Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Домашна паста за зъби  (Прочетена 145370 пъти)

EVA

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #60 -: 09-11-2010, 14:25:52 »

Привет !!
Това страшничкото дето го поместих го взех от нета - не е мое наблюдение.
Та за домашната паста. Направих си я ама нещо не ми е много приятна, но щом е за здраве ще я ползвам. Вместо ментово масло в къщи имах ментови капки и си сложих от тях за аромат. Добре се усеща ментата.
Пробвах само със сода и със сода и кислородна вода - това сякаш най ми допадна. Чустваш си много чиста устата и зъбите. Но дали може тази комбинация да се използва дълго време или да си я заменям с хумата от време на време. Сега си помислих, че може сутрин със сода и кис.вода а вечер с хумата!!!
Активен

diva menta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #61 -: 11-01-2011, 20:42:21 »

Здравейте! Да си кажа и аз с какво си мия зъбите  ;D От няколко месеца използвам пастата, която Мер е дала - с карамфила. Много съм доволна от тази паста. В началото карамфила ми беше малко силен, лютеше, но сега свикнах и не си представям друга паста да използвам. Дори при мен се получава така, че всеки път я правя по различен начин  :Confus_3:- първия път бях пропуснала хумата, после пропорциите на съставките са ми различни  :Confus_3: Но така или иначе спряха да ми кървят венците (имах на две-три места редовни кръвотечения :(), венците ми са много по-здрави....И един неочакван ефект: от няколко години, от последното ми работно място си влача една алергична хрема :surpris_25:, не исках да я лекувам с разни боклуци, както и да е....От както ползвам споменатата паста за зъби хремата ми е намаляла драстично, даже на моменти и хич я няма! :peperudi:
Освен това съм си направила настойка от блатен аир и прополис, но с тази комбинация се жабуря само вечер и то само в ограничен период от време. Блатния аир унищожава причинителя на кариеса, заздравява венците, а прополиса попълва новопоявилите се дупчици. Аз от скоро я ползвам тази смес и чакам да видя ще ми се запълнят ли кариесите, че не ми се ходи на зъболекар tooth Ще ви кажа, ако видя, че зъба, който искаха да ми вадят, се самоспасява...
Активен
Когато вятърът огъваше бамбука, той се заливаше от смях...

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #62 -: 17-01-2011, 10:01:26 »

Хм, Дива мента,това е много интересно,което споделяш. Понеже и на мен не ми се ходи на зъболекар,ще пробвам твоята рецепта. А блатен аир от билковата аптека ли си купуваш???? Тази паста,която Мер е споделила може ли да се използва от 3 годишни деца. Аз сега на моя син му купувам на Бочко ,без флуор и с екстракт от шипки,даже и аз я ползвам tooth :Content_4 - emotloader:
Активен

diva menta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #63 -: 17-01-2011, 15:37:39 »

Здравей, Атанасия! Блатен аир си купувам от билков магазин. Рецептата е следната: "Приготвят се две настойки. Първо: половин водна чаша корени от блатен аир се заливат с половин литър чист спирт 40 градусов (аз използвах водка). Престоява поне една седмица, аз оставих моята настойка 10 дни. след това се прецежда и се съхранява на хладно.
Второ: 15 грама наситнен прополис се заливат с половин литър от същия спирт (водка) и също престоява поне 7 дни.
Вечер преди сън се жабурим около две минути със следната смес: една супена лъжица от тинктурата с блатния аир и половин супена лъжица от прополисовата тинктура."
Тази рецепта е от едно тъничко и недовършено за съжаление книжле на Михаил Столбов, който си е отгледал 17 зъба, след като в казармата му избиват "старите".
Аз прилагам рецептата по следния начин - от аптеката си купувам клеева тинктура и използвам нея, не съм си правила втората посочена в рецептата. Първите две вечери установих, че сместа просто ме изгаря и не мога да я издържам нужното време и затова й добавям една с.л. вода. Понася се малко по-леко, но пак се иска издръжливост. Внимава се, естествено да не се гълта...
Не мога да дам линк към цитираното от мен книжле на М. Столбов, но го имам свалено на компа. Ако искаш, пиши на лични, дай някакъв мейл и ще ти го изпратя, заслужава си да се прочете, има много ценни неща.
Колкото до това пастата на Мер дали може да се ползва от малки деца - не съм компетентна да ти отговоря на този въпрос.  :surpris_23:
Активен
Когато вятърът огъваше бамбука, той се заливаше от смях...

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #64 -: 29-01-2011, 19:05:11 »


Аз като един фен на уринотерапията успешно си изчистих зъбния камък с жабурене с урина,единствения недостатък беше, че остава миризма след процедурата. НО сега - след 14-дневното гладуване вече я няма тази миризма, или поне не е толкова силна. Изтрепва наистина всичко, дезинфекцира, почиства, оздравява...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

diva menta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #65 -: 02-02-2011, 11:01:32 »

Книжката на Михаил Столбов, за която споменавам в предишния си пост, може да бъде изтеглена от тук:
http://xnetbg.com/new/files/Kak%20si%20otgledah%20novi%20zybi.pdf

На последната страница преводача дава и един линк към материал на А. Петров със заглавие "Технология регенерации зубов". За съжаление линка не води до тази статия... :surpris_23: Ако открия въпросния материал, ще пусна линк и за него.

Още информация може да се прочете в тази тема:
http://www.xnetbg.com/new/forum/index.php?topic=12787.0
Активен
Когато вятърът огъваше бамбука, той се заливаше от смях...

beti

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #66 -: 15-02-2011, 16:43:34 »

аз пък прочетох в нета една лесна рецепта за избелване на зъбите в домашни условия  :peperudi: ето и рецептата:Топнете четката си за зъби последователно във вода, след това в кислородна вода и накрая в сол,това е едната а аз опитах тази"Смесете 3 супени лъжици сода с 2 супени лъжици сол. Използва се вместо зъбен прах.Много е добра спецялно на мен ми подейства още от първият път.,,МНОГО СЪМ ДОВОЛНА.''
Активен

emilkos

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #67 -: 26-05-2011, 20:56:39 »

« Последна редакция: 30-05-2011, 09:29:00 от Mep »
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #68 -: 26-05-2011, 21:01:22 »

 Емиле, защо не вкараш малко и лични наблюдения по въпроса?
Активен

emilkos

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #69 -: 26-05-2011, 21:07:32 »

Емиле, защо не вкараш малко и лични наблюдения по въпроса?

С удоволствие но за съжаление не разполагам с много време на последък. За сега мога да помогна с това.
Активен

Hana

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #70 -: 22-10-2011, 10:42:11 »

Здравейте,

От около месец и аз си приготвям домашна паста за зъби.

Взех си едно стъклено бурканче със стъклено капаче, в която слагам малко хума, малко отвара от смрадлика и лайка (по принцип тези билки помагат при възпаления на венците), сложих и няколко капки ментово масло (от аптеката). Вместо ментово масло, може да се сложи лимоново или каквото ми е по вкуса. Последната съставка е няколко капки зехтин. Пропорциите не са от толкова голямо значение, важното е гъстотата да е като на боза. за да не се залепва хумата по зъбите и венците.

На мен лично този вариант на домашноприготвена паста ми допадна много.

Понякога си четкам зъбите с т.н. мисуак (мисвак).

Ето тук пише повече за това дърво и лечебните му свойства.

http://www.purvite7.bg/articles/view/496/misvak__prirodnata_chetka_za_zabi____________.html?rc=59

Миналата седмица си взех мисуак от един от арабските магазини на "Цар Симеон" в София.
Активен

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #71 -: 22-10-2011, 21:02:44 »

 
Миналата седмица си взех мисуак от един от арабските магазини на "Цар Симеон" в София.
[/quote]

Бихте ли казали кои са точно тези магазини и колко струва мисуака.Благодря!Аз от около месец ползвам Супиривики и съм много доволна.
« Последна редакция: 22-10-2011, 21:05:38 от eleonorad »
Активен

Hana

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #72 -: 23-10-2011, 22:06:01 »

Тръгвайки от "Мария Луиза" към Женски пазар по "Цар Симеон", последният хранителен магазин вдясно, преди да попаднеш на пазара, е този, от който пазарувах аз. След него има само един месарски и точно на ъгъла - магазин "Всичко по 1 лев". Във въпросния арабски магазин продават и домашно приготвен арабски сапун от зехтин. Дори има изложен на витрината - по него може да се ориентирате.
За цената - не мога да Ви кажа. Аз бях отишла за сапун и човекът ме попита имам ли си и мисвак, след което ми подари един. Не мисля, че е повече от 2 лева/пръчица.
Активен

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #73 -: 23-10-2011, 22:22:37 »

Благодаря много! :thankyou:Отдавна искам да го пробвам!
« Последна редакция: 23-10-2011, 22:24:15 от eleonorad »
Активен

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #74 -: 10-01-2013, 15:41:18 »

Привет,

Все пак каква хума да използваме при приготвяне на паста за зъби?
И откъде може да си я купим (има доста голяма разлика в цените?!)

За четките за зъби - какви ползвате, някой похвали автоматичните.
Активен

vanko57

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • 123456789
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #75 -: 19-02-2014, 13:02:29 »

Привет,

Реших да споделя с вас моят опит с пастата за зъби и питейната (чешмяна) вода.  (Разбирайте – хлора и флуора.)

Вече не си спомням причината поради която спрях да пия вода от чешмата, но в изложението по-долу ще откриете отговора. Но да – от близо 14 години не пия вода от чешмата.
Това се оказа много разумна постъпка..
Причините са много, но най-важната е, че хлора е отровен. Той е бойно отровно вещество и по време на първата световна война се е употребявал, като химическо оръжие. В последствие, за да оползотворят натрупаните количества (зер произвели са го, няма да го батишат я ) му намират по-„благородно” приложение – започват да го слагат във водата, „за да я дезинфекцират”.  (Май ни имат за паразити, ха ха ха)
Причините за това са много.
В последно време концентрацията на хлора във водата е завишена драстично. Толкова, че като вляза в банята и пусна водата, първите 10-15 секунди, ми се обръщат червата. Същото е като си мия ръцете – смрадта е огромна.
Опита с годините ме научи, че има колай и на този „проблем”. Как може да премахнете хлора от водата? Много просто – той е газ и като такъв е летлив. И за да излезе от водата, просто му е необходимо време. Затова налейте в стъклено шише вода от чешмата и го оставете да престои поне 24 часа. Аз ползвам 3 такива шишета,  което изпразня, наливам го и го слагам най-отзад. Така първото винаги е чисто от към хлор. (шишетата не трябва да са с капачки !!! )
Ефекта се подобрява значително, ако изпращате своята Любов към нея. Това я хармонизира и освещава.

Относно пастата за заби – в момента в които разбрах, колко е „полезен” флуора и колко много „ги е грижа” за състоянието на зъбите ни, (особено ходенето на зъболекар, а там консумативите са все по-модерни - разбирай скъпи ) започнах да се мия с хербал, но в последствие спрях и нея и сега съм само на четка.
Някой спомена в темата, че триенето е съществено за почистването – това е така. Другото е за аромат и по внушение.
Защо се слага флуор в пастата за зъби? Това че е отровен вече ви стана ясно – в Хамерика има предупреждение на тубичките. В нашата Татковина това е излишно – по няколко причини. Няма да се спирам на тях.

Ще спомена най-важната от тях (валидна за цялото човечество).
Това е, че флуора подтиска дейността на щитовидната жлеза, която е отговорна за духовния напредък на индивида. А това не е по волята на Суверените на нашата планета. ЗАЩО? Това е много добър въпрос, но на него няма да дам отговор. Истината трябва да откриете сами.

Има още едно важно нещо, МНОГО ВАЖНО, на което искам да обърна внимание.
ПАСТАТА ЗА ЗЪБИ НЕ ПРЕДПАЗВА ОТ КАРИЕС !!! Тя само почиства зъбите и намалява условията за развитие на микроорганизми и гнилостни процеси в устата ви.
Кариесите се получават в следствие на ПОВИШЕНА КИСЕЛИННОСТ НА КРЪВТА !!!!!!!!
Това означава НАРУШЕНА ХИГИЕНА НА ХРАНЕНЕТО !!!
Ако щете си мийте по 10 пъти зъбите, не спазвате ли, здравословен режим на живот ( а той включва и здравословно хранене ), пак ще имате кариеси.
Това е простата, но болезнена истина – кариесите „влизат” във вашето тяло през устата, със всяка чревоугодническа хапка !!!

Това е братя и сестри.

Сигурен съм, че много от казаните от мен неща вече сте ги чували и/или ги знаете.  В мен се появи желанието да споделя с вас моята опитност и го направих.

Е, по живо, по здраво.

Активен
Мъдростта не е медал, който да сложиш на ревера, Тя е Проява на Самосъзнанието което си придобил !

Интелигентността не трябва да бъде самоцел - тя е средство за нашето развитие

Човек започва да става съзнателен, когато разбере смисъла на "безсмислените" неща в живота !

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #76 -: 20-02-2014, 08:06:55 »

Ей Ванко 57, ти откри Хамериката бе :)) това многократно е разисквано тук :) Направи си дестилатор ако не можеш да си купиш и пий чиста вода :) Има и сериозни филтри  за целта.
Активен

klav

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Домашна паса за зъби
« Отговор #77 -: 19-04-2014, 12:08:24 »

Много искам да си направя такава паста за зъби, обаче каква хума трябва да търся  ???
ние вкъщи все още сме със стандартните пасти, шампоани...ползваме само едни билкови сапуни  :)
А содата я ползвам  за лице, натърквам по местата с по-мазна кожа  :)

Вместо шампоан можеш да ползваш катранен сапун(продава се в аптеките) и след това оплакваш с оцет за блясък :) ...От много време не съм ползвала шампоани но аз съм на дредове и при мен е различно.Но преди да се наплета ползвах катранен сапун и оцет,за да махнеш аромата на оцет може с някое ароматно масло след изсъхване да се намажеш примерно розово масло.
Активен
"Да познаваш другите е мъдрост.
Да познаваш себе си е просветление.
Да управляваш другите изисква сила.
Да управляваш себе си – нужна е мощ."

Дао Дъ Дзин

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #78 -: 12-05-2014, 10:08:23 »

Сода за зъби :pensif_29: ???Содата остъргва зъбният емайл. Мъж ми е зъботехник от 40 години, ама е запо4нал да работи на 12,та е от старат гвардия. Когато ме видя да използвам сода към пастата за зъби, по4ти ме наби :pensif_29:Да не говорим за конското.
Аз съм много доволна от карамфила, но имам проблем с меленето >:( Умириса ми кафемела4ката, а и не успявам да го смеля фино. Потърсих ръ4накафемела4ка, ама не можах да намеря. Засега. Докато търся, споделете вие как се справятеМ :Confus_34:
Активен
вярвам в доброто

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Домашна паста за зъби
« Отговор #79 -: 12-05-2014, 10:12:30 »

Май сбърках тематаМ Аз тук някъде про4етох за паста за зъби с карамфил, хума, зехтин. Ама сега не мога да намеря къде то4но  ??? :Confus_34: Но содата не е запрепоръ4ване. разяжда емайла :fun_096:
Активен
вярвам в доброто
 

Страницата е създадена за 0.126 секунди с 22 запитвания.