Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Още един начинаещ(тежък случай)!  (Прочетена 27470 пъти)

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #20 -: 15-05-2010, 20:30:19 »

Е как си сам , всички ние сме с теб :))
Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #21 -: 15-05-2010, 23:02:29 »

Здрасти.И аз съм от твоята партия,прясна,прясна.Имаше един лаф - " Добре,че е майтапа,та да си кажем истината"А истината без майтап е,че това е верният път,така чувствам от пет месеца насам.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #22 -: 16-05-2010, 04:02:32 »

Gia sou, Емо!  :)
Къде живееш в Гърция?
2 години от живота ми преминаха там.
Активен

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #23 -: 16-05-2010, 13:04:51 »

  Благодаря още веднъж на всички! Вери, аз съм в Амфиса, най-близкия морски град е Итеа на 12км. Най-известния близък град е  Делфи. Амфиса е областен център на област Фокида. Ти къде беше? Titan, аз разбрах, че сте "един за всички, всички за един", за това се присламчих, да имам поткрепа. Я кажи, ти и другите знаещи(визирам компетентните на тема йога, да не ги изреждам, те си знаят), като се интересувам от години от йога, и където живея все не намирам съмишленици, как да си помогна? До сега, гл. от книгата на В. Ефтимов имам впечатления. Имам ли някакъв шанс да се занимавам сам? Помагайте, препоръчайте нещо! Благодаря предваритейно!
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #24 -: 16-05-2010, 16:40:22 »

Аз бях главно в Атина и по някои полу/острови: Пелопонес, Родос, някои други по-малки. :) Хубаво беше.
« Последна редакция: 16-05-2010, 16:42:44 от Вери »
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #25 -: 16-05-2010, 20:16:06 »

Добре дошъл ronin.
Виждам, че вече си поел по този път независимо дали осъзнаваш, че се е случило. Книгата на В Евтимов е едно много добро въведение в йогата - има хубави асани, пранаямите също са обяснени на ниво.
Ако не си поставяш много високи цели може да практикуваш доста години само по нея.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #26 -: 17-05-2010, 00:37:14 »

Отиваш в замунда и дърпаш ето това ( прави се с торент клиент , ако нямаш знание пиши ми на лично , ще те образовам ) това е двд диск, пържиш го и гледаш на тв и повтаряш. Дани е моят учител по йога и е добър в асаните - този , който води курса . Правиш го поне 3-4 пъти седмично.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #27 -: 17-05-2010, 01:32:54 »

Отиваш в замунда и дърпаш ето това ( прави се с торент клиент , ако нямаш знание пиши ми на лично , ще те образовам ) това е двд диск, пържиш го и гледаш на тв и повтаряш. Дани е моят учител по йога и е добър в асаните - този , който води курса . Правиш го поне 3-4 пъти седмично.
Кое е това дето се дърпа, че и мен ме интересува, ама не го виждам нещо ?!  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #29 -: 17-05-2010, 09:48:14 »

и аз правя това  :Content_14: :Content_22: но някъде два пъти седмично, през другите дни всяка сутрин сурия намаскар, крокодилски упражнения и др.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #30 -: 17-05-2010, 09:55:11 »

Дани , за теб знаем , ти си в челната тройка ,ама не мога да те класирам ,че другите две ще се сърдят :)
Активен

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #31 -: 17-05-2010, 13:10:35 »

  Благодаря за отговорите! Titan, това с диска е ОК. Беше ми необходимо такова нещо. Но йога е цялостна сист. за начин на живот. Липсват ми важни напътствия, кое, кога, колко ит.н. Например, да ти кажат че дихателни упр. се правят след асаните, в какъв ред се овладяват, кога се правят пречистващи процедури, за да си изградиш дневен режим, седмичма, месечна, год. програма. Знам че бързам. Още не съм изтеглил диска даже. Там може да има част от тези неща. Просто исках да кажа,че гледам на йога по-серизно, от колкото на комплекс упражнения и това е една от причините да не съм започнал занимания сам до сега. Сега ще започна с диска, без да се оправдавам повече и ще докладвам. Благодаря пак!
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #32 -: 18-05-2010, 10:41:22 »

 Със скапания интернет нук не мога още да вляза в замундата! Синът ми от България казва, че влиза нормално.
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #33 -: 18-05-2010, 11:02:57 »

Със скапания интернет нук не мога още да вляза в замундата! Синът ми от България казва, че влиза нормално.
Ми, кажи му да дръпне и да ти прати по скайп :)
Абе, ти като каза, че си тежък случай... килограмите ли имаше в предвид ? Че и при мен е такъв случая нещо... :whistling2 - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #34 -: 18-05-2010, 16:26:56 »

  Имах предвид, че след 40г. трудно си променяш навиците. Ама като съм възпитаван с пържоли и кебабчета...Сам търся пътя. С килограмите нямам проблем, щото съм много активен физически. :weight_lift: Ако станеш суровоядец тегното ти ще се саморегулира с минимум активност от твоя страна. :pensif_29:
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #35 -: 18-05-2010, 16:31:26 »

  Имах предвид, че след 40г. трудно си променяш навиците. Ама като съм възпитаван с пържоли и кебабчета...Сам търся пътя. С килограмите нямам проблем, щото съм много активен физически. :weight_lift: Ако станеш суровоядец тегното ти ще се саморегулира с минимум активност от твоя страна. :pensif_29:
Абе, ще стане то.... какво са 40 години в сравнение с безкрайността.. просто трябва да си сигурен, че го искаш  :bleh
Пък за другото... то хубаво ще се саморегулира теглото ми.... ама аз искам предимно корема ми да изчезне, че от много тъпчене съм пред раждане вече... пък сега изведнъж реших, че искам да стана с плочки и ме страх да не взема да заслабна като цяло, пък корема да вземе да си остане... и такива работи  :whistling2 - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #36 -: 18-05-2010, 16:39:45 »

 Ще изчистиш мазнини и боклуци от организма. Мускулите трудно горят. Плочките се получават(очертават) именно с изчистване не с упражнения. А растат с увеличаване на общата мускулна маса.
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #37 -: 18-05-2010, 16:55:27 »

Ще изчистиш мазнини и боклуци от организма. Мускулите трудно горят. Плочките се получават(очертават) именно с изчистване не с упражнения. А растат с увеличаване на общата мускулна маса.
А има ли някакъв вариант да изгоря мазнините и боклуците и по някакъв странен начин да ги преобразувам в мускули? Че тях ги няма много да ти кажа...  :whistling2 - emotloader:
Добре, явно плочките рано или късно ще се покажат.... обаче според теб как може да се увеличи мускулната маса със суровоядство ? Или ако стана суровояд, се очертава да съм си слаб ?!  :surpris_25:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #38 -: 18-05-2010, 19:26:56 »

Ронин, никой не може да влиза от чужбина в Замунда (освен, ако не се ползва прокси).
Пробвай в:
http://nanoset.net/
http://www.p2pbg.com/
Активен

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re: Още един начинаещ(тежък случай)!
« Отговор #39 -: 18-05-2010, 23:27:01 »

  Вери, благодаря! Вече и аз го знам. Те и от там не влизат в гръцките ф-ве. Гарване, то трудно се обяснява с малко думи, ама нейсе... За да качваш маса, трябва да си на положителен енергиен баланс. За да гориш мазнини трябва да си на отрицателен. Затова, обикновено качват маса(не чиста) през зимата и я изчистват от мазнини през лятото. Всичко това, обаче е за всеядни бодибилдъри. За суровоядци да кажат които знаят. Логично е да се качва маса бавно, но много по-чиста. А чистенето да е лесно. Не знам какъв процент от мускулатурата се губи при такова чистсне(нископротеиново). Всеки решава дали да е билдър и да се стреми да не яде само отрови, ако може или да живее здравословно и да прави по някое упр. с тежести покрай асаните. Има успешни билдъри вегетарианци. За суровоядци не съм сигурен. Кори Еверсън стана 6 пъти мис Олимпия без грам месо. Има и други и имъже също. А ако е само да спадне корема, налитай смело на суровото, ще се очудиш от резултатите. И питай, лошо няма. Успех!
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 22 запитвания.