Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Rhodiola rosea? Или за продуктите на Никола Мангалджие  (Прочетена 4100 пъти)

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Не видях да има подобна тема досега тук, та затова ми хрумна...
Чудя се, някой чувал ли е, знае ли нещо, има ли преки наблюдения върху този човек и продуктите му? За съвсем непросветените - Никола Мангалджиев е магистър билкар-фармацефт, прави хранителни добавки изцяло на растителна основа, като главна част от тях заема билката rhodiola rosea (наричат я още златен корен, българския женшен и т.н.). Ако сте виждали, преди време Азис рекламираше едно "Златно чудо" - уж за отслабване  tooth. В действителност беше за цялостно вътрешно пречистване. Мангалджиев има тинктури за всичко - от антистресови, през такива за всякакви болести и оплаквания, до пречистващи организма. Само че направи реклама именно на това "Чудо", понеже е достатъчно съобразителен да знае какво ще се пласира най-добре в страна, където първо място сред заглавията на книги заема "Как да отслабнем завинаги" на Дюкян  :Content_4 - emotloader:.
По мое лично мнение продуктите са доста добри. Вкъщи ги ползваме от години и са ни излекували от разни, макар и несериозни работи (за които обаче нищо друго не помагаше). А най съм доволна от мазилата му - "Болколек"-ът (за болки в мускулите, ставите, травми, рани и т.н. - обикновено с екстракт от здравец и пак неизменната родиола) ми оправя всякакви травми за 1-2 вечери! А с кремовете за лице от еделвайс съм карала на морето при 30 и косур градуса с часове, без да изгоря  :fun_096:. Изобщо - адски доволна съм :).
Относно цените - за българските стандарти сигурно са скъпи, но все пак са доста по-евтини от разните му там лекарства и при всички случаи ползите са повече (или че не вредят поне е сигурно поне 300%!), така че според мен си струва...
Но, стига толкова с рекламата  ;D. Интересно ми е вие какво мислите - някой ако има лични наблюдения, моля да сподели  :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Има ли голяма реклама нещо куца. Според мен принципа на действие на повечето хранителни добавки от подобен вид е плацебото. Пазарът е пренаситен с всякакви панацеи, а нищо масово не е добро по мое мнение.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Има ли голяма реклама нещо куца. Според мен принципа на действие на повечето хранителни добавки от подобен вид е плацебото. Пазарът е пренаситен с всякакви панацеи, а нищо масово не е добро по мое мнение.

От къде намира толкова много корени?
Buku  може да слага кофеин вътре ако корените намалеят в склада :)
« Последна редакция: 06-04-2010, 12:10:23 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Наистина не е масова реклама. Онова нещо с Азис е инцидентно, и много малко хора въобще са го видели...
"Хранителна добавка" е в смисъл, че се добавя към храната - естествено, не се очаква да оцелеем само на него  ;). Но при всички случаи си е 100% билки и пчелен мед, а ефектът - плацебо или не - определено се усеща и сто пъти го предпочитам пред това да се блъскам с лекарства  :whistling2 - emotloader:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Цитат
Но при всички случаи си е 100% билки и пчелен мед
На етикета така пише, нали? ;)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Цитат
Но при всички случаи си е 100% билки и пчелен мед
На етикета така пише, нали? ;)

Всъщност, не :). Познавам човека отблизо, даже може да се каже, че сме приятели (сега да не си помислите, че нарочно го рекламирам) - говорила съм с него, гледала съм какво и как бере от планината или си гледа в градинката, и определено може да му се има доверие. Имай предвид, че аз съм Тома Неверни - за качеството на един продукт трябва да ми се дадат 10 хиляди доказателства, белкин повярвам  :whistling2 - emotloader:. Нищо лично, просто за няколко години опит с тези продукти съм останала доволна и това трябва да означава нещо...
Апропо, имаш ли лични наблюдения, че се отнасяш така скептично? :)
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Цитат
Апропо, имаш ли лични наблюдения, че се отнасяш така скептично?
В днешно време е от особена важност да сме скептици към всичко, което не познаваме.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Особенно когато искат да ни вземат паричките. ;) :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240

Особенно когато искат да ни вземат паричките. ;) :laugh:

Май повечето сте на принципа "първо подозирай лошото!"  :Content_4 - emotloader:
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Особенно когато искат да ни вземат паричките. ;) :laugh:

Май повечето сте на принципа "първо подозирай лошото!"  :Content_4 - emotloader:

Родиолата е нашенски женшен тоест корен с адаптогенни свойства. Не поставям под въпрос чудесните му качества, повече ме притеснява, ако има голямо търсене от къде ще намери корени за да прави екстракт.

Хляб "Вита" 100 процента ръжен, преди 2 седмици беше сладък и светъл, а тази седмица е с кафява боя и леко нагарча. Почнаха да го търсят хората и заигра боята  :whistling2 - emotloader:
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Цитат
Хляб "Вита" 100 процента ръжен, преди 2 седмици беше сладък и светъл, а тази седмица е с кафява боя и леко нагарча. Почнаха да го търсят хората и заигра боята  :whistling2 - emotloader:
Вкъщи го ядат и последно взе да хваща мухъл за няколко дни. Преди просто изсъхваше. Ама така е с всеки продукт - първо зарибяват хората, после пускат химията в действие. Чудя се дали и с хранителните добавки не е така, в смисъл първо да си слагат веществото, после да продължават с разни пълнежи. Добре, че има хора които се поддават на плацебо, че иначв съвсем щеше да им умре пазара.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 24 запитвания.