Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: DOT  (Прочетена 5904 пъти)

DOT

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
DOT
« -: 30-04-2010, 16:11:19 »

 :kisss:

Здравейте,аз съм на 21 години и след няколко дена ставам на 22.
Много ви харесвам и влизам от онзи ден във форума със същия ентусиазис с който  пиех кафе едно време. Не ям месо от септември 2009, преди това го бях спряла за две години, но на един Великден си направих сандвич с луканка и после още 5-6;)Сега вече знам защо не ям месо и  изобщо не ми пречи;)колкото с него-толкова и без, просто трябва да съм наясно-ям ли или не :kisss:
След едно гадже пропуших по 1 кутия цигари на ден и така година и половина. Сега не пуша от Нова Година +- 2 кутии.
Кафе пия от 5 клас сигурно, правех на татко нескафе и му го носех в кабинета и по пътя го преполовявах. Изпивала съм по 5-6 кафета ежедневно;)Кофи-джънк-ие в период на полуразпад. Сега много рядко си позволявам, защото като изпия някое и пак изперквам и ми се и допушва.
Мечтая си някой ден менюто ми да клони към 90% жива храна, ама за тази работа трябва търпение, което е много сложно за моята натура. Мисля да изкарам съботата и неделята в четене на форума.
Първото здравословно нещо в живота ми беше Харви Даймънд.
Никога не съм се съмнявала в принципите на суровоядство, те са толкоз прости и логични, че ми се струва странно хората да не мислят така.
От друга страна имам зверски апетит;)освен това като ям и хората около мен и те почват да ядат, дори и онези които са полуанорексични-нищонеядки.
Най-добрата ми приятелка е запозната с този начин на живот(суровия) от съвсем малка и го прилага повече от успешно;)И повечето яки хора дето са ми правили впечатление имат нещо вегетарианско във кръвта си;)
Не споделям чисто духовно-спиритуалните виждания свързани със този начин на живот, защото се опитвам да съм си напълно ортодоксално православно християнче.
За пръв път искам да съм част от някакво "общество"-винаги ми се е струвало много лузърско, а сега ще съм ужасно щастлива ако има място и за мен тук;)живея във София и все по често ми се иска да избягам.
Match-point-ът ми беше когато четох как храната влияе на мислите ни, на отношението ни, на държанието ни и понякога това което си мислим че сме, всъщност може да не отговаря на истинската ни същност, а да е провокирано от някакви вещества в нас. Това вече ми преля чашата-искам да съм добър, отзивчив мил,искрен човек а не нервирана себична психопатка с нервни растройства и депресивни състояния.
Понякога ме е страх че съм/може да стана обсебена от храната-в смисъл дори да е здравословна, просто само да си мисля за храна. Не искам това да става така, но трябва явно да отделя малко време на този аспект от ежедневието за да изкореня ужасните хранителни навици които имам.
Майка ми е най-невероятната готвачка на света, да му се не види.
Мечтая да се запиша на веге-готварски курс;) бих искала да  мога да приготвям вкусни и здравословни неща за мен и приятелите ми.
И спирам вече да дърдя, но нали ви казах, живея в София и ми иде да крещя понякога, че никой не ме чува.
Имам един Голям-малък проблем, който затормозва 40 % от дните ми и ме кара да се чувствам ужасно безсилна. А съм готова да направя всичко което е във областа на личните ограничения за да го реша. Искам да питам Мер дали може да ми помогне,дали знае нещо по въпроса, но нямам представа къде да и пиша. Ако разбера как  това може да се оправи ще бъде най-хубавия  подарък за рождения ми ден.
Млъъъквам. Благодаря ви. чувствам се като онзи човек от разказа на  Г.Господинов-http://liternet.bg/publish/ggospodinov/dar.htm
Моля ви бъдете ми приятели. :flowers2:

Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:DOT
« Отговор #1 -: 30-04-2010, 17:01:02 »

Приятел съм ти  :fluretaa: Добре дошла!
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:DOT
« Отговор #2 -: 30-04-2010, 18:01:53 »

Здрасти Дот :flowers2:!!!

защо всъщност "dot"? на макаронаджийски e престижно съкращение, dottore/ssa, значи с висше...а си малка за това
твоето "да му се не види" за майка ти го разбирам добре, и аз все с големи готвачи съжителсвам и хич не е лесно в началото...но после свикваш. не се предавай  ;D

Активен

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:DOT
« Отговор #3 -: 30-04-2010, 18:03:54 »

Добре дошла и от мен  :love_006 - emotloader:
Когато преди пет месеца започнах промяната за себе си, сайтът и форумът много ми помогнаха и продължават да помагат. Не се плаши, че може да си обсебена от храната - при мен това чувство беше само в началото, докато свикна с продуктите и комбинациите. После си става от само себе си и с лекота. Бъди търпелива и толерантна към себе си и продължавай да се опознаваш. Пожелавам ти по-скоро да намериш вътрешно спокойствие и равновесие.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:DOT
« Отговор #4 -: 30-04-2010, 21:11:53 »

Добре дошла. И аз мразя обществата, но въпреки всичко този форум ми харесва. Може би, защото не е "общество", поне не от този тип, с който се сблъскваме всеки ден. И аз пия кафе от 5 клас, но за няколко дни го спрях. Един ден ме болеше главата и толкова. Човек трябва да се отказва от вредните навици докато е млад, защото после става трудно.
Готвенето е сложно, не живата храна.;)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:DOT
« Отговор #5 -: 30-04-2010, 23:10:38 »

Здрасти, приятелко! Разбира се, че има място за теб  тук. И аз смея да твърдя, че чувството ти на обсебеност от храната скоро ще премине. Като си на сурова храна имаш най-голямото предимство - свободно време. Ами, да нали не готвиш, печеш, пържиш! :heart_2:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:DOT
« Отговор #6 -: 03-05-2010, 07:22:07 »

 :kisss:Здрасти, здрасти...а,ъъъъъъъъъ...такова ...баба за другарче....шъ ли приемеш????Като ти четох поста ми се струва, че си пълна с неориентирана енергия...е, тука ще тия ориентират...батковците...те са по-напреде от мене!Ти дете май имаш и некакви умения за пописване...ил греша?
    ииииииииииииииих ,като ви гледам колко сте млади и хубави...ми се иска и аз, и аз да стана на 20 :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

DOT

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:DOT
« Отговор #7 -: 03-05-2010, 09:14:50 »

 :flowers2: mariiina  -бабите са ми любими, сериозно.
 :flowers2: Val :)
 :flowers2: Томирис
 :flowers2: Antares
 :flowers2: ribkata
 :fluretaa:  Svetlio
 аз чета ли чета, има ужасно много информация.
Ама след това почвам с въпросите.
Защо в университетите не присъства някаква такава специалност??:(
Сега отивам с моя  :D
Много ми харесвате.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:DOT
« Отговор #8 -: 03-05-2010, 09:44:47 »

Здравей и добре дошла! :flowers2: :love_006 - emotloader:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:DOT
« Отговор #9 -: 04-05-2010, 21:26:14 »

Здравей и от мен приятелче   tooth :flowers2:
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:DOT
« Отговор #10 -: 05-05-2010, 12:34:32 »

Честит рожден ден ......както и да се казваш :bleh
Радвам се, че не съм единственото православно християнче във форума  :thankyou:
И аз имам много проблеми с правилното хранене и т.н. ....най-лошото е, че нашите все ме дразнят с нещо... и все хапвам някакви работи дето ужким не искам. Ей го, примерно сега една кока-кола ми привлече вниманието, обаче... се опитах да не й обръщам внимание :weight_lift: Ама пък оняден изядох едни понички с пудра захар, въпреки че реших да не ям захар, обаче не се сдържах.... нищо ти няма на характера на теб, не се притеснявай. Може би си малко по-изнервена от всичките тия кафета къде си изпила, защото май влияят негативно на нервната система. А пък и щом си пушела, а сега си спряла... сигурно и това ти влияе малко на нервите. Ама съм сигурен аз, че си много спокойно момиче по принцип... или поне скоро ще станеш и няма да имаш проблеми. И да ме слушаш, защото съм по-стар във форума :pensif_29:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103
Re:DOT
« Отговор #11 -: 05-05-2010, 13:37:33 »

 Здравей ДОТ,добре дошла във форума :flower:
Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:DOT
« Отговор #12 -: 05-05-2010, 15:17:35 »

Здрасти и от мен.Добре дошла!
Активен

DOT

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:DOT
« Отговор #13 -: 10-05-2010, 16:16:59 »

Мерси.Сега съм в една Коста на центъра на Бс, пия шоколадово нещо ледено;)Бях на био-ваканция за това не писах.Благодаря че сте ми отговорили. От утре съм на плодове.А от 4 дена си правя това със зехтина...Ама и моето остава зелено. Вие сте най-хубавото и надъхващо нещо тия дни.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:DOT
« Отговор #14 -: 10-05-2010, 18:40:11 »

Мерси.Сега съм в една Коста на центъра на Бс, пия шоколадово нещо ледено;)Бях на био-ваканция за това не писах.Благодаря че сте ми отговорили. От утре съм на плодове.А от 4 дена си правя това със зехтина...Ама и моето остава зелено. Вие сте най-хубавото и надъхващо нещо тия дни.
Хехе.... и аз все така си викам - от утре това, от утре онова...... добре, че утре е толкова неограничено във времето :) Внимавай момиче, ще те следя изкъсо дали си на плодове и зеленчуци :police:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

DOT

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:DOT
« Отговор #15 -: 11-05-2010, 10:17:29 »

:)утре е вече днес. :)Дори се измерих на канатар в морската градина за пръв път от 5-6 години:)
тежа 62 кг. Почнах да чета Лечебния глад на Лидия Ковачева. Проблема е само, че не мога да си вярвам...токова пъти съм сглупявала , че вече не си вярвам изобщо.
Събрах слънце от целия плаж, а утре само при мисълта, че отивам във мръсната София ми става лошо.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:DOT
« Отговор #16 -: 11-05-2010, 10:20:45 »

Е, сой си там на чисто , тъкмо няма да увеличиш задръстването :))
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:DOT
« Отговор #17 -: 11-05-2010, 10:24:44 »

Днес времето е прекрасно и мисля и аз да си направя една разходка в Морската градина.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:DOT
« Отговор #18 -: 11-05-2010, 11:17:29 »

:)утре е вече днес. :)Дори се измерих на канатар в морската градина за пръв път от 5-6 години:)
тежа 62 кг. Почнах да чета Лечебния глад на Лидия Ковачева. Проблема е само, че не мога да си вярвам...токова пъти съм сглупявала , че вече не си вярвам изобщо.
Събрах слънце от целия плаж, а утре само при мисълта, че отивам във мръсната София ми става лошо.
Хубаво, че 62кг тежиш.... ама има значение и колко си висока. Ако си 155, трябва да свалиш някой друг кг, ако си 175 си перфектна ;)
Да, така е... и аз също не ти вярвам много, понеже не те познавам.... ама се надявам, че няма да пукнеш от тоя лечебен глад... аз такова нещо не се и замислям да пробвам, на 3-4 ден ще съм аут... ;)
Можеш да направиш нещо.... да организираш акция за почистването на града или нещо подобно... не само да се ядосваш, че е мръсно :bleh
Активен
"няма грешки, има само уроци"

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:DOT
« Отговор #19 -: 11-05-2010, 18:37:07 »

Здрасти DOT и добре дошла!
Отдавна не съм писала... и аз бях в Бургас и едва си тръгнах. Някой ден ще отида там и никога няма да се върна в Сф
 :flowers2:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.118 секунди с 23 запитвания.