Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Подписка за промяна на Закона за защита на животните  (Прочетена 7942 пъти)

Mary

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60

Здравейте,случайно попаднах на тази статия: http://svejo.net/story/crime/660137-lapite-na-tova-kuche-sa-bili-otrqzani-ot-chovek-s-2-goli-ruce-i-noj    :'(   >:(
Надявам се повече хора да подпишат петицията,за да не остават ненаказани такива изроди.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

 :surpris_25: :surpris_25: :surpris_25: :surpris_25: :surpris_25:
До пукне тоя ГАД!!!
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Това ми развали настроението. Не знам накъде тръгна тоя свят  - надявам се тоя дето го е направил да понесе някакви съответстващи мерки. Не го подписах, защото се споменава за кастриране на животните - това макар и не толкова явно пак е сериозно осакатяване и посегателство върху личноста им.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Mary

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60

Мен ме заболя главата,след като го прочетох.  :surpris_25:
Не знам или по-скоро не вярвам,че ще има наказание за този,който го е направил.Доколкото знам законът го има,но наказани май няма..така че тук идеята е това да се промени.А за кастрирането си мисля,че е начин да се намали популацията на бездомните животни и ми се струва,че е по-доброто решение от това да се раждат малки,за да страдат и стават жертви на такива психопати(въпреки че тук става въпрос за домашно куче).
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

 :'( дадоха го това кученце преди малко по тв  :'( :surpris_25:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Даа, за съжаление ,хората реагират  на  чуждата мъка и насилствена смърт,само ако по някаква случайност са се сблъскали лично с нея.  Ако не им бъде показана, тя не съществува за тях.
В Америка може да те осъдят ако напсуваш кучето си , и не дай си боже то се афектира и  вземе че заслабне - директно си в затвора. А дето няколко милиона прасета и крави ги дерат полуживи из кланиците  ,дето хиляди опитни животинки очакват поредния медицински садизъм - да им инжектират я рак ,  я антракс , - това не е проблем.  
Добре , този бил садист. Съгласни сме. Ами съвременният ловец, ходещ да убива за удоволствие,  какво е ?  Хуманист ? Алтруист?   Когато простреляното животно избяга за да умре по-късно от раните си - да не би да страда по-малко от това куче ?  Познавам поне няколко човека ,които се забавляват като стрелят по котки и кучета с въздушна пушка. Някой знае ли  какво се случва след като животното избяга с оловната съчмичка в тялото си? Това олово отравя организма бавно и накрая     животното умира в големи мъки .  
 
Минали някакви западноевропейци покрай един контейнер в Пазарджик и видели десетина отровени кучета.  Шокирани и възмутени се заканили да разкажат на света ,че сме варвари.  Само защото са го видели с очите си. Няколко отровени кучета. И защото с тия очи никога няма да видят хилядите избити и осакатени деца  в Ирак  ,след като през 1997 ( без обявена война) САЩ  ,с одобрението на  ООН за 42 дни хвърлят 210 000 бомби  по тая страна. Това е съчетано и със санкции на ООН. Парализира се цялата инфраструктура на Ирак, измират милиони хора ,много жени ,деца , предизвикан е глад  чрез унищожаването на всички заводи,складове за производство и преработка  на жито , храна. Искали са иракчаните да са неспособни да се изхранват за дълъг период от време. ( Признава го самият генерал, ръководил операцията. Във филма esoteric Agenda може да се види и чуе.) Пречиствателните станции за вода са взривени – предизвикват се болести , от които умират много хиляди деца.  Но нали те са трета категория - да мрат.
Ами в лагерите Гуантанамо и АбуГариб?  Ужасяващите гаври с военнопленниците "терористи" ?  Когато представят на Обама 2000 снимки със сексуални и други гаври над пленниците , той преценил ,че "не бива да се пускат тези снимки в медиите ,защото това само ще засили антиамериканските чувства по света и ще застраши нашите войници " ....    , и затова само нашите десетина кучета  ще бъдат споменати в мемоарите на тези чужденци. А това ,че  правителствата на държавите им подкрепиха военните агресии в Ирак ,Югославия, Афганистан..., няма да разкажат пред света..   Да сме видяли по телевизията ПОНЕ едно от осакатените иракски деца?  Не. Значи такива няма!Можем спокойно да заспим.

Аз просто си разсъждавам извън статията. Тя е само поводът.
  
« Последна редакция: 27-03-2010, 02:05:44 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172

Не знам защо жестокостта до такава степен е взела връх в отношенията на човека към себеподобните и към животните. Уж би трябвало колкото повече опознаваме себе си, природата и другите обитатели на земята, толкова повече да се отнасяме към себе си и към тях с уважение и любов. Жестокостите и към хора, и към животни за мен са неприемливи и недопустими. Всеки от нас се сблъсква с част от човешката умишлена жестокост и тя е навсякъде по света. Лошото е, че много хора се сблъскват с нея и продължава да не им пука. Докъде ще стигнем, не знам...
Навремето имах прекрасен котарак - най-страхотното животно, с което съм живяла досега. Та при един преглед при ветеринаря се оказа, че има сачми в тялото си, явно някой е стрелял по него. Иска ми се някак по-бързо да се промени положението на всички, и хора, и животни, които са жертви на насилие и жестокост, но все още много малко се прави по въпроса.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

бате Бино, всеки нормален, състрадателен човек си задава тия въпроси...
...наскоро видях деца в Африка, лежащи в пръстта, изнемощели от глад...но това нещо не се показва по телевизията, както и много други...
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

бате Бино, всеки нормален, състрадателен човек си задава тия въпроси...
...наскоро видях деца в Африка, лежащи в пръстта, изнемощели от глад...но това нещо не се показва по телевизията, както и много други...
Напротив, показва се с цел нещо да те жегне и да хукнеш да пращаш СМС-и и да купуваш картички като с това дадеш своя принос за развитието на криминалните въоръжени африкански групировки, както и фондациите на хора като чичко Гейтс. Но това е друга тема.

Човек наранил животно е на най-низшето духовно стъпало. Да не говорим, че е обществено опасен. Такива индивиди трябва да се затварят в специализирани заведения или най-добре трудови лагери, с което поне нещо да допринасят за националното стопанство, а не да ядат от данъците на нормалните хора. Това е мнението ми по въпроса, може да е крайно, но такива дейности не са ли крайно отвратителни?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Бино,прав си за лицемерието и двойния стандарт. :surpris_23: >:(
Ловците да си заврат пушките ,сещате  се къде...... Трябва да си много извратен ,за да ти доставя удоволствие да убиеш нищо неподозиращо животно. Големи герои.... Голямо хоби :Confus_3:
А за материала с осакатеното куче,това е човек без мозък-изрод. Но той ще си плати и то тъпкано,жалко,че и децата му ще плащат неговите грехове,кармата не прощава!
В родния ми град има едно семейство,дядото бил заклал едно момче преди много години при пиянски скандал. Първо умря дъртия. После внука умря на 20 години-инфаркт,а накрая издъхна сина на убиеца на 55 години при операция.Той колеше животни,продаваше месо,това му беше професията :surpris_23:
Яденето на месо също е лицемерие,за дойде хубавата пържола на масата,е имало насилие,убийство,толкова брутално,колкото и това в статията.Това ,че не си видял,не означава ,че не се е случило.
Нека майките,които защитават незаменимоста на месото,да учат децата си от рано,да вземат едно зайче и един нож и  детето да гледа как го заколят. Ако му хареса,значи месото е за него.

Дано повече хора забравят месото!Нека сме малко по-добри. :flowers2:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Ловец според мен е бил онзи ловец с копието или със самоделните оръжия. Ловец който се е молел на Природата и животните да му осигурят храна за съжествуването му. Ловец, който убива само това, което ще изяде. Модерното е чисто и просто сериен убиец, избрал си най-лесните жертви.

Повечето от хората имаме домашни животни, на които се радваме, глезим, с които споделяме храната и леглата си. Обаче в същото време други (много от които бозайници!) ги убиваме, кълцаме, печем, защото сме решили че са с една идея по-низши. Това е лицемерието.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Mary

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60

Наистина е странно да си отглеждаш домашния любимец и в същото време да ядеш месо (не че и аз не бях така до преди няколко месеца),но много хора не правят връзката.Ясно е,че няма разлика между едно куче и една крава например.Относно коментара на Бате Бино-ами според мен трябва да се забранят и опитите с животни и лова и коридата и др.такива.Дори зоологическите градини са ужасни с това да гледаш затворени за цял живот животни.До съвсем скоро и аз не знаех какво всъщност са експериментите с животни,например.Така че понякога е по-добре да се показват и тези неща,за да се знае.Бях попаднала на някаква информация,че вивисекцията може да бъде забранена след 2013г....дано,но хората имаме твърде голям интерес от експлоатирането на животни.
И аз гледах репортажа по Нова,животинчето изглежда толкова добричко.. :'(
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Цитат
До съвсем скоро и аз не знаех какво всъщност са експериментите с животни,например.
В една енциклопедия като малка видях снимка на котка с отворен череп, а отдолу пишеше за опитите с животни. Това е едно от най-ужасяващите неща, които съм виждала, като се има предвид че по принцип не съм гнуслив човек. Ако беше човек, впечатление никога нямаше да ми направи. Няколко дни ми беше много гадно, само за тази снимка мислех. Знаех за белите лабораторни мишки и зайци, но не си и представях че може да е толкова отвратително. Наистина, подобни неща трябва да се показват. Стига сме жалили населението със слаби сърца. Нека видят в какъв свят живеем и откъде идват повечето от продуктите, които ползваме ежедневно.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Mary

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60

Цитат
До съвсем скоро и аз не знаех какво всъщност са експериментите с животни,например.
В една енциклопедия като малка видях снимка на котка с отворен череп, а отдолу пишеше за опитите с животни. Това е едно от най-ужасяващите неща, които съм виждала, като се има предвид че по принцип не съм гнуслив човек. Ако беше човек, впечатление никога нямаше да ми направи. Няколко дни ми беше много гадно, само за тази снимка мислех. Знаех за белите лабораторни мишки и зайци, но не си и представях че може да е толкова отвратително. Наистина, подобни неща трябва да се показват. Стига сме жалили населението със слаби сърца. Нека видят в какъв свят живеем и откъде идват повечето от продуктите, които ползваме ежедневно.

Аз се чувствах по този начин,след като попрочетох какво се случва в българските изолатори за бездомни кучета. :'( В началото не можех да го изкарам от главата си също като теб.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548

Разбирам, че много хора не осъзнават, че за да стигне месото до чинията им или за да имат нови обувки някой е бил убит и одран (а по-вероятно одран изключително жестоко преди да бъде убит). Това е въпрос на осъзнаване - в даден момент може нещо да им прещрака, както на всички във форума и да променят мисленето си. Това, което не разбирам обаче е как е възможно нарочно да си затварят очите - била съм свидетел как човек 2 мин. след като е гледал "Земляни" похапва сладко филе и в същото време коментира колко ужасен е бил филма... :surpris_23:
Активен

зМиа

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

На такъв изрод и затвор му е малко.Искрено се надявам ако има някакво възмездие на този свят, да го сполети същото.Както и всички които издевателстват над беззащитни животни.А е ясно , че човек способен да причини това на куче, е способен да го причини и на човек.

Наистина ли приравнявате яденето на месо, с тази постъпка?Аз ли нещо не съм в ред или двете нямат нищо общо?
Да, яла съм месо и съм наясно че зад всяка пържола на масата, кожа на гърба и краката седи убито животно.Лапите на това куче не са нахранили, нито облекли някой.

....
   
Бино,
осакатените в Ирак, гладните в Африка и лабораторните животни
омаловажават ли по някакъв начин тази конретна жестокост ?
И дали ако аз страдам за конкретни жертви на някакво насилие/бедствие/мизерия жестокост , това ме прави безчувствена към други такива?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Не, не омаловажава ,разбира се. Но ето виждаш ли - и ти страдаш само за това,което си видяла. Ако показваха по телевизиите много по-мащабните  зверства ,това точно зверство нямаше толкова да те развълнува на фона на останалите.  Ето , заповядай - да се запознаеш как се дерат живи кучета от породата Мирза- прави се от дълги години в големи мащаби.
http://www.blitz.bg/article/492  . Хората ,които купуват кожите им, не може да не знаят как са сваляни от четириногите, но ги купуват, защото не ги свалят пред техните очи .

Като цяло си права ,макар да ти е убягнал основния фокус на поста ми, който не е, че това не е единственото зверство , а че по медиите  не се съобщава за НЕУДОБНИТЕ зверства и мъки. А само за тези ,които не засягат ничии интереси.  (Има разлика ,нали ?)  


За месото пак ти е убягнал фокуса,(вероятно от емоция, нормално е), не че не си наред .
Ставаше въпрос за НАЧИНА на убиване на животните , а не за яденето на месо по принцип. Куриозното е че точно  пъчещи се с хуманноста си държави като Англия и Сащ  използват същите методи като тоя ,дето отряза краката на кучето.
Вероятно не си запозната, моля, запознай се ,кадрите са от тези държави :

http://video.google.com/videoplay?docid=-513747926833909134#

http://video.google.com/videoplay?docid=-513747926833909134#docid=-8538324824618228465

http://video.google.com/videoplay?docid=-513747926833909134#docid=6884232947803717439
Тук малко за великите китайци- обърни внимание на сцената от четвъртата минута и осмата секунда .

Но това пък кой знае защо е изтрито..... :[mcdonald's Mechanized Meat Factories. This Is Why I Am Vegetarian.]
mcdonald's Mechanized Meat Factories. Th...  -
 
Аз се сетих обаче  ,но то доказва тезата ми :)
« Последна редакция: 28-03-2010, 02:17:07 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Наистина е странно да си отглеждаш домашния любимец и в същото време да ядеш месо
Е, точно това си мисех и аз онзи ден. Как съм могла да гледам кучета и кученца, да виждам как се раждат, да се грижа за тях и да ги обичам, едното куче умря пред очите ми след големи мъки, 2 от бебенцата също, но внезапно, и в същото време да съм яла месо. И на село съм прекарвала не малко време- агънца, козлета, патета- всички такива сладури бяха.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Виждате ли колеги и приятели , надигна се национално възмущение ,всенародна реакция  по този случай. http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2872971
Ще протестират пред парламента, ще линчуват садиста..
 Но същите тези хора, като им пратиш  горните филмчета за ужасиите във фермите за отглеждане и в  кланиците , които са съвсем същите по степен на жестокост , тези хора казват : " АА, това не можем да го гледаме" .  Изпратил съм ги на поне 20 човека мои приятели, нито един не се възмути! И почти никой не ги изгледа!  
Значи - "не ми ли е показано, не ме трогва " -  интересна човешка реакция.

Навремето  С. Софиянски беше наредил да премахнат уличните софийски кучета  по какъвто и да е начин и се избиха хиляди кучета с лопати ,с чукове.. за да се пестят пари . Когато го разкриха журналистите и го питаха " : "Защо така , г-н Софиянски? "  , оня  каза само : " Предпочитам да няма ухапани деца "
 Никой не възропта тогава , просто по телевизията не даваха екзекуциите...
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

бате Бино, аз днес точно това си мислех. Ако питам всеки възмутен "Ами ти, ядеш ли месо?", повечето ще отговорят "Да, що не, това какво общо има. Ако не ядем месо ще умрем, те ония са други животни и бла-бла". Сещате се. Но все пак този случай показва, че сред нас има ненормални садисти, които са опасни не само за животните, но и за децата, например. Така че, мисля, не трябва да го свързваме толкова много с лицемерието и консумацията на месо. Промяната в този закон все пак е стъпка напред към премахването на ужасните ферми и кланници. Има вероятност много заблудени хора след този случай да се позаинтересуват и за други форми и случаи на насилие над животни.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.602 секунди с 23 запитвания.