Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Още един начинаещ(тежък случай)!  (Прочетена 27493 пъти)

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #40 -: 18-05-2010, 23:51:44 »

Ами, идеята ми беше по принцип.... като тъй и тъй ще го смъквам корема и излишните килограми да речем, дали има вариант да се възпролзвам от тази маса мазнинна и да я превърна в мускулна маса. Ама май само в мечтите ми се случват такива работи  :thankyou:
Иначе някакси не ми се иска да го има това "или" ....или се храниш здравословно, или качваш мускули... от двете предпочитам да се храня здравословно, обаче не ми се иска да избирам, и двете ми звучи по-добре  :whistling2 - emotloader:
Може би ако изяждам по 5 домата вместо 2 и по 4 моркова вместо 1... ще трупам маса, или не знам и аз. Всъщност маса не знам дали ще трупам, ами искам мускулите ми да станат по-големи, че то аз и сега достатъчно маса съм натрупал, ама няма грам мускул  tooth 2 набирания не мога да направя и затова не ходя в училищния двор да тренирам с другите  :bleh
Активен
"няма грешки, има само уроци"

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #41 -: 19-05-2010, 01:24:51 »

 Ти ще изглеждаш добре и ще си правиш набирания и вс. останало и без много маса. Да го кажа така: ще ядеш повече домати и краставици от тоя, който не прави набирания, защото ще ти трябва повече енергия отколкото на него, не защото се тъпчеш като бидър,който иска да надмине и генетическите си дадености. Ще си по мускулест от тоя, дето не прави набирания и ще си по-слаб от билдара, но много по-чист и здрав. Билдърите са като на снимките в списанията две седмици в годината. Нарича се състезателна форма. Иначе са дебели. И изчистването до състезателна форма е от три месеца нагоре диета(нисковъглехидратна).
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #42 -: 19-05-2010, 17:55:14 »

Благодаря ти много за обясненията, ако ми хрумне още нещо да питам вече ще е на лично, но засега инфото ми стига  :weight_lift:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #43 -: 20-05-2010, 09:31:54 »

Здравей,

в организма на човека няма такъв механизъм, който да превръща мазнините в мускул, просто тъканите са съвсем различни и с различна роля. Това не означава, че двете неща (изгаряне на мазнина и хипертрофия) не могат да стават едновременно. Ако искаш да трупаш мускули и същеверменно да гориш и да се храниш здравословно, в общия случай имаш нужда от следното:
1) Тренировки за хипертрофия: моят съвет е да тренираш многоставни упражнения със свободни тежести, като мен (методиката на СпайдърСпорт). Така се повишава цялостната двигателна култура, сила и експлозивност, контролирания обсег на ставите и не се изграждат балоноподобни мускули. Мускулът расте на плътност, а не на обем, т.е. натежава без излишно да се оголемява. Не познавам жена, която харесва мъже с ръце като вурстчета  ;D Релефът е много по-важен. С този метод на трениране се повишава активното тегло, дори в покой ще гориш яко. За по-бърз резултат може да включиш интервално кардио след силовата тренировка и в дните без такава.
2) Отрицателен калориен баланс: Той се постига лесно със суровоядство, но ти целиш и хипертрофия, т.е. имаш нужда от протеин. Не изключвай напълно животинските източници (риба тон, сьомга, яйца), защото от ядките ще се напълниш с фито-естрогени, което за момченцата не е добре. Също ако можеш да спреш напълно сладкото и тестеното, е хубаво да се храниш високомазнинно - организмът се отървава от това, което му е в излишък. Като ядеш мазнини по-ефективно ще ги изгаряш.
3) Баланс на течностите: Ако си над 80 кг, 4 литра вода на ден е препоръчително, ако искаш да сваляш. Подобрява метаболизма, особено в комбинация с високомазнинно хранене. Може да слагаш по 1 щипка морска сол на литър, за повишаване на минерализацията, ако не си свикнал да пиеш по толкова.

И едно последно - коремните преси не изгарят мазнините на корема, изобщо локалните упражнения не изгарят мазнините около натоварените мускули. Организмът сам си избира от къде да гори, така че тренировките във фитнеса с малка тежест и много повторения (както ще те посъветват 80% от инструкторите) са си чиста проба губене на време.

Надявам се да съм била полезна :) Ако си от София, може някой път да направим една-две тренировки заедно, за да добиеш представа ;) Успех!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #44 -: 20-05-2010, 10:08:08 »

Гарване, на теб за какво ти е да изглеждаш толкова грозно напращял  tooth,
 На мен лично ми харесват слаби, но тренирани мъже- с лек релеф.  :heart_2:
Тренирай си за здраве, сила и тонус.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #45 -: 20-05-2010, 13:59:10 »

@beelee
Благодаря ти за отговора. Обаче искам да те питам някои работи... като например каква е тази методика на СпайдърСпорт, или да ми дадеш линк евентуално дето е описано какво точно представлява, за да добия някаква представа. И това значи ли, че мускулите ми няма да растат на обем изобщо.... щото аз нямам против малко да порастнат честно казано, пък после нека да си растат на плътност. Или пък да се уплътняват, но и да порастнат поне малко така..  :whistling2 - emotloader: Но иначе по принцип си права, че е по-добре мускула да е силен, отколкото само напрегнат и издут... така че предпочитам твоя вариант  :bleh Иначе да ти кажа..... напоследък взех да свалям килограми. По едно време бях 90, след това станах 88 ....пък сега след опити да увелича суровоядството, без да съм спрял съвсем месо и млечни продукти и хляб, но съм ги ограничил... преди малко се мерих на кантара, че съм 84 кг станал  :thankyou: Може да ми кажеш повече за ядките, щото аз си взех повече бадеми да ям нещо напоследък... понеже разбрах, че са полезни и засищат, а ти сега ми викаш, че не било добре да ги ям. Риба тон, яйца и сьомга - ама какъв вариант имаш предвид? Варени яйца, сурови? И тия рибените как трябва да са приготвени, че не им чаткам много и на тях... и какви мазнини мислиш, че трябва да ям ?  :surpris_23: С водата трудна работа 4 литра... какво ме направи не знам. Ама мога да се пробвам по 2 кг да пия.... въпреки че виж, че дори и сега почнах да свалям кг.... само дето не знам откъде точно, дано да е от корема.


@Даниела
Жените на твоята възраст може и така да мислят, ама тия на моята харесват батковци с по-големи мускули, щото изглеждат по-силни, или не знам и аз... или поне така си мисля  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #46 -: 20-05-2010, 14:37:20 »

Какво общо има възрастта, познавам много по-млади от мен жени, които мислят като мен.
Ако искаш ей така да изглеждаш и да се чувстваш  подкрепям  tooth
http://www.youtube.com/watch?v=ER7bmUSwsUI&feature=related
има снимки и  на по-якички вегани и фрутарианци  към края на клипчето  ;D но на мен не ми харесват

Емо, извинявай че ти спамим темата  :love_026: Ти как я караш?
« Последна редакция: 20-05-2010, 15:02:51 от Даниела »
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #47 -: 20-05-2010, 15:01:15 »

Какво общо има възрастта, познавам много по-млади от мен жени, които мислят като мен.
Ако искаш ей така да изглеждаш и да се чувстваш  подкрепям  tooth
http://www.youtube.com/watch?v=ER7bmUSwsUI&feature=related
Е, ти може би ми говориш за съвсем крайни варианти на мускули-балони един вид.. знам ли и аз. Но да, нещо такова искам да изглеждам и да се чувствам. Като този от 05.00 минута само че малко по-тясна талия и малко по-голям бицепс, нещо такова  tooth

@BEELEE
Ако може, пиши ми в моята тема малко по-надолу, че наистина малко превзех и аз на Емо темата...  :angel:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #48 -: 20-05-2010, 15:03:39 »

Това на 5 мин е Джерико, той  е бретарианец. За мен това е идеалното мъжко тяло. А и виж каква форма поддържа.  ;)
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #49 -: 20-05-2010, 15:34:01 »

Оки, ще ти разкажа по-подробно за различните упражнения в твоята тема :)
Относно типа разтеж с този тип трениране, да кажем, че ще развиеш мускулите си по най-добрия начин според заложбите ти ;)
п.с: Само кифлите и позьорките харесват напомпани  :pensif_29:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #50 -: 20-05-2010, 15:37:27 »

Горе забравих да кажа, бадемите са супер, аз говорех за стриктно растително суровоядство, когато единствения протеин е от ядки и семена.
Почти цялата минала година се хранех суровоядно + мръвки (термично обработени). Резултатите са супер. Обаче хляба трябва да го разкараш! Вземай си картофи или от Слънце и Луна. И пий поне 3 л, 2 са ти много малко. Килограмите, които сваляш са 1/3та вода, компенсирай загубите ;)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #51 -: 20-05-2010, 16:19:25 »

Значи казващ , беелеее, че многото повторения с малки тежести не вършат работа , а ? Ама това при теб ли е или и при хората около теб , защото при мен горят всичко   tooth
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #52 -: 20-05-2010, 17:11:23 »

Beelee,beelee,beelee.....забравяш нещо много важно!Митът за протеините.Както и че почти цялата концепцея на билдерите,към която ти се придъждаш е измислена,фалшива и вредна!
Протеини не са само ядките и семената!
http://www.youtube.com/watch?v=ae-dlHOmwk4
http://www.youtube.com/watch?v=JKRdavXsDts
http://www.youtube.com/watch?v=3-HjescrTWA&feature=related
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #53 -: 20-05-2010, 17:28:59 »

Какъв трябва да е дневния прием на протеини? Предполагам, че не е 40 грама на ден както го препоръчват за жени, защото аз стигам до такива стойности на ден само ако съм консумирала извара (чиста суроватка) или яйчени белтъци. Пък мускули на краката имам горе-долу от редовно движение.
Зеленолистните зеленчуци също имат протеини ако става за въпрос. Не са само ядките и семената.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #54 -: 20-05-2010, 18:14:51 »

Айде, и аз да се изкажа - като един ерудит и на всяко гърне мерудит  tooth :whistling2 - emotloader:.
Това с протеините лично съм се убедила, че е просто фикция - имала съм периоди, когато съм карала само на плодове и зърнени и никакъв животински протеин и пак съмправела мускули, веднага се вижда резултатът - трябва си единствено яка тренировка. Гарване (това се отнася и за всички, желаещи да ваят тела), пий вода, яж си на воля плодове, зеленчуци и ядки (във всички тях има протеини, само че са в много по-малко количество и аминокиселините не са накуп, както при животинските продукти), може евентуално да включиш и пъдпъдъчи яйца (те са много добра опция) - нищо друго не ти трябва, камо ли пък да се тъпчеш с риба и мръвки (дълбоко уважавам мнението на beelee, но по този въпрос не мога да се съглася с нея)... а, и спортувай яко - това е най-важното, без спорт не става, който ти го разправя - лъже!
А beelee и Томи, защо не пуснете малко снимки поне, за нагледен материал, че ми стана любопитно (не се плашете, де) :whistling2 - emotloader: :angel:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #55 -: 20-05-2010, 18:45:46 »

Абе хора,вие не гледахтели първото видео???Съвсем ясно си го казва човека,ама аз не знам англииски и не мога да го разбера  :bleh :Content_4 - emotloader: :Confus_3:
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #56 -: 20-05-2010, 18:54:33 »

Абе хора,вие не гледахтели първото видео???Съвсем ясно си го казва човека,ама аз не знам англииски и не мога да го разбера  :bleh :Content_4 - emotloader: :Confus_3:

Ами не, Светльо, в началото не го гледах, признавам  :-[. Това, което тромаво се опитах да обясня в горния си пост, човекът си го е казал много кратко, точно и ясно  :Content_14:.
Но че си трябва и спорт, трябва си  :weight_lift:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #57 -: 20-05-2010, 21:04:55 »

  Я, какви сте ги вършили докато ме няма! :D А аз се притеснявам да обяснявам с подробности на Гарвана, за да не кажете, че съм го обърнал на бодибилдинг семинар.  :Confus_3: Продължавайте! И мен ме интересуват тези неща. Не му пишете на лични, в точната тема сте. И аз не се виждам скоро да оставя тежестите, първо ще вървят заедно с йогата, после-ще видим. :surpris_23: Даже имам още хранителни добавки, дето мислех да ги подарявам. По едно време се чудих кое е по-малкото зло при прехода към суровоядство, да хапвам по някоя риба или пиле или да вземам по някоя лъжица протеин в дните с тренировки. :whistling2 - emotloader:
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #58 -: 21-05-2010, 13:56:01 »

Beelee,beelee,beelee.....забравяш нещо много важно!Митът за протеините.Както и че почти цялата концепцея на билдерите,към която ти се придъждаш е измислена,фалшива и вредна!
Протеини не са само ядките и семената!
http://www.youtube.com/watch?v=ae-dlHOmwk4
http://www.youtube.com/watch?v=JKRdavXsDts
http://www.youtube.com/watch?v=3-HjescrTWA&feature=related
Светльо, аз говоря САМО от опит :) теориите съм ги чела, мисля че разбираш...има многобройни изследвания (и ти обичаш да цитираш чичко Чек) относно усвояемостта на храните. Когато добавиш и Аюрведа нещата стават яко "според-зависи". Човек трябва да намери това, което работи при него.

Титане, с многото повторения на малки тежести се горят мазнини и ...мускули ;) Аз говоря за тренировка за хипертрофия + кардио, не само за второто. Дай една примерна тренировка, ако искаш.

Иначе не уважавам кардиото в зала, на балканския полуостров сме все пак! Балкани колкото искате, газ по баира и гз да расте спира :Р

Томирис, 2 гр/кг тегло :) според ежедневните занимания може да варира нагоре или надолу.

Вики, аз също узрях, да се сетя че мускулите се разграждат от неизползване, а не от неядене на мръвки. Рибата е единственото, което мога да ям сурово, но и за нея е същото като за месото - съдържа вибрациите на смъртта и болката. Не съм яла от Никулден...обаче яйцата и маслото не мисля да ги спирам
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #59 -: 21-05-2010, 14:09:59 »

Абе, beelee, все забравяш да кажеш за тази програма дето говореше  :surpris_25:
Активен
"няма грешки, има само уроци"
 

Страницата е създадена за 0.106 секунди с 23 запитвания.