Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: понижена функция на щитовидната жлеза.  (Прочетена 24668 пъти)

ivy_89

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

Ами,една моя близка в рамките на около един месец видимо напълня - беше 55, стана 60-61, чувстваше се  много депресирана  ... Прави си изследваня и й  откриха понижена функция на щитовидната жлеза.
Някакви съвети как може да се пребори с това без да се прибягва до хормонална терапия  ???
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Келп, други водорасли, храни с повишено съдържание на йод - кръстоцветни зеленчуци (зелета), лук, ядки. От друга страна, пък, четох че прекаления прием на храни съдържащи йод също може да предизвика нарушаване функцията на щитовидната жлеза, но едва ли това е причината при твоята приятелка. Как се храни по принцип?
« Последна редакция: 30-03-2010, 15:35:25 от Томирис »
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Също и спртен извлек от орехчета,много полезен и за други неща  ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

И аз потвърждавам използване на водорасли. Трябва да се ограничат до минимум соевите продукти и кръстноцветните зеленчуци.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

И аз потвърждавам използване на водорасли. Трябва да се ограничат до минимум соевите продукти и кръстноцветните зеленчуци.
Соята да, както и бобовите но кръстоцветни зеленчуци може умерено. Полезни са също зехтина, авокадото, пълнозърнестите продукти. Ако е месоядна да смени месото с риба.
А, да, бенато добре е споменал орехите.
Може да се разтърси и за някакви билки освен диетата.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Много интересно ,обикновено като се споделя за някой здравен проблем , винаги става въпрос "за една близка " , "за една роднина" .. :)  .
Е добре , тази "познатата" не иска ли повече от всеки друг да научи как да се излекува?   Самият факт ,че ангажира за това друг човек , не е добър белег за нейната мотивация.  
Но има и друг вариант - тя може изобщо да не вярва на "ненаучни" методи.  Ако е така , да каже , да не се хабим напразно . :)
 
Това съвсем добронамерено , Ивелинче, да не се засегнеш. Ако пък става въпрос за теб самата, не се притеснявай , не е срамно , всеки си има да цери по нещичко в наше време.:)
« Последна редакция: 30-03-2010, 17:38:56 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Верно много неща влияят на щитовидната. Можем да ги разделим на автоимунно анулиране на щитовидните хормони и на недостиг на органичен йод. Но наистина няма да си даваме много зор да се хабим, ако човека лично не помоли за това. Ето аз например споделих проблемите ми с Бино и получих действащ продукт ненамирваем в България.

Водораслите са ценни като храна, стига да не са капсули, таблетки или пластмасови издънки.  
Не съм предполагал че могат да са и вкусни на салата. Купувам ги от японския център с доставка до България. Дулсе, Вакаме, Комбу от японско море
« Последна редакция: 30-03-2010, 19:44:27 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Трябва да поработи върху депресията - ако това е първопричината дори и да оправи щитивидната жлеза проблема ще се появи другаде.
Да добави червено цвекло към менюто си - в него има йод.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

weselinabo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

Искам и аз да се включа, макар и късничко  ;)
През 1998г. завърших гимназия и тежах около 62кг., до декември с.г. стигнах изключителните 85кг. Всички около мен бяха потресени  ??? Отидох да си направя изследвания и ми откриха "Хашимото" :-[ Аз обаче нямах желание да се лекувам /предполагам от възрастта и от лекомислие/ и си стоях такава дебела и нещастна.Всичко това пиша,защото след няколко месеца, майка ми чула от някой си ,че имало билка и то много лечебна - ЕНЬОВЧЕ. Естествено отначало отказах,но поради факта,че съм родена на Еньов ден реших да пробвам.За един месец постоянно пиене ми изчезнаха всички симптоми ,а след още няколко отслабнах до неузнаваемост.Знам,че билката е много ефикасна за всички женски болести и за жлъчка.
Надявам се да съм от полза  :Content_22:
Активен

katttt

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29

Иви какво стана с твоята позната ???
http://www.zemianazaem.com/archives/198 Това е качено от Мер и мисля че е напълно достатъчно да убеди всеки мен и всички познати на всички, които имат същия проблем кой е верния път :pensif_29:
Активен

Пианистката

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:понижена функция на щитовидната жлеза.
« Отговор #10 -: 20-11-2010, 06:12:44 »

И мен ме интересува тази тема, защото имам хипофункция с Хашимото, но без антитела (доста сложно взе да става).
Имаше една индийска билка ashwagandha, която се твърди, че стимулира щит.жлеза, но не съм пробвала.
GOITROGENS
Активен
"And what, Socrates, is the food of the soul? Surely, I said, knowledge is the food of the soul."

katttt

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:понижена функция на щитовидната жлеза.
« Отговор #11 -: 24-11-2010, 14:18:23 »

ashwagandha кажи повече, къде да я намеря
Активен

Dima

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:понижена функция на щитовидната жлеза.
« Отговор #12 -: 25-11-2010, 15:12:12 »

Има я в zoya.bg
Активен

Пианистката

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:понижена функция на щитовидната жлеза.
« Отговор #13 -: 26-11-2010, 01:22:44 »

Не я бях срещала в Зоя-та  ::) , но щум е на прах - значи е сурова, предполагам...

Попаднах на следното относно билките и храните, които влияят на щит. жлеза:
Цитат
Ayurvedic herbs like ashwagandha (Withania somnifera), guggul (Commiphora mukul), and kachnar (Bauhinia purpurea) can actually stimulate your body to produce thyroid hormones on its own again. I have seen this happen in many patients, and an Indian study supports the use of ashwagandha and kachnar for hypothyroidism. A doctor trained in natural medicine can help you determine which treatment is most appropriate and what doses to take.

In addition, you should limit your consumption of broccoli, cabbage, cauliflower, millet, mustard, peanuts, pine nuts, soy, and turnips to once a month. These foods block your body's ability to use iodine, which it needs to make thyroid hormones. You may also want to eat iodine-rich foods like kelp, nori, and other seaweeds as often as once a day, and fish and shellfish two or three times a week.
Активен
"And what, Socrates, is the food of the soul? Surely, I said, knowledge is the food of the soul."

Neli Tr.

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:понижена функция на щитовидната жлеза.
« Отговор #14 -: 30-01-2011, 20:14:07 »

Някой знае ли как точно се пият тези билки?!Бате Бино при хроничен спастичен колит-действат ли "твоите" пробиотици?Имам автоимунен тироидит на Хашимото и още куп болести,вече не зная как да се лекувам...?!
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:понижена функция на щитовидната жлеза.
« Отговор #15 -: 30-01-2011, 22:26:12 »

 Еньовчето е билка за ХИПЕРФУНКЦИЯ на щитовидната жлезаУпотребата му в случая може да има фатални последици-при понижена функция и намалени нива на тироксин!!!Иначе е много лечебно-да.
  Ашвагандата може да помогне в случая ,но има други средства които биха били от по -първостепено значение.
 Все пак много е важно дали не става въпрос за автоимунно заболяване на щитовидната жлеза-тогава трябва да се атакува този проблем.Тъй като сестра ми има Хашимото от малка -номер 1 за лечение на всички автоимунни заболявания за мен си е маслото от черен кимион.То е от групата на неспицифичните имуномодулатори.Важни билки са сладкия корен,червения божур,детоксикиращи горчиви билки(цикория,тинтява,пелин,глухарче и др.)
 Иначе най важния елемент за щитовидната жлеза особено при понижена функция е СЕЛЕН.Съдържа се в най голямо количество в бразилския орех и пчелния прашец.
 Друг важен елемент е мангана-мисля че го има в сушените плодове и стафидите.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

Пианистката

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:понижена функция на щитовидната жлеза.
« Отговор #16 -: 01-02-2011, 12:29:53 »

Интересно за маслото от черен кимион. А сестра ти как се справя - пие ли хормонозаместителя Л-тироксин?

Чела съм теория за Хашимотото, че може да е провокирано след понижена функция на щит. жлеза, а не самото да е причината за хипофункцията. Обяснението е, че при хипофункция тялото ни не разпознава жлезата като свой орган и я атакува.
Активен
"And what, Socrates, is the food of the soul? Surely, I said, knowledge is the food of the soul."

яна

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:понижена функция на щитовидната жлеза.
« Отговор #17 -: 03-03-2012, 19:57:45 »

      Здравейте, на всички ведри хора в този форум! Възникна ми проблем с щитовидната жлеза, който нямам представа какъв е, съдя само по изледвания. Не вярвам на измислените лекари и исках да ви попитам какво мислите за тези стойности: tsh- 43,25; паратхормон- 150
    Това нещо много страшно ли е, и на фона на почти изцяло суровояден режим от къде се взе? Възможно ли е да се получи от панорамна снимка на зъби? А и почва да ми се струва, че отпред щитовидната ми жлеза ме опъва леко, особено като преглъщам. Знам, че си трябва ендокринолог, но се надявам да ми помогнете с някой и друг съвет. 
Активен

mem

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:понижена функция на щитовидната жлеза.
« Отговор #18 -: 04-03-2012, 03:45:39 »

 
  Molia  vi   za saveti pri POVISHENA funkcia na shtitovidnata gleza.

 polzvam 90% surova hrana; vodorasli,;sokove/ vkl. i cherveno cveklo, morkovi,zelenolistni/'
pia i neso kato chai ot vodorasli,hlorela, spirulina.

 no problema stoi. molia za  vashata kompetentna pomosht.
blagodaria na vsichki
t
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:понижена функция на щитовидната жлеза.
« Отговор #19 -: 04-03-2012, 21:12:06 »

В какво се изразява повишената функция на жлезата?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.107 секунди с 23 запитвания.