Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Луната и нейните фази  (Прочетена 2915 пъти)

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Луната и нейните фази
« -: 21-04-2010, 15:34:10 »

от известно време се интересувам от влиянието на луната върху нашия организъм и специално при пречистванията. Но колкото повече чета, толкова повече неразбирам и се обърквам. За Екадашито и Двете тръби ми е ясно-рзбрах го. Но ето тук пише едно за лунните фази  http://www.dar-center.com/article/?article=356,
а тук-друго http://www.astrohoroscope.info/moon%20phases.htm#m04

аз досега си мислех, че когато луната намалява е най-подходящото време за пречистване на организна и за отслабване и обратното-когато луната се пълни-пълнеем и ние заедно с нея  :Confus_3: после четох на страницата на "Дар", че в четвъртата фаза,преди пълнолунието е най-подходящо да се правят пречистванията и сега съм много объркана

може ли някой да ми обясни сега, ако искам да си направя пречистване на организма и последващо захранване, кога и как да бъде разположено във времето соред фазите на лунния календар?  :Confus_34:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Луната и нейните фази
« Отговор #1 -: 21-04-2010, 16:40:02 »

И аз го знам така - изчистването се прави при Новолуние и намаляваща Луна, а при растяща Луна веществата се усвояват най-добре, но съответно и уж се пълнее.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Луната и нейните фази
« Отговор #2 -: 23-04-2010, 00:25:44 »

Кате, Кате радвам се, че не съм само аз.  tooth Шегувам се, де но да знаеш аз също много се обърквам като чета за луната и нейното влияние над нас и даже вече спрях да чета толкова задълбочено. Гледам да спазвам екадаши и две тръби поне.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Луната и нейните фази
« Отговор #3 -: 23-04-2010, 11:22:22 »

 :kisss:Следвайте логиката- денят и месецът си имат своите сезони...денят -сутрин= пролет:обяд=лято:след обяд = есен:нощ = на зима.За месеца- І -ва четвър = пролет: пълнолуние = лято, ІІ-ра четвърт = есен: новолуние = зима.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Луната и нейните фази
« Отговор #4 -: 16-11-2010, 10:48:58 »

по повод  Луната и нейните фази вие къде и как проверявате екадаши кога се пада? примерно за този месец от дар го посочваха вчера 15.11, руски календари утре на 17
http://crt-belovodie.ru/nestitherapy/nestiatria_calendar.html
 а и за днес 16 има варианти  :surpris_23:
според мен тези от дар са сгрешили някъде... не може в понеделник 15 да е 11и лунен ден и в неделя да е пълнолунието - едно от двете не е точно
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Луната и нейните фази
« Отговор #5 -: 16-11-2010, 11:49:16 »

Екадаши - 11 лунен ден започна вчера 15.11. и продължава днес 16.11 . http://www.astrohoroscope.info/lunenhoroskop.php.
Активен

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:Луната и нейните фази
« Отговор #6 -: 17-11-2010, 16:48:59 »

И аз преди малко търсех екадашите и се сблъсках със същия проблем като Рибката. Досега не съм се ровила из нета за тях. По принцип си броя единадесетия ден след новолуние и единадесетия ден след пълнолуние и си ги отбелязвам на моя календар. Може и да не е много точно, но поне не изпадам в двоумение.
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Луната и нейните фази
« Отговор #7 -: 17-11-2010, 22:39:19 »

Активен
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 23 запитвания.