Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Оцеляване през 21 век - Викторас Кулвинскас  (Прочетена 13140 пъти)

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172

В плодовете, зеленчуците, зеленолистните, кълновете има завидно количество вода. Ти си бил на сокове и би трябвало да го знаеш това.
Аз лично колкото повече ям сурова храна,толкова по-малко търся вода. И обратното.

Да, и при мен е така с пиенето на вода. Като изпия две чаши сутринта и съм предимно на сурово, после трудно се сещам да пия, с изключение на дните, когато беше много горещо.
А за завидното количество вода в плодовете и зеленчуците лично се убедих тия дни - суших домати и от 3 кг останаха някъде към 400 г максимум. Всичко друго се изпари. Освен че е доста като количество водата от плодовете и зеленчуците и като качество е много добра за организма.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

За двата литра минимум не мисля, че е вярно. Често съветват да се пие толкова, колкото ни се пие. Но познавам девойки, които цял ден са на солети и кафе и не пият абсолютно никаква вода. Тези предписания може би се отнасят до тях, защото дехидратация при подобен режим би се получила много по-лесно.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

например вътре пише ,че не сме имали нужда да пием вода , защото сме си я набавяли от плодовете и зеленчуците

Ами все пак автора буквално говори за оцеляване! И наистина книгата е преиздавана много пъти и това е последната версия. Според мен е много ценна и е една от най-стойностните книги които съм чела. Определено не бих си и помислила да я препродавам.
Активен

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140

Току-що ми я доставиха!
Помеждудругото, току-що разбрах, че съпругата на автора, дългогодишен веган, е починала от рак на дебелото черво :(
Активен

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140

А, ужас, на какъв линк попаднах:
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:wiss0tnpWLUJ:naturalhygienesociety.org/diet3.html+%22Victor+Kulvinskas%22&cd=20&hl=bg&ct=clnk&gl=bg
Ама, как бе, децата имат нужда от мляко до голяма възраст, дори е добре да се кърмят до 2-3 годишна възраст!
Чудя се дали статията е написана преднамерено.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Някъде съм чела, че естествената възраст за отбиване при човека е 4 години. Това заключение беше направено възоснова наблюденията върху други бозайници. Според мен е безсмислено да се дава кърма на децата до такава голяма възраст.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140

Някъде съм чела, че естествената възраст за отбиване при човека е 4 години. Това заключение беше направено възоснова наблюденията върху други бозайници. Според мен е безсмислено да се дава кърма на децата до такава голяма възраст.
Да, но ако оставиш детенцето да се отбие само, това става между 3 и 4 годинки, а понякого дори по-късно. Струва ми се естествено да се подхожда по този начин, но със сигурност никак не е лесно.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Според мен е безсмислено да се дава кърма на децата до такава голяма възраст.
До колко голяма възраст?
Синът ми е на 2 год и 3 мес и го кърмя.Оставила съм отбиването в негови ръце.
Можем да поспорим на тема кърмене. Сектантка съм в това отношение.  :D
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Вери , каква е твоята теза ?
Активен

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140

Според мен е безсмислено да се дава кърма на децата до такава голяма възраст.
До колко голяма възраст?
Синът ми е на 2 год и 3 мес и го кърмя.Оставила съм отбиването в негови ръце.
Можем да поспорим на тема кърмене. Сектантка съм в това отношение.  :D
Евала!
Исках да те питам само, нямаш ли проблеми със зъбите, как компенсираш, разбрах, че си на вегански режим?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Нямам проблеми със зъбите. Или по-точно имам стари проблеми т.е. падат ми пломби на вече правени зъби.
Не съм се втренчила как да компенсирам, просто се храня разнообразно и качествено.

Титан, кърмата за мен е най-естествената храна и особено необходима до 3 годишна възраст. Аз съм ЗА дългото кърмене и естественото отбиване т.е. оставям това решение в ръцете на сина ми. Не бих се бъркала в този процес, ако нямам сериозен проблем. Не би ме притеснило, ако все още суче и след третата година. Кърменето не е само храна.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Вери и аз така смятам ,че е редно .Освен това същата теза подържат и най-големите капацитети в тази обаст, вече им забравих имената , но изчетох доста материал в нета
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Вери , аз също мисля ,че би трябвало да има резон в това , но ми се пие допълнително вода , в други дни пък хич никаква вода не вземам , а по малка нужда изкарвам доста - водата от зеленчуците.
Но гледам всички животни си ходят на водопой и не разчитат хич на водата в храната :)

Титане, ще ме умориш от смях с този аргумент :)
Колко животни наблюдаваш, че си ходят редовно на водопой, и не разчитат хич на водата в храната ?
И каква храна ядат тези животни? Ако не са почти изцяло тревопасни, значи нямат място в нашето обсъждане.
Това е същността - ако пиеш по 2 прилични (над 0.8л) плодови (или зеленчукови, смесени) сока на ден, и ядеш минимум 85 % по обем сурова храна, и не консумираш сол, не би трябвало да ти се пие вода.
Поне при мен след 14-дневното гладуване в момента е така - 11-ти ден захранване, пия по 2 големи сока на ден, много стабилна салата от моркови и няколко вида ряпа, с лимон и зехтин, другото ми ядене е комбинация от мед, сусам,и няколко вида ядки и семена, и нямам никакво желание за вода.
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:коет си е верно...верно...през лятото млякото е по воднисто, от зимния сезон, когато са на твърда храна...по-вече зърнено...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...
 

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 22 запитвания.