Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Вълк сред овци, овца сред вълци или Наръчник по оцеляване  (Прочетена 49562 пъти)

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Аз никога не ги комбинирам. Храня се разделно. Животинската храна я ям със салати. Вечерното ми хранене е най-обилно, защото така съм свикнала, пък и като ям повече на обяд (особено ако е топлинно преработено) ми се доспива. Нямам проблем с белтъчната храна и най-лесно я храносмилам май.
Иска ми се да консумирам растителната храна само сурова, но не мога да свикна да ям покълнал боб, а лещата трябва да я покълвам в огромни количества за да ми стигне на едно ядене, както и елдата, например. Пък и у нас не съм само аз...Правят се компромиси понякога, няма как.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Томи и ти си като мен. И аз от преобладаващо суровоядско меню много отслабвам. Твоето меню е доста разнообразно. Аз за разлика от теб в момента се храня доста едностранчиво но единствения животински продукт който съм включило е по малко козе сирене в салата в дните когато съм тренирала. За мен силовите тренировки се оказаха наистина много важни за да възвърна част от изгубените килограми. Но включвам и пълнозърнести продукти като пълн. ръжен хряб и пълн.солети. Основното хранене и при мен е вечер. През деня съм на няколко плода и сурови ядки и гранола барчета преди тренировка. Аменорея при мен не се наблюдава. Само един месец ме прескочи след суровоядския месец. Дори след приема на МСМ ми стана още по-редовен цикъла.
Изводът който си направих е че че някои хора просто не могат да бъдат суровоядци без да изглеждат кльощави. Това с адаптирането на организма не се отнася за всички. Аз не искам да съм кльощава и затова си промених мнението за някои неща.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Според мен някъде грешите :)
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Като си толкова сигурен кажи ми къде греша? В продължение на една година съм написала доста подробен дневник. Направо цял ферман стана. Ако въобще си го чел. Ти толкова ли не можа да разбереш че всеки организъм е различен и на някои метаболизма им е доста бърз особено ако спортуват редовно. А също че някои хора са си изградили стабилни навици в продължение на 10 години и не могат да се тъпчат дори и със сурова храна за да поддържат калорийния баланс.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Деси, за силовите тренировки и аз съм си го мислела, но първо ме е малко срам да ходя на фитнес, второ не знам дали ще имам сила. Все пак за вдигането на тежести се изискват бая калории или поне така твърдят.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Искаш ли да направим една тренировка заедно? Тонусът е несравним с кондиционното трениране ;)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233

Деси, за силовите тренировки и аз съм си го мислела, но първо ме е малко срам да ходя на фитнес, второ не знам дали ще имам сила. Все пак за вдигането на тежести се изискват бая калории или поне така твърдят.
Защо да те е срам? Да не си 150 кг.?
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Деси, за силовите тренировки и аз съм си го мислела, но първо ме е малко срам да ходя на фитнес, второ не знам дали ще имам сила. Все пак за вдигането на тежести се изискват бая калории или поне така твърдят.

Томи в началото наистина няма да имаш много сила но това е напълно нормално. Ще започнш с леки тежести и постепенно ще свикнеш. Аз хапвам от моите гранола барчета преди тренировка и те ми дават много енергия. Те са доста калорийни.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Дес, 1 барче от твоите, и не могат да ме догонят нагоре по баира! Страшна е Гранолата :)

Томи, всичко е въпрос на техника. Предложението ми важи с пълна сила, ако решиш - драсни и отиваме.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Дес, 1 барче от твоите, и не могат да ме догонят нагоре по баира! Страшна е Гранолата :)

Томи, всичко е въпрос на техника. Предложението ми важи с пълна сила, ако решиш - драсни и отиваме.
Мерси за предложението. Когато (ако) мога да си планирам окончателно режима в следващите месеци ще го имам предвид.

Деси, 4 кг гири не са ми проблем за момента, но само с това разполагам.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Оказа се, че май съм била на правилен път с леката промяна в храненето...Имам цикъл (без да съм качила нужните кг) след по-малко от месец на тоя режим. Явно без холестерол в храната, демек наситени мазнини от животински произход, няма да мина колкото и сусамови, конопени млека и зехтин да изпия. Това беше единственото, което явно ми липсваше, въпреки че ядях отвреме-навреме. Пъпки, секрети и разни други странични ефекти не се наблюдават, поне засега.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Томи, аз не бих ги изолирала напълно...поне маслото и яйцата (от кокошки и риба) със сигурност
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

За маслото, донякъде бих се съгласил. Но яйцата са си бая вредни. Те са като течно месо, но даже с още една беля, която създават - образуват сероводород и са токсични за дебелото черво. Но всеки сам си решава :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Томи това за цикъла е чудесна новина. Явно наистина при някои се налага употреба на минимални количества животински мазнини. Ако можех да намеря сурово козе сирене щеше да е супер но засега се задоволявам с това от магазина.
За тежестите 4 кг са ти напълно достатъчни!
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Има спорове кое е по-вредно. Яйца или мляко. Аз внимавам повече с млякото, но все пак гледам и с жълтъците да не прекалявам. Засега проблем няма, но ще видим след някой и друг месец.

Козето сирене бива, но нещо не ми смърди достатъчно на коза. Най-вероятно го мешат с краве, но да се надяваме че само това му е "проблема".
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Ами на опаковката пише 100%козе сирене. Но аз честно да си призная предпочитам гръцката фета която е смес от козе и овче сирене. И все пак количествата които употребявам са миниални в съчетание с голяма сурова зеленчукова салата.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Има спорове кое е по-вредно. Яйца или мляко.
По принцип яйцата са по-опасни. Дори и да са от домашни кокошки, пак не е достатъчно. Важно е с какво се хранят, къде и как са отглеждани и т.н. Пък и да не забравяме, че яйцето представлява ембрион, яйцеклетка... варварско е да се яде месо и/или яйца. Млякото се допуска в някои случаи. Но всеки си решава сам, разбира се ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Ами на опаковката пише 100%козе сирене. Но аз честно да си призная предпочитам гръцката фета която е смес от козе и овче сирене. И все пак количествата които употребявам са миниални в съчетание с голяма сурова зеленчукова салата.
Деси, сигурен съм, че добре четеш етитеките, когато пазаруваш. Но към фетата е необходимо повишено внимание, тъй като традиционно се прави с палмова мазнина. Тази мазнина е изключително вредна. Това и лекарите го казваха и обясняваха дълго, покрай нововъведенията в БДС :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Купешките яйца са неоплодени и в случая не може да говорим за убийство. Кофти е единствено, че кокошките ги държат набутани в клетки, хранят ги зле (попадала съм на яйца, които смърдят на риба) и т.н. Че са яйцеклетка - яйцеклетка са. Но плодовете какво са?
Яйцата имат едно голямо предимство пред млечните - никога не може да им набутат палмова мазнина. Всеки от нас гледа да не купува неща с растителна мазнина. Лошото е, че все още поне половината сирена я съдържат, въпреки че никъде не пише и си личи. Хидрогенизираните мазнини са едни от най-гнусните и вредни продукти на пазара въобще и никога не трябва да се консумират.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Яйцата имат едно голямо предимство пред млечните - никога не може да им набутат палмова мазнина.
Да, ама са бъкани с хормони! 100%-ова гаранция ;) Питай семейните лекари какво интересно нещо се наблюдава напоследък у децата - полово съзряват 3-5 години по-рано, отколкото е било доскоро. В тези случаи, лекарите признават, че ставало дума за влияние на животинските храни :Content_14: Откриха Америка :Content_14:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.115 секунди с 22 запитвания.