Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Желязо  (Прочетена 25415 пъти)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Желязо
« Отговор #20 -: 23-01-2012, 11:35:28 »

да, и аз това знам..затова ям само натурални
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Желязо
« Отговор #21 -: 23-01-2012, 11:41:10 »

Oт къде си ги звимаш?  :essen:
Активен
Psychonaut

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Желязо
« Отговор #22 -: 23-01-2012, 11:48:51 »

Имах предвид маслини като тези тук- http://lucky2000.hit.bg/assortment.htm
чисто черни маслини няма, те се оцветяват допълнително  :(
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Желязо
« Отговор #23 -: 23-01-2012, 11:55:30 »

Страхотно! Мерси много  :flowers2:
Активен
Psychonaut

getready

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Желязо
« Отговор #24 -: 20-02-2012, 14:11:04 »

Тоест, трябва да си осигурим хапване на повечко спанак и червено цвекло, нали така?  :essen:

+ зеле и някои бобови
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Желязо
« Отговор #25 -: 21-02-2012, 10:12:51 »

Аз съм на принципа - много зелено!   tooth
Каквото ми падне - спанак, маруля, магданоз, копър, босилек, спирулина, хлорела, селъри...Задължително всеки ден. Понякога даже си пазарувам по цветове без да гледам много какво взимам....  :Confus_3:
Активен
Psychonaut

Анастасия

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
  • Децата научават това, което са изпитали.
Re:Желязо
« Отговор #26 -: 15-05-2016, 16:05:38 »

Здравейте на всички. Май ще изровя тази стара тема, но не намирам друга подобна тук. Та моите болежки за много странни. В петък си пуснах редовни изследвания на ПКК и реших да добавя холестерол, натрий, калций и желязо...последните 3 не ги бях изследвала отдавна. За моя огромна изненада, желязото ми е завишено. При норма 8-26, моето е 32, холестерола също е в горната граница 5,8 при макс. 6. Вегетарианка съм от 5 г. Храня се общо взето здравословно и изследванията ме шокираха, най вече желязото. Интересното е, че хемоглобинът ми е в норма - 124, макар и леко нисък. Преди съм имала проблеми с щитовидната жлеза...сега не усещам проблеми, но ще отида на ендокринолог и на хематолог най вероятно. Само като добавка, януари месец давах кръв, след това си взех фолиева киселина за 1 месец, и същевременно с това 2 месеца пиех витамини за коса кожа и нокти на Допъл Херц, като цяло съм слабичка...дали нещо не се прецаках с това кръводаряване?! Сега от 2 дни пия зелен чай, уж чистил желязото и холестерола....та да видим. Въпросът ми е имали ли сте вие такъв случай вие?
Активен
"Понякога трябва да се качиш много високо, за да разбереш колко си малък"

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Желязо
« Отговор #27 -: 16-05-2016, 08:30:42 »

Здравейте на всички. Май ще изровя тази стара тема, но не намирам друга подобна тук. Та моите болежки за много странни. В петък си пуснах редовни изследвания на ПКК и реших да добавя холестерол, натрий, калций и желязо...последните 3 не ги бях изследвала отдавна. За моя огромна изненада, желязото ми е завишено. При норма 8-26, моето е 32, холестерола също е в горната граница 5,8 при макс. 6. Вегетарианка съм от 5 г. Храня се общо взето здравословно и изследванията ме шокираха, най вече желязото. Интересното е, че хемоглобинът ми е в норма - 124, макар и леко нисък. Преди съм имала проблеми с щитовидната жлеза...сега не усещам проблеми, но ще отида на ендокринолог и на хематолог най вероятно. Само като добавка, януари месец давах кръв, след това си взех фолиева киселина за 1 месец, и същевременно с това 2 месеца пиех витамини за коса кожа и нокти на Допъл Херц, като цяло съм слабичка...дали нещо не се прецаках с това кръводаряване?! Сега от 2 дни пия зелен чай, уж чистил желязото и холестерола....та да видим. Въпросът ми е имали ли сте вие такъв случай вие?
Много странно...при мен желязото е понижено и пия хранителни добавки, въпреки че ям всеки ден зеленолистни, сусам и сусамов тахан.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Желязо
« Отговор #28 -: 16-05-2016, 12:10:21 »

Освен какво ядем, важно е и какво и колко усвояваме от изяденото. То пък зависи от това кое с кое приемаме в едно хранене, как и колко дъвчем, какво, колко и кога пием, как, колко и колко често натоварваме мускули и кости как, как точно благодарим...

Кръводаряването обичайно стимулира производството на различни полезни неща. Дали може да доведе до изтощение на органи... не знам. По-вероятно ми изглежда - при обичайния ни живот - полезните действия на кръводаряването да са повече от вредните.
Имам приятел - лекар, хематолог -  в чудесно здраве, на 30 г., с утайка ...2 мм (!!). Без убедителни обяснения.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 23 запитвания.