Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Домашна паста за зъби  (Прочетена 145367 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #80 -: 12-05-2014, 14:08:31 »

А кой точно казва, че го разяжда? Натуралната Медицина препоръчва именно сода + сол.( и малко чер пипер) ПРи това - това е много стара рецепта..   :surpris_23: Моят емайл също нещо не се е разял още, а употребявам тази смес поне от 8 години .
« Последна редакция: 12-05-2014, 14:10:27 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #81 -: 12-05-2014, 14:36:21 »

В сайта един човек беше казал за карамфил със сол и зехтин

"Opitajte slednija variant,6 zranca karamfil smleni v kafemela4ka,postavete v kutijka,da se zatvarja dobre,porasete sas sol,okolo edna malka stipka,i dobavete kapka,dve ili tri,da se polu4i gasta kasha i tova e.Masajirajte vsjaka ve4er!Uspeh VI jelaja!!!"

Това със содата и мен озадачи.
« Последна редакция: 12-05-2014, 14:42:02 от Мими »
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #82 -: 12-05-2014, 18:02:05 »

Бате Бино, ами продължавай. Аз няма да убеждавам никого ве4е за каквото и да е било. Мъж ми има пове4е от 40години опит, но всеки сам избира.Содата е абразивен материал.

"L'idrogenocarbonato di sodio o carbonato acido di sodio o carbonato monosodico (o bicarbonato di sodio che è il nome più comune, ma che è stato deprecato dalla IUPAC) è un sale di sodio dell'acido carbonico. A differenza del carbonato, l'idrogenocarbonato mantiene uno ione idrogeno dell'acido corrispondente"
".Viene inoltre aggiunto ai dentifrici per la sua azione lievemente abrasiva e sbiancante."
В сайта един човек беше казал за карамфил със сол и зехтин

"Opitajte slednija variant,6 zranca karamfil smleni v kafemela4ka,postavete v kutijka,da se zatvarja dobre,porasete sas sol,okolo edna malka stipka,i dobavete kapka,dve ili tri,da se polu4i gasta kasha i tova e.Masajirajte vsjaka ve4er!Uspeh VI jelaja!!!"

Това със содата и мен озадачи.
Аз то4но този материал не мога да намеря ве4е цяла седмица се ровя :Confus_3: Да бех копирала цялата книга,ама ха де.
Активен
вярвам в доброто

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #83 -: 12-05-2014, 20:45:35 »

Бени, аз не съм искал някой да ме убеждава, просто се поинтересувах кой е авторитетът на изказването за содата :)
Естествено , че е абразив и в това е ползата от нея  :surpris_22:
Набързо изрових няколко руски авторитети, защитници на содата. При това - представители и на ортодоксалната, и на алтернативната медицина:
Тук стоматоложка говори , че налепи се отстраняват най-добре със сода:
https://www.youtube.com/watch?v=64KbJZNS2Vc

Тук, внимание! - дмн. проф. Елена Малышева ,водеща на програма "Здраве" по първи канал на руската телевизия, най-яростният защитник на ортодоксалната медицина, казва, че може да се използва сода:
https://www.youtube.com/watch?v=OgUr1PhhZvk

 За проф. Неумивакин е ясно , че препоръчва содата , даже към н ея той добавя любимият му водороден прекис :  https://www.youtube.com/watch?v=TFGfHjpgCQo
Била отлична  против парадонтаза, кариес, зъбен камък, налепи, отстранява миризмата, и ред други патологии в устната кухина.  :whistling2 - emotloader:


Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #84 -: 13-05-2014, 18:08:14 »

Благодаря. Инфото утре мога да го изгледам на спокойствие.
Извини ме за недотам лЮбезният отговор в4ера, ама напоследък все се налага да обяснявам какво ям и колко е вредно, 4е не ям животински храни, та....Пардон :fluretaa:
Активен
вярвам в доброто

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #85 -: 13-05-2014, 20:53:47 »

Няма проблем ,Бени.
Мога да ти предложа вариант, който да ти спести подмятания от страна на доброжелатели :)  Като те питат - защо така, защо иначе - казвай им: "Така прецени моят лекар !" В тоя случай ще им светне лампичка, че може да имаш някакъв здравословен проблем, а  в такива случаи хората демонстрират толеранс, съчувствие .. :)
А ако все пак някой  се изхитри  да те подпита какъв е твоя лекар, какъв специалист..( с оглед да подразбере какво точно ти  има , че говориш за лекари ..) - кажи му , че става въпрос за лекар -натуропат, който има определени изисквания към теб,  за да те допуска като негова пациентка в случай на нужда   tooth
( Така ме е учил бог да го прости баща ми още като бях ученик - "Ако стане напечено - оправдавай се с някой, който не присъства в момента"! )  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mona03

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #86 -: 14-05-2014, 09:21:05 »

Няма проблем ,Бени.
Мога да ти предложа вариант, който да ти спести подмятания от страна на доброжелатели :)  Като те питат - защо така, защо иначе - казвай им: "Така прецени моят лекар !" В тоя случай ще им светне лампичка, че може да имаш някакъв здравословен проблем, а  в такива случаи хората демонстрират толеранс, съчувствие .. :)
А ако все пак някой  се изхитри  да те подпита какъв е твоя лекар, какъв специалист..( с оглед да подразбере какво точно ти  има , че говориш за лекари ..) - кажи му , че става въпрос за лекар -натуропат, който има определени изисквания към теб,  за да те допуска като негова пациентка в случай на нужда   tooth
( Така ме е учил бог да го прости баща ми още като бях ученик - "Ако стане напечено - оправдавай се с някой, който не присъства в момента"! )  tooth
Страхотна идея!
Активен

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #87 -: 15-05-2014, 11:27:30 »

бате Бино  :flowers2:Само дето аз съм толкова  откровена, 4е все си казвам истината,т.е. по мой си избор и оттам се запо4вазами протеини? ами калций? и т.н. все в тоя дух. А минаха три години откакто се отказах от месото и мле4ните.
Ама никой ли тук не е 4ел инфото за паста за зъби с карамфил? Съфорумникът е поместил книга за един руснак(Михаил), който не е ве4е между живите, но приживе си е отгледал свои зъби, след като ли са били избити в казармата...  :Confus_34:
Активен
вярвам в доброто

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #88 -: 12-06-2014, 14:21:33 »

сода + кокосово масло е идеална паста за зъби , ако толкУ се притесняваш да не си изхабиш емайла, просто си търкай зъбките 2-3 дни в седмицата само с четката :)
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #89 -: 12-06-2014, 15:27:54 »

Ексфолирането на зъбите със сода или ситна хималайска сол не надрасква зъбния гланц (емайла). Проверено  :pensif_29: Поръсвате четката и пристъпвате към пилинг. Едни я използват като избелващо вещество, други като средство срещу бактериите в устната кухина,  трети срещу лош дъх.  
1.Лошия дъх се дължи на гнилостни процеси в хранопровода;
2.За избелване на зъбите много по-ефикасна е кислородната вода /влиза като компонент на всяка избелваща паста за зъби, това го знаете всички, комерсиалните системи за избелване са на база кислородна вода/;
3. В устната кухинина "живее" естествена млечно-кисела бактерия лактобацилус ацидофилус. Тя спомага за 80% от разграждането на вещественото съдържимо още в устната кухина. Тази бактерия е ествена за човешкото тяло. Среща се и на още две места. От добрия отбор е, приятелка на организма. Бихте ли ми обяснили защо се борите с нея и защо се мешите в микробния баланс ? Бактерията Ви подобрява здравето, а вие усилено се борите с нея ?

Това, което разрушава зъбите, са крайните кисели продукти на обмяната, които се отделят в устата при хидролизата на някои вещества още на входа. Те са храна на тези "активни култури", с които така усилено се борите. Не са ви виновни бактериите, а Слюнката. Киселата слюнка с pH 5,7-6,7 e причина за разрушаването на емайла. Не си разрушавайте здравите бактерии, а си алкализирайте слюнката, за да може да ви неутрализира киселините в устата. Колкото по-силно подкислен е организма, толкова риска за зъбите е по-голям. За да Ви защити организма ви да не се разложат тъканите в киселините и за да въстанови баланса, използва калциево или фосфатно депо, което е алкална буферна система. А калция е в основата на костите,зъбите.  :Confus_3: Нали разбирате, тялото взима мерки. По химия още в 7 клас се учи: киселина + Метал (калций, магнезий, фосфор..) = сол и вода. Ами точно това става. Сами се сетете тези соли къде се натрупват. Нещо важно - тези метали си имат много по-значима роля от това да ни обират парса, затова, че ние сме си подкислили телата. Дефицита на метали знаете колко проблеми води след себе си.
« Последна редакция: 12-06-2014, 15:29:36 от purelove »
Активен

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #90 -: 07-07-2014, 18:33:40 »

сода + кокосово масло е идеална паста за зъби , ако толкУ се притесняваш да не си изхабиш емайла, просто си търкай зъбките 2-3 дни в седмицата само с четката :)
Доста грубичко,Титан! не смятам, че съм питала с какво да си мия "зъбките" . ММ ми е зъботехник от 40 години! Това все нещо трябва да ти говори. Но всъщност ти отделям много време!
Исках само да питам, ако някой знае рецептата за паста за зъби с карамфил! Има страхотен ефект, но исках да я прочета отново, защото не я намирам във форума. За съжаление, благодарение на хора като теб, замира! Амин!
Активен
вярвам в доброто

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #91 -: 16-07-2014, 16:28:01 »

А извинявай benni, не разбрах,че не си искала мнение. Аз щях да ставам зъботехник - пази боже , добре че не станах. Да ти кажа и сега имам доста познати и приятели стоматолози, смятам че съм навътре в материята, зъботехниците не ми се струват много квалифицирани, както и 80 % от стоматолозите. Но както ще се окаже - имаме различни мнения :)) Повече няма да те занимавам с моите съждения, така и така не си ги искала, извинявам се още веднъж за сериозната грубост, с която подходих към теб, не беше нарочно.
Активен

VENCI

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #92 -: 07-03-2015, 17:27:48 »

  Да споделя и аз моят дентален опит. Паста за зъби не ползвам от година и нещо. Сутрин правя следната процедура: Преди да съм ял и пил каквото и да е, слагам в устата 1с.л. шарлан (нерафинирано слънчогледово олио). 20 минути жабуря непрекъснато, като гледам олиото да влиза между зъбите и да облива език, небце и затънтените места. Жабуренето да не е бясно, а спокойно, че да не Ви се схване езика. Трябва да се преодолее рефлекса за преглъщане и да не се поглъща нищо от течността! След това се изплюва директно в тоалетната. Зъбите, небцето, езика и венците се почистват хубаво със суха четка за зъби и хубаво се изплаква устата. Плакненето става или с йоден разтвор (4-5 капки йод, в една чаша вода), или с 3% кислородна вода. Гледате да остане в чашата течност и за четката(слагате четката в чашата и разбърквате енергично. При плакненето отново внимавате да не погълнете нищо!!! Уста и брада(ако имате) се измиват грижливо!
 Процес[/b: При жабуренето слюнчените жлези се отварят и през тях излизат вируси и микроорганизми в устата( затова не се гълта нищо). А олиото ги привлича и при изплюването си заминават.После с йода, или кислородната, доубивате каквото е останало
Резултат :Лъскави, скърцащи зъби и усещане за плътност във венците. Разхлабени зъби се стягат. При постоянство, зъбите почват да се избелват, наслагванията се изчистват.
  Малко изглежда дълго, но като свикне човек не му прави впечатление.
        Останалите миенета на зъби ги правя с мицвак (знаете какво е). От него резултата е същия.
Аз просто си комбинирам тези два начина и съм екстра доволен. Като излизам на светско мероприятие, от време навреме ползвам паста СУПРИВИКИ за разкош  tooth Дано на някой да съм помогнал!
« Последна редакция: 07-03-2015, 17:30:40 от VENCI »
Активен

Iveta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #93 -: 07-05-2015, 14:43:51 »

Здравейте! Аз пак чета темите, но имам въпроси, ако има запознати.
Почистването на зъбен камк при зъболекар води ли до изстъняване на емайла?
Миенето със сода и кисл. вода може ли да отстрани зъбен камък?
При мен на места венците кървят при миене(не винаги) и пак на някои места имам болки, когато почиствам с конец. От повече от месец сутрин се жабуря (с еднократни пропуски), но не съм усетила съществена разлика. Преди това доста редовно си миех зъбите с намокрена с кислородна вода четка, но забелязах, че ми станаха много чувствителни зъбите(всъщност не съм сигурна дали има връзка). Скоро ще ходя на зъболекар и се чудя дали да предприема почистване на зъбния камък или да съм по-настоятелна с другите процедури още известно време... Ще се радвам на мнения по темата.
П.П. Напоследък ползвам само четка за зъби и вода или с 1 капка масло от чаено дърво.
Активен

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #94 -: 29-06-2015, 11:10:53 »

Здравейте! Аз пак чета темите, но имам въпроси, ако има запознати.
Почистването на зъбен камк при зъболекар води ли до изстъняване на емайла?
Миенето със сода и кисл. вода може ли да отстрани зъбен камък?
При мен на места венците кървят при миене(не винаги) и пак на някои места имам болки, когато почиствам с конец. От повече от месец сутрин се жабуря (с еднократни пропуски), но не съм усетила съществена разлика. Преди това доста редовно си миех зъбите с намокрена с кислородна вода четка, но забелязах, че ми станаха много чувствителни зъбите(всъщност не съм сигурна дали има връзка). Скоро ще ходя на зъболекар и се чудя дали да предприема почистване на зъбния камък или да съм по-настоятелна с другите процедури още известно време... Ще се радвам на мнения по темата.
П.П. Напоследък ползвам само четка за зъби и вода или с 1 капка масло от чаено дърво.
Не вреди, защото се прави с лазер. Споко. Ако имаш пародонтоза се yвели4ава усещането за топло, студено,или болка.
Активен
вярвам в доброто

lin

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #95 -: 10-07-2019, 08:25:46 »

Някой да се е сблъскал с някаква информация за глицеризиновата киселина, която според съфорумец трепе зъбните бактерии, които образуват зъбен камък?
Скоро четох за холистичен метод за лекуване на парадонтоза. Mасло от чаено дърво, което се прибавя към пастата за зъби и убива бактериите, които причиняват парадонтоза и спира кървящите венци.
И моята рецепта за паста за зъби е кокосово масло със сода бикарбонат и бентонит, сместа се съхранява в стъклен съд.
 Опит за полъх, за да не залинява  форума.javascript:void(0);
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #96 -: 11-07-2019, 17:27:25 »

 :Content_14:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

lin

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re: Домашна паста за зъби
« Отговор #97 -: 22-08-2022, 23:39:59 »

Да споделя рецепта, която работи за почистване зъбна плака/ камък; 4 капки чаено дърво, 1 чаена л. Ксилотол и 3 супени лъжици кокосово масло. Част от сместа се  държи около 10 мин. и след това се изплюва. Почистваш с конец или четчица след това.  Лично изпробвана- работи и по тази причина споделена.
Зъбният камък са бактерии в малки здрави черупки, които се натрупват около основата на зъбите.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.382 секунди с 23 запитвания.