Начало   Помощ Вход Регистрация  
Форум Земя назаемПречистване на духа и тялотоЗдравеТема: Износен хрущял на колянната става.
Страници: 1 [2]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Износен хрущял на колянната става.  (Прочетена 62650 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Zloqd
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1371

« Отговор #20 -: 16-05-2013, 23:26:12 »

Значи и ти си усетил човъркането. Не знам кой е и какво изчовърква от коляното ми, но 2-3 дни след това го усещам зле.
Активен

Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
стефан
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 16

« Отговор #21 -: 17-05-2013, 00:41:38 »

Здравей Тутуто.Само един съвет,който сигурно и ти го знаеш,но явно поради имането на твоята гъвкавост малко си пренебрегнала намигам.Сутрин рано преди тялото ти да реши пак да остане в поза "рало" -вземо го загрей постепенно слънце..Не би трябвало да имаш проблеми,ако спазваш това златно правило мъдър
Активен
черен гарван
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 743

« Отговор #22 -: 17-05-2013, 16:27:35 »

първо, няколко дневно гладуване на вода ти пречиства солта от организма, включително и на ставите Smiley
второ, ако си слабичка ...демек Вата/Вятър, ако знаеш какво е това - сигурно си предразположена към щракания и други подобни - и аз нямам някакви кой знае какви травми, обаче и на мен ми щракат колената, особено като тръгна да се навеждам Smiley а съм на 26, обаче ми щракат от години... така че едва ли има нещо чак толкова шокиращо  олееее, амиии....
трето, бяха ми препоръчали една оризена диета ....която влияе добре на ставите и може да пробваш, ако имаш желание Smiley понеже съм забравил как точно беше диетата, сега потърсих в нета за нещо подобно:

Оризова диета за очистване на организма
Предварително се набавят пакет ориз, най-добре кафяв, нелющен от магазините за природосъобразна храна, и 5 буркана от 800 г тип “Омния”, които се номерират от 1 до 5.

1-и ден. Сутринта /може и вечер/ се взимат две супени лъжици от ориза и се слага в 1-я буркан, залива се с 500 мл преварена хладка вода.

2-и ден. По същото време оризът от първия буркан се прецежда, водата се изхвърля, а той се слага във 2-я буркан и отново се залива с 500 мл преварена хладка вода. А в 1-я буркан се слагт две суп. лъжици ориз от пакета и се залива с 500 мл преварена хладка вода.

3-и ден. По същото време оризът от 2-я буркан се прецежда, водата се изхвърля и той се слага в 3-я буркан, след което се залива с 500 мл преварена вода. Същото се прави с ориза от 1-я буркан, който след изцеждането се слага във 2-я и се залива с преварена хладка вода. В освободения 1-и буркан се слагат две суп. лъжици нова порция ориз.

4-я и 5-я ден процедурата се повтаря по същия начин, докато се залее оризът от 1-я ден в 5-я буркан.

На 6-я ден оризът от 5-я буркан се прецежда и се сварява в отделен съд в 300 мл вода, а 1-ят буркан отново се зарежда с 2 лъжици ориз от пакета и този кръговрат на ориза в 5-е буркана продължава в същия ред и занапред. С други думи, яде се само свареният ориз от 5-я буркан, а в останалите четири буркана той само кисне в преварена вода.

Свареният ориз от 5-я буркан се изяжда сутринта бавно и до обяд не се яде нищо друго. На обед и на вечеря храната е нормална, но от менюто да се изключат тлъстите храни, месото, алкохолът, прясното мляко, рафинираните храни, сладкишите. През деня да се пият повече течности /до 2 л вода, билкови чайове, пресни плодови и зеленчукови сокове/.

Времетраенето на оризовата диета е 2 месеца, считано от първия изяден сварен ориз.

ЗАБЕЛЕЖКА. По време на тази диета урината помътнява, променят вида си и изпражненията. Възможни са болки в областта на черния дроб и жлъчката, пикочния мехур, бъбреците, ставите - те са вследствие на усиленото очистване на токсините от тялото

.....тук пише, че го препоръчват за цялостно очистване, но доколкото си спомням на мен ми го бяха препоръчали специално за ставите и по-конкретно за възстановяване на течността между тях  bleh само дето сега като се замисля направих малоумщината да го ям суров ориза и може затова да не ми е подействал достатъчно, въпреки че сякаш наистина по едно време чувствах по-добра смазаност амии... знам ли ама че съм

аааааа, и една препоръка... внимавай малко с егото и гледай поне да се замисляш над нещата дето ти пишат съфорумците ...някаква всезнаеща го раздаваш, което не е добре за теб ...ти най-добре се познаваш и знаеш какво ти е нужно, но все пак някой тук може да те замисли да тръгнеш да разсъждаваш в друга посока, която да те отведе до решение на твоя проблем ..и ако отричаш нещата дето ти говорят без да се замислиш си вредиш на себе си  police
Активен

"няма грешки, има само уроци"
papur72
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 68

« Отговор #23 -: 18-05-2013, 19:21:42 »

http://www.lekar.bg/lek-54/info-367/%D0%A7%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0.%D1%80%D1%8F%D0%BF%D0%B0.%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B0.%D0%BF%D1%80%D0%B8.%D0%B3%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D1%80%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%B0/

ОЧИСТВАНЕ НА СТАВИТЕ И ЛЕЧЕНИЕ НА НАРУШЕНИЯ НА ОБМЕННИТЕ ПРОЦЕСИ

Идва един момент в живота на човека, когато започват да го болят или "въртят", при промяна на времето, ставите на ръцете, рамената, краката, кръста и да му създават различни проблеми при движения, работа и т.н. След консултация при лекар се оказва, че човекът има някое от следните болестни състояния артрит, коксартроза и т.н. Тогава възниква въпросът, какво да се прави!
    Ето какви възможности за оздравяване предлага, споменаваният до сега, д-р И. П. Неумивакин, човек лично да си помогне, с достъпни и почти безплатни средства, за да се излекува от тези болести.
     Като начало започваме с очистването на ставите.

Очистването на ставите се извършва само след като сте очистили черния си дроб!

За един курс на лечение са необходими 30 г дафинов лист. 5 листа се поставят в 300 мл вода и се заваряват и кипят 5-8 минути, след това всичко се налива в термос и се оставя да престои 3-4 часа и накрая течността се отцежда. Получената отвара се употребява на малки глътки в течение на един ден. Най-добре е отварата да се приготвя вечерно време, а да се приема на следния ден. Внимание! Не приемайте еднократно повече от една супена лъжица, заради нежелателно провокация като кръвотечение. Не се шегувайте с тази процедура! По същия начин постъпете през 2-я и 3-я ден. Прекъснете за 7 дни и отново започнете пак същото в течение на три дни. При установени отлгания на соли в ставите ви и гръбначния стълб, тази процедура през първата година може да се прави  по един път на тримесечие, а след това по един път на година.

При ревматизъм. Когато ви болят ставите, използвайте рецептата, изписана по-долу, която покрай подобряването на общото ви състояние, ще окаже противовъзпалителен ефект и ще очисти организма ви от натрупаните шлаки. Нарежете  клонки от смрадлика и напълнете с тях 5 литрова тенжера, залейте я с вода, кипнете я и варете  1 час. От тази отвара на ден изпивайте по 2-2,5 л. Курсът на лечение е 2 седмици. Лечението може да се повтори след 2 месеца.

Артрози – това, както ви е известно, са дегенеративни процеси в ставите, които след 15-20 г пречат на снабдяването им с кръв, а то, за хрущялите, се осъществява за сметка на синовиалната течност (течността смазваща ставите). Но тъй като от общото натрупване на шлаки,на първо място от пикочна киселина и от други образувания, ставащо в  относително свободните пространства (жлъчката, бъбреците,  ставните капсули), въвлича в процеса околните тъкани  и с това ограничава движението на ставите заради възникващите болки. Заедно с това е необходимо ставите да се движат колкото може повече, тъй като колкото по-увеличено е движението в тях, толкова повече се излющва хрущяла на ставата, което го превъща в смазка, която пък принуждава ставата да работи. Ето защо е необходимо да се правят, лежейки или седейки, колкото може повече движения в различните стави, дори когато сме седнали до масата, защото единият ни крак е свободен от натоварване и с него може да се правят движения в различни направления.

При артрози добри резултати дават следните рецепти:

·      Нарежете глава лук, запържете я в горещо олио (свинска мас) до златисто-кафяв цвят, добавете 0,5 л вода, кипнете я и на слаб огън я варете до пълното разваряване на лука. Добавете какъвто и да е растителен бульон (може и зеленчуков), разбъркайте и изцедете. Пийте от него, може и да го ядете с така разварения лук.

В лучената супа може да се добява отвара от  зелен боб, тъй като той е омекнал и може да се яде заедно със лучената супа.

·      Вземете 1 кг дребни картофи, нарежете ги заедно с кожичката на резенчета и ги варете 1,5-2 часа на слаб огън в 3 л вода. Заменете солта с някакви тревни подправки – копър, магданоз, целина, коприва, пелин и др.  Надребнете  или смелете сместта и я яжте в продължение на 10 дни като първо, второ или трето, придържайки се към вегетерианска храна, като това може да го правите периодически.

·      Който има възможност, стига да няма алергия,  може да ползва и старото народно лечение на ревматичен артрит с помощта на пчели (апитерапия), тъй като тяхната отрова оказва стимулиращо въздействиие на ендокринните жлези, които страдат при това заболявне, като тя е по-ефективна от лекарството преднизолон. В първия ден – 1 пчела в коя да е става; 2-я ден – 2 пчели в различни места; 3-я – 3; 4-я – 4; 5-я – 5. Прекъснете 2 седмици и , ако имате необходимост, повторете процедутата.

·      Правете колкото може повече горещи водни бани или вани на ръцете, краката и тялото си с наситнено/смляно сено, което не е проблем за селата. След това веднага смажете ставите си със следния разтвор : 1 суп. лъжица от сок от ряпа и чиста газ за горене (как се получава тя е обяснено в по-преден постинг), увийте ги и така държте компреса до изстиване. Процедурата се прави през ден до оздравяване.

·      При артроза, коксартроза. Намажете лист от зеле с мед и го сложете на болното място. Може да използвате и лист от репей от долната страна, като го намажете с растително масло. Покрийте листа и мястото с полиетиленово фолио и си направете нощен компрес. По възможност повтаряйте процедурата и през деня.

·      При артрози, остеохондрози, артеросклероза използвайте вино, получено от билката оман. В 5 литрова бутилка поставете шепа смляна билка, добавете 150-200 г дрожди и 0,5 кг мед. Залейте с охладена преварена вода, затворете с капачка, покрийте с плътна завивка, поставете съда на топло място (но не на радиатор) за 2 седемици. След това прецедете и съхранявайте в хладилника. Изпивайте по 50 мл 3-4 пъти на ден 30 мин преди хранене.

При артрит:

·   прекарайте през месомелачка 4 кг  - глави от целина, 100 г – чесън, 400 г – хрян  и 4 лимона и полученото поставете за 10 дни на тъмно в 3 литров съд. Прецедете през марля и добавете 500 г мед, разбъркайте и вземайте по 1 суп лъжица 2-3 пъти на ден 10-15 мин преди хранене.

·      Вземете корени от репей. Не ги измивайте, а изчистете, разрежете ги по дължина и изсушете при 40оС, след което ги  надробете на дребно. От полученото сипете 2 суп. лъжички в 1 л вода и я нагрейте до кипене и варете 10 минути и след това  оставете да престои 30-40 мин в съд увит с някаква завивка. Използвайте я за компрес: намокрете с този затоплен разтвор долното си бельо, което да обхваща ставите ви, и легнете и 2 часа останете завит с топло одеало. Приемайте го вътрешно или правете компреси на ставите си за през нощта. Употребата му при диабет, артеросклероза, жлъчно- и бъбречно каменна болест, язви, запек, воднянка, астения (синдром на хроническа умора), туморни образования и нормализира обменните процеси. Пийте по 1 суп. лъжица 4 пъти на ден преди храна. Може да включите и намокрен с отварата лист/плат, поставен между краката ви и херметизиран с непромокаема превръзка.
      .  40 г свежи смляни корени от репей киснат едно денонощие в 100 г олио и след това 5 минути се варят на слаб огън  и се прецеждат. С тази мас се натриват болните стави, ляга се на пейка в парна баня и се изпива 1  чаша отвара от репей.  Така се престоявате там до този момент, докато не престанете да се изпотявате. Пиете сурватка от мляко. След банята намазвате ставите,  увивате се в намокрен с отварата чаршаф и лягате завит на леглото. (продължава)
Активен
tututo
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 12

« Отговор #24 -: 23-05-2013, 17:58:33 »

Здравейте пак, от доста време не съм влизала.
благодаря за съветите, рецептите, и вниманието.
Моят план е следният - откакто създадох темата тук и след вашите мили съвети:

1.Сурова храна- 100%  (.....)
(като за около 2 седмици съм се изкушила 1 малко парче от домашна баница, и 1 път риба- тон- 50гр. в салата  свиркам си) Аз принципно си ям сурова винаги откак се помня- във вид на много и разнообразни салати, плодове и сокове, научих се да правя мляко от соя- няма нищо общо от магазините дори това което е "натурално или био"- правете си го в къщи. Бонбончета от смесени ядки с мед и сушени плодове, мюслита и сурови семки всякакви. Открих ореха Пекан- и си го ям с удоволствие.
Супер вкус- насадете си в дворовете.  слънце Просто различен вид орех! Но бил много полезен- и не е толкова мазен- не надува толкова като обикновения орех

2.Спокойствие- 100% - като тук също няколко пъти съм се нервирала и повишавах тон  свиркам си

3.Много ходене - 5-7 км. на ден поне. - е и тук не ходя чак всеки ден, но се старая да спазвам тази програма.
(забелязах че когато се застоявам на компа и не се движа много- после си усещам коляното повечко а ако съм се движила -плувала ,ходела и тн- не ме боли и не го усещам.)

4.Сутрин и вечер раздвижване на ставите- въртеливи движения- има в нета - потърсете и на Дънов.

5. Душове -топло-студени, като масажирам и правят пилинг на цялото тяло, (пилинга е на едни пчелари- домашен, няма го по мрежата- от кафе, хума, и пчелни неща.) - усеща се драскане по кожата но не грубо- и тя се зачервява и кръвоснабдява- махат се мъртви клетки и става гладка- не правя реклама, наистина действа.
За по добро кръвообръщение и кожа, специално правя повечко масаж на краката,- винаги от долунагоре към коляното и нагоре. Накрая правя студено-топло-студено-топло-студено-топло водни обливки, и завършвам със студен душ.
След душа, се мажа с олиа, против целулит на Икаров- http://www.ikarov.eu/hvoyna-maslo.html - това са естествени олиа- не химии. След душ веднага попива всичко. Особено докато втривам- правя масаж на ставата на коляното- кръгово, всякак си... другото не ми е толкова чувствително, но и него си го масажирам.

6. Веднъж седмично гледам да ходя на сауна, парна баня и джакузи - поне да се изхвърлят токсини и тн. След тези процедури, ако втривате билки и олиа- на местата където има болка- те също попиват много добре и би трябвало да действат.

7.Купих си масажор, с инфрачервена светлина- и го слагам по 5-10 мин- върху ставата.

Иначе относно зеленчуците- да, гледам да ям целина, зелените пресни листенца които ги късам и айде на салата.- но слагам доста. Половин голяма връзка- не си играя с малки количества.
Ям всякакви зеленяши в салатата която си правя като:
Лобода-листата, листа от цвекло, рукола, див чесън, спанак, киселец, магданоз, копър, и каквото има и се сетите на пазара. А самите къдрави салати- изобщо не ги консумирам- те са декоративни и не съдържат нищо полезно- Полезната е Марулята- тя е тъмно зелена и по-твърда. Но вместо една марула- накъсвам същото колличество - всякакви други зелени неща.
 Като накъсам от тия зеленчуци които изредих- слагам и пресен чесън, лук, може краставица, домати и много репички също обичам (те са много очистителни и противовъзпалителни- нали лютат), заливам с ленено и един лимон. Поръсвам с сурови семки- тиквени слънчоглед, квото имам, поръсвам и със пшеничен залодиш, и бирена мая на прах може орехи или други мазни ядки, поръсвам с годжи бери, понякога меткам и стафиди- мои собствени и става- направо манджа с грозде! Но се наяждам като за световно.

Водорасли- Хлорела - не спирулина- от Хлорелата се чисти организма.

И това е в общи линии.
ще пиша пак.специално на някои от предишните тук коментари.. че нямам време в момента- а стана дълго пак.
Весели празници !  flowers2
Активен
tututo
Young
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: 23-05-2013, 18:15:52 »

Между другото да спомена, че може би от постоянните зеленяши, многото течности и суровата храна- пия и по 1 литър на ден чай от босилек ( по друг повод имам миомен възел)  и си го усещам повечко коляното- в момента...Дали това е "изхвърлянето на токсините" ?  weight_lift  амии... знам ли

Активен
tututo
Young
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: 23-05-2013, 18:36:55 »

и един бърз отговор само на черен гарван

..."аз съм на 26, обаче ми щракат от години... така че едва ли има нещо чак толкова шокиращо олееее, амиии.... "

аз също бях на 26 преди 10 години- и ми щракаха както на тебе, няма болка и нищо даже не съм се и замисляла, някакво от време на време- пукане и щракане.. при движение.. но не ми пукаше.  пеперуди
даже се хвалех със звуците си че съм като робокоп  ухилен

Но сега, от няколко години насам се засилва- и всяка година става все по чувствително мястото, вече имам болки и то доста чести, така без нищо да го натоварвам или да правя сложни движения със ставата.

Така че - ако сега мислиш, че всичко им е наред с твоите стави и няма нищо шокиращо - не се знае след години в какво състояние ще са ти.....  bleh
А за егото ми, гледам да казвам тук каквото съм чела и така,  и питам конкретни въпроси като очаквам примери  от някой, който вече е минал по този път, и каже примерно "това и това правех... и имаше ефект"
- иначе, мерси за градивната критика. 
аз пък ще ти кажа че да даваш пример с диета която се прави няколко месеца- но ти не си бил редовен илил неправилно си я прилагал, и казваш "при мен това нямаше ефект" ти тогава какъв пример ми даваш  амии... знам ли  свиркам си
  flowers2
Активен
tututo
Young
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: 23-05-2013, 19:00:40 »

papur72- мерси за копинга от нета
а това за лечението с пчелна отрова- значи че трябва на ден да убивам по няколко пчелички  олееее, амиии....
нали знаете, че те после умират след като те ужилят... а мен ми е жал за животинките- така и така ги експлоатираме от всякъде

ето ви малко да се ограмотите помощ

"Защо пчелите след като ужилят, умират?

Какъв е този защитен орган, след чиято употреба животното умира? Макар и най-развити между насекомите, пчелите носят белезите на ранния си произход, когато техни врагове са били насекоми, поради липса на други живи организми с по-сложно развитие. Затова тяхното оръжие - жилото - е устроено като харпун, с който те пробиват хитиновата обвивка на другите насекоми. След като пробие хитина, пчелата впръсква отрова и лесно измъква жилото си. Кожата на бозайниците обаче е еластична и пчелата рядко успява да го измъкне. Тя обхваща жилото, а зъбците, насочени назад, го задържат здраво. Пчелата се опитва с всички сили да издърпа и прибере жилото си, но не успява. Тогава тя отлита, а жилото заедно с последното коремно членче с отровните жлези и части от червата остава впито в кожата. В края на коремчето се отваря голяма рана и пчелата умира от кръвоизлив. Тъй като пчелата вместо кръв има хемолимфа (липсват червени кръвни телца), по-вярно е ако се приеме, че пчелата умира от хемолимфен излив.
    При повечето оси жилото не е назъбено на върха, затова те лесно го издърпват от кожата на бозайниците. Стършелът например може да жили няколко пъти поред. Ако 3-10 стършела ужилят човек, а 7-20 кон, чака ги смърт. Най-опасни зони са езика (следва оток и задушаване) и вкарването на отровата в някой голям кръвоносен съд - това предизвиква вътрешен кръвоизлив поради блокиране на кръвосъсирването, а отокът затруднява кръвообръщението.
    Кой е по-чувствителен към пчелната отрова - човекът или конят? Здрав възрастен човек може да умре от 500 ужилвания, а конят от 20-50, мишката умира от едно ужилване. Има обаче хора, свръхчувствителни към пчелната отрова. Сърдечноболните също могат да умрат от едно или няколко ужилвания.
    Кого жилят пчелите?
    Насекомите, включително и пчелите имат изключително силно обоняние. Те могат да уловят присъствието на една молекула от ароматното вещество. Дразни ги миризмата на пот и на нечисто тяло (при пчелите трябва да отиваме след като се изкъпем). Силно ги дразни конската пот, както и непрекъснато мърдащата се конска опашка. Затова не трябва да допускаме коне около пчелина.
Доц. д-р Янаки КАРАДЖОВ"
Активен
igochev
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« Отговор #28 -: 14-09-2013, 20:25:44 »

papur72- мерси за копинга от нета
а това за лечението с пчелна отрова- значи че трябва на ден да убивам по няколко пчелички  олееее, амиии....
нали знаете, че те после умират след като те ужилят... а мен ми е жал за животинките- така и така ги експлоатираме от всякъде

ето ви малко да се ограмотите помощ

"Защо пчелите след като ужилят, умират?
.............."
ти месо ядеш ли ?!
защо въпреки че човек се чувства зле след употреба на алкохол, продължава да го пие занапред ...... ?
защо въпреки крайните болки при раждането, жените продължават да раждат ?!
изобщо - защо, след като хроата умират, продължават да се множат, за да умират още и още ?!?!?!?!?

а за темата с еволюцията ..... не знаех, че има още мислещи хора, които да вярват в подобна глупост!
Дарвин съвсем официално и публично се е отрекъл категорично от "дарвиновата теория" за еволюцията ...... само поради липса на по-"правдоподобно" обяснение на произхода на човека се "поддържа" "дарвиновата" теория ............
кой идиот изобщо би приел нещо толкова абсурдно на "вяра" !?!!?
т.е. ако ще вярваме, нека е в неюп разумно! ако ще доказваме, нека докажем истински!
"големия взрив" - ?!?!??!? що за идиотщина ?!?!? да приднеш и да формираш няколко червея или костенурки ?!? микроогранизми, милиорганизми, организми ...... какво продължава - килорганизми, мегаорганизми, гигаорганизми ........... - !?!?!
запитайте се - кой и защо прикрива истината за човешкия произход ??!!!!!!!!!!!!
маймуни ?!?! кучета ?!?!? /преди време един руснак беше тръгнал да доказва, че сме произлезли от кучета.../; извънземни ?!?! днес, да вярваш в извънземни е като индианец да се кланя на телевизор и да се чуди как са се "побрали" всички онези вътре.....;
извънземни, далечни планети, много животи, ...... а е писано, че творецът се изявява навсякъде в творението си! огледайте се! вледайте се в "природата" около нас! погледнете едно листо от дърво - може ли целият научен свят, събран ведно, да "сътвори" дори едно листенце от природата ?!?!?!!??! всички ученици знаят защо тревата е зелена, и ?!? някой, някога, някъде да е успял да промени цвета й Ъъъ?!? "клонираха успешно" овца - ?!?!?? къде са хилядите, милионите следващи клонинги ?!?!?!? къде е успехът човешки Ъъъ?Ъъъ??? призвано е човечеството да обладае/опознае, изследва.... земята, а то я унищожава!!!!!!! "великият" човек реже с неистови усилия клопна, на който седи/живее!!!
за съжаление, това е голата истина, която няма никаква нужда от обличане!!! който чува, да слуша!!!
Активен

Девизът на природната хигиена е: "На 40 години чо¬век или е лекар сам на себе си или — глупак".
titan
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2318

« Отговор #29 -: 15-09-2013, 04:45:06 »

Това някаква проповед ли беше ?
Активен
papur72
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #30 -: 26-01-2014, 22:07:10 »

Мога да препоръчам книгата:Хомеопатичният лечебник на доктор Тайц:
http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=12757

Ако артритът(възпаление на ставата), с изключение на подаграта, практически винаги има автоимунна или инфекциозна природа(причините са хламиди, стрептококи, гонококи и др.), то артрозата (дегенеративно-дистрофично заболяване на ставата) се развива на вече увредена възпалена става. При това възпалението не е задължително да протича остро, по класическите канони. Всичко започва в 90% от случаите през младостта с остро възпаление с инфекциозна природа, което протича с изразено подуване на ставата(оток), зачервяване на кожата, повишаване на температурата в засегнатия участък, рязка болка. От само себе си или от медицинските средства артритът рано или късно отзвучава. Всички официални методики само хронифицират процеса и след няколко месеца или години преминава в артроза. Същността на болестта е във влошаването на качеството на синовиалната течност (смазката на всяка става). Постепенно в нея започват да се утаяват калциеви соли, фибрин, склерозират близките капиляри, разраства се съединителната тъкан и дори се образуват костни израстъци. Хрущялната повърхност се износва заради нарушение в кръвоснабдяването.
Хомеопатични лекарства:
Petroleum 9CH - oсобено подходящ за инфекциозен артрит, най-вече на колянната става.
При артоза не трябва да се допуска отлагане на соли и др. вещества в тъканите на ставата и за тази цел се препоръчват:
Calcarea Carbonica, Ledum, Lycopodium - ако съществува тенденция за нарушаване на минералния обмен в бъбреците, пикочния и жлъчния мехур.
Calcarea Fluorica, Calcarea Phosphorica 5 или 9CH - крехни кости и недостиг на калций.
Kalium Iodatum 5CH - при увреждане на надкостната тъкан (болки при докосване на ставата)
Растителен препарат с общо действие е чесънът. Намиращите се в него сяросъдържащи компоненти намаляват възпалението.Природата на артрита с редки изключения е инфекциозна, следователно не е излишно да се подържа имунитетът на чревната лимфоидна тъкан.
Стимулиращи имунитета: ECHINACEA 9CH, APIS 9CH - при силно възпаление на ставите.
LACHESIS 9CH - ако артритът и неговото обостряне са възникнали на фона на обща вирусна инфекция - настройка от прополис (втрива се в ставата).
Котешки нокът - имуностимулатор.
http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=15575

Как да се справим с... ревматизъм и артрит Автор: Янгсън, Робърт bt.wrzru.com

http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CC8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fbg.spondylitisbg.org%2Fdownload%2F14%2F&ei=UGnlUoOJJuvNygOU0IGYBA&usg=AFQjCNHs6goj91rGwaasI7H1hhtC6vIvvQ&sig2=JVE_plb4OU9lHDaTmRd7rg&bvm=bv.59930103,d.Yms

Лечение на артрозите:Виталий Гит

http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CCwQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.gitt.ru%2Ffiles%2FfilesToImport%2Fgitt_lechenie_artrozov_bg.doc&ei=AmrlUpmEEsKZyAO8yYHYBw&usg=AFQjCNFqy4vfBTgfXBbQiKMdkuEJYZKBEw&sig2=fsuzJamKSbIUjNUdlCTtPQ&bvm=bv.59930103,d.Yms

http://lib.rus.ec/b/436512/read
Активен
papur72
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #31 -: 26-01-2014, 22:29:37 »

http://www.astromeridian.ru/medicina/artrit_kolennogo_sustava_lechenie_narodnymi_sredstvami.html
Активен
don Pozo
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 86

« Отговор #32 -: 24-01-2016, 16:27:37 »

Не съм се включвал няколко години. Ако някой страда от ставни болки това е стария моряк, пардон дон.
Лява тазобедрена става въобще нямам. Дясната е половина. Дясното коляно понякога не ми позволява да стана. ПРИЧИНА ЗА ТОРМОЗА Е ВЪЗПАЛЕНИЕ! Борбата е срещу възпалението. Останалите проблеми са следствие и в същото време причина за възпалението. Как се оправям аз? Десет дни на плодове, пет дни захранване. Забравям противовъзпалителните хапчета. Не мога обаче да си позволя по-драстичен режим понеже вземам хивотоподържащи лекарства. Сърцето ми е наполовина изкуствено. През останалото време набивам пача както ми препоръча някой тук. Не бе ям сурова скумрия. Това е най-достъпната студеноводна океанска риба. Знаете защо. След месец и половина отново по Лидия Ковачева но без мед.
Медът плюс сладки плодове според мен е лоша диета. Дано сте ме прочели.
Активен
Mia
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 215

« Отговор #33 -: 25-01-2016, 09:09:00 »

Не съм се включвал няколко години. Ако някой страда от ставни болки това е стария моряк, пардон дон.
Лява тазобедрена става въобще нямам. Дясната е половина. Дясното коляно понякога не ми позволява да стана. ПРИЧИНА ЗА ТОРМОЗА Е ВЪЗПАЛЕНИЕ! Борбата е срещу възпалението. Останалите проблеми са следствие и в същото време причина за възпалението. Как се оправям аз? Десет дни на плодове, пет дни захранване. Забравям противовъзпалителните хапчета. Не мога обаче да си позволя по-драстичен режим понеже вземам хивотоподържащи лекарства. Сърцето ми е наполовина изкуствено. През останалото време набивам пача както ми препоръча някой тук. Не бе ям сурова скумрия. Това е най-достъпната студеноводна океанска риба. Знаете защо. След месец и половина отново по Лидия Ковачева но без мед.
Медът плюс сладки плодове според мен е лоша диета. Дано сте ме прочели.

Здравей, don Pozo!  fluretaa

По принцип протеините от всякакъв вид влияят пагубно върху ставите. Опитай се да ограничиш до минимум или да се откажеш напълно от месо, животински продукти, риба, бобови, в това число и алкохола, ако приемаш такъв.

Не слушай общоприетите приказки, че пачата и други продукти съдържащи желатин, ще ти помогнат и намалят болките. Няма как нещо, което съдържа пурини, да облечки състоянито ти. Само може да го влоши.

« Последна редакция: 25-01-2016, 09:27:11 от Mia » Активен
Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1088

Познай себе си.

« Отговор #34 -: 25-01-2016, 15:46:39 »

Приятели и съфорумци, досега на мен (че и на официалната наука) е известен само един метод на лечение, при който се постига многократно нарастване производствто на собствени стволови клетки, които възстановяват всичко, което подлежи на възстановяване. Включително органи в много пострадало състояние, практически унищожени... Най-приятното е, че това става без операции, вземане на костен мозък, "размножаване" на неговите стволови клетки в изкуствена среда...
Това е известният метод Временно въздържане от храна. Разбира се, проведен по подходящ за дадения случай начин.
Активен

Искам да променя света - започвам от себе си.
centsche
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 5

« Отговор #35 -: 26-02-2016, 17:50:35 »

И аз имам опит с колена. Преди 16 години на един поход се претоварих. Прибрах се в неделя, а в понеделник бях на работа. От претоварването и от климатика получих възпаление на колената, което доведе до гонартроза. Лекувах се, ходих на физиотерапия, цяла година не можеш да клекна, но се оправих с йога.  Впрочем, възстанових се на 100%. Сутрешната ми гимнастика включваше серии с подскоци на въже. Бях пушка отвсякъде, докато прекарах много тежък грип на крака, който даде отражение на бъбреците и ставите. За бъбреците влязох в болница и лека - полека в последствие се оправих. Обаче с колената... През лятото едва изкачвах стъпала. Не можеш да клекна, да седна на колене. Веднъж ми хрумна следната мисъл, чута отнякъде: онова, което не се използва, се губи. Стоплих, че губя моите колена. По принцип всяка сутрин правя гимнастика за кръста и гърба. След консултация с лекар включих към сутрешната гимнастика и упражнения за коленете. Докторът каза, че не вярва в ползата от хранителните добавки. Това след въпрос от моя страна какво да пия за  коленете. Каза, че трябва онова, което съм загубила от ставите, да го наваксам с мускулите. Най-важното е да не се губи подвижността. Упражненията трябва да се правят в легнало и в седнало положение, за да не се натоварват ставите. Лека полека подвижността в коленете ми се възвърна. Мога да сядам по турски и на колене. Част от упражненията ми също включват колянна поза и не са ми проблем.
Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
Изпечатай
Форум Земя назаемПречистване на духа и тялотоЗдравеТема: Износен хрущял на колянната става.
Отиди на: