вместо серия- едно вдигане с макс. тежест) По тази единица се определят процентите(има и по-сложен метод), т.е. единицата е "едно до отказ".Това имах предвид. А защо тежкоатлетите викат в края на движението(виж щангистите)? Този вик в японските бойни изкуства се нарича "ки-ай"(фокусиране на енергията) и става винаги при издишване. Ако задържиш дишането при макс. може и да загубиш съзнание(проверено). Кефи ме, че анализираш методите, които използваш и резултатите от тях. :Content_14: На теб, наистина не мисля, че са ти необходими триковете на професионалните атлети. Прави това, от което се чувстваш добре. Аз също обсъждам методите при всеки повод, за да обменям опит. :pensif_29: Успех!
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #73 -: 17-07-2010, 11:05:10 »

Почнах да правя упражнения само с дъмбели, че няма време за друго... пък даже и тях правя през малкото си свободно време докато съм на работа. Системата ми е с 10 кг гири да мъча 1 ден бицепс-трицепс 1 ден рамо 1 ден гръб-гърди ....и ще видим какво ще излезе накрая :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #74 -: 17-07-2010, 11:18:07 »

E kak какво , ще се пооформиш там , за където тренираш , елементарно е Уотсън :)) И аз натам съм се насочил да си взема едни читави дъмбели и да си монтирам един лост някъде в коридора :))
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #75 -: 17-07-2010, 11:55:23 »

Ами, няма смисъл да давам пари все за фитнес зали.... взех си 15 кг дъмбели 2 броя за 120лв. ...не знам дали са скъпи или не, ама нямам време да проучвам пазара.. а пък и да ходя на фитнес нямам време... а и с дъмбелите можеш да си правиш упражнения за доста неща... само за гърди вече къде ползвам повече столове, отколкото дъмбелите, но както и да е... все още нямам и 2 седмици тренировки, така че едва ли е чак толкова очевиден успеха... но все пак свалих кг и качвам малко мускули, така че тия 2те като се комбинират се забелязва, или поне аз го забелязвам.... ама ме съмнява да продължа в това бързо темпо де... ще видим какво ще стане :) важното е, че поне засега съм сериозен :whistling2 - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #76 -: 17-07-2010, 15:37:00 »

Брей, много скъпи тия дъмбели...Аз тук се мъча с едни праисторически чугунени гири по 4 кг, ще ми се да ги сменя, но като гледам цените няма да е скоро.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #77 -: 17-07-2010, 19:15:02 »

И на мен скъпички ми се видяха амааааа :)) тренирай , тренирай , добрият ефект идва на 3 тия месец , после вече ще ти са необходими тренировките :)
Активен

tsetsi

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Здравей и от мен - Цеци
« Отговор #78 -: 21-07-2010, 16:19:06 »

Здрасти,

Ако приемем че човек цял живот се учи, то тогава всичко е простено. Но за какво се учим е въпроса, към какво? Каква е целта заради която учим?

Аз съм на мнение че всичко което имаме е самият този момент и нищо повече. Следователно, падаме, ставаме, грешим, правуваме, има ли значение...., всичко е за самото изживяване... защото всичко което имаме е само в този момент. Следователно може да се каже че нищо не е грешка. Всяко едно преживяване е важно. всичко е красиво и всичко е така както е трябвало да бъде.... в този момент.

Защото всичко което имаме е.... самият този момент и нищо повече. Живей сега, радвай се на живота. Нищо че си хапваш това и онова, сега и тогава... какво от това... кой ще те съди? Ние самите сме си най жестокият съдилник, но има ли смисъл да се съдим след като бог ни е дал очи, ръце, крака, зъби, сетива за топло и студено... и колко ли още помагала за да усещаме света около нас.... всичко това за да можем да почувстваме момента... самият този момент е всичко което притежаваме и нищо повече..............

Цеци

Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #79 -: 21-07-2010, 23:56:11 »

И на мен скъпички ми се видяха амааааа :)) тренирай , тренирай , добрият ефект идва на 3 тия месец , после вече ще ти са необходими тренировките :)
може и скъпички да са.... ама си заслужава, всеки ден тренирам от 2 седмици  O0
имах предвид под скъпички, че може би в някой друг магазин щяха да са по-евтини... ама нямах време да проверявам и да търся... иначе наистина не са евтини, ама за мен поне си заслужава, щото можеш да си тренираш постоянно... ако тръгна на фитнес да ходя всеки ден за 2-3 месеца пак ще иде толкова... така че всеки си преценя ;)
обаче какво имаш предвид с това, че добрия ефект идва след третия месец.... както и с това, че после вече ще са ми необходими тренировките..... какво имаш предвид с това, нали и сега си тренирам аз и то всеки ден :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"
 

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 22 запитвания.