Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: понижена функция на щитовидната жлеза.  (Прочетена 24669 пъти)

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:понижена функция на щитовидната жлеза.
« Отговор #20 -: 04-03-2012, 23:47:25 »

 При повишена функция на щитовидната жлеза може да пробваш еньовчето за което стана въпрос по горе.Друго е маточината.Тя нормализира дейноста на жлезата при хиперсекреция.И моля те пиши на кирилица,не за друго ами прави лошо впечатление.Успех:)
 Към ,,Пианистката,,-да сестра ми пие Л-тирокс.Доскоро пиеше и хапчета за ПКЯ тъй като при хашимото се появява и този проблем.Но тя е тома неверни и понятия като природолечение и лечебно хранене при нея не вървят:)))
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

mem

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:понижена функция на щитовидната жлеза.
« Отговор #21 -: 05-03-2012, 02:43:19 »


 naistina,izviniavam se za latinicata, no polzvam chugd komputar, poradi koeto ne mi e vazmogno da se izraziavam s kirilica.


blagodaria za enuvcheti i matochinata/ tova ot  knigata na Maria Treben li e/.zadavam vaprosa, zashtoto imam knigata nalichna i tova bi me ulesnilo.

interisuva me po otnoshenie na hranata  kakvo bi sledvalo da e s preoritet - vodorasli, cherveno cveklo,lubimo mi e soevoto mliako; sashto ot iadkite i semenata, koi ot tiah biha bili v pomosht v sluchaia. i pr.
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:понижена функция на щитовидната жлеза.
« Отговор #22 -: 11-03-2012, 19:55:55 »

 Мисля че еньовчето го споменава Мария Требен за ,,гуша,,От храната разнообразна предимно растителна-такива богати на селен-бразислки орех и на манган-черен чай,червено цвекло.И особено на фолиева киселина и витамини от групата B.Ако искаш да оздравееш изхвърли всякаква соя и соеви продукти от менюто си с изключение на ферментиралите соеви храни.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

Tedi Goat

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:понижена функция на щитовидната жлеза.
« Отговор #23 -: 24-04-2012, 09:38:37 »

Еньовчето е билка за ХИПЕРФУНКЦИЯ на щитовидната жлезаУпотребата му в случая може да има фатални последици-при понижена функция и намалени нива на тироксин!!!Иначе е много лечебно-да.
  Ашвагандата може да помогне в случая ,но има други средства които биха били от по -първостепено значение.
 Все пак много е важно дали не става въпрос за автоимунно заболяване на щитовидната жлеза-тогава трябва да се атакува този проблем.Тъй като сестра ми има Хашимото от малка -номер 1 за лечение на всички автоимунни заболявания за мен си е маслото от черен кимион.То е от групата на неспицифичните имуномодулатори.Важни билки са сладкия корен,червения божур,детоксикиращи горчиви билки(цикория,тинтява,пелин,глухарче и др.)
 Иначе най важния елемент за щитовидната жлеза особено при понижена функция е СЕЛЕН.Съдържа се в най голямо количество в бразилския орех и пчелния прашец.
 Друг важен елемент е мангана-мисля че го има в сушените плодове и стафидите.


здравейте hospitalier,

аз от доста време проучвам билки за понижена ф-я на щитовидната жлеза и на няколко места се споменава чудесно действие на билката еньовче независимо от проблема с функцията на щитовидната жлеза, има го в състава и на билкови лекарства за щитов. жлеза .  Понеже твърдите , че е само за хиперф-я и не подходящо за хипоф-я, ще помоля да се обосновете. Защото този форум се чете от много хора, включително излиза и на търсачката за лечение на щитовидната жлеза и  може да обърка някого.  плюс това при понижена ф-я на жлезата има повишени нива на хормоните, а не понижени, както вие сте писали. затова си мисля, че има някаква грешка.
С уважение  :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:понижена функция на щитовидната жлеза.
« Отговор #24 -: 24-04-2012, 11:23:48 »

 Теди, объркани при всички случаи ще има :)
Достатъчно е да се обиколят докторчетата  в една и съща болница за да чуем  противоположните им мнения по един и същ проблем  :)
  Да не говорим ако след това навестим хомеопат или специалист по китайска медицина ( ако има такъв реално :) )
Но най-важното, което се изпуска при болестите на ендокринната система  ( и автоимунните) е , че при тях има кардинално разцентроване, разбалансиране  в самата логика на организма , в настройките му!
И едва ли някой може да докаже дали липсата на селен или йод се явява причина ЗА или следствие ОТ заболяването..
(Повечето от функциите на жлезите с вътрешна секреция дори и днес не са известни, да не говорим за взаимовръзките , които имат помежду си. Изключително е сложно. )

И затова лечението "на парче" -  с довнасяне на липсващ витамин, минерал или хормон   не е верният подход. Ако даде резултат -  ще бъде или изключение ( в случай, че  наистина е липсвал някой елемент и след набавянето му жлезата заработва ) , или временно положение .
Трябва да се търси подход , достатъчно комплексен и кардинален ,  който да доведе до един вид "рестартиране" на системата. След което тя да заработи със "заводските  настройки" . :)
 Като в случая организмът сам трябва да си определи алгоритъма , ние можем само да му дадем разпореждането :)

 
« Последна редакция: 24-04-2012, 11:35:00 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:понижена функция на щитовидната жлеза.
« Отговор #25 -: 21-11-2014, 00:10:04 »

Еньовчето е билка за ХИПЕРФУНКЦИЯ на щитовидната жлезаУпотребата му в случая може да има фатални последици-при понижена функция и намалени нива на тироксин!!!Иначе е много лечебно-да.
  Ашвагандата може да помогне в случая ,но има други средства които биха били от по -първостепено значение.
 Все пак много е важно дали не става въпрос за автоимунно заболяване на щитовидната жлеза-тогава трябва да се атакува този проблем.Тъй като сестра ми има Хашимото от малка -номер 1 за лечение на всички автоимунни заболявания за мен си е маслото от черен кимион.То е от групата на неспицифичните имуномодулатори.Важни билки са сладкия корен,червения божур,детоксикиращи горчиви билки(цикория,тинтява,пелин,глухарче и др.)
 Иначе най важния елемент за щитовидната жлеза особено при понижена функция е СЕЛЕН.Съдържа се в най голямо количество в бразилския орех и пчелния прашец.
 Друг важен елемент е мангана-мисля че го има в сушените плодове и стафидите.


здравейте hospitalier,

аз от доста време проучвам билки за понижена ф-я на щитовидната жлеза и на няколко места се споменава чудесно действие на билката еньовче независимо от проблема с функцията на щитовидната жлеза, има го в състава и на билкови лекарства за щитов. жлеза .  Понеже твърдите , че е само за хиперф-я и не подходящо за хипоф-я, ще помоля да се обосновете. Защото този форум се чете от много хора, включително излиза и на търсачката за лечение на щитовидната жлеза и  може да обърка някого.  плюс това при понижена ф-я на жлезата има повишени нива на хормоните, а не понижени, както вие сте писали. затова си мисля, че има някаква грешка.
С уважение  :)
Не ,никаква грешка няма!При понижена функция на щитовидната жлеза са повишени хормоните които хипофизата изпраща към щитовидната жлеза,и тъй като жлезата не реагира правилно на тези хипофизни хормони, заради т.нар обратна връзка по оста хипоталамус-хипофиза -щитовидна жлеза се секретират още хормони тъй като хипофизата получава сигнал за недостиг на тиреодни хормони.Повишени са ТSH и ТАД,но хормоните на щитовидната жлеза са ниски.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

Iveta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:понижена функция на щитовидната жлеза.
« Отговор #26 -: 21-11-2014, 12:48:16 »

Темата ме вълнува, макар че не мога да допълня нищо. Ще следя за развитие.
Активен

Слънчо

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
  • Който щади думите си е умен.
Re:понижена функция на щитовидната жлеза.
« Отговор #27 -: 09-10-2017, 18:01:43 »

 :Content_22: Здравейте!Преди 3-4 дни ми откриха проблем на щитовидната жлеза.Диагнозата ми е субклиничен хипотиреоидизъм.Лекарката за сега ми каза да взимам само таблетки селен и след два месеца да направя пак изследвания.Интересното е че тя ми каза да не взимам никакви добавки с йод,също и да не консумирам орехи.Като се прибрах в къщи се разрових из нета да видя кои храни трябва да отбягвам и с кои да се храня и бях очуден че навсякъде пишеше,че трябва да се ядат орехи и да се приемат добавки като келп и тем подобни.Ако някой е вещ по въпроса може ли да ми обясни защо така се противоречат нещата.Значи за по ясно че ви кажа че TAT и MAT ми са в норма., T4 също.Каза само че T4  е близко до долната граница но още е в норма де,.Само TSH е 6.03
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:понижена функция на щитовидната жлеза.
« Отговор #28 -: 09-10-2017, 18:49:46 »

Слънчо, много лесно можеш да си отговориш защо има противоречия, ако се запознаеш с Медицината, която се преподава в момента :)  А тя не може да бъде друга при олигархичният Капитализъм , при който имаме "честта" да живеем :)  Естествено, че няма да ти изпишат йод, нали целта е  да се влошиш достатъчно , когато вече ще могат да те подпукат с хормони до живот .. tooth . ( А в един момент може да се стигне и до рак, защото много често се случва при такива терапии. Провокирва се т.нар. "хормонален рак". Причините са сложни, някога мога и да ти ги обясня, изискват се познания по обща теория на рака.. )
Имаш късмета , че си попаднал тук, защото имаме вариант за теб  :Content_22: Разполагам с една ултраценна книга за щитовидната жлеза, която на български няма да намериш! ( не е издавана) Въпреки това, аз я имам на български  ;) Сядаш и четеш. След като я прочетеш, ще знаеш СЪС СИГУРНОСТ повече от ендокриноложката си и съответно - нужда от нея няма да имаш  tooth Ще поемеш оттук нататък сам и именно в това  ти е и шанса  :kisss: Дай една поща и  ще ти я пусна. ( Авторът е един умен руски лекар, представител на течението "Медицина против Медицината" , сам се е излекувал от същата болест  ;) д-р Марк Яковлевич Жолондз. ( а бате Бино, ако си доволен, ще почерпиш един сок от бъз.  :essen: )
 
 
« Последна редакция: 09-10-2017, 18:53:36 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Savatage

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:понижена функция на щитовидната жлеза.
« Отговор #29 -: 20-10-2019, 01:54:27 »

Слънчо, много лесно можеш да си отговориш защо има противоречия, ако се запознаеш с Медицината, която се преподава в момента :)  А тя не може да бъде друга при олигархичният Капитализъм , при който имаме "честта" да живеем :)  Естествено, че няма да ти изпишат йод, нали целта е  да се влошиш достатъчно , когато вече ще могат да те подпукат с хормони до живот .. tooth . ( А в един момент може да се стигне и до рак, защото много често се случва при такива терапии. Провокирва се т.нар. "хормонален рак". Причините са сложни, някога мога и да ти ги обясня, изискват се познания по обща теория на рака.. )
Имаш късмета , че си попаднал тук, защото имаме вариант за теб  :Content_22: Разполагам с една ултраценна книга за щитовидната жлеза, която на български няма да намериш! ( не е издавана) Въпреки това, аз я имам на български  ;) Сядаш и четеш. След като я прочетеш, ще знаеш СЪС СИГУРНОСТ повече от ендокриноложката си и съответно - нужда от нея няма да имаш  tooth Ще поемеш оттук нататък сам и именно в това  ти е и шанса  :kisss: Дай една поща и  ще ти я пусна. ( Авторът е един умен руски лекар, представител на течението "Медицина против Медицината" , сам се е излекувал от същата болест  ;) д-р Марк Яковлевич Жолондз. ( а бате Бино, ако си доволен, ще почерпиш един сок от бъз.  :essen: )
 
 

Моля Ви, може ли и на мен да я пратите? Много много ще съм благодарна!

mjeckova@gmail.com
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:понижена функция на щитовидната жлеза.
« Отговор #30 -: 08-01-2020, 21:00:17 »

Хм, напълно съм съгласен с Бино, че т.нар. болести никога не са настъпили поради само "недостиг на йод", или "увеличен хормон ХХХ", "нарушена функция на...".
Винаги става дума за нарушения  в равновесието, във взаимодействието между огромния брой жлези, други органи, системи, боклуци, отрови, излишъци, трилиони паразити, мислите, действията, въздуха, водата, дори и наследствено предадени предразположености... от които се състоим.
Ако не забравяме, че като бяхме малки/млади всичко си ни работеше добре и правилно, може по-лесно да възприемем тезата, че причините за някакво нежелано състояние можем да премахнем с:
1. Цялостно правилно прочистване на тялото и поне - мислите.
2. Правилно захранване
3. Цялостна промяна на мислене, дишане, пиене, дъвчене, хранене и движение.

Това се отнася и за нарушения в работата на щитовидна или друга жлеза.  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161

 След толкова години установих че билката Готу Кола действа феноменално при хипофункция на ЩЖ
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Жив ли си , Хоспиталер?  :sorcerer - emotloader: Приятна изненада е да се появиш отново след 10 годишно мълчание :)  Това , което споделяш, отново е много ценно, но би ли дал малко повече информация ,повече подробности? За да си още по-полезен.. :)
Какво точно означава "феноменално" ?  Че пациенти ( с хипофункция) , които са били на хормони 20 години, след 2 седмична употреба на Готу Кола хвърлят хормоните , смъкват 40 кг излишно тегло и заживяват нов живот? Или , че поне помага да се намали приемът на хормони, понеже подобрява нивата на TSH,  T3   и T4 ? Какви точно наблюдения имаш?
Хипофункцията е сложно и комплексно заболяване, което може да има 101 причини, включително и най-баналната - непостъпване на ЙОД в организма. ( Като това може да е заради липсата му в храната, но може да е и заради   НЕУСВОЯВАНЕТО му в тънките черва  ;) )
Освен това,  в последно време хипофункцията сякаш не съществува "автономно" , а като част от патологията, наречена   Хашимото . Което значи, че  ситуацията допълнително се усложнява заради автоимунната компонента. Интересно, ако Готу кола помага при Хашимото, то значи би помогнала и при други автоимунни нарушения.
Ако не е ефективна при Хашимото,  то значи по някакъв начин или директно доставя йод, или помага  за усвояването му от организма, понеже при хипофункция почти във всички случаи се касае  за недостиг на йод - непостъпване или неусвояване.
« Последна редакция: 30-11-2023, 21:58:41 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.171 секунди с 24 запитвания.