Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: BLAGODARNOST KAM TEZI,KOITO SA NAPISALI TEZI MATERIALI  (Прочетена 5664 пъти)

hopeburgas

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

ZDRAVEITE, MILI VEGANI AZ SAM NACHINAESHTA I OT SKORO POD VAZDEISTVIETO NA MOI BLIZKI ZAPOCHNAX DA ZAMESTVAM EDNO DVE XRANENIIA SAS SYROVA XRANA .KAZVAM SAVSEM OTKROVENO CHE MI XARESVA I MAKAR DA SAM DIABETICHKA NAMAIAM MESOTO DO MINIMYM .CHYVSTVAM SE DOBRE ,NO OSHTE E RANO DA KAJA CHE SAM VEGAN ,NO MISLIA CHE I TOVA STE STANE.BLAGODARIA ZA FORYMA I POJELAVAM YSPEX NA VSICHKI KOITO SA RESHILI DA PROBVAT KATO MENE. :Content_14: :essen:
Активен

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:BLAGODARNOST KAM TEZI,KOITO SA NAPISALI TEZI MATERIALI
« Отговор #1 -: 25-04-2010, 16:26:47 »

Здравей  :) моите родители са диабетици на хапчета, ама не им увират главите... Вегетарианският начин на хранене и суровоядството са много приятни, интересни и полезни както във физиологичен аспект, така и в психологически. Поне при мен някак се промени мисленето ми.
Пишеш, че макар да си диабетичка, намаляваш месото до минимум - какво точно разбираш под "минимум"? Ако решиш, може да споделиш по-подробно режима си на хранене.
Поздрави и успех!
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:BLAGODARNOST KAM TEZI,KOITO SA NAPISALI TEZI MATERIALI
« Отговор #2 -: 25-04-2010, 18:46:32 »

Добре дошла! :love_006 - emotloader: :love_026:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:BLAGODARNOST KAM TEZI,KOITO SA NAPISALI TEZI MATERIALI
« Отговор #3 -: 25-04-2010, 19:08:30 »

Мисля, че се е присъединила към нас свекърва ми.  :fluretaa:
Мога само да я поздравя за правилния избор.  :Content_22:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:BLAGODARNOST KAM TEZI,KOITO SA NAPISALI TEZI MATERIALI
« Отговор #4 -: 26-04-2010, 17:22:45 »

Поздравления :flowers2:
Има много по-подходящи за диабетици храни от месото!
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:BLAGODARNOST KAM TEZI,KOITO SA NAPISALI TEZI MATERIALI
« Отговор #5 -: 27-04-2010, 10:52:50 »

Да, но и те са мазни :)
Добре дошла и успех!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

hopeburgas

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Antares
« Отговор #6 -: 29-04-2010, 15:12:00 »

Zdraveite, pisha vi otnovo. Da verno, che az sam diabetichka i dori triabva da kaja, che sam na insylin ,koeto e oshe po goliam problem.Vapreki tova az viarvam na moite deca , koito se zanimavat sas syrovoiadstvoi i mat stranica"magiia na syrovata xrana" Iskam da priznaia , che psixicheskata naglasa e nai golemiia problem na edin nachinaesh. No s mnogo razgovori i ubejdeniia i s malko jelanie chovek svikva.Zapochnax sama da si pravia receptii triabva da si priznaia ,che sam gorda sas sebe si. Ne sam preminala samo na syrova xrana no zamestvam niakolko xraneniia sas syrova xrana .Pitash me kak sam namalila mesoto do minimym Mnogo prosto.na sedmicata nai mnogo2-3pati i to po princip samo pile i riba .Osnovno ypotrebiavam mnogo salati sas mnogo kalnovei vapreki che ygladniavam barzo si xapvam i kremcheta koito si prigotviamot/ syrovi kalnove i plodove/.MNogo e vkysno, taka che, ako se interesyvash moga da  :essen: :essen:ti pisha.Pozdravi na tvoite roditeli i im predai,che makar i ot savsem skoro zaxarta mi spria da igrae.Az sam stigala do 28 edinici,a sega e okolo10-12edinici. nadiavam se, da padne.ima mnogo da si pishem po tozi vapros ,no ako te interesyva moje da pitash.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:BLAGODARNOST KAM TEZI,KOITO SA NAPISALI TEZI MATERIALI
« Отговор #7 -: 29-04-2010, 17:03:41 »

 :kisss:Здравей ,бургазлийке!Щом си свекърва, значи доле-горе си около моите години.Това значи ,че умножава възрастното ни представителство!!!Виж, сега , аз съм на 60 ...и не им се давам на младите...как пък не...да има да вземат...И аз стигнах до вегетарианство, по "естествен " път, така да се каже...ами като се разболях от туй -онуй, и като ми писна да ходя по доктори и лекерства, че като се ядосааах...и хайде...започна се!!!Естествено с книжката на Лидия Ковачева през 2000 г. -та до днес!Так, че дръж се, ще те бъде!!!Има да си патят от нас ...младите...нали така...нема да им се даваме!!! :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:BLAGODARNOST KAM TEZI,KOITO SA NAPISALI TEZI MATERIALI
« Отговор #8 -: 29-04-2010, 17:31:51 »

Имаш ли възможност за кирилица?
Пиле,риба,свинско е все тая.
Прочети на Бино поста за здравето.За да се излекуваме ,трябва да излекуваме ума,а това с месо е трудно.
Мислиш ли ,че парчето мъртва плът,получено с такова насилие,може да допринесе за твоето здраве? На психическо и физическо ниво? А за това ,че са хранени с боклуци и са третирани ужасно,че те задръстват с тосини и задръстват червата,създавайки среда за лошите бактерии и вируси?
Няма начин и вълка да е сит и агнето цяло ;)
Това ,че месото е нужно на диабетика е супер сгрешен мит. Точно за да излекуваш ендокринната система,не ти трябва нещо тъпкано с хормони.
И най-важното е, да се успокоиш,ако имаш дразнител, да го премахнеш.
А иначе поздравления за новостите в храненето,надявам се сама да се убедиш в свойството на храната като лекарство. Успех! :)

И да слушаш сина и снахата  :laugh: :laugh: Не пренебрегвай чистотата на дебелото черво,от там тръгва всичко.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:BLAGODARNOST KAM TEZI,KOITO SA NAPISALI TEZI MATERIALI
« Отговор #9 -: 29-04-2010, 17:37:31 »

Дай боже такива свекърви като вас!

Моята (не съм омъжена де!) също се интересува от здравословно хранене и алтернативна медицина, впрочем. Дори ми се израдва като разбра, че не ям месо (тя не самата не беше яла от доста време, но нещо прекъсна вегетарианството).

benato, пилешкото според мен е едно от най-гадните и наблъскани с боклуци меса (ако може въобще да направим някаква градация), но приеми че на много хора им е трудно да откажат от раз месото, та спират първо червеното. Пак е нещо като за начало.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:BLAGODARNOST KAM TEZI,KOITO SA NAPISALI TEZI MATERIALI
« Отговор #10 -: 29-04-2010, 17:43:18 »

Така е,но просто няма разлика  :surpris_23: Евентуално,прясно уловена риба...но ,но ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:BLAGODARNOST KAM TEZI,KOITO SA NAPISALI TEZI MATERIALI
« Отговор #11 -: 29-04-2010, 17:47:32 »

Така е,но просто няма разлика  :surpris_23: Евентуално,прясно уловена риба...но ,но ;)
Домашно пиле също не е толкова зле. Иначе от морална гледна точка и рибата я боли, и тя се превръща в мъртва тъкан. Но да приемем, че тези две групи животни не отделят същите вредни вещества и хормони, които вредят до такава степен на човешкия организъм, както например бозайниците.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:BLAGODARNOST KAM TEZI,KOITO SA NAPISALI TEZI MATERIALI
« Отговор #12 -: 29-04-2010, 18:47:14 »

Hopeburgas, ти си по-напред от моите мама и тати по отношение на храненето - там за кълнове още не става дума. Явно не може да превъртят начина си на мислене, а тъй като ги слушам, нямат и особено желание. Смятат, че като са спрели саламите и намалили млечните, и всичко е наред. И при двамата здравословните проблеми са освен диабет и високо кръвно, при бащата - проблем със сърцето, при майка - наднормено тегло, разширени вени, артрит... изобщо доста неприятни комбинации, особено при нея. Хаповете, които пият, ме карат да настръхвам. Не живеем заедно и не мога кой знае колко да им въздействам. Може би било друго, ако всеки ден наблюдаваха моя режим, макар че се съмнявам малко. Но насила хубост не става. Аз мога да покажа, да обяснявам, да дам информация да четат, оттам нататък те решават.
А ти ще се почувстваш още по-добре, ако спреш месото напълно. За млечните и яйцата нищо не споменаваш, но и те ако ги няма, още по-добре. Откакто не ям месо, вътрешно се чувствам някак по-спокойна - може би заради това, че вече не се храня с убити създания, които иначе много обичам. Вече го няма този конфликт.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:BLAGODARNOST KAM TEZI,KOITO SA NAPISALI TEZI MATERIALI
« Отговор #13 -: 29-04-2010, 19:21:05 »

Аз вярвам, че ще спре нацяло месото. Просто при някои хора става от раз, при други постепенно. Много промени направи свекърва ми. Смятам, че те трябва да стават без излишен стрес и с желание. Последното тя го има, така че всичко ще се нареди. :)
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:BLAGODARNOST KAM TEZI,KOITO SA NAPISALI TEZI MATERIALI
« Отговор #14 -: 01-05-2010, 11:10:40 »

Здравей и добре дошла  :flowers2:
Активен

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103
Re:BLAGODARNOST KAM TEZI,KOITO SA NAPISALI TEZI MATERIALI
« Отговор #15 -: 01-05-2010, 20:36:19 »

  Здравей /mariiina/,и аз започнах от Лидия Ковачева 1995 година.Запознах се с нея и веднага, пролетта направих 14 дневна черешова диета после динена лятото и до сега експериментирам със себе си,но си струва.Бях вегетариянка,веганка,суровоядство,но сега сам си изградила нещо мое,лично меню,съобразено с много обстоятелства,сезон,пълнолуние,възраст тип нервна система,и често всичко това варира в зависимост от ситуацията.Както и  много пречиствания,е ако сам на кеф, разбира се,не сам фанатичка.всичко е много забавно. Сега е много по-лесно,никой не те забелязва,а преди години какво беше смятаха те за нещо....
Активен

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103
Re:BLAGODARNOST KAM TEZI,KOITO SA NAPISALI TEZI MATERIALI
« Отговор #16 -: 01-05-2010, 21:03:52 »

Успех на/hopeburgas/ :flower:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 23 запитвания.